Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 26, 16:03 
Szia Lajos!

Az előtető sajnos nem fényáteresztő, mert cserép borítja, ezen nem nagyon tudok változtatni, mert az épülő madárház egy hosszú alsóépület része lesz.
A helyiség 2,5x4,3 méteres, a belépés egy zsiliphelyiségen keresztül történik majd. A belmagasság 2,5 m. Egy 160x160 cm-es kétszárnyú ablak biztosítja a megvilágítást, és egy 60x60 cm-es kirepülő ablak. Mindkettő délkeletre néz.
A madárházhoz tartozik majd egy 4x2 m-es külső röpde is, melynek fele az előtető alatt lesz, fele pedig sűrűn beültetve drótháló tetővel épül majd tavasszal.
A madárházba tervezek egy vagy két röpdét, az alapterület nagy részén viszont szabadon lennének a madarak, főleg afrikai asztrildok. A röpdékbe robosztusabb fajokat szánok (papagájamandinák, káka, szalag, rizspinty).

Megköszönném, ha megnéznéd az eddigi készültségi szintet a weboldalamon, és leírnád véleményedet nemcsak a világításról hanem bármi másról is (pl. hogy szerinted mekkora állomány tartható, tenyészthető egy ekkora helyen?). Ma feltettem az alaprajzot is.

Természetesen bárki véleményét, tanácsát szívesen venném...

A cím:

http://waxbill.extra.hu/Igy_keszult/Igy_keszult.html


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 24, 10:05 
Szia !
Nekem évek óta 2o m2 területen kettő db 15 w van felszerelve és ennyi tökéletesen elég, de lehet kapni nagyobb teljesítményűt is abból egy is mgefelelő fényt ad, egy 5 W - os energiatakarékos éjjeli fénnyel. Írd meg, hogy mit tervezel bele és írom hozzá a tapasztalatokat. A belső térbe mindenképp kellene 3 -4 órányi természetes napfény. Az előtető fényáteresztő ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 24, 9:45 
Szia Lajos, köszönöm a választ. Megpróbálom beszerezni.
De biztosan elég a 15 W-os cső? 10 négyzetméteres (2,5 m magas belterű)madárházat készítek éppen most, annak hogyan javasolod a világítását megoldani? Én 4 db 15 W-os energiatakarékos izzóra gondoltam (ez 4x75 W normál izzó fényerejének felel meg), és emellé tegyek egy 15 W-os Bird Lamp-ot? Vagy oda már több kell??? Az előtető miatt csak rövid időre és kicsit süt be direkt módon a nap, bár a helyiségben viszonylag világos van (már persze csak akkor, ha odakint is jók a fényviszonyok).
Jó lenne ha segítenél. Előre is köszönöm.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 23, 23:25 
Kecskeméten a Pannon Pet Kftnél. Rigó Péter 76/5o5-34o

Arcadia Bird Lamp 15 W már elég nekik és a hazai normál 45o mm. - es fénycső armaturába rakható. Náluk a komplett felszerelés nagyon drága !!!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 23, 22:15 
A napfénnyel gond van, mert nem tudok olyan helyet biztosítani a madaraimnak, ahol napfürdőzhetnének. Most kényszermegoldásként a lakásban vannak, de csak mesterséges megvilágítást kapnak (normál izzók). Épül a madárházam, 1 hónap és ott majd optimálisabb körülményeket próbálok nekik biztosítani. A napfény spektrumát kibocsátó fénycsőről olvastam már, de "komoly" villamossági szaküzletekben azt sem tudták miről beszélek. Még én éreztem magam kellemetlenül, amikor próbáltam elmagyarázni, miről van szó. Van ötleted a beszerzéssel kapcsolatban? Hol keresek ilyet???


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 23, 17:55 
Szia !

Nem kell más, ha ezt eszik. Ez a fajta Ca. szívódik fel legjobban, és épűl be a saját tojásának héjába. Esetleg több sárgarépát adj, hogy a pro vitamin bevitel is növekedjen. A színe egy kicsit sötétnek tűnik. Milyen a napfény hozzáférhetősége? Legalább 3-4 óra napfürdőt (nem tűző napfényt) igényelnek naponta, persze ezt télen nem könnyű biztosítani.
Van - e napfényizzócsőved ? (Bird Lamp 15 W) Ez igen jól helyettesíti a napfényt télen, vagy sötétedés után.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 23, 16:57 
Szia!
Ca pótlásra semmi mást, csak őrölt tojáshéjat. Szerinted mást is kellene adnom? Eszik egyébként rendesen, megfigyeltem, hogy minden reggel csipegetik.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 23, 12:32 
Szia waxbill !

Mit adsz nekik a kalcium pótlására ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2006 dec. 22, 20:49 
Van valakinek tapasztalata ezzel a fajjal kapcsolatban? Tartásukról, táplálásukról, tenyésztésükről, vagy akár a tojás-visszamaradási probléma kezeléséről megoszthatnánk az ismereteket.
Előre is köszönöm.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2006 dec. 22, 20:43 
Paraffinolajat fecskendeztem a kloáka-nyílásba (óvatosan és nagyon kis mennyiséget). Szállítókalitba tettem a madarat, és meleg, zavarásmentes helyre vittem. A kalitba csumizt tettem, az ivóvízbe pedig Ekodiár Pluszt (14 csepp/l hígításban).
Most már csak imádkozni kell, de azt sokat...

Kép


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2006 dec. 22, 20:35 
Gondolom, hogy nem csak nekem kedvenceim ezek a gyönyörű, apró madárkák. Tartásuk nem kíván különleges felkészültséget, de tenyésztésüket nehezíti néhány körülmény, ami miatt nem kerülnek tömegesen eladásra hazánkban ezek a madarak. Változatos táplálásuk nem egyszerű, mert nem fogadnak el akármit, fiókaneveléskor pedig igénylik az apró élőeleséget.
Mindezeken túl hajlamosak a tojás-visszamaradásra, ami kezelés nélkül majdnem biztosan a tojó elhullását okozza.
Az egyik madaram egyszer már túlesett ezen (csak a kezelés mentette meg), most a második tojásrakás kezdetén újra rosszul van: gubbaszt a kalit alján, még zavarásra sem rebben fel. Az alábbi kép ma készült a beteg tojóról.

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:41
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO