Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 ápr. 16, 8:45 
Szia Attila69!

Köszi a segitséget,már beszéltem Fofoval. A te és Mazsiba segitségeteggel.De közben kiderült a barátom is tojó hiányban szenved,így hát csak az alábbi lehetőségek megfelelőek.

1.Hímet-hímre
2.Tojót-tojóra
3.Hímet-tojóra cserélnénk,de csak is a narancsmellő változatból.


Üdv:zoldi67


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 ápr. 15, 16:33 
Nálam az van hogy kialakítottam még két fészelési helyet, sűrítettem a "bozótot".
A két pár békésen elvan , fogy a kukac meg a tojásos kaja. Oduzni párosodni nem láttam egyik párt se, de 3 napja találtam egy ép tojást a földön. Azóta sehol semmi. Se fészkelési tünetek se újabb tojás. Mire véljem ezt?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 ápr. 13, 21:25 
Szia Attila!
A fofonak van vagy 6-7+hímje tuti adna tojóért.Nem tudom,hogy jön-e monorra,de ha lebeszéled vele én szívesen el viszem.
Száma:30 4526146

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 ápr. 13, 16:51 
Sziasztok Aranymellű asztrild kedvelők,tartók,tenyésztők!

Egy kedves barátom kért meg,hogy segítsek neki vérfrissítés céljából cserélni 1-2 tavalyi fiatal madarát. A madarak szépek, egészségesek, röpdei tágas elhelyezéssel. Tojót hímre vagy hímet tojóra vagy hímet hímre. Minden megoldás érdekel.

Érdeklődni itt vagy 06 70 521 90 35- ös tel. számon.
Üdvözlettel: Fábri Attila alias zoldi67
Monori csere átvétel megoldható.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 feb. 16, 7:10 
Attila69 írta:
Szia!
Azonos fajtából 2 pár madár mindig rivalizál,főleg ha nem túl nagy a helyük.
Mondjuk nálam is 2 pár van a röpdében meg 1pár pillangó meg 1pár tigris 3 lég m3-en így nincs gond,de a túl kis helyen a domináns pár elnyomhatja a másikat.Bár nem agresszívak(legalább is az enyémek)azért tegyél be tuja ágakat,hogy elbírjanak bújni és több odut.


Kössz. Egyelőre jól elvannak. Tettem be műnövényeket és 4 pinty odut. Ha elkezdenek szívózni egymással meg tudom felezni a légteret.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 22:15 
Szia!
Azonos fajtából 2 pár madár mindig rivalizál,főleg ha nem túl nagy a helyük.
Mondjuk nálam is 2 pár van a röpdében meg 1pár pillangó meg 1pár tigris 3 lég m3-en így nincs gond,de a túl kis helyen a domináns pár elnyomhatja a másikat.Bár nem agresszívak(legalább is az enyémek)azért tegyél be tuja ágakat,hogy elbírjanak bújni és több odut.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 19:17 
2 pár aranymellűt tartok egy kisröptépen (90 x 80 x 40), egyelőre szent a béke.
Szerintetek tudnak(fognak) így költeni?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 9, 15:53
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Baja
   
Hozzászólás 2011 szept. 17, 15:26 
Kép
Sziasztok!

Sajnos a kezdeti javuló tendencia után a kis tojó kimúlt, nem tudtam segíteni, de a gond az, hogy valójában az okot pontosan nem tudom, csak tippelem:
-talán az első tojáselakadás + új hely- + tollváltás okozta együttes stressz összességében..?

A válaszokra reagálva: evéssel, ivással láthatóan nem volt gond, a meleg lámpázást is láthatóan hálásan fogadta, ezen felül megkapta a magkeverékre a néhány csepp olívaolajat, kamillás vizet kapott, valamint Promotort...de mégsem segített...
A tanácsokat, a segítőkészséget direktben és pü-ben köszönöm!

( A kis fehéres-sárgás valami pedig köleshéj volt...)

Üdv: Pesszimista


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 szept. 14, 21:10 
Sziasztok!
Képfeltőltés ügyben olvass vissza az amarantoknál engem is ott setétítettek fel.

Még lehet az is gond hogy más magkeveréket etetsz!Új madár vásárláskor celszerű a tenyésztőtől kérni abból amit addig kaptak,míg átszoknak a tiédre.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 9, 15:53
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Baja
   
Hozzászólás 2011 szept. 14, 15:12 
Szia Zoltán!

Köszönöm a választ, a meleg kezdi megtenni jótékony hatását, de még nem akarom elkiabálni.
"Megolajoztam" a magokat is.
A kép felrakásával küzdök, remélem, hogy Küzmös Csabi tud segíteni.
Azonban tőled szeretném elkérni privátban az e-mail címed, hogy a képet legalább ezúton neked is megmutathassam.

Üdv: Optimista


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2011 szept. 14, 14:28 
Optimista írta:
SOS segítséget kérek!
2-3 napja vettem egy fiatal (2011 februári és márciusi születésű) aranymellű párt, egy nagyon jó tenyésztőtől, aki kifogástalan körülmények között tartja és szaporítja a madarait. A madarakatól láthatóan nehéz szívvel vált meg, és temérdek jó tanáccsal látott el, hogy megbizonyosodjon, hogy jó helyre kerülnek a madarai.
Egy 3-4 órás – alapvetően problémamentes ,- de késő estébe nyúló autóút után érkeztem haza a kb este 10-kor a madarakkal (1 pár korallcsőrű + 1 pár aranymallű).
Másnap reggel kicsit levert volt a csapat, de a korallcsőrűek már 1-2 óra múlva jó kedvvel „belakták” a helyüket, míg az aranymellűeket láthatóan jobban megviselte a „klímaváltozás”, de nap végére az a-mellű hím is teljesen felhagyott a gyakoribb gubbasztással és felélénkült.
A tojó azonban láthatóan bajban van. Gubbaszt, le-lehorgasztja a fejét, bizonytalanul mozog, néha mintha az egyensúlyérzékével lenne gond…és láthatóan vedlik is mert egy kicsit hiányos a tollazata a nyak-körüli, illetve a koponya-hátsó részen. A szeme fáradtkás, gyakran csukva tartja, illetve a szeme körül parányi fehér „csípákkat” vélek felfedezni. Ami számomra érthetetlen, hogy mindezek ellenére a hím előtt jut oda a felkínált eleségekhez és becsülettel fogyaszt is, ráadásul nem is válogatós, majdhogynem a legjobb étvágyú az egész társulatból?!?!
A tenyésztő elmondása szerint nála vitális volt, és normális a tollváltás ebben a korban. Nem vonom kétségbe a szavait, mert egy tényleg roppant rendes és sikeres madarász.
Először vele tanakodtunk, - mert elmondása szerint abban a volierben, ahol nála volt a madár már udvarolgatott a hímeknek – és ezért tojáselakadásra tippeltünk, de miután kivettem a madarat, ennek jelét nem éreztem, de a feje hátsó kopaszkás búbján valami sárgás-fehéres kis ø0,5mm-es rendellenességet tapasztaltam.
Most a tanácsára egy „gyógyketrecbe” elkülönítettem, ahová tettem egy 15W-os izzót az itató közvetlen közelébe (meleg, párás környezet), sőt még egy valami infrás családi humán gyógylámpát is lenyúltam, és annak a melegét is tudja élvezi, …és valóban egyből a gyógytér epicentrumába fészkelte magát.
Mi a véleményetek:
1, vedlés normális?!
2, szem körüli csípa?!
3, kopasz tarkótetőn sárgás-fehéres valami?!

Az esetleges segítséget előre nagyon köszönöm!
Üdv: Optimista (...?!?...még ezek után is)

(...a képfeltöltéssel küszködök, most nem sikerül, de mennem kell; délután mellékelem)

Szia!
A szédüléses panasz nálam is előfordult, de csak a tojásrakás időszakában. Tojás megrekedés az végzetes szokott lenni náluk. Lágyhéjú tojás, jobban előfordul. Túl kicsi madarak, hogy jól lehetne kontrolálni ezt a részét, de szívósak, ne aggódj! Tojásrakás és vedlés együtt az nagyon nem szerencsés, és még a hímet is cipelnie”…! Még jó, hogy csak szédül! Tedd külön mindenképpen őket!
Egy két csepp olívaolaj a magokra tojásrakáskor.
A kopaszodás nyak körül, előfordul a vedlési időszakban. Ilyenkor a párjuk előszeretettel bogarássza a nyak részét és szerintem ez is közre játszhat a tollhiánynak a fej körül. Sőt inkább a kalitkás madaraknál vettem észre. Hely szűke, zsúfoltság, unalomból is macerálják egymást. A röpdés madaraknál, szinte nem is lehet ilyet látni!
A sárgás fehéres valamire nem tudok mit mondani, de ha a hím tépkedi ki a tollát, akkor attól is lehet esetleg.

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 9, 15:53
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Baja
   
Hozzászólás 2011 szept. 14, 10:25 
SOS segítséget kérek!
2-3 napja vettem egy fiatal (2011 februári és márciusi születésű) aranymellű párt, egy nagyon jó tenyésztőtől, aki kifogástalan körülmények között tartja és szaporítja a madarait. A madarakatól láthatóan nehéz szívvel vált meg, és temérdek jó tanáccsal látott el, hogy megbizonyosodjon, hogy jó helyre kerülnek a madarai.
Egy 3-4 órás – alapvetően problémamentes ,- de késő estébe nyúló autóút után érkeztem haza a kb este 10-kor a madarakkal (1 pár korallcsőrű + 1 pár aranymallű).
Másnap reggel kicsit levert volt a csapat, de a korallcsőrűek már 1-2 óra múlva jó kedvvel „belakták” a helyüket, míg az aranymellűeket láthatóan jobban megviselte a „klímaváltozás”, de nap végére az a-mellű hím is teljesen felhagyott a gyakoribb gubbasztással és felélénkült.
A tojó azonban láthatóan bajban van. Gubbaszt, le-lehorgasztja a fejét, bizonytalanul mozog, néha mintha az egyensúlyérzékével lenne gond…és láthatóan vedlik is mert egy kicsit hiányos a tollazata a nyak-körüli, illetve a koponya-hátsó részen. A szeme fáradtkás, gyakran csukva tartja, illetve a szeme körül parányi fehér „csípákkat” vélek felfedezni. Ami számomra érthetetlen, hogy mindezek ellenére a hím előtt jut oda a felkínált eleségekhez és becsülettel fogyaszt is, ráadásul nem is válogatós, majdhogynem a legjobb étvágyú az egész társulatból?!?!
A tenyésztő elmondása szerint nála vitális volt, és normális a tollváltás ebben a korban. Nem vonom kétségbe a szavait, mert egy tényleg roppant rendes és sikeres madarász.
Először vele tanakodtunk, - mert elmondása szerint abban a volierben, ahol nála volt a madár már udvarolgatott a hímeknek – és ezért tojáselakadásra tippeltünk, de miután kivettem a madarat, ennek jelét nem éreztem, de a feje hátsó kopaszkás búbján valami sárgás-fehéres kis ø0,5mm-es rendellenességet tapasztaltam.
Most a tanácsára egy „gyógyketrecbe” elkülönítettem, ahová tettem egy 15W-os izzót az itató közvetlen közelébe (meleg, párás környezet), sőt még egy valami infrás családi humán gyógylámpát is lenyúltam, és annak a melegét is tudja élvezi, …és valóban egyből a gyógytér epicentrumába fészkelte magát.
Mi a véleményetek:
1, vedlés normális?!
2, szem körüli csípa?!
3, kopasz tarkótetőn sárgás-fehéres valami?!

Az esetleges segítséget előre nagyon köszönöm!
Üdv: Optimista (...?!?...még ezek után is)

(...a képfeltöltéssel küszködök, most nem sikerül, de mennem kell; délután mellékelem)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 27, 12:30
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Csömör
   
Hozzászólás 2011 jún. 29, 12:59 
Sziasztok,

2010 év végi és 2011-es kelésű 3 különböző vérvonalból származó aranymellű fiókák eladók Budapest mellett Csömörön. Ár 8e Ft/db vagy 15e Ft/pár

Csere vérfrissítés céljából is érdekel

Telefon 30/9964993


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 15, 14:30
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2011 máj. 15, 14:43 
Helló Crayfish!
Két kanári kelt, négy tojásból, és meg is vannak.Dunaszekcsői boltos.
eantika


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 20:34 
Bocs Krisz, félre értelmeztem ezt a "kint" dolgot.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 20:18 
Helló columba.
Nálam 15 fok alá nem süllyed a hőmérséklet mert zárt helyen vannak kint.Az alatt nem igazán kéne tartani őket szerintem.Napközben besüt a nap és 20 fok is van már bent.Csak reggelre lemegy 15 fokra.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 ápr. 1, 20:47 
Tegnap nálunk volt még egy kis dér.
Az aranyoskák ezt birják?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
Hozzászólás 2011 ápr. 1, 20:26 
Sziasztok.
Végre itt a jó idő és kirakhattam a madarakat a szobából a kinti nagy röpdébe.
Pár kép
Kép
Kép

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 27, 12:30
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Csömör
   
Hozzászólás 2011 jan. 27, 13:07 
Sziasztok

Vérfrissítés miatt cserélnék Aranymellű asztrild fiatalokat, 2010 ősszel és télen keltek csömörön, budapest mellett.

telefon 06/30/9964993


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2010 okt. 5, 20:45 
Sziasztok!

Bocsi, hogy beteszem ide ezt a kérést, de láttam a képeket a madaraitokról és nem tudtam türtőztetni magam.
Keresek aranymellű asztrild hímet, ha valki tud segíteni kérem írjon.
Budapesten lakom, monori átvétel megoldható.
Elérhetőségem: tengeliclice@gmail.com

Előre is köszi!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 20, 3:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO