Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 aug. 6, 1:01 
Helo shama!

Napasztrildjaim allomanyat pont mostanaban csokkentettem haromrol egyetlen parra, madarallomanyom egyeb csokkentese mellett.
Most valoban kalitkaban vannak, anno ugye ropdeben szaporodtak.
Szerintem egyebkent komiszsagban ravernek minden pintyfajra, es ezzel nagyjabol a szakirodalom is egyet ert. A him neha egyik naprol a masikra ugy "megorul", hogy tojojat szabalyosan kivegzi - bar ez nalam meg csak egyszer fajult odaig, egy egeszen az elozo napig egy eve, fiokakortol nevelve bekesen egyutt elo parnal. Es mas madarakkal szemben, tarsas ropdeben, a tojok sem artatlan angyalok. Vedd hozza a fiokanevelesnel az eloeleseg szuksegesseget (siralykazast felre teve), es azert maris nem egy idealis jelolt a domesztikalt hobbipinty szerepere, noha kulseje valoban megnyero.
Es gondolom a domesztikalasi folyamathoz mindig tul ritka es draga volt Europaban.
Nekem a kakapinty nem tunik hasonlonak a napasztrildhoz, sem alkatra, sem karakterre. Akkor mar inkabb a zebra, rendszertani besorolas ide vagy oda.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 aug. 2, 15:54 
Szia WL!
Remélem, hogy ha egyszer úgy sikerül és több időd adódik, akkor megíród élményeidet madarász útjaidról! Ezeket, egy szép fotókkal teletűzdelt kiadványként bizonyára sokan elolvasnák, megvásárolnák. Talán az egzotikus tájak és élmények egy jó kiadó számára is érdekes lehet.
Nos a NAPASZTRILD nálunk egy rövid ideig elő-elő fordult, de hamar eltünt. A fejlettebb országokban is elfogyóban. Befogott eddig is ritkaságnak számított, tenyésztett pedig még ritkábbnak. Valamikor réges-régen én is írtam itt is néhány sort. Nem tudom a kalitkában tartott madaraid között vannak-e még és volt-e szaporulat. Durva viselkedésük és kissé gondosabb tartást igénylő magatartásuk ellenére nagyon szép madarak. Sajnálatosan kevesen próbálkoztak TENYÉSZTÉSÜKKEL, pedig a gyémántpinty, de még a zebrapinty is tud hozzá hasonlóan komiszan viselkedni. Késő bánat! A kákapinty közeli rokona. Ezért ma is úgy gondolom, hogy a két faj,-szükségből-keresztezhető. Megfelelő egyedszámnál erre nem kellene ráfanyalodni, de ha elszigetelten található még valakinél NAPASZTRILD, AKKOR EGY ILYEN HELYZETBEN megérhet egy kisérletet. Mellesleg a káka sem egy békés "apáca". A két faj sikeres összeszoktatást követően elképzelhetően termékeny fiatalokat produkálna! A piros és zöld szín megörzése esetén még szépek is lehetnek. Na ez már nálunk csupán elmélet marad. Üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 júl. 28, 5:15 
Idokozben csapatostul is lattam mar oket szabadon:

Csatolmány:
FB_IMG_1501211499439.jpg
FB_IMG_1501211499439.jpg [ 29.96 KiB | Megtekintve 7407 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1501211511994.jpg
FB_IMG_1501211511994.jpg [ 36.85 KiB | Megtekintve 7407 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1501211519173.jpg
FB_IMG_1501211519173.jpg [ 28.87 KiB | Megtekintve 7407 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1501211505695.jpg
FB_IMG_1501211505695.jpg [ 29.7 KiB | Megtekintve 7407 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 okt. 3, 7:40 
Madaraimnal most pihenes van, bar allomanyomst bovitettem egy fiatal parral.

Viszont ugy 2 hete vegre sikerult a szabadban is megfigyelnem ezt a fajt.

Eloszor egy utszeli villanydroton tunt fel egy par, amibol a tojot sikerult igy lekapnom:

Csatolmány:
FB_IMG_1443849946228.jpg
FB_IMG_1443849946228.jpg [ 3.43 KiB | Megtekintve 8851 alkalommal. ]


Utana pedig egy kiszaradt vizesarok partjan allo fakon egy feszekre is rabukkantunk:

Csatolmány:
FB_IMG_1443849934049.jpg
FB_IMG_1443849934049.jpg [ 35.23 KiB | Megtekintve 8851 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1443149438255.jpg
FB_IMG_1443149438255.jpg [ 31.91 KiB | Megtekintve 8851 alkalommal. ]


A feszek megvizsgalasakor 3 kitollasodott fioka ugrott ki belole, es sajnos visszatenni sem hagytak magukat. Remelem, szuleik megtalaltak es tovabb etettek oket kinnt is.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2015 feb. 21, 0:39 
Ez a hibridizáció csak elméletben vetődött fel, természetese elsődleges cél a tojó beszerzése. Talán jön az idény és sikerül valahonnan / külföld, ha itthon nincs /


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 feb. 20, 3:35 
Legjobb esetben ertektelen hibridek lennenek belole, legrosszabban pedig egy kinyirt kakatojo.
Szerintem nagy kar lenne egy ilyen madarat keresztezesre elpocsekolni!

Bero itt egy eve irta, hogy neki 2 parja is van.
Nem tudod ot elerni?
Azota mar csak van szaporulata, vagy ha nincs, talan mar rajuk unt es eladna neked egy tojot vagy egy part.

Meg annyit, hogy a parok osszehelyezese naluk nem mindig zokkenomentes. Figyelni kell rajuk, mert ha nem passzolnak egymashoz, a him kinyirhatja az otthon gondolom nehezen es dragan beszerzett tojot.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2015 feb. 19, 14:36 
Hát irigyellek! Én is szeretnék a nyomdokodba lépni, de nem tudok tojót venni a gyönyörű hímem mellé / fekete hasú/. Most egy cinege asztrildal van együtt, de folyamatosan énekel. Lehet, hogy bepróbálkozom az alább írt káka párosítással / ? /. Nem tudom, hogy mi jönne ki belőle. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 feb. 17, 5:56 
A legfrissebb fejlemenyek napasztrildjaimnal:

Csatolmány:
DSCF5203.JPG
DSCF5203.JPG [ 50.01 KiB | Megtekintve 9408 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF5198 - Copy.JPG
DSCF5198 - Copy.JPG [ 44.59 KiB | Megtekintve 9406 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF5195.JPG
DSCF5195.JPG [ 44.78 KiB | Megtekintve 9405 alkalommal. ]


Azert abban nem vagyok biztos, hogy a zebrapinty utjat is jarhatna ez a faj, annyira nem volt egyszeru a dolog. De remelem most mar nem ut be semmi!

Es ami a kedvesseget illeti, a szomszed volierben elo, toluk egy raccsal elvalasztott indiai papagajamandinakat (voros szin nelkuli tojikat is) bizony meg a racson keresztul is boszen probaljak uldozni. ;-)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jan. 31, 0:58 
Szuper link, kosz erte!

A nemetet kevesbe vagok kedveert erdemes hozzatenni, hogy ezek fogsagban tenyesztett parok, nem vadbefogott madarak arai.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2014 jan. 30, 16:08 
Üdv!

Kb. 300-450 € / pár.

Forrás:
http://www.preisliste.prachtfinken-freu ... dinen.html

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2014 jan. 30, 13:33 
Röviden néhány megjegyzésem a leírtakhoz!
Az árakról biztos napi forrásom nincs, mivel börzéken ritkán találkozhatunk velük. A legtöbb eladásra kínált madár, /néhány egyed/ befogott, ami bizonytalan úton került be Európába. Áruk aránytalanul magas. Tenyésztési eredményről keveset tudunk, hiszen a legtöbb egyed túlélési esélye nem volt több néhány hónapnál. A németországi adatokat ismerem. A tenyésztői kultúra egy kicsit magasabb náluk, mint nálunk, de ennek ellenére ők sem remekelnek. 2006.-tól az éves nyilvántartott szaporulat napjainkig, évente 2-10 egyed között változott. Ez nálam a faj megtartásának érdekében a nullával egyenlő. A fekete és fehérhasú beszerzése, ára, az adott időszakra jellemzően aránytalan. A KÉT szín azonosan elérhető, vagy elérhetetlen. Kár érte, mivel ez a kedves madár a zebrapinty útját is járhatná.
A befogott madarakat feltétlenül kiemelt figyelemmel szoktassuk új környezetükhöz. Meleg és féregtelenítés az alapvető feladat. Az utóbbira gyógyszer mellőzésével is megfelelő a régi népi bölcsesség alkalmazása. Etetésnél az ismert egzóta keveréket dúsítsuk minél több fűmaggal, salátamaggal, mákkal. Nagyon jó a félérett magok csokorban történő felkínálása, mosott fürtös köles, vegyes magok csíráztatva. Életmentő a néhány szem apró lisztkukac, hangyabáb, alombogár lárvája. A salátát nem kell erőltetni, nem minden madár szereti. A madarakat kezdőknek idehaza nem ajánlom. Azok, akik megengedhetik maguknak, hogy bizonytalan helyről mégis meg tudják vásárolni, azok a beszoktatást követően is tartsák őket külön. Tartható együtt másokkal is, de ebből így nem lesz szaporulat. Alapelvem, hogy a hozzánk került ritka fajok tenyésztése, minden magára adó madarász elemi kötelessége! A jól beszoktatott madár fajfenntartási ösztöne előbb-utóbb beindul. Neveléshez élőeleség nélkülözhetetlen. A tojást dajkákkal is kikeltethetjük, hiszen a szükség törvényt bont, és értékes madarat hoz. Kákapinttyel keresztezve esélyünk van termékeny utódokra. Még egy megjegyzés: kolóniában valóban ne legyenek piros madárból eltérő fajok egyedei. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jan. 30, 1:43 
Meg annyit tennek hozza, hogy taplalkozas teren is mintaszeruen viselkednek.
Rogton elfogadtak nemcsak a magkevereket, de az alomkukacokat es a salatat is, pedig 2 utobbra jopar pintyemet (Lonchurak, tigrisek) egyaltalan nem tudom ravenni, es a papagajamandinaknal es rizseknel is eltartott egy ideig.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jan. 30, 0:42 
Termeszetes, hogy feherhasuak, hiszen Indoneziaban csak az az alfaj el, Uj-Guinea szigeten. Egyebkent szerintem az ausztral feketehasu szebb, viszont ez meg allitolag kevesbe agressziv, es fogsagban ritkabb es dragabb.
Odahaza (illetve Europaban) a feketehasuakat mennyiert vesztegetik?
Az agresszio valos lehet, nalam olyan tagas ropde hijan egyelore paronkent elkulonitve vannak. Arusuknal egy kisebb ropdeben volt egyutt kb 2 tucat madar latszolag bekesen, de mondta, hogy vevoktol jott mar olyan visszajelzes, hogy volierben egy him kivegezte a masikat, illetve meg tigrispintyekre is rahajtott.
Ettol eltekintve nekem pont szelidseguk tunt fel meg, kalitkajukba benyulva kajacserenel nincs osszevissza repkedes, illetve mikor a vetelnel valogattam beloluk, tobb is a karomra ult! A feketehasuak is ilyenek?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2014 jan. 29, 23:17 
Sziasztok!

Jelenleg két pár fekete hasú napasztrildom van. Az egyik pár társas volierben olyan kemény madarakkal mint az aranymellű, kb. akkora területet védenek a fészek körül mint bármely más madaram. Persze még tojás nincs, úgyhogy a helyzet romolhat. A volier 1,4x2,5x2,3 méretű.
Társítás: 2 pár aranymellű, 2 pár sárgaszárnyú asztrild,1-1 pár dybowsky pettyes, kékfejű pillangó, ibolya, kis kuba, gyöngyösfejű amandina.

Üdv.
Bero

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jan. 29, 22:51 
W.L. írta:
Valakinek van mar tapasztalata veluk?


Tapasztalatom az nincs, csak annyit fűznék hozzáa képekhez , hogy ezek az un. fehér hasú változat képviselői. Vannak fekete hasuak is. Azt hallottam róluk, hogy agresszivek( a piros színre különösen gerjednek), nem alkalmasak társas röpdékbe. (?)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2014 jan. 29, 20:52 
Annak ellenére elolvasom az írásokat,hogy jelenleg nem tartok pintyeket.
Kár lenne,ha elmaradnának,érdekesek,tanulságosak.Sok kezdő madarász lehet,hogy ezen írások elolvasása után kap kedvet díszpintyek tartásához.

_________________
Ilona


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 29, 10:01 
W.L. írta:
Naplovezeteshez legkozelebb alighanem az itteni beirasaim allnak, es abbol kiindulva, hogy mennyi erdeklodest valtanak ki, a memoarok sem igen lennenek bestsellerek! :D

Kedves read only fórumozók! Tessenek biztatni azokat akik írnak ide nekünk olvasnivalót, mert a végén hoppon maradunk ha azt hiszik nincs rá érdeklődés... :roll:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jan. 29, 4:01 
Naplovezeteshez legkozelebb alighanem az itteni beirasaim allnak, es abbol kiindulva, hogy mennyi erdeklodest valtanak ki, a memoarok sem igen lennenek bestsellerek! :D

Remelem lelkiismeretes lesz a gondozas.
Eddig hosszabb idore csak egyszer hagytam itt oket, akkor egy ejszakai patkanytamadas 4 aldozatatol eltekintve csak 1 madar pusztult el.
Mondjuk most mar joval tobb is van.
Elpusztulasok pedig akkor is tortennek, gyakran teljesen varatlanul es erthetetlenul, amikor magam gondozom oket.
Azert mielott ezen valaki szornyulkodni kezdene, erdemes megjegyezni, hogy ugye a szabadban is ido elott elviszi a madarak zomet a rossz ido, betegsegek vagy ragadozok. Ha nem ugy lenne, akkor az evi tobb feszekalj 1-1 partol mar reg populaciorobbanashoz vezetett volna stabil, vagy eppen csokkeno allomanyok helyett.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2014 jan. 28, 10:52 
Helló

Nagyon érdekes beszámolóid vannak. Remélem vezetsz naplót, mert majd egyszer hazatérve kiadhatnád a madaras memoárjaidat :drunken:
Amúgy ha hónapokra otthagyod a töménytelen madarat, van aki lelkiismeretesen gondozza? Mennyi a veszteség hazatérés után?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jan. 28, 10:26 
Nem a legjobbkor bukkantam rajuk, pont mikor nemsokara par honapra el kell hagynom az orszagot es masra biznom oket, de ezeknek nem tudtam ellenallni. ;-)

Kifejlett par:

Csatolmány:
DSCF0335.JPG
DSCF0335.JPG [ 113.22 KiB | Megtekintve 11199 alkalommal. ]
Csatolmány:
DSCF0341.JPG
DSCF0341.JPG [ 99.93 KiB | Megtekintve 11199 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF0311.JPG
DSCF0311.JPG [ 82.25 KiB | Megtekintve 11199 alkalommal. ]
Csatolmány:
DSCF0319.JPG
DSCF0319.JPG [ 135.46 KiB | Megtekintve 11199 alkalommal. ]


Es egy fiatal, meg atszinezodoben levo par (remelhetoleg):

Csatolmány:
DSCF0323.JPG
DSCF0323.JPG [ 90.57 KiB | Megtekintve 10980 alkalommal. ]
Csatolmány:
DSCF0330.JPG
DSCF0330.JPG [ 177.38 KiB | Megtekintve 11199 alkalommal. ]


Toronymagasan a legdragabb "hazai" madaraim eddig, egy arban voltak legkozelebbi rokonaikkal, az importalt kakapintyekkel.

Mind viselkedesukben, mind kulsejukben nagyon masok, mint tobbi indonez pintyem, remelem nem lesz veluk gond.

Valakinek van mar tapasztalata veluk?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO