Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 139 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 20, 9:13
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fülek,Szlovákia
   
Hozzászólás 2014 márc. 24, 21:19 
Sziasztok! Vennék 2 pár GYÉMÁNTPINTYET ! Ha valakinek lenne,kérem jelezzen. Előre is köszönöm


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 nov. 10, 20:48 
Sziasztok!
A többiek már leírták a lényeget,de azért kiegészíteném pár saját tapasztalattal.A nyugodt környezet nagyon fontos(ne lássák egymást,főleg ne közvetlen egymás mellet)
Nálam elég szépen szaporodtak,de általában csak 1,5-2 éves koruk után.
Az odúról annyit,hogy nálam a zárt odú vált be,a félig nyitott pinty odúból ki be hordták a fészekanyagot,és mindig ki ugrottak etetésnél,a zártnál ez nem fordult elő.

Macky!
Nekem is van egy ilyen amarantom,de szerencsére csak a fészke 1méteres körzetét védi,és csak a tigristől :mrgreen:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2012 nov. 9, 11:13 
Szia!
Először is leszögezném, hogy Gyémántpintyem még nem volt...Egyéb ötleteket szívesen megfogadok (Jó pap...)
Szerintem: - ha már kotlanak, akkor ne kapjanak se lágyeleséget, se lisztkukacot ( a lisztkukac szabályosan doppingolhatja a madarakat) és fészekanyagot minimálisan.
- elég sok hasznos infót lehet külföldi oldalakon is találni melyek közelebb visznek egy madárfaj megismeréséhez de egyazon fajon belül sem egyformák a madarak. Pl. az Amarantot szinte mindenhol nagyon békés madárnak írják le... Nálam régen egy nagy kerti röpdében állandóan a Tigrispinty hímre vadászott (vörös köd... :mrgreen: ) de nem csak olyan ímmel-ámmal. Szóval még az is elképzelhető, hogy a másik pár látványa, hangja is zavar egy párt.
Azért én először a kajával kísérleteznék. Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 14, 13:13
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
   
Hozzászólás 2012 nov. 8, 22:27 
Sziasztok

Köszönöm a válaszokat.

Külön párban tartom őket,egy 100x50x50 kalitban. Igen látják és halják is egymást mert a háromszintes kalitok egymás mellett vannak elhelyezve.
Kapnak minden jót tojásos lagyeleség, lisztkukacot,száritott rovarkeverék csiráztatott magvak,stb.Fészekanyag nincs előttük,lehet hogy kellene?

Üdv Krisz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 9, 18:40
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Kecskemét
Valódi név: B.Tóth József
   
Hozzászólás 2012 nov. 8, 18:11 
Szia Krisz.
Ilyen kevés infó után én is a Csabával értek egyet hely probléma lehet,különösen ha együtt tartod a két párat,vagy külön de szűk helyen.Ha van lehetőség a helyiség legtávolabbi nyugodt részébe kell őket elhelyezni.A kaja tapasztalatom szerint a kikelés után lényeges,mert ha nem megfelelő akkor vagy kidobálja a gyerekeket,vagy éhen pusztulnak,persze illik folyamatosan miden nekik szükséges ásványi és egyéb élelmet biztosítani.A hőmérséklet ilyenkor már nemigen gond ha 10 fok felett van,inkább a nyári 35-40 fok jelent gondot,persze kinek mi a tapasztalata.
Üdv : Jocó.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2012 nov. 8, 16:55 
Szia!
Azért egy kicsivel több infó kellene. Pl. milyen helyen vannak? Külön páronként? Látják-hallják egymást? Mit kapnak ilyenkor enni? Fészekanyag kotláskor is van előttük? Hőmérséklet stb.? Feri


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 nov. 8, 9:41 
Első nekifutásra a nem megfelelően nyugodt környezetre tudnék gondolni. Valami zavarhatja őket, ami miatt a kotlás közben nem érzi biztonságban magát a szülő.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 14, 13:13
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
   
Hozzászólás 2012 nov. 8, 0:15 
Sziasztok

Két pár gyémánpintyem van,tojásrakás után miután elkezdenek költeni pár nap múltán otthagyák a fészket,és ez mind a két párnál sajnos igy van.Mi lehet az oka?
Válaszokat előre köszönöm.

Üdv Krisz


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 20, 6:21
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Szatymaz
Valódi név: makoviczka zsolt
   
Hozzászólás 2012 szept. 23, 11:16 
sziasztok! KERESNÉK 1 PÁR GYÉMÁNTPINTYET.lehetőleg Szeged környékén.előre is köszönöm üdv
Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2011 márc. 12, 11:42 
Sziasztok!
Mennyibe kerül egy ilyen kis madárka? :?:


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 14, 13:13
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
   
Hozzászólás 2010 máj. 29, 23:20 
Szia Csabi
Köszönöm a gyors és alapos válaszod.Figyelni fogom a helyzetet,és megpróbálom a javasólt teendőket.

Köszönettel Krisz


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 15, 18:41
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szeged/Derekegyház
   
Hozzászólás 2010 máj. 29, 21:37 
Szia Krisz74!

Nem vagyok gyémántpintytartó s csak véletlen 8) ólálkodtam itt, de remélem a segítségedre lehetek.

Ez a jelenség más díszpintyeknél is megfigyelhető és több oka is lehet:

I. Legjobb esetben egy nagyon derék hímed van aki bár kicsit agresszíven, de csak fészekre szeretné parancsolni a tojót.

II. Lehet hogy a tojó tollát fészekanyagként beépíti (nem tudom a gyémántpinty használ e tollat a fészekbe más díszpintyekből indulok ki) ez is egyfajta túlbuzgalom és segíthet, ha egy halom párnából kiszedett tiszta fehér tollat a csévéjüknél szorosan összekötve a kalitka rácsai közé tűzöl, hogy azt tépkedje.

III. A költés hatalmas igénybevételt jelent a madarak számára, így lehet hogy a tiéd is valamilyen szervezetében fellépő hiányt akar pótolni a kitépett tollak által. Ekkor segíthet egy kis ásványi anyag utánpótlás.

IV. Lehet rossz szokás is. Ha pillanatnyi a költés végeztével válaszd szét a párt s csak akkor engedd őket újra össze, ha a tojó tolla helyrejött (Nekem ez egy öreg zebrapinty hímmel harmadszorra sikerült. Kitartás!). Ha a tolltépés régről megvan és állandósult -ez a legrosszabb eset - akkor a hímet nem szabad tovább tenyésztésben tartani.

V. Oka lehet még pici kalitka :arrow: unalom. Amin a nagyobb hely esetleg valami elfoglaltság, az említett tollcsokor vagy kalászos füvek szorosan összekötött csokra segíthet.

VI. Ha meg valami faj specifikus dolog, hasznos segítséget nyújtanak majd a gyémántpintyes szakik :)

_________________
Üdvözlettel: Csabi


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 14, 13:13
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
   
Hozzászólás 2010 máj. 29, 21:06 
Üdv mindenki

Olyan problémám van,hogy a gyémánt párom felváltva ülik a tojásokat,de mikor kint van mindkét madár a hím egyfolytában zavarja és tépi a tojót.

Mit kéne tenni,vagy mit tegyek?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 4, 13:58
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Baranya,Majs
Valódi név: Trinter László
   
Hozzászólás 2010 máj. 23, 20:15 
krisz74 írta:
Szia Mazsiba

Köszönöm a gyors válaszod.Kérdésedre válaszólva elviekben már költött a pár csak nem nálam.Tenyésztőtől vásáróltam őket.Legalábbis ezt mondta.Remélem lesz belőlük valami.

Üdv Krisz


Majd várom a fejleményeket.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 14, 13:13
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
   
Hozzászólás 2010 máj. 23, 19:16 
Szia Mazsiba

Köszönöm a gyors válaszod.Kérdésedre válaszólva elviekben már költött a pár csak nem nálam.Tenyésztőtől vásáróltam őket.Legalábbis ezt mondta.Remélem lesz belőlük valami.

Üdv Krisz


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 4, 13:58
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Baranya,Majs
Valódi név: Trinter László
   
Hozzászólás 2010 máj. 23, 18:38 
krisz74 írta:
Üdv mindenki

Lehetséges ,hogy tíz tojást rakjon egy gyémánt pár tojója? Mert nálam ez a helyzet áll fen.
Biztosan más neműek a madarak ,mert a himem fészekanyaggal a csőrében nyekergő hangot hallat,és közben fel le mozog az ágon.

Megfigyeltem felváltva ülnek a fészekben,
Kezdőként szerintem sok lesz ez nekik.
Mit célszerű tenni ebben a helyzetben?


Szia Krisz74.

Hagyd öket hogy végig üljék a 14-15 napot és ha nem lesz semmi akkor vedd el a tojásokat,de ne nagyon zavard öket mert nem igen szeretik a fészek kontrolt.Nálam legalább is ez volt.
Ez az elsö költésük?

Üdv:Mazsiba


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 14, 13:13
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
   
Hozzászólás 2010 máj. 23, 15:44 
Üdv mindenki

Lehetséges ,hogy tíz tojást rakjon egy gyémánt pár tojója? Mert nálam ez a helyzet áll fen.
Biztosan más neműek a madarak ,mert a himem fészekanyaggal a csőrében nyekergő hangot hallat,és közben fel le mozog az ágon.

Megfigyeltem felváltva ülnek a fészekben,
Kezdőként szerintem sok lesz ez nekik.
Mit célszerű tenni ebben a helyzetben?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 18, 9:42
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Martonvásár
Valódi név: Naszáli Dezső
   
Hozzászólás 2010 ápr. 28, 12:57 
Siasztok!

Kezdő pinty tulajként az lenne a kérdésem hogy fészekrakás után mennyi idő mulva lehet számítani az első tojásra?
Kel-e valamivel tuningolni őket? (kajára gondolok)


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 14, 13:13
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
   
Hozzászólás 2010 ápr. 24, 13:42 
SZia Petya87

Köszönöm szépen a választ.Ezt biztosan mag fogom próbálni.Egyébként mikorra tehető náluk
a költési időszak?

Nem vagyok madarász, de szeretnék velük komolyabban foglalkozni s talán majd lesznek eredmények is.
Minden infót szivessen olvasok.
Köszönettel
Krisz74


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 15, 0:54
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Valódi név: Horváth Péter
   
Hozzászólás 2010 ápr. 23, 10:57 
Szia krisz74!

Tapasztaltabb szemek, külső jegyek alapján általában 95%-ra meg tudják külömböztetni a nemeket.
De legbiztosabban az énekük alapján lehet, én azt javaslom, hogy vedd külön a madarakat, ne lássák csak halják egymást, aznap de egy, max kettő nap mulva tuti megszolal a hím(mek). Pár szál fészekanyagot is adj nekik!
Büszkén peckesen repked és nyikorgó hangot hallat (parádézik)!

Üdv.: Peti


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 139 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:54
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO