Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 10, 21:52 
Ahogy ígértem, felteszem a világítást bemutató képeket. Ezen a képen még berendezés előtt áll a madárház, és az ablak fölötti világítás látszik rajta. Az ablakkal szemben van ugyanis a kétrekeszes röpde és a dobozkalitok, ahová ilyen módon jut mindig elegendő fény.

Kép


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 10, 21:48 
Akkor megbeszéltük. Egyébként nem semmi teljesítmény, ha helyretetted annak a kis tojónak a vállízületét, alig lehet normálisan megfogni egy ilyen csöppséget. remélem renbejön. Hímet most nem tudok eladót, de ha találok, szólok.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 10, 12:24 
Szia vaxbill !

Erre gondoltam, és pontosan igy ahogy javasoltad, mivel ez az igazi tapasztalatcsere lehetősége.
A napokban én is kaptam egy nagyon szép aranymellű tojót egy amatőr barátomtól, csak baleset érte amikor kiszedte pedikürözésre. Véletlenűl a hálóval megnyomta, de úgy, hogy vállból kificamodot a szárnya. Este későn hozta el az izűlet helyrerakására. Most még lógatja a szárnyát de remélem sikerűlt a beavatkozásom, már ma reggel fennt űlt az egyik ágon.
Keresek hozzá hímet, mert igen szép a tojó tollazata, megérdemli a szaporodás lehetőségét.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 10, 12:07 
Kedves Lajos!

Neked is köszönöm az elismerést, a tanácsaidból is igyekeztem megvalósítani azokat, amelyekre lehetőségem nyílt.

A konkrét kérdéseidre válaszolva:
A természetes világítást egy 160x160 cm-es ablak biztosítja, ami az előtető miatt csak egy bizonyos (és sajnos rövid) napszakban (most kb. 7-10 óra között) engedi be a közvetlen napfényt. A kirepülőablak csak 60x50 cm-es, azon nem jön be számottevő napfény.
A mesterséges megvilágítást 4x18 W fénycsővel oldottam meg, ezek két armatúrában vannak. Az egyik armatúrát (2x18 W) a nagy ablak fölé szereltem fel, de nem a mennyezetre, hanem a falra, hogy a belső röpdékbe is juttasson fényt. A másik armatúrát (2x18 W) a belső szabad térben a mennyezetre szereltem. Mindkét világítótestet időkapcsoló kapcsol, de úgy, hogy nyári verőfényben az ablak fölöttit egy külön kapcsolóval kiiktathatom, így az időkapcsoló csak a belső mennyezetit működteti.
Az armatúrákban a 2 db 18 W-os fénycső közül az egyik fehér, a másik sárga fényű. Napfénycsöveket még nem szereztem be, anyagilag kicsit kimerített a madárház (pontosan 3x annyiba került, mint amit az előzetes tervek alapján felmértem), ráadásul elriasztott a fénycsövek küldésnek jelentős postaköltsége. Két ilyen fénycsövet mindenképpen be akarok üzemelni, legalább a belső térben.
Este teszek fel képet, amin jól látszanak majd a világítótestek is, a berendezéssel együtt.

A kéréseddel kapcsolatban pedig: mit szólnál hozzá, ha az általam tartott fajok sikeres szaporodása esetén a tapasztalataimról (képes beszámoló) az egyes fajokról szóló témákban számolnék be? Pl. az aranymellűről itt, a háromszínű papagájamandináról a már létező - általam korábban nyitott - témában, a vörös amarantról és a többi fajról meg egy-egy később megnyitandó fajspecifikus témában. Már persze, ha szaporodnak, mert tudjuk, hogy ez rengeteg dologtól függ. Csak reménykedem a sikerben...


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 10, 11:36 
Kedves Ákos!

Köszönöm a gratulációt, továbbra is igyekszem mindent megtenni, hogy a madarak jól érezzék magukat. A fontosabb eseményeket pedig folyamatosan közzéteszem ezután is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 10, 8:56 
Kedves Waxbil!

Gratulálok, nagyszerű munka, folyamatosan olvastam a honlapodat.
Egyszerűen: irígylem a madaraidat! :lol: :lol: :lol:

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 10, 6:41 
Szia Waxbill !

Ez igen, ez profi egzótásra valló táplálási módszer, szinte mindent tartalmaz ami szükséges a madarak tenyésztéséhez. Még a fényviszonyokról is érdeklődnék, hogyan vált be a korábbi terved a belső tér világításával, milyen a természetes fényellátás, valamennyire besüt -e a nap, tudnak -e közvetlen napfényhez jutni ?
Egyáltalán nagyon jó lenne, ha tapasztalataidat lejegyeznéd és egy összefoglaló sorozatban közkinccsé téve képekkel illusztrálnád, had tanuljunk belőle.
Gratulálok a fáradságos munkádhoz, mellyel megteremtetted madaraid számára a helyi "paradicsomot" !!!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 9, 21:58 
Szia Lajos!

Magkeverékük apró magvakból áll, ezen kívül minden nap kapnak fürtös kölest, rengeteg tyúkhúrt, pihenőidőszakban hetente kétszer rákos lágyeleséget, apró (10 mm-es) lisztkukacot, őrölt tojáshéjat, tört faszenet, zeolittal kevert sódert, Ekodiár Plusz-os vizet, és havonta egyszer 5 napos Jolovit kúrát tartok. Tavasztól őszig kötegekben lógnak nekik a kakaslábfű, pirók ujjasmuhar és különböző perjefajok félérett és érett kalászai. Tenyészidőszakban muslicát is tenyésztek (a lárváit eszegetik) és a lágyeleség is folyamatosan van előttük.

Elhelyezésük sem zsúfolt: legalább 4 köbméter légtér jut egy-egy párra. Életterük pedig tele van rejtőzködési lehetőséggel: a madárház tele van borostyán- és szőlőindákkal, + nem mérgező élő növényekkel.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 9, 21:16 
Szia Waxbill !

Nagyon szép élénk színű a tollazatuk. Mivel eteted őket?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 9, 21:09 
Jól leült ez a topic, feldobom már egy képpel, amit ma készítettem a madaraimról:

Kép


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2007 jan. 24, 21:54 
Szia!
Nem tudom az okát, pár napig elég rossz állapotban volt, aztán elpusztult. A tojás-visszamaradást nem tartom valószínűnek, mert nem volt fészkelő-alkalmatosság, sem fészekanyag, és a számára biztosított táplálék sem késztethette a tojásrakásra. Vitamint, Ekodiár Plusz-t kapott emelt dózisban, de hiába. :(


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2007 jan. 24, 18:51 
Szia waxbill
Most olvasom csak a honlapodon hogy elpusztult az Amarant tojód...
Mi történt? Lehet valamit sejteni?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 14, 22:01 
O.K., átdolgozom a rajzot.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 14, 21:07 
Szia Waxbill !

Én arra gondoltam, hogy a kiegészítésekkel együtt.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 14, 20:40 
Szia Lajos!

Természetesen felrakhatjátok, örülök neki. De követendő példaként nem biztos, hogy minden tekintetben alkalmas, tekintve, hogy javasoltál módosításokat (pl. zsilip a külső röpdéhez is), amelyekkel teljes mértékben egyetértek.
Itt is megköszönöm a részletes választ, amit a kérdéseimre adtál, és igyekszem minél többet megvalósítani a hasznos tanácsokból.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 13, 10:46 
Szia Waxbill !
Elnézést, hogy nem válaszoltam a kérdésedre, de teljesen elfeledkeztem róla. Magánban megírtam az elöbb. Most írok egy sorozatot az egzoták tartásáról A-tól Z ig és ahhoz az alaprajzod nagyon jó illusztráció lenne
felrakhatjuk - e mint példát az anyaghoz?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 28, 19:16 
Tyűha!
Nagyon hiányozhattak egymásnak :lol:


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 28, 18:40 
Tojt egy jó nagy trutyit, de most már teljesen OK. Hatott a kezelés, bár azt olvastam valahol, hogy ilyenkor még egy antibiotikumos kúra is kötelező lenne.
De ha minden tojásrakáskor végig kell csinálni ezt vele... Sajnálom ezt a pici jószágot, mert látszott rajta, hogy szenvedett.

Amíg a szobában volt a kezelőkalitban, egyfolytában szólongatták egymást a párjával. Amikor pedig visszaengedtem, éppen, hogy felvergődött az ülőrúdra, a hím azonnal párosodott vele. Még arra sem volt ideje, hogy körülnézzen. Nincs itt pihenő kérem szépen. :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 28, 14:05 
Ürülök hogy ilyen hamar rendbe jött.

Na és mi lett a megoldás?
Tojásvisszamaradás volt?
Kitudta tojni rendesen?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 27, 21:45 
Rendbejött a kis aranymellű tojó, olyan, mint újkorában. :D


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO