Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2018 jún. 12, 4:17 
Hogy pontosan mivel azt csak ok maguk tudjak, de en a szaraz magelesegen tul adtam nekik zoldet, csiraztatott magot, mungobab csirat, alomkukacot es hangyababot. A csiraztatott mag es a hangyabab fogyott rendesen, tehat szerintem az ment a fiokakba. Most ugy repult ki a 3 fioka, hogy 5 felnott madar volt egyutt a ropdeben, amikbol 2 par feszkelt is, de a masodik sikertelenul.
Eleg ideges madarak, tehat nemogen lehet figyelni az etetest es a koltes egyeb folyamatait.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2018 jún. 11, 19:13 
Nagyon király. Egy-két éve Monoron 20-25000 Ft-ért kínáltak jó párat. Szívesen próbálkoznék majd egyszer én is velük. Mivel etettek?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2018 jún. 7, 7:59 
Az elso idei fiokak:

Csatolmány:
IMG_20180607_123710.jpg
IMG_20180607_123710.jpg [ 124.14 KiB | Megtekintve 8997 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 máj. 18, 6:33 
Mivel en az egesz ido alatt egyszer neztem csak a feszekbe, csak saccolni tudom az idopontokat a szulok viselkedese alapjan.
Kb 2 het volt a koltes, es 4-5 hetes koruk kozt repultek ki. Irodalmi adatok nagyon tag, 21-35 napos korra irjak a kirepulest, ami nehezen hiheto. Gondolom benne van, hogy masok sem bolygatjak a koltest napi ellenorzessel.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 máj. 17, 23:07 
W.L. írta:
Es vegre kirepultek - jo sokaig tartott!

Gratula! ;) Közhasznú infókat tudsz megosztani róluk? (Költési idő, kirepülési idő, stb)?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 máj. 17, 21:58 
Es vegre kirepultek - jo sokaig tartott!

Csatolmány:
DSCF5603.JPG
DSCF5603.JPG [ 120.25 KiB | Megtekintve 11355 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF5602.JPG
DSCF5602.JPG [ 137.08 KiB | Megtekintve 11355 alkalommal. ]


Csatolmány:
rsz_dscf5582.jpg
rsz_dscf5582.jpg [ 142.15 KiB | Megtekintve 11355 alkalommal. ]
Csatolmány:
DSCF5606.JPG
DSCF5606.JPG [ 50.23 KiB | Megtekintve 11355 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 ápr. 30, 15:14 
Kar, hogy nem hagytad magad elcsabulni, jo lett volna, ha jo kezekben, nyomon tarthatoan kialakult volna beloluk egy kis stabil hazai allomany.
Hatha egyszer majd nekem is otthon kell beszereznem oket! Es nem hinnem, hogy gyakran fel fognak tunedezni ujra.
Arrol lehet tudni, hogy vajon tenyesztett vagy vadbefogott madarak voltak? Tudom, hogy a csehek a csempeszes es papirlegalizalas muveszei... Kicsit furcsallom, hogy Monorra hoznak kulfoldrol ilyen madarakat, nem nyugatabbra.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2015 ápr. 28, 9:55 
Helló

Nagyon tuti eredmény, gratulálok. Közben itthon is feltüntek, Monoron a börzén talán egy szlovák fickó árult jópárat. Nagyon szépek voltak, 70 euró darabjáért (21000 ft). Majdnem elgondolkodtam, átnyergeljek e az egzótákhoz, annyira szépek voltak.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 ápr. 28, 9:32 
Es a legfrisebb fejlemeny - vegre-valahara:

Csatolmány:
Geltim.JPG
Geltim.JPG [ 162.95 KiB | Megtekintve 11526 alkalommal. ]


A regi paromtol szarmaznak, akiket ugy tunik, az ujak erkezese serkentett vegre koltesre. A foton kb 19 naposak a fiokak, remelem most mar meg is maradnak...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 feb. 17, 7:43 
Na ez a topik is regota porosodott mar, tehat egy kis frissites.

A megmaradt 3 madarbol 1 figyelmetlensegem folytan megszokott, igy vegul maradt ketto. Szerencsemre ezek egy parnak tunnek, a him ugralva udvarolgatott a tojonak, de tovabb nem jutottak.
Sajnos akkor sem, mikor atkoltoztettem oket egy 180x90x200cm meretu ropdebe. Max addig jutottak el, hogy az ulorudrol striroltek az odut, de mar a nyilasra sem ugrottak fel soha.

Mindekozben veszettul kerestem tovabbi peldanyokat egen-foldon, de hiaba.
Az anno piacra kerultek is mind nyomtalanul eltuntek.
Egesz a mult december vegeig, mikor ujra piacra kerult kb 20 peldany.
Lelkesen nyomban mindet meg is vettem, hogy beloluk valaszthassam ki a leigeretesebb paroknak tunoket.
Vegul kivalasztottam 3 "part" magamnak, a tobbi masokhoz kerult.

Az egyetlen hozzaerto helybeli (holland persze, nem indonez) szerint csapatban szaporodnak jobban, es szerinte ropdemben 5 par is elferne, igy betettem a 6 uj madarat a regi par melle.
Az elso nap mulatsagos volt, a regi him erdeklodve vizsgalgatta a jovevenyeket, mig az addig mindig blaze, halveru tojoja hirtelen feltekeny feleseg modjara allandoan par centimeterre ratapadt.
Masnapra azonban kitort egy rizspintyhaboru, a regiek, kulonosen a him faradhatatlanul es kegyetlenul uldozni es csipkedni kezdtek az ujakat.
Ilyet nem lattam meg, a him neha feborenel fogva kapott el es lobalt a levegoben ey menekulni probalo remult ujoncot.
Ezt nezni is rossz volt, igy az eroviszonyok kiegyenlitese vegett a regi himet megfogtam, es szarnytollait megkurtitottam. Ezutan kenytelen volt nemileg visszafogni magat.

Mostanra mar viszonylagos bekeben vagy legalabbis fegyverszunetben elnek, ujra megy nemi udvarolgatas is, de egyelore ennyi.
Mindenesetre most mar legalabb van egy igeretesebb alomanyom beloluk.

Nehany az ujak kozul, meg ideiglenes ferohelyukon:

Csatolmány:
gt1.jpg
gt1.jpg [ 79.21 KiB | Megtekintve 11669 alkalommal. ]


Es immar egyutt mind, ropdejukben:

Csatolmány:
gt2.jpg
gt2.jpg [ 97.12 KiB | Megtekintve 11668 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 aug. 30, 5:01 
Hat vegul feladtam a probalkozast es elajandekoztam a negyedik madarat.
Ket modszerrel is probaltam mar osszeszoktatni oket, de egyik sem vezetett tarts bekehez. Tehat most maradt nekem harom, es remelem nem is lesz varatlan elhullas, mert tobb azota sem kerult ebbol a fajbol piacra. Az arus szerint szallitojukat lekapcsoltak a hatosagok... talan valami tiltottabbal is uzletelt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 júl. 29, 8:46 
Probalkozom - egyelore a legagresszivebb egyedet vettem ki, a bennt hagyott regi 2 nem uldozi az ujonnan visszatett peldanyt (egyelore), de az most meg igy is elegge fel toluk.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 9:36 
Szia,

érdemes lenne a csípési sorrendet megváltoztatni, vagy legalábbis egy próbát megérne.
Ehhez ki kel venni az agresszív egyedeket pár napra hogy az elnyomott (zavart) egyed legyen helyzeti előnyben. Majd hozzá berakni az agresszíveket. Ha minél jobban meg tudod változtatni a kalitka belső elrendezését növényzettel vagy bármi mással, akkor annál újabb közeg lesz a madaraknak és az előnyben lévő egyed könnyebben megvédi magát.

Nincs garancia hogy ennél a fajnál beválik e ez a módszer...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 7:08 
No egy kis frissites.
Anno ev elejen vegul meg egy madarat vettem, igy osszesen 4 van nekem most beloluk. Sajnos ezek kozul csak 3 el egyutt bekeben, a 4. madarat ki kellett vennem melloluk mert kegyetlenul uldoztek, o azota a papagajamandinakkal el egyutt (bekesen).

Tobbhonapos tavollet utan Indoneziaba visszaterve ezeket a madarakat mind pompas allapotban talaltam, igy megkisereltem ujra visszatenni a 4. madarat a masik 3 melle, de 10 perc meghokkenes utan ketten ujra kegyetlenul uldozni kezdtek es ki kellett vennem. Anno ilyen okbol el is engedtem egy kimart madarat, de ezt most nem teszem vele, mert allitolag lekapcsoltak szallitojukat es tobb talan nem fog beloluk piacra kerulni belathato idon belul.

A megmaradt madaraim ivarat en nem tudom megsaccolni a csorforma alapjan, igy megis milyen kovetkeztetest vonjak le a felallasbol?
A 2 agressziv, a 4.-et eluldozo madar egy par? Es ha igen, akkor a 3.-at miert turik meg maguk mellett? Az egy plusz tojo, mig a kimart egy plusz him? Ugye az esetben erdemes lenne a 3. es 4. madarat kulon osszerakni.
Esetleg nagyobb helyen bekeben meglenne mind a 4 egyutt?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 jan. 16, 14:29 
Kosz a folytatast!
Hat bizony 3 kobmeteres ropdem itt meg egy ideig nem lesz.
Egyelore a madaraim amugy is tul idegesnek tunnek ahhoz, hogy koltesen jarjon az eszuk, bar itteni madarasz szomszedom tobbszor buzditgatott mar, hogy tegyek csak be nekik egy odut.
Mellesleg en az elso par melle egy ujabb szallitmany erkezesekor probaltam venni meg 1 part. Azonban ekkor kb 20 madar kozul a fejformat figyelve csak egy tunt himnek, es az is nemileg beteges volt. Ennek ellenere megvettem egy "tojoval" egyutt, remelve, hogy csak ki van ehezve illetve faradva a szallitas utan, de par nap mulva elpusztult. Most tehat harom timori rizsem maradt, akik eleg jol megvannak egyutt. Ha csak egy nagyon-nagyon biztosnak tuno him nem kerul piacra, azt hiszem maradnak is ennyien, legalabbis amig nagyobb helyem nem lesz szamukra.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jan. 16, 12:43 
Idézet:
Szervusz W.L.

Madarász szempontból nagyszerű helyen élsz, nem vagyok írígy természetű, de Téged megvallom írigyellek a sokféle madárért amit láthatsz és talán be is szerezhetsz magadnak.

Csaba jól emlékszik néhány éve volt "Timori rizsem" és tapasztalatom is akadt a tartásukról szaporításukról. Tenyésztéséről nem beszélhetünk, mert csak 2 párom volt amiből 3 egy fészekaljból származott, amit egy Német tenyésztőtől vettem, természetesen később kiderűlt, hogy mind a 3 tojó lett. 1 hímhez pedig itthon akadtam rá egy börzén, ahol a gazdájának fogalma sem volt róla, hogy milyen kincs van a kezében. Nevetséges áron 1ooo,- ért árulta a madarát, én megdupláztam neki az árat és így lett egy másik vérvonalból származó hím egyedem is. A következő összel már tenyészérettek lettek és nem a hagyományos monogám tipusú szaporítási módot választottam, hanem megfelelő előkészítés után a szaporodási idő közepén (nov. második fele) az egyenként elkülönített tojókhoz raktam be a hímet. Az első kanyarban két tojónál 4 - 4 tojás volt és kötöttek lettek a tojások, az egyiknél 3 a másiknál 2 fióka kelt ki. A harmadiknál több probléma is volt. Ugyan 5 tojást tojt, de ebbből egy sem volt szemes és nem is űlte rendszeresen a tojásokat. A másik két tojónál viszont a fiókák nevelésénél kezdődtek a bajok A kikeléstől számított 6 - 7 napon már nem gyózte a tojó az etetést és pusztulni kezdtek a fiókák, viszont mindkét tojó felnevelt 1 - 1 utódot.
Ebből az esetből levonva a következtetéseket márciusig nem adtam fészkelési lehetőséget nekik, viszont a következőknél más szaporítási módszert próbáltam ki.
Innen majd folytatom. <


Folytatva :

A tavaszi szezonban a kolóniás szaporítást próbáltam ki, március végén egy kis volierben (3 köbméteres) helyeztem el mindhárom tojót, majd 2 hét múlva este beengedtem a hímet és a reggeli etetéskor már látszott, hogy nem lesz gond, mert kajálás közben nem bántották egymást az etetőnél.

1 hét múlva kaptak 5 odut, melybe fészket képeztem ki, hogy ne kelljen nekik sokat bíbelődni a fészekrakással. Nem foglaltak el csak egy odut, melyben a hím és a domináns tojó költött 5 tojást.
A másik két tojó az egész tavaszi szezonban nem tojt le, viszont a dominánáns tojónál 4 fióka született, amit fel is neveltek. (1 hím, 3 tojó.) A kolóniás tartásnál a + tojókat nem méltatta figyelemre a hím, ebből az következtethető le, hogyha egypáros rendszerben tartjuk akkor párzik más tojóval is, de kolóniában tartva monogámiát mutat.

A tojó egy kicsit finomabb alkatú és némileg rövidebb a hímnél, feje keskeny és a csöre világosabb árnyalatú és keskenyebb, mint a hímé. 8 hónapos korig szinte semmilyen különbséget nem lehet tapasztalni, kivéve a testhosszt, ami a tojóknál a farktollak lassabb növekedéséből adódik. ( persze ez sem 1oo%, csak megfigyelési adat)

a téli tartásra érzékenyebbek, mint az oryvizora faj.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 16, 13:51 
Idézet:
írigyellek a sokféle madárért amit láthatsz és talán be is szerezhetsz magadnak.


Nem panaszkodom ez ugyben, de azert annyira nem rozsas a helyzet, mint azt mondjuk az orszag teljes fajlistaja (ugye a vilag leghosszabbja, az osszes madarfaj 17%-a) suggalhatja.
Madarpiacok fokent Javan, kisebb mertekben Szumatran es Balin vannak, es ezekre tavolabbi szigetek fajai csak ritkan jutnak el, es akkor sem elsosorban pintyek hanem inkabb az ertekesebb papagajok es lagyevok. Pintyekbol 2 timori fajon kivul eddig csak javaiakat lattam.
Az "Arak" topikba irtam arrol, hogy mi kaphato, mennyiert.

Szabadban latni viszont mar volt szerencsem sok gyonyoru es kulonleges madarat szerte Indoneziaban, koztuk pl. jopar paradicsommadarfajt, 2 kazuarfajt, mindharom koronas galambot es szamos gyonyoru papagaj- es kakadufajt. Es azok egy jo reszet ugysem szeretnem kalitkaban latni...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 16, 13:06 
Tibor,

En is ezzel probaltam kivalasztani egy part a vasarlaskor, de a kulonbseg elenyeszonek tunt.

Lajos,

El ne felejtsd folytatni a tortenetet!!! ;-)
Mivel ezek szerint te mar veteluktol tudtad madaraid nemet, mi ra a modszer?
Remelem, nem kell labor hozza!
Az, hogy kettesben jol megvannak egyutt, mig a harmadikat eluldoztek (illetve asszem a "tojo" uldozte inkabb) utal esetleg arra, hogy egy par?
Mellesleg azt a harmadikat ma szabadon engedtem, jo helyem nem volt mar kulon szamara, a piacra inkabb nem vittem volna vissza, az itteni elohely es klima hasonlo Timorhoz, es szoloban faunahamisitas sem igen lesz belole.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2012 dec. 16, 11:55 
Szia W.L.
Abszolut nem vagyok rizspinty tarto sem tenyésztö,nem is értek hozzá,de valahol valamelyik oldalon azt irták a nemek megállapitásánál a csörüket kell nézni felül nézetböl.Amelyiknek széles a csöre és a csör tövénél a feje az a him, a keskenyebb a tojo.Probáld megfigyelni hátha segit.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 dec. 16, 10:27 
W.L. írta:
Hogyan tuntek el, nem szaporodtak, vagy senkinek nem kellett ez a nem tul szinpompas faj szaporulatkent sem?
Nekem tetszenek, elegansak.
Es pont az egyik kedvenc szigetemen oshonosak...


Szervusz W.L.

Madarász szempontból nagyszerű helyen élsz, nem vagyok írígy természetű, de Téged megvallom írigyellek a sokféle madárért amit láthatsz és talán be is szerezhetsz magadnak.

Csaba jól emlékszik néhány éve volt "Timori rizsem" és tapasztalatom is akadt a tartásukról szaporításukról. Tenyésztéséről nem beszélhetünk, mert csak 2 párom volt amiből 3 egy fészekaljból származott, amit egy Német tenyésztőtől vettem, természetesen később kiderűlt, hogy mind a 3 tojó lett. 1 hímhez pedig itthon akadtam rá egy börzén, ahol a gazdájának fogalma sem volt róla, hogy milyen kincs van a kezében. Nevetséges áron 1ooo,- ért árulta a madarát, én megdupláztam neki az árat és így lett egy másik vérvonalból származó hím egyedem is. A következő összel már tenyészérettek lettek és nem a hagyományos monogám tipusú szaporítási módot választottam, hanem megfelelő előkészítés után a szaporodási idő közepén (nov. második fele) az egyenként elkülönített tojókhoz raktam be a hímet. Az első kanyarban két tojónál 4 - 4 tojás volt és kötöttek lettek a tojások, az egyiknél 3 a másiknál 2 fióka kelt ki. A harmadiknál több probléma is volt. Ugyan 5 tojást tojt, de ebbből egy sem volt szemes és nem is űlte rendszeresen a tojásokat. A másik két tojónál viszont a fiókák nevelésénél kezdődtek a bajok A kikeléstől számított 6 - 7 napon már nem gyózte a tojó az etetést és pusztulni kezdtek a fiókák, viszont mindkét tojó felnevelt 1 - 1 utódot.
Ebből az esetből levonva a következtetéseket márciusig nem adtam fészkelési lehetőséget nekik, viszont a következőknél más szaporítási módszert próbáltam ki.
Innen majd folytatom. <

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO