Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 17, 13:29 
pinty69 írta:
Szia!
A fiokák etetésekor lisztkukac (csak darabolva ették meg ha nem vágtam fel nem nyúltak hozzá!)+ csiráztatott exota magkeverék naponta kétszer frissen eléjük téve sok félérett fürtös köles lágy eleség azt hiszem akkor még csak Quiko volt(tele sütőipari melléktermékekkel)+ szokványos egzóta magkeverék nálam a fénymaggal jobban kellett dúsítani mert az szerették.
Ajjaj, ne ebbol nalam szinte semmit nem kapnak.
Lisztkukac van, de a darabolasara eddig nem vitt ra a lelek...
Magot nem csiraztatok, mert mikor en itt vagyok, meg csak menne, de mikor tavolletemben mas apolja oket, o tenyleg nem tud ezzel pepecselni.
Furtos koles eretten sem kaphato, nemhogy feleretten, lagyeleseghez meg egyelore nem nyultak.

Mindenesetre eloszor talan erositenem kene allomanyukat meg mondjuk 2 peldannyal, bar nezegetni akar a meglevo 2 is eleg.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 19, 22:25
Hozzászólások: 16
   
Hozzászólás 2014 márc. 16, 20:53 
Szia!
Bocs az "eltünésért" ahogy írtam munkám miatt időnként ilyen lehet,ekkor sajn. alig van idő géphez ülni.

Biztos vad befogottak voltak semmiféle jelölés gyűrű csak " eredetrege" 150x100X180 as külön " röpdében voltak növénnyel böven körbevéve és bent is sok ink kúszós növény.A fiokák etetésekor lisztkukac (csak darabolva ették meg ha nem vágtam fel nem nyúltak hozzá!)+ csiráztatott exota magkeverék naponta kétszer frissen eléjük téve sok félérett fürtös köles lágy eleség azt hiszem akkor még csak Quiko volt(tele sütőipari melléktermékekkel)+ szokványos egzóta magkeverék nálam a fénymaggal jobban kellett dúsítani mert az szerették.
A csapatot elcseréltem 2 pár Lonchura bicolor-ra............
A szürke muskát fioka mindig rooppant gyenge volt szép lassan " elfogyott" az isabell tesokón lassan látható a rajzolat mejd lefotozom őket.
A fek apácapár megérkezett-sokat látott girbe görba lábú 4 éves( !) :cry: tojo 2 éves top.hím majd lefotozóm őket... Velük érkezett 2 óriás szarkapinty párnak nézem(hallom)....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 19, 7:42 
Egyelőre jobb híján a netről leszedett fotókkal, mert a sajátjaimat még nem fényképeztem le:

Csatolmány:
p2.jpg
p2.jpg [ 176.61 KiB | Megtekintve 4410 alkalommal. ]


Csatolmány:
p1.jpg
p1.jpg [ 42 KiB | Megtekintve 4410 alkalommal. ]


Nekem egyelőre 2 madaram van ebből a fajból.
Egy harmadik (sorrendileg tulajdonképp a második) sajnos néhány nappal beszerzése utan teljesen váratlanul elpusztult egy reggelre, miután napokon át teljesen jól viselkedett.
A most meglevő kettő egyelőre jól szuperál, egyikük már énekelget is.
Ezek az általam látogatott kelet-jávai piacok egyikén mindig egyesével bukkantak fel, fehérfejű apácák közé keveredve. Csak arra tudok gondolni, hogy a "timori" zebrákhoz hasonlóan már van belőlük egy kisebb behurcolt populáció Kelet-Jáván, ám a kis egyedszám miatt alighanem fehérfejűekkel verődnek csapatba. Vagy a befogók keverik őket össze.
Eleinte az árusok sem különböztetták meg a 2 fajt, de most már egyikük kikupálódott és a legutóbb felbukkant példányokat elkülönítve, a feherfejű árának 5-10-szereséért árulta, bár rajtam kívül nemigen kellettek senkinek. ;-)

pinty69 írta:
Lonchura pallidám is volt 1 párat Monoron (Budapest mellett madárbörze) vettem, gyűrű nélkül, az eladónak fogalma sem volt honnan származnak ő is úgy cserélte valakivel aki viszont úgy vette stb stb. Szóval ez idestova 6 éve. Kétszer volt fias fészekalj összesen 1+2 fióka.Németországban, Hollandiában azért lehet tenyésztett példányokat kapni, mondjuk 80-110 Euro/Paar

Gondolom a tieid is vadbefogottak lehettek?
Leírnád, hogyan sikerült a tenyésztésük?
Mekkora helyen voltak, miben fészkeltek, és főleg hogy mivel nevelték fel fiókáikat?
Nálam az apácák mindhárom faja alighanem a pintyeim legfinnyásabbja, egyelőre a mageleségen kívül semmihez nem nyúlnak. Nem kell nekik sem a saláta, sem az apró alomkukac. Sem a szaraz rovarevőtáp amire a velük együtt tartott muskátok már nagyon rákaptak.
Egyébként mi lett az eredeti pároddal és szaporulatukkal?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 17:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO