Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 8, 16:18
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Veronika
   
Hozzászólás 2017 feb. 16, 9:11 
Sziasztok! Keresek rácsos asztrildot, 2 párt, fiatalokat. Aki tud, jelezze kérem. Tel: 06204559196


 
Offline
Csatlakozott: 2016 márc. 24, 21:14
Hozzászólások: 28
   
Hozzászólás 2016 aug. 15, 21:25 
Üdv!
A rácsosszárnyúakat valóban csak 20-22 fokon lehet tartani,a hidegebbet nem bírja?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 máj. 14, 14:46
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest, Kőbánya
   
Hozzászólás 2013 máj. 15, 10:00 
Nagyon köszönöm a válaszod!

Este majd (ha elaludt a gyerek :) ) visszaolvasgatok! Az ülőrúdból is kicserélek akkor egyet vékonyra. A követ nem tudtam, hogy kell nekik adni... de akkor beszerzek! A fészket meg pont tegnap vették birtokba, mert volt bent nekik eleve, de akkor kiveszem még, csak így az etetőtálban alszanak..

Köszi még egyszer!

_________________
Üdv: Anyuka


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 máj. 15, 9:51 
Ahogy elnézem az avatar képedet (illetve facebookon is megláttam a madarakról készült képet) az ülőrúd picit vastagabb a kelleténél. Ha több van berakva nekik, az egyiket lecserélném vékonyabbra.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 máj. 14, 22:47 
Kedves Laura,

nagyon nehéz így bármiféle választ, tanácsot adni, mert nem tudjuk miket tudsz és miket nem.
Lehetne írni hogy magokat adj nekik enni ne csak köveket (grit), naponta vízcsere, fészket ne rakj még egy darabig, szeretik a lisztkukacot, fürtöskölest stb.
Kezdésnek inkább javasolnám ezt az egész topik átolvasását, rengeteg infó van fent ami akár új is lehet számodra.
Utána kialakul egy kép benned és a hézagokat meg kipótoljuk ha van kérdésed.


Üdv:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 máj. 14, 14:46
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest, Kőbánya
   
Hozzászólás 2013 máj. 14, 15:19 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Édesanyám vasárnap megajándékozott 1 pár rácsos asztrilddal (Monori börzéről). A neten olvastam róluk, de mégis gondoltam írok ide, hátha van valami egyéni tippetek, hogy miket szeretnek különösen, vagy miket nem..stb... Hogy mi az amit feltétlen tudnom kell róluk :)

Hálás köszönet!

_________________
Üdv: Anyuka


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 máj. 9, 14:41 
Szét raktam három felé, majd kiderül mi lesz.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 máj. 9, 9:53 
Természetesen a 4 nap semmi hátrányt nem okoz, ha minden nap volt egy tojás akkor a 18 napos már kétséges. Gondolom azonban nem tudod melyik a friss és melyik nem, valamint a 14 tojás még egy sirálykának is sok, ketté kel dobni és próba szerencse alapján kiderül mi lesz belőle...


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 máj. 9, 9:39 
Rácsosaim tojtak14 tojást, de nem ülik. Az utolsó kb 4 napos. érdemes-e még sirálykával próbálkozni, vagy már nem jók a tojások?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2013 ápr. 19, 18:41 
Szia!
Köszönöm szépen!!! Már ki lehet rakni estére is? :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 9, 18:40
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Kecskemét
Valódi név: B.Tóth József
   
Hozzászólás 2013 ápr. 19, 16:23 
Siropiju írta:
Sziasztok!
1,5 cm távolságú rácson átfér a rácsos? Köszönöm


Szia.
Nekem a szabadtéri részen 2x2 cm a dróthálóm és semmi gondom.
Egyébkén a rácsos nem olyan mint a zebra gyerek hogy minden áron kiakar bújni és sajnos a karvaly meg néha lecsippenti a fajét.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 9, 18:40
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Kecskemét
Valódi név: B.Tóth József
   
Hozzászólás 2013 ápr. 19, 16:17 
baltibb írta:
Nem etetik a kicsiket, pedig azok kérik a kaját. Elpusztulás után kidobják, de a nem fias tojások maradnak. Van előttük mag keverék, gyári lágy eleség, külön saláta, sárgarépa,tojás reszelék. Talán még tapasztalatlanok. Valószínűleg le veszem az odút, egy időre, utána vissza, hátha lesz még egy sikeresebb költés.


Szia. A rácsosok egy kicsit problémás madarak,az odút én nem venném le,2-3 költés után úgy is szünetelnek. Nekem 4 pár van változó eredménnyel nevelnek,amit én másként csinálok,már kotlás alatt elkezdem adni a lisztkukacot,kikelés után még csontit is kapnak.Amiket kikeltenek fel is nevelik,én salátát egyáltalán nem adok nekik mert sok benne a permetszer.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2013 ápr. 19, 13:41 
Sziasztok!
1,5 cm távolságú rácson átfér a rácsos? Köszönöm


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 4, 11:57 
Nem etetik a kicsiket, pedig azok kérik a kaját. Elpusztulás után kidobják, de a nem fias tojások maradnak. Van előttük mag keverék, gyári lágy eleség, külön saláta, sárgarépa,tojás reszelék. Talán még tapasztalatlanok. Valószínűleg le veszem az odút, egy időre, utána vissza, hátha lesz még egy sikeresebb költés.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 3, 20:23 
Sajnos a rácsosaim első költése nem túl jól sikerült. 5 tojásból 3 volt jó. Ezekből egyet kigurítottak a fészek szélére, kihűlt. A maradék kettőből tegnap ki kelt az egyik, ma a második. Sajnos a tegnapi elpusztult. A mai kelésű madárral nem tudom mi lesz, tátja a száját, nem tudom, hogy etetik-e majd.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 3, 8:29 
Szia,

a leírásod alapján nem találtam semmi problémát a tartási körülményekben, takarmányozásban. Így távolról megmondani mi lehetett a baja nem lehet. Talán boncolás kideríthetne valamit...

Új hím beszerzéséhez segíthet a keres/kínál alfórum.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 23, 8:55
Hozzászólások: 10
Valódi név: Szabó Ildikó
   
Hozzászólás 2013 ápr. 2, 13:42 
Sziasztok!

Elpusztult a rácsos hímem, elképzelésem sincs miért, leírom nagy vonalakban a tartási körülményeit, hibáztam szerintetek valamit?

A hím másfél éve volt nálam, nem gyűrűzött, kb két és fél éves madárka volt. A tojóval ketten birtokoltak egy kb. 80x50x50-es kalitkát, külső búvóládával. Alattuk ánizsos madárhomok van.
Egzóta magkeveréket (Versele Laga Tropical finches) adok nekik plusz fürtöst, emellett kapnak kétnaponta reszelt répát, heti két alkalommal zöldet (tyúkhúr stb), két-háromnaponta lágyeleséget (nem áztatva).
Grit és szépia mindig van előttük, a grittet nagyon habzsolják, a szépiát egyáltalán nem. Természetes fényben vannak tartva (üvegezett előtérben), télen rásegítve mesterséges megvilágítással. A helység 20 fokos (gázkonvektorral fűtve), nem huzatos.
Kétszer költött is a pár, mindkétszer kiszórták a kicsiket (ha visszaraktam újra kiszórták). Az első költésnél 1,5 év körüli volt a pár, különböző helyről valóak.
A sirálykáim és a gouldjaim gond nélkül költöttek és neveltek fel kicsiket az elmúlt télen, külön-külön kalitkában, de ugyanebben a helyiségben.

Most pár napja vettem észre, hogy a hím aluszékonyabb a szokásosnál, aztán tegnap estére el is pusztult. Nem volt borzas vagy tollhiányos, sőt nagyon szép volt a tollazata. Nem prüszkölt, nem köhögött, nem dörzsölte a csőrét sehova, nem vette nyitott szájjal a levegőt, nem volt hasmenése, nem láttam viselkedési zavarokat, reggel még evett is, de láthatóan lassan. Kizárólag az aluszékonyság látszott rajta előzőleg és a tegnapi nap folyamán a gyors legyengülés.

Ha van ötlete valakinek, hogy mi történhetett vagy mit rontottam el a tartásban, akkor légyszíves ossza meg velem ill. a tanácsoknak is örülnék.

Emellett keresek eladó rácsos hímet az özvegy tojóm mellé, hátha van eladó valakinek vagy ajánlani tudtok tenyészőt akinél fellelhető rácsos mostanában.

Elérhető vagyok itt, PÜ-ben is vagy e-mailen: ildiko773@gmail.com címen.

Előre is köszönöm!

_________________
Üdv,
Ildi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 23, 8:55
Hozzászólások: 10
Valódi név: Szabó Ildikó
   
Hozzászólás 2013 ápr. 1, 14:10 
Mazsiba írta:
ildiko313 írta:
Sziasztok,

A rácsosoknak mennyi kb. a várható élettartama?


Szia!

Most néztem a díszmadár kalauz azt írja 8 év.

Üdv:Mazsiba



Köszi szépen!

_________________
Üdv,
Ildi


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 4, 13:58
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Baranya,Majs
Valódi név: Trinter László
   
Hozzászólás 2013 ápr. 1, 13:38 
ildiko313 írta:
Sziasztok,

A rácsosoknak mennyi kb. a várható élettartama?


Szia!

Most néztem a díszmadár kalauz azt írja 8 év.

Üdv:Mazsiba


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 23, 8:55
Hozzászólások: 10
Valódi név: Szabó Ildikó
   
Hozzászólás 2013 ápr. 1, 13:24 
Sziasztok,

A rácsosoknak mennyi kb. a várható élettartama?

_________________
Üdv,
Ildi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:05
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO