Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 okt. 17, 6:14 
W.L. írta:
En amugy esetleg meg a barnafeju brunneiceps alfajt szeretnem majd egyszer beszerzni. Kereskedelembe Javan azok nemigen kerulnek, gondolom kulfoldon meg ritkabban, de szerencsere pont Del-Celebeszen elnek ahol Makassar varosaban van madarpiac (meg sosem lattam a piacot, bar a varosban tobbszor jartam) igy ott ujra jarva egyszer talan hozzajuk jutok.


Ami kesik nem mulik - vegul sikerult beszerznem 5 peldanyt, bar legalabb egyikuk feje annyira sotet szinu, hogy ketelyeim vannak alfaji hovatartozasat illetoleg.

Kép


Csatolmányok:
FB_IMG_1476675805904.jpg
FB_IMG_1476675805904.jpg [ 16.03 KiB | Megtekintve 3736 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 17, 13:36 
pinty69 írta:
A fek apácapár megérkezett-sokat látott girbe görba lábú 4 éves( !) :cry: tojo 2 éves top.hím majd lefotozóm őket...
Hat ez nem hangzik idealisnak... jobbakat nem talaltal?
De hatha... sok szerencset hozzajuk!
Kivancsi leszek a fotokra, bar konyvemtol most juniusig tavol leven, sokat nemigen tudnek hozzajuk szolni.
Mivel korukat ismered, ezek gondolom tenyesztettek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 16, 8:30 
pinty69 írta:
Hosszú utazás után volt nálam is "lábán alig megálló madár" Calcimusc és B vitaminkomplex itatásásval javult- tüneti terápiaként....

En is az elso 2 napban vizben oldhato kalciumot (Calcium Columba) adtam neki erosebb dozisban, de hirtelen, latvanyos javulast rogton utana nem mutatott. Viszont mint mar irtam, kesobb fokozatosan javult, es bar en mar majd' 2 hete nem lattam, kinnti baratom szerint mar szinte meg sem kulonboztetheto a tobbitol. :)

De amugy mi okozza ezt?
Nalam a madar elotte napokig volt mar meg egeszsegesen, aztan egyszer csak reggelre igy "lebenult".
Korabban egy timori rizspintyemnel fordult elo hasonlo miutan kitettem ketrecuket az indonezek altal szorgalmazott modon napozni, az a madar utana helyrejoves helyett egy oran belul el is pusztult.
Valami stressz valthatja ki ilyen hirtelen? A rizsnel az magyarazat lehetne, de ennel az apacanal kevesbe, hacsak nem valami ejszaka a madaras szobaba beosono patkany riogatta meg oket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 16, 7:24 
Varom a fotokat!
Persze az alfaji beazonositas a szarmazas ismerete nelkul nem lesz konnyu, illetve ha fogsagban tenyesztettek, keverekek is lehetnek.

En amugy esetleg meg a barnafeju brunneiceps alfajt szeretnem majd egyszer beszerzni. Kereskedelembe Javan azok nemigen kerulnek, gondolom kulfoldon meg ritkabban, de szerencsere pont Del-Celebeszen elnek ahol Makassar varosaban van madarpiac (meg sosem lattam a piacot, bar a varosban tobbszor jartam) igy ott ujra jarva egyszer talan hozzajuk jutok.

http://www.prachtfinken-lexikon.de/braunkopfnonne.html
(Megjegyzem az itt lathato kepen levo medarak meg eleg "feketes" fejuek).


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 19, 22:25
Hozzászólások: 16
   
Hozzászólás 2014 feb. 15, 21:48 
Márciusban kapom őket majd beazonosítom lefotózom őket.Nem hazai szaporulat az már biztos nem is nagyon ismerek olyant aki tartana pláne tenyésztene.Pedig kicsi ország vagyunk ,tényleg szinte "név szerint" lehet ismerni a kevés számú egzótát pláne azt, hogy kinél van.
Hosszú utazás után volt nálam is "lábán alig megálló madár" Calcimusc és B vitaminkomplex itatásásval javult- tüneti terápiaként....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 18:08 
pinty69 írta:
.ugy néz ki sikerül szereznem fek.fejű apácát tán 1 párat.

Na, vegre talan lesz kivel kimozditani ezt a topikot is a nulla hozzaszolassal tespedbesol! :-)
Hazankban beszerezhetok, vagy nyugatrol jonnek? Alfaji hovatartozasuk tudhato?

Nekem nagyon megtetszettek.
Amugy elso hozzaszolasom ota sajna beutott naluk is az elso varatlan gond. Egyik reggel a legfiatalabb peldany legyengult labakkal fogadott. Nehezen tudott az ulorudon megkapaszkodni, akkor is hasalva, nem felegyenesedve ult, evesnel pedig meg szarnyait is szet kellett nyitnia, hogy be ne boruljon az etetotalba annak keskeny szelerol. Amugy semmi gubbasztas, tollborzolas, szegenyke igyekezett ugy viselkedni, mintha kutya baja nem lenne. Azota elutazasomig javult is nemileg az allapota.
Tippek, hogy ezt mi okozhatta ilyen hirtelen?

Viszont miutan az elso szallitmanyt sikeresen eladtak, a helyi kereskedok meg ketszer kaptak beloluk ujabb szallitmanyt. A masodikbol vettem egy meg fiatalabb peldanyt is a "labserult" esetleges potlasara, igy most (remelem meg mindig) oten vannak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 9:54 
Az Uj Ev nekem egy uj madarfajt hozott ajandekul - miota itt madaraszok, eloszor bukkant fel az altalam felkeresett piacokon feketefeju apacapinty, meghozza pont az altalam legszebbnek tartott Del-Szumatran honos, teljesen mogyorobarna hasu, felul sargas farku alfajbol.
4 peldanyt vettem beloluk, kozuluk 2 meg mutat valamit fiatalkori kremszinu tollaibol fejen.

Csatolmány:
DSCF0241.JPG
DSCF0241.JPG [ 57.27 KiB | Megtekintve 6373 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF0244.JPG
DSCF0244.JPG [ 54.81 KiB | Megtekintve 6373 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF0247.JPG
DSCF0247.JPG [ 52.21 KiB | Megtekintve 6157 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF0246.JPG
DSCF0246.JPG [ 100.44 KiB | Megtekintve 6373 alkalommal. ]


Egyelore problemamentesen (kopp, kopp, kopp) varjak karantenidejuk leteltet :) , pedig az arusnal a vasarlas napjan is, es azota is mindig latok elhullott peldanyokat ketrecuk aljan. :(

Kisse ironikus, hogy mikozben itt jo ideje csak vagyakozni tudtam rajuk, Indonezia egeszeben ez a legelterjedtebb apacapintyfaj, es Eszak-Celebeszen mar tobbszor is lattam szabadban.
Karacsony elott onnan hazarepulve volt bo feloram a repteren igy kimentem a parkolo koruli cserjeket es fakat megvizsgalni, es nemcsak tobb apacapintyet (az ottani, feketehasu alfajbol) lattam, de meg feszkeiket is megtalatam - es rajtuk kivul e rovid ido alatt ugyanott muskatpintyeket, (betelepitett) rizspintyet es zebragalambocskakat is lattam.

Csatolmány:
DSCF0203.JPG
DSCF0203.JPG [ 48.43 KiB | Megtekintve 6373 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF0217.JPG
DSCF0217.JPG [ 60.35 KiB | Megtekintve 6373 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF0220.JPG
DSCF0220.JPG [ 65.98 KiB | Megtekintve 6373 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF0192.JPG
DSCF0192.JPG [ 67.35 KiB | Megtekintve 6373 alkalommal. ]


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO