Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 9, 15:53
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Baja
   
 
Hozzászólás 2011 szept. 12, 20:33 
Krissz írta:
Hát a beszámoló késni fog,mert a gyémánt galambok ráültek a fészekre és az berogyott.Talán építenek máshová egy másikat.Ha le akarnak költeni biztos megtalálják a módját.
De ha valami érdekes lesz arról beszámolók persze.



Szia Krissz!

...hát tényleg késik...ráadásul elég sokat!!
Bízom benne, hogy van eredményed, és kíváncsi is lennék rá!
Tehát kérem a segítséged...illetve a többiekét, ha vannak további tapasztalatok!

(... a saját jól felfogott érdekem miatt is kérem, hogy adjatok új impulzusokat a topiknak...mert ezek a kedves és elegáns kis madarak megérdemlik!)

Üdv: Optimista


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 16, 21:36 
Hát a beszámoló késni fog,mert a gyémánt galambok ráültek a fészekre és az berogyott.Talán építenek máshová egy másikat.Ha le akarnak költeni biztos megtalálják a módját.
De ha valami érdekes lesz arról beszámolók persze.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 15, 0:54
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Valódi név: Horváth Péter
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 16, 20:35 
Szia Krissz, várjuk a beszámolót?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 5, 11:26 
Sziasztok.
A korallcsőrűek csináltak egy szép nagy fészket a nádcsomó tetejére.
Még tojást nem láttam benne de szépen vigyáznak a fészekre és a kíváncsiskodókat a tojó igen agresszíven elkergeti.Benne sem alszanak.
Remélem ennél tovább is jutnak.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 15, 20:17 
Szia Krissz!
Egy lépéssel azért közelebb kerültél a sikerhez, a madarak bizalmasabbak lettek a nagy helyen. :)
Én szurkolok, majd számolj be hogy mennek a dolgok! ;)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 15, 20:15 
Üdv.
Áthelyeztem a kis korallokat a nagyobbik röpdémbe mert a kalitba nagyon nyugtalanok voltak és ha beléptem az ajtón akkor össze vissza repkedtek.
Most a röpdében sokkal nyugodtabbak és még enni is lemennek a földre mikor bent vagyok náluk.
Szóval ezeket a madarakat szerintem mindenképpen nagy helyen tartsuk.
Remélem találnak maguknak egy jó helyet ahol a fészküket megépítik majd.
A lágy eleséghez nem nyúlnak és a lisztkukacot se eszik.
De lehet,hogy a költés előtt elkezdik majd csipegetni.Ha nem akkor majd a többiek feleszik.Kárba nem vész.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 4, 8:27 
Na így már kicsit többet tudunk a korallcsőrű madárkákról.

Köszönöm mindenkinek a fáradozását.

Az én párom kb 1,5 éves és egy öt fős csapatból álltak össze ketten.2 hím és 3 tojó volt a tenyésztőnek.Nála már kialakultak a párok de egy röpdében hajtották egymást a hímek.Egyszer letojtak nála de nem foglalkoztak a tojásokkal és állandóan kiugráltak a fészekből ha benyitott valaki az ajtón.
Mikor elhoztam őket 15 C-fok volt a helységben de nem vettem észre rajtuk,hogy kevés lenne nekik.Nálam 20-22 C-fok van állandóan és ez talán beindítja őket.De előbb az idegen helyet kel megszokniuk szerintem és a más fajta madarak hangját.Kb 230 cm magasra raktam őket,gondolván így talán nyugodtabbak lesznek ha alattuk mászkálok és nem előttük.De van egy 1x1 m-es röpdém 2,5 m-es belmagassággal és gondoltam oda fogom áthelyezni őket egy pár vörös amarantal és egy pár aranymellűvel társítva.
Gondolom az a 3 pár madár megférne egymással?
Ezt a röpdét jól tele akarom növényesíteni,hogy tudjanak bujkálni benne.
És ez a 3 fajta madár mind az apró lisztkukacot igényli.(gondolom én)
Szerintetek is jó ötlet?

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 3, 13:20 
:55:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 3, 12:16 
Ezt ollóztam a netről dióhéjban:

Korallcsőrű pinty (Estrilda troglodytes)

Viselkedése:
Az alábbi szavakkal jellemezték: aktív, nyugtalan, robosztus, rugalmas, igénytelen(?). Fürgén mozog a fű között. Szívesen kurkásszák egymást.

Tartás:
Könnyű tartani. Akklimatizálódás után a szobahőmérséklet az ideális (20°C). Semmi esetre se tartsuk +10°C alatt! Tartható nagyobb röpkalitkában is (120-150cm), de mivel igen élénk madarak, a röpde javasolt. Sűrűn beültetve növényekkel (nád, fű). Lehetőleg több párral, hogy szabadon választhassanak társat maguknak.

Tenyésztés:
Összeillő párral nem nehéz. Ritkán fogadják el a fészekodút, inkább szabadon álló fészket építenek a földön, vagy a föld közelébe. A fészket gyakran csak a hím építi. A fészket hosszú szárú fűből, kókuszrostból, faháncsból, tollból stb. készül. Előfordul, hogy csalifészket épít a már meglévő fészek felé.
Tojásszám: 4-5(3-6) db. A kotlási idő 12(11-13) nap. A fiatalok 21 nap után hagyják el a fészket. Az első héten még visszajárnak a fészekbe éjszakázni.
Kirepülés után 2-3 héttel önállóak. Általában nem érzékenyek a fészekkontrollra, de előfordulhat, hogy zavarásra elhagyják a fészket. Ezért inkább ne ellenőrizzük!

Táplálás:
Célszerű a változatos étrend. Apró szemű köles, muharmag, gyommagvak, fűmag stb. Csíráztatva is. Javasolt az egzotikus gyári keverék pl:
Blattner:
http://www.blattner-heimtierfutter.de/shop/artikeldet.php?proid=3776&bez=Keimfutter-Astrilden-Spezial&sid=fdcc898bd2dd5ace4a3642cfedab6b9d
Versele–Laga:
http://www.versele-laga.com/NUTRI/Nutrition/Pages/Products/index.jsp?ran=203&pro=11176&fam=138&ani=256&rac=5433
Elengedhetetlen az élő eleség:
Hangyabáb, Légylárva, Gyászbogár lárva, Lisztkukac, Vízibolha, Szúnyoglárva, Levéltetvek, Muslicalárva stb. A tojásos eleséghez nemigen nyúl. Vigyázat! Túl sok élő eleség egyszerre történő adása esetén, az aktuális költést gyakran abbahagyják, és új költéshez látnak. Hetente 2x kapjanak vitamint. Legyen előttük apró kavics, ásványi anyag zúzalék, porrá tört faszén. Kaphatnak zöldeleséget, almát, uborkát.

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 3, 8:57 
Kuvik írta .....

Idézet:
Helló!!

Nekem -jól tudod- ,kákáim és háromszínűjeim vannak. Nálam "alapkövetelmény", hogy egy fajból több tenyészpár legyen, így a tartható fajok száma behetárolt, és én vallom, hogy "jól" csak úgy lehet csinálni, ha van megfelelő számú, és minőségű "alapanyag".
Valamikor régen (???) ,én is beleestem abba "csapdába", hogy többmint 30 fajt tartottam egyszerre - de azt valóban csak tartani lehet-, szerintem kell valami "vezérfonal", amiben lehet "alkotni", és melette lehet még kendvenckedni. Lenni kell viszont "valaminek", amiben profinak kell/lene lenni, és ez be is határolja a lehetőségeket,-szerintem.
Az elvem, hogy legyen 5-10 pár jó alaki és tenyészhetőségi mutatókkal bíró madárfajom,-egy fajból- mint 10 pár vegyesen.
Persze ez attól is függ, ki miért madarászik.
Van olyan madarász barátom, aki minden évben keresgél, hol egy tojót, hol egy hímet, mert mindenből van egy "kicsi" neki. Így komolyan tenyészteni lehetetlen, és szerintem nem is lehet.
Az én környezetemben- szerencsére- egyre többen gondolkoznak így (!?!?!?), és így szerintem sikeres tenyészetek jönnek (jöttek) létre, melynek én nagyon örülök,- és remélem azok is akik hallgattak rám.
Elnézést, hogy ilyen "szószátyár" voltam.
(Ez persze csak az én "agyalágyult "rögeszmém!!!???)



Sziasztok !


Nem hiszem, hogy ez egy rögeszme lenne.... aki sikeresen akar fajokat tenyészteni annak előszőr a körülményeket, eszközöket és a több páros tenyésztés alapjait kell megteremteni, (alapos tudással a fejében és anyagiakban a brifkójában ) majd néhány év múlva jönnek az eredmények...mint ahogy a Tieid is....sokan kövessék a példádat, akkor jó felé fog haladni az egzotások helyzete ....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 3, 8:06 
Szia! Erről van szó, ezért jó kis elfoglaltság ez. Tárnoki Ferenc


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 3, 6:58 
Helló!

Amit leírtál az elhelyezésről, -kalitka méret- szerintem megpróbálhatod benne. Azt szeretném elmondeani, hogy a tutit elmondani nem lehet, mert sokszor ami az igaz, annak az ellenkezője is igaz. (Leírtam már: ami nálam tökéletesen működik, az lehet, hogy másnál tök kudarc, és azt hiszi, hogy becsaptam , vagy h...e vagyok.
Amit én leírtam az az én tapasztalatom volt. És még az is hozzátartozik, hogy korlátlan mennyiségben rendelkezésükre állt a hangyabáb, melyet igen nagyon kedveltek.
Mint leírtam, nálam minden esetben a földön építettek fészket, a barátomnál meg, még oduban is költött. Én sajnos nem tudtam "rávenni" őket, hogy oduba "költözzenek, mert még onnan is kihordták a fészekanyagot.
Én hangyabáb nélkül elég körülményesnek tartom a sikert. (De csak én!!!!!)
Szerintem jól telepítsd be növénnyel a nagyméretű kalitot, próbálj adni nekik valami rovareleséget- apró lisztkukac,.....-és talán a nyáron... próba cseresznye.
Azt tudod-e ,hogy mennyi idősek a madarak, hogy esetleg költöttek-e már, vagy tudsz-e valamit róluk.
Az előzőekben leírtakhoz még annyit, hogy szerintem az egy fajból több tenyészpár esetén, könnyeb összeillő párokat is összeállítani, és a fajazonos madarak hangjukkal, udvarlásuk hangjával, a fiókák eleség kérő hangjával "stimulálhatóak a madarak. (Ez megint az én "tapasztalatom!!!)
Én még egy ekkora helyre is megpróbálnék legalább két párat betenni.(!!!ÉN)
Még egyszer sok sikert. Én csak azt írtam le, hogy nálam mi volt.(!!!)
Amit a Bandi leírt, az sajnos nálam is előfordúlt. (Tojás visszamaradás.)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2009 márc. 2, 21:35 
Szia! Tanácsot? Mindenkinek más célja lehet a madarászattal nem? Mindenkinek van valami elképzelése. Az évek folyamán a madarászás is nagyon sokat változott. Monoron pl. alig látni normál , vadszinű madarakat. Mindenféle mutációk, alakra, szinre, nagyságra tenyésztett madarak vannak. A normál madár lesz lassan a kuriózum. A gould amandína a hazájában lassan kipusztul... Mit fognak visszatelepíteni? Lila meg pasztell madarakat? Ezek a mai , szelektált madarak már elég messze vannak az eredeti madártól. Amikor madarászni kezdtem , a fehérmellű gouldot csak német fényképen láttuk és méregdrága volt.
Kicsit elkanyarodtunk a koralloktól... Azok legalább még igazi ,,vadmadarak" . Tárnoki Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 2, 21:14 
Sziasztok!
Igaz,hogy nem nagy mennyiségben tartok madarakat és nem is olyan rég.
De szépen csendbe maradva és olvasva a fórumokat főleg az Idre fórumot kezd kialakulni egy kép bennem,hogy hogyan is kell madarat tartani és tenyészteni.
Maximálisan egyetértek Kuvik mondandojával ,hogy össze vissza csak tartani lehet a madarat. Igaz,hogy úgy is szaporodik de szerintem é nem arra gondolt,hogy csak szaporítsuk a madarat. Hanem arra,hogy minőségi tenyészet legyen. Ha csak arra megy rá mindenki,hogy szaporítson minél többet annak az lesz az eredménye vagy inkább már az,az eredménye ami nagyon sok esetben Monoron láttható .
Még egy hozzá szólni valóm van igaz nem ehhez a témához meg fórum részhez szól de sokszor olyan emberek adnak tanácsot akik 1-2 hónapja tartanak 1-2 madarat. Nem szeretnék ezzel senkit megbántani de az olyanoknak mint én meg a többi kezdő nem tanácsot kell osztani hanem figyelni és megérteni amit a tapasztalt madarászok mondanak. Igaz,hogy mindenki a saját kárán tanul de ha már egy olyan valaki aki 10-20-30 éve madarászik és segít a károk elkerülésében akkor szerintem jobb megfogadni a tanácsukat. Így nekünk is és a madárnak is jobb lesz.
Elnézést, hogy. Ilyen hosszan fejtettem ki a véleményemet.

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2009 márc. 2, 20:51 
Sziasztok!
Ebben a madarászatban, talán az is szép, hogy -ha csak nem azonos nemű madarakról van szó- mindig van esély a szaporodásra. Persze, több párral sokkal több az esély, olyan ez mint a lottó. Nyilván, ha valakinek olyanok a körülményei és van kedvenc madara, akkor a sok pár a legjobb. Általános ,,madárigényeket" persze illik biztosítani, de csodaszámba menő nevelések mindig vannak. Még régen (vagy 25 éve) Zsivora Lászlónál egy kis zebrapintykalitkában költöttek sikeresen vörösfarkú asztrildok. Aki ismerte, tudja hogy nem is akámilyen madarai voltak de ezekkel a röpdében nem boldogult. Bevitte őket a lakásba , hogy ott is legyen madár...
Nálam (gyerekzsivaly mellett, panellakásban) azelőtt alig fél éve vadon befogott kékfejű pillangók költöttek sikeresen egy kb 90x40x70-es vitrinben . Egy idősebb madarászhölgynél egy nagyobb kalitkában, lakásban egyszerre költött korallcsőrű, amarant és aranymellű. Nem azért írtam, mert ez a követendő, csak éppen kizárni nem lehet. Gondolom már másnál is előfordult, hogy valamilyen madarat ,, minden földi jóval" elhalmozott ereménytelenül , aztán ahogy mostohább körülmények közé került a madár ,,megtáltosodott" Tárnoki Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 22, 12:15
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Érsekcsanád
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 2, 19:20 
Szia Petya 87!

Eggyetértek veled.Ez valóban így
van bár én még mindig szeretnék
más fajokat is,de jobban a sirálykákkal
szeretnék foglalkozni.


Bujáki Bálint


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 15, 0:54
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Valódi név: Horváth Péter
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 2, 18:37 
Kuvik igazad van,de szerintem minden kezdő madarász, eleinte minnél szinesebbnek szeretné látni az állományát mindenből egy kicsit!
Késöbb azomban az évek multával kezdenek kopni a fajok, végül csak azok maradnak amelyek a legközelebb álnak az ember szívéhez és akkor lehet igazán alkotni! :37:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 2, 17:41 
Üdv Kuvik.
Ha csinálok egy 100x100x50cm-es kalitot a koralloknak akkor azt hogyan csináljam meg?Oldalról és felülről zárt legyen vagy jó az is ha csak be van drótozva?
Röpdében is el tudnám őket helyezni de akkor lehet,hogy egy két fajt ki kéne vegyek.A nagy röpdémben háromszínűek,kákák,ezüstcsőrűek,rácsosszárnyúak,gouldok,gyémánt galambok,kanárik vannak.Mindenből 1 pár.A kákákkal biztos összetűzésbe kerülnének.
Ezért maradnék a nagyobb kalitnál.Te hogy rendeznéd be a kalitot a madaraknak?És milyen magasan helyeznéd el a kalitot a falon?

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 2, 16:16 
:54: Bandika!!!!!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 2, 16:15 
Helló!!

Nekem -jól tudod- ,kákáim és háromszínűjeim vannak. Nálam "alapkövetelmény", hogy egy fajból több tenyészpár legyen, így a tartható fajok száma behetárolt, és én vallom, hogy "jól" csak úgy lehet csinálni, ha van megfelelő számú, és minőségű "alapanyag".
Valamikor régen (???) ,én is beleestem abba "csapdába", hogy többmint 30 fajt tartottam egyszerre - de azt valóban csak tartani lehet-, szerintem kell valami "vezérfonal", amiben lehet "alkotni", és melette lehet még kendvenckedni. Lenni kell viszont "valaminek", amiben profinak kell/lene lenni, és ez be is határolja a lehetőségeket,-szerintem.
Az elvem, hogy legyen 5-10 pár jó alaki és tenyészhetőségi mutatókkal bíró madárfajom,-egy fajból- mint 10 pár vegyesen.
Persze ez attól is függ, ki miért madarászik.
Van olyan madarász barátom, aki minden évben keresgél, hol egy tojót, hol egy hímet, mert mindenből van egy "kicsi" neki. Így komolyan tenyészteni lehetetlen, és szerintem nem is lehet.
Az én környezetemben- szerencsére- egyre többen gondolkoznak így (!?!?!?), és így szerintem sikeres tenyészetek jönnek (jöttek) létre, melynek én nagyon örülök,- és remélem azok is akik hallgattak rám.
Elnézést, hogy ilyen "szószátyár" voltam.
(Ez persze csak az én "agyalágyult "rögeszmém!!!???)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kuvik 2009 márc. 2, 16:18-kor.

 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 18:01
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO