Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 9:22 
Csak a frissites kedveert megjegyzem, hogy az emlitett kopaszokkal megjartam.
Lebetegedtek, egyikuk el is pusztult, a masik 2 is kronikusan megviseltnek tunt - el nem pusztultak, de igazan rendbe sem akartak jonni.
Vegul elengedtem oket alkalmasnak tuno elohelyen - kettesben eleg jol elrepultek egy patakparti nadasba.

Szerencsere kesobb sikerul ujra egeszseges peldanyokat beszereznem, igy mar par honapja 5 jol viselkedo peldany tulajdonosa vagyok.
Egyikuk egy teljesen feketehasu him (ez ritkabb szinvaltozat) mig masikuk egy hasan meg fiatalkori feher csikjat mutato him. Utobbi az egyetlen, amelyik enekelni kezdett, es az is csak miota erre a nagyon szorgosan eneklo muskatpintyhimem inspiralta.
Mint korabbi tarsaik, nem nyulnak sem kukachoz, sem zodseghez, tehat nem is tudom, erdemes lenne-e igy tenyesztesuket eroltetni.

Egyelore egy nagyobb kalitkaban a muskatokkal, 2 bronzpinttyel es 2 varatlanul felbukkant sargahasu apacaval elnek egyutt.
Erre a vegyescsapatos tartasra nagyon alkalmasnak tunnek, a valamivel nagyobb testu sargahasu apacak kivetelevel mindegyik madar faji hovatartozasra valo tekintet nelkul bujik ossze vagy "kurkassza" egymast.

Ja es Murphy Torvenye tovabbra is mukodik: Miutan oly nehezen szedtem ossze ebbol a fajbol par egeszseges peldanyt, most egyszerre 3 arusnal felbukkant beloluk tobb mint szaz. Allitolag Balirol erkeztek. De nekem az 5 eleg beloluk.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 6:47 
Visszaterve Indoneziaba lakohelyem varosaban ennek a fajnak szokas szerint hire-hamva sem volt a piacokon, de ellatogatva oda, ahol anno vettem oket, most is talaltam egy ketrecnyit beloluk.
De megint eleg csuf allapotban volt a tobbseg, egy kivetelevel mindegyikuk feje elegge megkopaszodva. Harmat igy is megvettem, es egyelore betettem oket egy par tigrispinty melle - nagyon bekes fajkent jol megvannak egyutt.
(Tudom, tudom, karantenozni kellett volna... de regi ketrecuket a gyumolcsgerlek kaptak meg idokozben.)

Csatolmány:
DSCF8618.JPG
DSCF8618.JPG [ 181.78 KiB | Megtekintve 12353 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF8620.JPG
DSCF8620.JPG [ 176.38 KiB | Megtekintve 12353 alkalommal. ]


Viszont a 3 madar kozul 2 kopaszsaga eleg csuf.
Tudnatok errol velemenyt mondani?

Csatolmány:
DSCF8625.JPG
DSCF8625.JPG [ 140.91 KiB | Megtekintve 12353 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF8622.JPG
DSCF8622.JPG [ 148.96 KiB | Megtekintve 12353 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF8624.JPG
DSCF8624.JPG [ 171.82 KiB | Megtekintve 12353 alkalommal. ]


Az elado persze allitotta, hogy csak vedlenek. Bar hihetnek neki, de nem hiszek, hiszen ebbol a fajbol tavaly is teljesen kopaszfeju volt jopar mar regota tartott/arult, es mas testreszein teljes tollazatu egyede.
Esetleg hianyos taplalkozas? Ez esetben jobb kaja es vitaminkiegeszites helyrehozza oket?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 8, 20:33 
Alighanem patkany volt.
Baratom beszerzett odakinnt kaphato "patkanyragasztot" (ami kb ugy mukodik mint a nalunk ismerosebb ragacsos legyfogo papircsikok) es kirakott egyet-egyet a kalitkak ala illetve az apacas kalit tetejere, es mindkettovel fogott 1-1 patkanyt.
Azota tobbet nem.
Remelem ezek voltak az elkovetok.

En juniusban megyek vissza, akkor majd agyalok, hogy lehetne meg jobban patkanymentesiteni a kalitkak kornyeket.

Az egy megmaradt apaca meg mindig el, bar nem is szivesen kepzelem el, milyen allapotban lehet szegeny...

No, ime az indoneziai madaraszas egy hatranya.
En Magyarorszagon kb 14 eves koromig meg csak nem is lattam patkanyt szabadban.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 9:27 
W.L. írta:
Csak remenykedhetek, hogy akarmi is is volt a tettes, nem szokik ra a ketreceimre... es akkor a kerdMi a fene lehetett???

Patkany van a haz korul, detto (Magyarorszagon elo nem fordulo) hazi cickany.

A fentiek közül bármelyik képes erre. :-(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 1:32 
Na, ma kaptam a legrosszabb hirt kinnti madarasz "palyafutasom" kezdete ota! :cry:

Madaraimat apolo baratom irta, hogy egy ejszaka valami osszeharapdalta mindharom apacapintyem, es az alattuk levo kalitkaban lakozo tigrispintyek egyikenek labait illetve hasi reszet, de meg nem ette egyiket sem.
Ebbol arra kovetkeztetek, a tamado joszag nem fert be a kalitkak racsain, csak kivulrol harapdalta oket, es persze erre legjobb aldozatok a racson fuggve alvo apacapintyek voltak.

A normalisan, ulorudakon alvo tobbi fajbol csak az az egy tigrispinty esett adlozatul, gondolom megriadva az is atrepult a racsra.

Csak remenykedhetek, hogy akarmi is is volt a tettes, nem szokik ra a ketreceimre... es akkor a kerdes: Mi a fene lehetett???

Patkany van a haz korul, detto (Magyarorszagon elo nem fordulo) hazi cickany.
Macska detto, de az aligha tudott volna a legmagasabbra elhelyezett apacas kalitkara felkapaszkodni ugy, hogy le ne rantsa az egeszet.
Bagoly? De akkor az repulve elerne szomszedaim mennyezeti rudakrol logatott kis kalitkakba elo madarait is, es azokat eddig (tudtommal) nem erte ilyen tamadas.

A legelkeseritobb az egeszben, hogy nemigen tudok ellene vedekezni, max ha az osszes ketrecet szoba belsejebe pakolnam at (ahol rosszabb a klima es a feny, meg hely sem lenne mindnek). Ha legalabb tudnam, mivel allunk szemben, jobban tudnek gondolkozni rola...

Egyelore azonban ugy tunik, apacaimnak vege.
Baratom szerint talan egy elheti tul a dolgot.
Nagyon elkeserito, mert nehezen beszerzett, es amugy altalam nagyon megkedvelt fajrol van szo! :cry:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 12:20 
Alapvetően megfigyelhető a nem domesztikált, „vadközeli” fajoknál hogy igen hamar, minden előjel nélkül bekövetkezik az elhullás. Ezt még fokozza a vadonból befogott helyzet.
Sajnos gyakran még idehaza sem nagyon ad magyarázatot az orvosi vizsgálat, még ha el is végzik utólag. Ahogy nagyjából felvázoltad az ottani helyzetet, nem sok esélyed van a boncolásra, vizsgálódásokra. A te esetedben igen gyakori esemény lesz az elhullás, számolnod kell vele.
Megelőzésre kell erősen koncentrálnod, mindenféle dologgal (vitamin, kiegészítők, antibiotikum, probiotikum, mikro/makro elem koncentrátum stb) felvértezve ha visszamész. Itt is természetesen a vízben adható formákra kell figyelned.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 márc. 15, 8:45 
zoldi67 írta:
most hogy jobban megnézem a képeket 2 fiatal madarad van.

Sajnos mar csak egy. :(
Most kaptam a hirt kinnt a madaraimat tavolletemben apolo baratomtol, hogy a hasan meg "legfeherebb" peldany elpusztult. Tok lelombozo a dolog, mert mikor 2 hete eljottem, meg neki sem volt latszolag semmi baja.
Lassan kezdem megerteni a vadbefogott madarakkal szembeni fenntartasaitokat...
Es en csak 3 honap mulva megyek vissza!
Egyebkent a masik, altalad eloszor "gyengebbnek" tunt peldany meg megvan, es o az egyetlen, ami enekelget is - meghozza jo sokat, bar szinte hangtalanul.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 márc. 14, 23:12 
Idézet:
Kevés és talán nem is túl "komoly" könyvek vannak magyar nyelven. Jó lenne ezen változtatni, de a kiadók nem látnak ebben elég nagy üzletet.


Ma tovabb keresgeltem, es egy valamivel jobb konyvre bukkantam, Varga Sandorera:

http://bookline.hu/product/home.action? ... 51&type=22

Az elobb belinkelttel ellentetben ez nem csak altalanos sallangokat (magot eszik, ne tartsuk tul kis helyen, stb) ir az egyes fajokrol, hanem tenyleg fajspecifikus, tapasztalatbol szarmazo infokat (meg ha esetleg a netrol szerezve, masok tapasztalatai is). Pl az apacapintyekrol is jobb volt.
Es ez egy magyar szerzo muve.

De vicces modon Siroki konyve az engem erdeklo fajokrol talan meg mindig a legjobb. Tele van gyakorlatias tanacsokkal, sajat tapasztalataival. Eleg szomoru, hogy egy ilyen regi konyvre kellhet meg mindig szoritkozni, mert nemigen van jobb nala azota sem...

A tobbi, jelenleg arult konyv meg mar tenyleg nagyon gyenge... a legtobb nem is foglalkozik kulon az egyes fajokkal, csak altalanossagban irnak a madartartasrol. De egyebkent nekem ugy tunik, angol nyelven is ilyenekkel vannak tele a kinnti boltok. A nagykozonsegnek alighanem az ilyesmi kell, lenyeg, hogy sok szep szines kep legyen benne, es ne legyen tul reszletes meg hosszu, mert az ugye unalmas... ;-)

Mondjuk Indoneziaban meg silanyabb a kinalat, olyannyira, hogy talan mindharom emlitett konyvet megveszem, aztan majd szemezgetek, melyikbol milyen hasznos infomorzsakat tudok kiszedni.

Hogy a temahoz visszakanyarodjak, egy valamiben egyetertenek.
Nevezetesen, hogy az apacapintyek bajos, konnyen tarthato madarak, de tenyesztesuk mar joval nehezkesebb.
A feketetorku fajrol kulon egyik sem ir szinte semmit, bar Siroki es Varga konyveben legalabb emlitik letezeset.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 14, 7:52 
W.L. írta:
Szetneztem, milyen szakkonyveket is arulnak manapsag magyarul, hat eleg gyenge a felhozatal.

Sajnos ez igaz. Kevés és talán nem is túl "komoly" könyvek vannak magyar nyelven. Jó lenne ezen változtatni, de a kiadók nem látnak ebben elég nagy üzletet. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 márc. 14, 6:25 
No, kozben ujra itthon (marmint Pesten).
Szetneztem, milyen szakkonyveket is arulnak manapsag magyarul, hat eleg gyenge a felhozatal.
De az ujak kozul ebben is van nemi info az apacapintyekrol:
http://www.libri.hu/konyv/esther_j_j_ve ... diaja.html
De egyebkent nem egy nagy szam a konyv, tele altalanos sallangokkal.

Mivel a regi Siroki konyvemet nem talatam, azt antikvarkent megrendeltem kemeny 590 Ft-ert - remelem lesz benne valami hasznos info.
Keresgelve meglepve eszleltem, hogy Siroki konyvet egyszer meg 2005-ben is kiadtak ujra, latszolag csak a boritot valtoztatva.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 feb. 18, 3:58 
Kb 3 het tavollet utan par napja ujra felkerestem a helyi madarpiacokat.
Nagy meglepetesemre az elson mindjart egy gyonyoru kis feketetorku fogadott egy pintyarusnal, aki ezt kulon fajkent felismerve a rizzsel (!) egyutt kulon ketrecben arulta, igy egeszseges, es tiszta volt. Rogton meg is vettem, es nagyon jol szuperal - o az egyetlen feketetorkum, aki nem a racson logva hanem ulorudon tolti az ejszakat, es neha mar a 3 regi kozul is melle ul 1-1 ejszaka is.

Azonban meg aznap, hogy ot megvettem, azt talaltam, hogy a masodik helyi piacon is felbukkant par feketetorku! Ott azonban a jelek szerint semmi figyelemre nem erdemesitettek oket, koszosan, csapzottan be vannak keverve egy szutykos kozos ketrecbe a naluk nagyobb es sokkal kozonsegesebb feherfeju apacakkal es mezei verebekkel egyutt. Gondolom igy azok araban megvehetnem oket, de amilyen allapotban vannak, rossz rajuk nezni, es nekem 4 peldany eleg is.

Mondenesetre bizarr, hogy miutan ebben a varosban honapokon at hiaba "vadasztam" rajuk, most egyszerre 2 arusnal is felbukkantak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 feb. 15, 13:55 
Az az emlitett hirtelen leromlott peldany meg aznap el is pusztult.

A megmaradt 3 azota is jol szuperal, sot az egyik (a hasan vekony feher csikos) peldany "enekelgetni" is elkezdett.
Viszont a felso sarokban osszebujva-kapaszkodva alvasrol azota sem szoktak le.
Mar arra gondolok, ez talan termeszetes lehet, szabadban is esetleg vekony bambusz-szalakon csoportosan kapaszkodva alszanak? Mert estere mar akkor is felkapaszkodnak a kalitka felso sarkaba, ha kozelukbe sem megy senki.
Mas ejjeli csapongas/vergodes nincs, csak igy alszanak. Napkozben sem igazan ijedosek.

Mellesleg idokozben kihozattam otthonrol egy haverral meg 2 regi, nemet nyelvu szakkonyvemet (egyikuk az elkepesztoen atfogo Lexikon der Vogelhaltung az NDK-bol), ezekben mar eleg sok infot talaltam szinte minden elkepzelheto itteni madar tartasarol. Roviden osszefoglalva azt irjak az apacakrol hogy konnyen tarthatok, de szaporitasuk nemileg nehezkes.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 13:21 
A megriadás igen jellemző ezekre a fajokra, vadonfogott példányokra pláne. Ez két végletes helyzetbe megy át, elkezdenek vergődni a kalitkában, összetörve magukat és társaikat, majd meglapulnak ott ahol vannak és meg sem mozdulnak. Nálam is előfordult már hasonló fajjal, gyakorlatilag ott alszanak (ha alszanak egyáltalán) ahol vannak. Ha ez a rúd amin lógnak, vagy állnak, akkor ott.
Ezt a helyzetet éjszakai irányfénnyel lehet a legkönnyebben kezelni. Ilyenkor kisebb is az esélye a megriadásnak, vagy riadás után könnyebben megnyugszanak, újra pihenő helyet találnak maguknak.

Nem tudom használsz e irányfényt éjszaka, de a hírtelen és titokzatos módon történő bágyadozásnak alapvető oka is lehet. Éjszaka megütötte magát…


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 jan. 23, 5:33 
No, sajnos veget ert a problemamentes idoszak. :(
Ma reggel azt a legfeherebb feju peldanyt bobiskolni lattam allandoan, mostanra mar repulni sem nagyon akar, meg megriasztva sem. Tegnap latszolag meg kutya baja sem volt, ez a leromlas nagyon hirtelen jott.

Meg egy furcsa "problema" van ezzel a fajjal.
Bar napkozben teljesen normalisan viselkednek, estenkent konnyen megriadnak, es felroppennek az ulorudrol a racsra kapaszkodni (mint az elso 2 foton is). Ezt persze minden madar csinalja, csak ezek utana a tobbi madartol elteroen mar egesz ejjel nem ulnek vissza, ugy kapaszkodva toltik az egesz ejszakat. Nem tunik tul pihentetonek... nem tudom, esetleg a normalis pihenes/alvas hianya rontja-e le oket?

Amugy meg toprenghetek rajta, rohanjak-e ujra venni meg 1-2 peldanyt.
Mint mar irtam, egy komolyabb kirandulas kell hozza, de mashol egyaltalan nem lattam meg ezt a fajt.
Murphy torvenye itt is mukodni tunik: Ha tobbet veszek, mind megmarad es tul sokan lesznek, ha kiszamitva veszem oket, kesobb megbanom.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2013 jan. 19, 20:21 
Nem! Hanem összességében az Apácamadarakról tesz említést.(fehérfejű,feketetorkú,háromszínű,feketefejű)
Vannak Sirokin kívül "időszerübbnek,,móndható könyvek is,de szerintem az Apácamadarakról nem írnak,mivel itt ezek a fajok már nem népszerűek,beszerezhetőek.Sajnos most csak a Siroki könyv van kéznél,de majd jövőhéten utána nézek,hogy mit ír a többi könyvem ez ügyben.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 jan. 19, 11:14 
Siroki konyveben kulon resz van errol a fajrol?
A fene enne meg, nekem otthon (Budapesten) az is megvan, de helyette csak Varga Bela konyvet kuldettem ki magamnak a mult honapban, emlekezve ra, hogy az joval tobb fajt reszletez kulon. Csak sajnos a tartasukrol nem ir SEMMIT a fejleirasoknal, bar az altalanos bevezeto resz eleg jo.
Apropo, Sirokienal idoszerubb es reszletesebb, tobb fajt taglalo szakkonyv azota sem jelent meg? Marciusban hazaugrom, akkor beszerezhetnem.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2013 jan. 19, 10:43 
Igen igazad van! most hogy jobban megnézem a képeket 2 fiatal madarad van.Szerintem is a hím gyanús madarad,lehet öregebb a többinél és talán ezért színesebb.Legalább is a 2 fiatal színesedő madaradnál biztos öregebb.Majd pár hónap múlva úgy is kiderül mi a helyzet a nemek aránya szempontjából.
Siroki Zoltán könyvében azt írja,hogy külsőleg nincs különbség a tojók és hímek között.Csak a hímek kora hajnali énekük,de inkább füttyük alapján különböztethetők meg a tojóktól.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 jan. 19, 9:39 
Nekem ugy tunik, 2 meg teljesen at nem szinezodott fiatal madaram van, a masodik az utolso kepeken kozepen bobiskolo, bar neki mar csak egy csik maradt a hasan a feher szinbol. Nekem egyebkent meg eleg egeszsegesnek tunik o is, remelem csak epp faradtabban kaptam le azokon a kepeken... Ezt a 2 fiatalt szandekosan valasztottam ki megvetelre. Meg egy at nem szinezodott peldany volt az arusnal, de az mar tenyleg nagyon szakadtan nezett ki.
A ket "felnott" madar kozul az egyiknek valoban feherebb a feje es jobban "osszeforr" a has es a torok fekete szine nala, talan o him. Vagy csak fiatalabbak azok, amelyeknek meg szurkesebb a fejuk?
Egyelore errol nulla infot talaltam a neten, es ide sem nagyon jonnek roluk a jotanacsok... :(

Par nap mulv talan mar vilagosabb lesz, hogy viselik magukat.
Lehet, hogy meg egy koromvagasra is ujra meg kell fognom meg oket, pedig megvetelkor mindjart 3-4 mm-es darabokat csiptunk le a karmaikbol!
De egyelore inkabb hagynam oket kicsit megnyugodni es felerosodni.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2013 jan. 19, 8:57 
Szia!

Gratula a madarakhoz! Nagyon szépek.
Úgy tűnik egészségesek,de az egyik azért kicsit meg van viselve.(útólsó,útólsó előtti képen a középső madár)
Az egyik úgy néz ki nekem,mintha még fiatalkori vedlési állapotban lenne(kiszínesedés)És van egy sokkal élénkebb példányod a többinél,talán ő hím?
Sok sikert hozzájuk!

Üdv:Attila


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 jan. 19, 7:46 
Tegnap atugrottam a szomszedos varos madarpiacara felkeresni a feketetorkuakat tarto kereskedot.Szinte biztos, hogy honapok ota ugyanazt a kis csapatot arulgatta, mert szerencsetleneknek mar jo hosszura nottek a kormei es jonehanyuk feje teljesen meg is kopaszodott. Nyilvan tul hasonloak a feherfeju apacakhoz, igy azok aranak 4-5-szoroseert senkinek nem kellettek. Azert meg sikerult 4 egeszsegesnek tuno peldanyt kivalasztanom kozuluk, akik azota mar nalam is vannak, es nyugis, csendes, problemamentes madaraknak tunnek egyelore.

Bar szigoruan veve ebben a topikban OFF ez a faj, azert beszurok roluk ide par friss kepet:

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO