Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 22, 13:56 
George írta:
Üdvözlök Mindenkit! A madarászatban nem vagyok új,de ezen a fórumon igen. Aranymellű asztrildokat is tartottam,de sajnos költözés miatt hamar el kellett adnom őket. Most viszont ismét tarthatnék és azt szeretném kérdezni hogy mennyi a minimális helyigényük páronként, amivel már szaporításukat is meg lehet próbálni? Tudom,minnél tágasabb de sajnos nincs kifejezett madárházam. Esetleg egy 2 köbméteres ládakalit elegendő lehet mondjuk 2 pár madárnak? Mennyire befolyásolhatja a hely mérete a tenyésztési sikert ennél a fajnál? Nem eladásra szánnám őket,hanem csak a magam örömére mivel nagyon szeretem ezeket a kis madarakat. Ha valaki megtisztel a válaszával azt előre is köszönöm.


Szia George!

Minél nagyobb a hely, annál jobb, de egy párnak a minimális ládakalit szerintem 100x60x50 cm. Nekem ekkora helyen már megpróbálkoztak költéssel, bár akkor pechemre terméketlenek voltak a tojások. Két köbméteres ládakalitban meg lehet kísérelni a tenyésztését, feltéve, ha gondoskodsz arról, hogy megfelelő búvóhely legyen, és a fészekodúk bejáratát is takarni kellene úgy, hogy ne lehessen rálátni. Ez biztonságérzetet ad a madaraknak.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2009 márc. 22, 1:19
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 22, 1:45 
Üdvözlök Mindenkit! A madarászatban nem vagyok új,de ezen a fórumon igen. Aranymellű asztrildokat is tartottam,de sajnos költözés miatt hamar el kellett adnom őket. Most viszont ismét tarthatnék és azt szeretném kérdezni hogy mennyi a minimális helyigényük páronként, amivel már szaporításukat is meg lehet próbálni? Tudom,minnél tágasabb de sajnos nincs kifejezett madárházam. Esetleg egy 2 köbméteres ládakalit elegendő lehet mondjuk 2 pár madárnak? Mennyire befolyásolhatja a hely mérete a tenyésztési sikert ennél a fajnál? Nem eladásra szánnám őket,hanem csak a magam örömére mivel nagyon szeretem ezeket a kis madarakat. Ha valaki megtisztel a válaszával azt előre is köszönöm.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 5, 22:30 
Aranymellű asztrild fiatalok eladók (4-6 hónaposak) több vérvonalból. Érdeklődni lehet: domokosgy@gmail.com


Kép

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2009 márc. 1, 19:26
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2009 márc. 1, 19:34 
Sziasztok

Azért írok ide, mert látom nemrég volt bejegyzés : pár órája befogtam a XV. kerületben egy gyűrűzött közepes méretű piros / sárga / fehér papagájt.

Nem tudom hogy lehetne minél hamarabb értesíteni a gazdáját, ha van ötlet hívjatok.

Vincze Zoltán 06-30-2500-256


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 1, 16:35 
rtomek írta:
sziasztok

Zozimo2 kössz a képeket , szép erős kis madarak lettek gratula :wink:
Waxbill nagyon együtérzünk veled ami a- Lefőttem rendesen-illeti ( ugye zozimo2) :D várjuk a képeket !
ROBY


Hát igen, ezek a röpdéből való kihalászások nálam sem a kedvencek közé tartoznak.
Ezeket a kis madarakat, még a kalitban se szívesen fogom meg. Mindig repül egy-két toll.:68:
Arról nem is beszélve, amikor belepréseli magát a rács közé. Van lefőlés!!

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 1, 13:02 
sziasztok

Zozimo2 kössz a képeket , szép erős kis madarak lettek gratula :wink:
Waxbill nagyon együtérzünk veled ami a- Lefőttem rendesen-illeti ( ugye zozimo2) :D várjuk a képeket !
ROBY


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 28, 21:07 
rtomek írta:
sziasztok

zozimo2, waxbill....hogy áltok az aprószentekkel, zozimo2 a fiókák ? jó lenne látni róluk ujjabb képet :D had lássuk hogy fejlődnek mert sajnos én eggyenlőre csak igy képről tudok gyönyörködni bennünk az idén sajnos nálam nagyon kihajigálós hangulatban van a társaság :41: az aranymellűek nem etettek, az amarantok meg ajajjaj......az idén az eddig kikelt mind a tiz fióka a röpde aján végezte. Tavaj le se sza.....tam őket volt fióka , az idén kényeztetem őket és ez a köszönet :70: olyanok ezek mint az asszony ha kényezteted hááát ....de ha nem akkor meg őőőő kényeztet :D :wink:
ROBY


Szia Roby!

Hát igen, néha nehéz eligazodni ezeknek az apróságoknak az igényein. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerültek a költések!
Nálam a múlt hétvégén "lehalászás" volt, kifogtam a fiatalok egy részét, mert jöttek értük. Hát a kifogás az nem volt semmi. Lefőttem rendesen.
Sajnos most képeket nem tudok feltenni róluk, de gyönyörűen ki vannak színesedve. A napokban azért készítek pár fotót a magmaradtakról.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 28, 19:53 
rtomek írta:
sziasztok

zozimo2, waxbill....hogy áltok az aprószentekkel, zozimo2 a fiókák ? jó lenne látni róluk ujjabb képet :D had lássuk hogy fejlődnek mert sajnos én eggyenlőre csak igy képről tudok gyönyörködni bennünk az idén sajnos nálam nagyon kihajigálós hangulatban van a társaság :41: az aranymellűek nem etettek, az amarantok meg ajajjaj......az idén az eddig kikelt mind a tiz fióka a röpde aján végezte. Tavaj le se sza.....tam őket volt fióka , az idén kényeztetem őket és ez a köszönet :70: olyanok ezek mint az asszony ha kényezteted hááát ....de ha nem akkor meg őőőő kényeztet :D :wink:
ROBY


Szia ROBY!
Nem mondanám, hogy siker lenne!
A fiókák szépen növekednek.
A másik pár már engem is megvisel!
Az első öt fiókát kidobálta. Átraktam egy ládakalitba őket, mert sokan voltak, akik az élőeleséget fogyasztották a kis röpdében. Erre gondoltam a kudarc miatt, talán nem jutott nekik elég.
A ládakalitba betettem két fészket, egy kicsit és egy nagyot. A nagyra rá se néztek, de a kicsibe letojtak/tojt. Kicsit gyanús volt, mert hol kotlottak, hol meg nem. Megnéztem a fészket és már tíz tojás volt. Nem ültek rá!! Kivettem a fészket, mert ez már 15 tojás! Erre fel pár napja, már 4 tojás volt a nagy fészekben! Most kotlanak, kop kop! Szerintem nem lesz semmi belőle. Sajnálom őket, de el kell vennem a másik fészket is tőlük. Majd alszanak az ágakon.

Fiókák:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 28, 16:47 
sziasztok

zozimo2, waxbill....hogy áltok az aprószentekkel, zozimo2 a fiókák ? jó lenne látni róluk ujjabb képet :D had lássuk hogy fejlődnek mert sajnos én eggyenlőre csak igy képről tudok gyönyörködni bennünk az idén sajnos nálam nagyon kihajigálós hangulatban van a társaság :41: az aranymellűek nem etettek, az amarantok meg ajajjaj......az idén az eddig kikelt mind a tiz fióka a röpde aján végezte. Tavaj le se sza.....tam őket volt fióka , az idén kényeztetem őket és ez a köszönet :70: olyanok ezek mint az asszony ha kényezteted hááát ....de ha nem akkor meg őőőő kényeztet :D :wink:
ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 22:49 
waxbill írta:
zozimo2 írta:
Mai nap kirepült a két gyerkőc.

Szia Zoli!

Én is gratulálok, nagyon szép fiókák! Meg is érdemled őket, mert sok energiát fordítasz arra hogy a madaraidnak az optimális körülményeket és táplálékot biztosítsd.

rtomek írta:
GRATULA ZOZIMO2

Őszintén örülök a sikerednek, ezek a képek ösztönöznek gondolom nem csak engem hanem a többi madarászt is , hogy a a kitartó munka előbb utóbb meghozza a várt eredményt.

még egyszer gratulálok

Köszönöm a gratulációkat, de legfőképpen a tanácsokat és a segítségeket!

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 20:44 
zozimo2 írta:
Mai nap kirepült a két gyerkőc.


Szia Zoli!

Én is gratulálok, nagyon szép fiókák! Meg is érdemled őket, mert sok energiát fordítasz arra hogy a madaraidnak az optimális körülményeket és táplálékot biztosítsd.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 23:23 
GRATULA ZOZIMO2 :31:

Őszintén örülök a sikerednek, ezek a képek ösztönöznek gondolom nem csak engem hanem a többi madarászt is , hogy a a kitartó munka előbb utóbb meghozza a várt eredményt.

még egyszer gratulálok


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 22:34 
Mai nap kirepült a két gyerkőc.


Kép
Kép
Kép

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 29, 9:46 
ckuzmos írta:
Halihó,

több madárfajnál megfigyelhető ez a viselkedés.
Nálam a rácsosok csinálják ezt rendszeresen, illetve az ezüstcsőrűek. Megfigyelésem alapján akkor fordul elő ez a jelenség, amikor több kukacot kínálok fel nekik, mint amennyit elfogyasztanak egyszerre. Ilyenkor tényleg valósággal lemészárolják őket, csak a fejüket csípik le. Az ezüstcsőrűek nagyon minimálisat fogyasztanak a lisztkukacokból, egy nagy peremű tálkába adok be nekik. Általában napokig ott van előttük az egész, aztán egyszer csak valamelyik bepörög és leöli az egészet. :lol:

Marcus Pollard megfigyelése szerint is az öldöklés alapja az hogy ne mászkáljon el az eleség míg a madárkák esetleg hordják etetni. A kékfejű pillangópintynél tapasztalta folyamatosan ezt, gyakorlatilag addig nem is kezdet el etetni a madár vele, míg le nem ölte az egészet. Beró is megerősítette ezt a saját állományában, többek közt ezért is olyan nehéz velük, igen sűrűn kell felkínálni az élő eleséget.

Ezzel csak az a gond, hogy ha az aktuális etetésen túl vannak, akkor a leölt kukacokból később már nem nagyon hajlandóak fogyasztani .

Szóval az ezüstcsőrűim kivételével, akiket inkább idegesítik a folyamatosan izgő-mozgó kukacok, a madarak öldökölődésének oka az eleség elkóborlásának a megelőzésében keresendő.

Az pedig hogy a hím miért kezdte el leölni őket...? :roll:
Nevel vagy inkább nevelnie kellene? Nem történt semmiféle változás ami miatt kevesebb kukac igényük lett? :roll:

Igen én is ezt olvastam, hogy ne szökjön meg, viszont ez nem győzött meg.
Igazából ezt kell elfogadni, ha nincs más.
Változás nem történt, ha csak az nem, hogy nőnek a gyerekek és maggal is etetnek már. Én inkább erre gondolok.
Piszok idegesítő látvány volt, amikor a nehezen beszerezhető apró kukacokat az orrom előtt gyilkolássza le és még rám is néz, hogy jól csinálja e. A nagyobb kukacokkal eddig is ezt tették, de most nem válogatnak. Elképzelhető, hogy a tojó is ezt teszi, csak nem láttam, de lehet, hogy ő bukikakukira!

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 29, 2:17 
nembukikamukiakukira
bocsánat

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 28, 23:22 
Halihó,

több madárfajnál megfigyelhető ez a viselkedés.
Nálam a rácsosok csinálják ezt rendszeresen, illetve az ezüstcsőrűek. Megfigyelésem alapján akkor fordul elő ez a jelenség, amikor több kukacot kínálok fel nekik, mint amennyit elfogyasztanak egyszerre. Ilyenkor tényleg valósággal lemészárolják őket, csak a fejüket csípik le. Az ezüstcsőrűek nagyon minimálisat fogyasztanak a lisztkukacokból, egy nagy peremű tálkába adok be nekik. Általában napokig ott van előttük az egész, aztán egyszer csak valamelyik bepörög és leöli az egészet. :lol:

Marcus Pollard megfigyelése szerint is az öldöklés alapja az hogy ne mászkáljon el az eleség míg a madárkák esetleg hordják etetni. A kékfejű pillangópintynél tapasztalta folyamatosan ezt, gyakorlatilag addig nem is kezdet el etetni a madár vele, míg le nem ölte az egészet. Beró is megerősítette ezt a saját állományában, többek közt ezért is olyan nehéz velük, igen sűrűn kell felkínálni az élő eleséget.

Ezzel csak az a gond, hogy ha az aktuális etetésen túl vannak, akkor a leölt kukacokból később már nem nagyon hajlandóak fogyasztani .

Szóval az ezüstcsőrűim kivételével, akiket inkább idegesítik a folyamatosan izgő-mozgó kukacok, a madarak öldökölődésének oka az eleség elkóborlásának a megelőzésében keresendő.

Az pedig hogy a hím miért kezdte el leölni őket...? :roll:
Nevel vagy inkább nevelnie kellene? Nem történt semmiféle változás ami miatt kevesebb kukac igényük lett? :roll:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 28, 20:02 
Helló!

A válasz nagyon egyszerű, sorozatgyilkos lett a madarad. :lol:
De egyébként lövésem sincs.

Üdv:
G2

_________________
G2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 28, 19:32 
Sziasztok!
Tud valaki elfogadható magyarázatot arra, hogy az eddig fogyasztott kukacot most egyszerűen kivégzi és tovább áll az Aranymellű hím. Az hogy ne szökjön meg nem igazán elfogadható.

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 23, 23:29 
zozimo2 írta:
Valószínű kevés volt nekik, mert a röpdében vannak nagyobb asztrildok és feleszik a készletet előlük.


A csoportos tartás átka. Ismerős.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 23, 23:21 
Sajnos tenyésztő ismeretlen (EU). Megfigyeltem, hogy a hím csak a daraboltat eszi a tojó pedig az élőt, de csak az aprót.
Valószínű kevés volt nekik, mert a röpdében vannak nagyobb asztrildok és feleszik a készletet előlük.

_________________
zozimo2


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 3:01
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO