Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 24, 19:14 
Sziasztok.
Vettem két rocsosszárnyút de nem tudom a nemüket megállapítani.E kép alapján meg tudná állapítani nekem valaki vagy jobb képre lenne szükség?
Tudom az énekük alapján lehet a leg biztosabban megállapítani de mikor ott vagyok nem igazán akarnak énekelni.

Kép

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 21:50 
Szia! Eszteró Lajos már válaszolt privátban, szerinte ásványi anyag hiánya okozza, holnap megyek a galambászkuckóba, és jól bevásárolok a szükséges gyógyszerekből.

Hát figyi... mi mindet nézni vettük lényegében, de az egy csoda amikor szaporodnak, úgyhogy hazudnék ha azt mondanám, hogy ez nem játszik be. A fajválasztás elsősorban a tetszésünket, az ízlésünket szolgálja ki. De ami madaraink vannak, mindegyiknek igyekszünk olyan körülményeket biztosítani, hogy tudjanak szaporodni. És nem a pénz motivál... (eddig két fészekalj zebra volt, mindet ingyen vitték el tőlünk, egy fészekalj gould, amit meg el sem ad(t)unk...)

DJackson írta:
Szia Spirit!

Bocsi de nem vagyok kompetens a témában, nekem elsö ránézésre börbetegséknek tünik, szerintem a szakik majd javasolják ezt az ivermectines dolgot...

Amit kérdezni szerettem volna, hogy te csak nézni vetted meg öket, vagy szeretnéd szaporítani is?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 20, 5:09
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 19:49 
Szia Spirit!

Bocsi de nem vagyok kompetens a témában, nekem elsö ránézésre börbetegséknek tünik, szerintem a szakik majd javasolják ezt az ivermectines dolgot...

Amit kérdezni szerettem volna, hogy te csak nézni vetted meg öket, vagy szeretnéd szaporítani is?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 12:05 
Sziasztok!

ckuzmos tanácsára iderakom a rácsosszárnyúnk problémáját, hátha valaki tudja mi ez... én tolltépésre gyanakodtam, de azt soha nem láttam még náluk, se azt hogy a párja tépné, se azt, hogy magát, és Csaba is megerősítette, hogy az nem is ezen a területen lenne jellemző.

Szomorú vagyok ha ez akkor valamilyen betegség, segítsetek légyszi:

bal oldala:

Kép

Kép

jobb oldala:

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 8, 12:42 
Pasik :D :lol: :evil:

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 8, 11:44 
Köszi!
Hát... nálad megfertőződött vele a párom, ez tény, Palotás Ferencnél meg a forbes amandinával, dehát ez már csak így van... ami tetszik neki (nekem ez a kettő mondjuk nem tetszik), azokat szinte azonnal beszerzi, bezzeg ami meg nekem tetszik, de neki nem annyira, azokat fél év könyörgés és küzdelem árán tudom beszerezni... :41:

Moncsi írta:
Sziasztok!
Spirit! Sok szerencsét a kis szépségekhez! ( A legközelebbi szerelem a kis kubapinty lesz? Az talán egy picit még kisebb :lol: )

DJackson. A monori börzén tavasszal 18-ér vettem egy párat. (másfél éveset, elvileg, mert gyűrű az nincs rajtuk.)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 8, 11:32 
Sziasztok!
Spirit! Sok szerencsét a kis szépségekhez! ( A legközelebbi szerelem a kis kubapinty lesz? Az talán egy picit még kisebb :lol: )

DJackson. A monori börzén tavasszal 18-ér vettem egy párat. (másfél éveset, elvileg, mert gyűrű az nincs rajtuk.)

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 8, 11:28 
DJackson írta:
szia Spirit, Esztero Lajos! azt szereteném megkérdezni hogy 1 pár iylen madár menynit kóstál? Életemben most láttam elöször egy boltban és 22ezer huf/pár-ért adja, reális ár ez?


Nem... de a bolti ár semmilyen fajtában nem reális!!!

Mi 10ezerért vettük a párt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 20, 5:09
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 8, 11:22 
szia Spirit, Esztero Lajos! azt szereteném megkérdezni hogy 1 pár iylen madár menynit kóstál? Életemben most láttam elöször egy boltban és 22ezer huf/pár-ért adja, reális ár ez?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 7, 17:17 
Igen, szerintem is gyönyörűek, én már szerettem volna év eleje óta, de a páromnak nem tetszettek annyira, mostanra sikerült meggyőznöm... (őt főleg a méretük győzte meg, mert a minél kisebb pintyeket szereti...)

Skrachlaci írta:
Külön is jól mutatnak! Gyönyörűek.. :D Gratu az új szerzeményeidhez!


a hím (3 hónapos):

Kép

a tojó (5 hónapos):

Kép

a helyük (csak ők vannak benne):

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 3, 13:49
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: szigetszentmiklós
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 7, 13:07 
köszönöm


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 7, 6:30 
Szia gabor2222 !


Fazekas József 56/371-564,

Pető István o6/3O/983-6791.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 3, 13:49
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: szigetszentmiklós
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 6, 22:28 
sziasztok szeretnék rácsosszárnyu asztrildot tud valaki?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 6, 17:36 
Külön is jól mutatnak! Gyönyörűek.. :D Gratu az új szerzeményeidhez!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 6, 12:09 
egyébként idáig sajnos úgy tűnik, nem jön be az az elképzelésem, hogy a kákákkal együtt legyenek, pedig gyönyörűen mutatnak együtt...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 6, 11:30 
Hát először is estünk csak egyik ámulatból a másikba a madarai láttán, olyan csodálatosan gyönyörűek!!!

Másodszor és nem mellékesen :74:

Kép

Kép

Zottan írta:
Mesélj!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 6, 10:59 
Spirit írta:
Voltunk tegnap Palotás Ferencnél :89:

Mesélj!!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 6, 10:53 
Voltunk tegnap Palotás Ferencnél :89:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 6, 22:42 
Szia,

Siroki Zoltán könyve a maga nemében nagyon jó, de sok szempontból szerintem elavult. Alap kiindulásnak azonban feltétlen olvasandó könyv, csak nem szabad megállni, tovább kell olvasgatni más forrásokat is... :)

Nálam a káka hím úgy kopasztotta meg a "bamba" rácsosokat hogy azok még tartották is a fejüket. Én csak azt láttam hogy a káka kurkássza őket, közben meg egyre kopaszabbak lettek a madárkák. Eleinte még csak azt hittem hogy vedlenek, de amikor jobban odafigyeltem vettem észre a turpisságot. Természetesen ezek csak az én véleményem és tapasztalatom :wink:

A vadonban megtalálható viselkedésük nem minden esetben azonos a fogságban tapasztaltakkal, pláne nem kalitkás vagy kisebb szobai röpdék esetében. A vadonban mi a legrosszabb ami történhet ha valamelyik mégis bántja egymást vagy zavarja a költésben, elszedi a fészekanyagot stb? A gyengébb arrébb megy egy méterrel és egy másik bokorban költ. De fogságban nem tudja ezt feltétlenül megtenni...

Tehát nem azt mondom hogy nem lehet együtt tartani őket, de azért ne fogadj el egyből egy ilyen édes harmóniát sem pláne úgy hogy még a leendő madárka egyéni habitusát sem ismered. Mint minden vegyes vagy kolóniás tartást/tenyésztést, őket is a megfelelő felügyelet mellet tartsd. Nagyon aranyos madárka a rácsos, csak ajánlani tudom.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 5, 15:48 
Ugyanis a google képkeresőjébe beütöttem, hogy kákapinty... aztán az egy dolog, hogy a képtalálatok között a saját pofám nézett vissza rám, de kijött egy találat, amin rácsos van, és az idre honlapján van a kép, és a tavalyi székesfehérvári kiállításon készült, és alá van írva, hogy a rácsosok tenyésztője Palotás Ferenc...

ez az a kép:

Kép

Zottan írta:
Aktívnak aktív, de hogy rácsosban mennyire??? Egy próbát megér, mindig is szép madarai voltak...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 22:25
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO