Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 25, 22:30 
Nagyon jo infok, kosz!
Nemi infot en is talaltam roluk a neten, ott is irtak, hogy a vadbefogottak kezdetben kb 50%-ban rovart fogyasztanak.
Valamint, hogy a himek annyira osszeferhetetlenek, hogy ki is nyirjak a gyengebbet.
Tenyesztesuk allitolag nem a legegyszerubb, de egy beindult par mar rendszeresen kolt.
Neked anno sikerult?

Amugy erdekes, hogy "a regi szep idokben" mi mindent be lehetett szerezni mifenek...
Az eddig feldobott madarak kozul neked talan csak pittad, trogonod es paradicsommadarad nem volt! ;-)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2014 márc. 22, 18:51 
Tanácsaim a pápapintyhez.
Kétségtelen, hogy a pápapinty a legtöbb madarásznak külső megjelenésében azonnal megnyeri a tetszését. Belső tulajdonságainak ismerete hiányában viszont senkinek sem ajánlom. Még azoknak sem, akik megengedhetik maguknak anyagilag, hogy megvásárolják. Tartásához, tenyésztéséhez nem elegendő a kanári ismerete. Én is úgy tudom, hogy a közelmúltban bekerült hazánkba néhány Passerina, de sajnos tulajdonosaik semmi információt nem adnak róluk. Itt jön a képbe ismételten, madarászatunk szervezetlensége. Ezért is gyakori, hogy itt is, ott is pár nélkül tartanak madarászaink ritkább és jobbra érdemes fajokat. Szóval nem tudunk egymásról. Így azok, akik esetleg tudnának segíteni, azok is tudásukat magukban őrzik. Nem tudják kinek, segítsenek. Így vagyok evvel én is. Szóval JOJÓ, amikor a „Búvárt” olvasgattad, akkor nálam élőben is tanulmányozhattad volna a pápapintyet és az indigópintyet is. Mit kell tudni róluk, hogy gond nélkül tarthassuk? Hajdan írtam róluk, így most csak címszavakban a lényeg:
Az összes Passerina viselkedésében, táplálék igényében igazi sármány. Alaptakarmánynak megfelel a kanári keverék, amit viszont naponta ki kell egészíteni lágyevőknek ajánlott házi-gyári eleséggel, plusz apró lisztkukaccal, alombogárral, levéltetvekkel stb.
A tojót és hímet csupán a tenyésztés idején tartsuk együtt!
A kalitka legyen doboz. Hossza egy hímnek, tojónak külön-külön elhelyezve is min. 80-120 cm. Csupán elöl legyen rács. Tenyésztéshez elegendő egy kisebb zárt oldalú röpde, amiben a madarak elbújhatnak, nyugalmat találnak. Elegendő 1-1.5 köbméteres is. A TENYÉSZTÉST a NYÁRI hónapokra időzítsük. A fiókákat kizárólag rovarokkal etetik. Kezdetben hangyabáb, levéltetű, alombogár, apró tücsök, sáska. Lisztkukaccal nem nevelnek. Fészket elrejtett bokorba, azaz csokorba kötött tuja között maguk építik. Előre segíthetjük kis kosárkával, finom fűvel, amit majd folytatnak. Kotlás két hét.
A Passerinák, így a PápaSÁRMÁNY is vonuló. Erre figyeljünk, ha nem akarjuk, hogy madarunk idő előtt összetörje magát és elpusztuljon. Lakásban is megoldható a dolog a madarak kalitkájuknak az áthelyezésével, elforgatásával. Én szerencsésen tudtam biztosítani a vonulásukat avval, hogy tavasszal kivittem a külső röpdébe madaraimat, télen pedig bevittem őket a teleltető pincémbe. Nyugtató hatású a mák etetése, és a kalitka takarása. A vonulási időszakon túl is viszonylag félénkek maradnak, ezért se tartsuk nyitott oldalú, azaz teljesen rácsos kalitkákban. Énekük számomra kevés. A Passerinák egymás között is és más fajokkal is keresztezhetőek. Az egymás közöttiek termékenyek. Az indigópinty vásárlásánál figyeljünk arra, hogy a hím csupán nászruhában színes. A pápapinty viszont mindig SZÉP és színezhető. Még a zöld tojó is pirossá tehető! Befejezésül annyit, hogy azok, akik a madarász hagyományunkból az erdei pinty tartását-tenyésztését ismerik, azok gond nélkül bevállalhatják a Passerinák tartását is. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 márc. 21, 21:52 
Hollandiában , de főleg Belgiumban, szinte az összes Passerina beszerezhető (kivéve a P. rositae-t), vacak pár száz , netán ezer Euró /pár. Egy -két pár ciris talán itthon is akad.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 márc. 21, 21:00 
Azért az rém érdekes, hogy annak idején a Búvár zsebkönyvekből ismertem meg xxx éve, és már akkor ott ismertették.Bár hazánkban nem volt kapató akkor sem( legalábbis nem halottam felőle, és kiállításokon sem volt) akkor honnan a fenéből jött az ötlete a szerzőnek, hogy betegye a zsebkönyvbe?

Gyakorlatilag az ott ismertetett rovarevőkbe -lágyevőkbe beleszerettem de látni nemigen láttam belőle.
Bár a kántormadarak sem csúnyák, lehet, hogy azokkal is megbékélnék, de a tangarák is szépek.

/ meg szépek, ezek is , meg azok is, meg amazok is meg emezek is sok vágyálma van az embernek/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 21, 17:41 
Kozben kicsit utananezve azt talaltam, hogy az USA-ban vedett, tilos tartani.
Vagyis beszerzesi forraskent marad Kozep-Amerika.
Ez is indokolhatja dragasagat...

De ilyen szep pintyet en (talan!) csak a papagajamandinak kozt lattam eddig.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2014 márc. 21, 16:07 
Helló!
Én is szemeztem már velük, nagyon szépek élőben! De egyenlőre ez csak álom...
Itthon nem hiszem hogy hozzá lehet jutni.
Hollandiában 700€volt 1pár, és 650ért se akarta oda adni a tenyésztő. (zártgyűrűs tenyésztett madarak voltak)
Kép

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 21, 13:58 
Eddig csak fenykepen lattam, de tegnap egy mexikoi madarpiacon tobb arusnal eloben is fajditottak a szivemet... egy par itt potom $24 aron fut (him $16, tojo $8).
Eloben meg gyonyorubbek, mint fotokon!

Sajnos itteni vetelrol szo sem lehet.
Europaban kaphato?
Esetleg odahaza is elofordul(t mar)....?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Passerina_ciris

Egyebkent csak megjegyzem, hogy tobb mas erdekes pintyfaj is volt amit szivesen tudnek magamenak, pl jopar indigo, illetve az ahhoz hasonlo hasonlo de gigaszi meretu "kék magtörő (Passerina caerulea)" es egy par szinten jokora voros kardinalis is.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 11:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO