Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 aug. 7, 13:30 
Bar kimondottan nem kerestem, fumagot az itteni kerteszeti boltokban meg sosem lattam. Aki gyepet akar telepiteni, az itt gyepkockat vesz. Azert majd rakerdezek.

Egy olyan fajnal aminek termeszetes taplalekairol szinte semmit nem tudni, mikor tul sok valamelyik taplalekbol? En ezt eddig rajuk hagytam. Elottuk a mag, kukac es banan, annyit fogyasztanak mindbol, amennyit akarnak.

Apropo, valahol azt olvastam, hogy ez a faj talan nem is igazi csicsorke, hanem kozelebb allhat az azsiai Cardeulis fajokhoz. Ha ez szamit valamit.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 máj. 12, 19:02
Hozzászólások: 6
Valódi név: iban
   
Hozzászólás 2014 aug. 7, 13:09 
Küldtem emailt.
A széklet leírása alapján az előző antibiotikum kúra nem sokat használt.
( rezisztencia )
A túl sok fehérje fogyasztás okozhat gondot hamarosan.
A kész babcsíra papagájoknak való, nem csicsörkének. Aprómagot csíráztass, pl négermag. Fűmag sincs ott?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 aug. 7, 12:59 
A szeklet valtozo, altalaban veve kevesbe szilard, mint szeretnem, de ugye rengeteg kukacbelsot (a kitinborbol kiszopogatva) is fogyasztanak,valamennyire talan az is befolyasolhatja.
Szine feher es sarga kevereke, veres nem volt soha.

Amugy a felsorolt magok jo resze (makot is beleertve) itt nincs, de ezeknel amugy is kesz muveszet elerni barmi ujabb kaja/mag fogyasztasat. Az itt kaphatokbol kolesek, muhar, repcemag es negermag nem kellett nekik.
Csiraztatottkent en keszen veheto csirat adok az azt elfogado madaraimnak (indiai papagajamandinak, napasztrildok, vorosfarku asztrildok) de ezek arra is fittyet hanytak. Nagy eredmenynek tartom mar azt is, hogy a bananra ra tudtam venni oket.

A csira:
http://baltyra.com/wp-content/uploads/2 ... auge07.jpg


 
Offline
Csatlakozott: 2014 máj. 12, 19:02
Hozzászólások: 6
Valódi név: iban
   
Hozzászólás 2014 aug. 7, 12:46 
Üdv
Milyen a széklet állaga, színe?
Mellkas izomzat?
Ezeknek függvénye.
Az Amoxiclav nem károsítja a májat.
Utána bélflóra helyreállítás javallott.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 aug. 7, 12:39 
Az a helyzet, hogy mint irtam a par mar tul van egy 5 napos antibiotikum kuran.
Biztos, hogy 1-2 hettel utana kene egy ujabb?
Plane mivel hatarozottan jobban nez ki az a him, ami egyaltalan betegnek tunt.
Ha nem feltetlenul szukseges, inkabb nem terhelnem oket ujabb gyogyszerekkel.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 7, 12:07 
iban írta:
Rájuknézve- egy 7-8 napos Amoxiclav kúra ajánlott.

Amoxiclav? Ismerős... erre gondolsz? : >>> Klikk a PDF-hez! <<<

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 máj. 12, 19:02
Hozzászólások: 6
Valódi név: iban
   
Hozzászólás 2014 aug. 7, 11:58 
üdv
Csíráztatva az alábbi magok: perilla, négermag, salátamag, bogáncs, Foniogold, csalán, ebírfélék, illetve ott kapható aprómagok, féléret magvak.
+ hangyatojás, mák,
Rájuknézve- egy 7-8 napos Amoxiclav kúra ajánlott.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 aug. 7, 11:07 
Brimstone, az a 99%-os halal mennyi idon belul esedekes?
Csak hogy tudjam, mikor legezhetek fel...

Az elmult hetben mindenesetre nem kovetkezett be.
Ellenben nemi trukkozessel sikerult ravennem a parocskat a banan es a hamozott napraforgomag fogyasztasara is. Ellobbit miutan ravettem oket az evesere 2 napig lelkesen faltak, aztan azota nem kell nekik, am az utobbit azoya is lelkesen faljak, immar elonyben reszesitve a fenymaggal szemben is. Gondolom hizlalasra nem rossz? Sajna azonban hamozatlanul ra sem neznek, igy csak annyit kapnak, amit en megropogtatok nekik - eleg maceras.
Sajna a him azonban meg mindig sovany, es osszessegeben kevesbe tunik fittnek a tojonal, am osszessegebe azert mintha csak javult volna az allapota.
Ime ezt abrazolando par foto:

Csatolmány:
DSCF4808.JPG
DSCF4808.JPG [ 122.76 KiB | Megtekintve 7129 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4817.JPG
DSCF4817.JPG [ 109.36 KiB | Megtekintve 7129 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4820.JPG
DSCF4820.JPG [ 183.67 KiB | Megtekintve 7129 alkalommal. ]


Megjegyzem, hogy a kepek vakuval keszultek, ami azert eleg sokat elenkit a madarak szinen - a valosagban kevesbe elenk szinuek.

Tovabbi fejlemenykent tegnap megerkezett hozzam az utolso szallitmanybol megmaradt egyetlen him. O ugy tunik (kopp-kopp) tokeletes allapotban van, bar az alap fenymag es alomkukac kombinacion tul igy a masodik napon meg nem tudtam mas kaja fogyasztasara ravenni.

Par kep rola is:

Csatolmány:
DSCF4815.JPG
DSCF4815.JPG [ 121.31 KiB | Megtekintve 7129 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4812.JPG
DSCF4812.JPG [ 95.93 KiB | Megtekintve 7129 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4813.JPG
DSCF4813.JPG [ 163.59 KiB | Megtekintve 7129 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4814.JPG
DSCF4814.JPG [ 94.27 KiB | Megtekintve 7129 alkalommal. ]


Meg annyit megjegyeznek, hogy szamomra meglepo, mennyivel bizalmasabbak, kevesbe panikolosak ezek a madarak a szinte valamennyi szovopintyemnel. Nyugodtan eszek ugy is, hogy szuk 1 meterrol nezem oket.
Ez altalaban jellemzo volna a pintyfelekre? Akkor lehet, hogy mas fajokra is ra kene neznem! :-)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 júl. 31, 12:59 
Erdekes az izlesed, en meg a legjelentektelenebb kulseju madaraim koze sorolom. De persze a szepseg nem minden. Amugy meg mindig el a him. Apro napraforgomag kaphato itt is, egeszben probaltam, ugy ra sem neztek.
Az ezeket beszerzo sracnal egyebkent a legutobb erkezett 7 peldanybol mar 5-6 elpusztult!
Szamomra ez mar meszarlas merteku, ha nem tud senki javitani ezen a ratan, jobb lenne be sem fogni oket. De itt az ilyen erkolcsi megfontolas nemigen foglalkoztat senkit! Amig vevok lesznek rajuk, be is fogjak oket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2014 júl. 29, 13:26 
Szia

Félelmetesen szép madarak, kezünk-lábunk törnénk itthon az ilyenekért. az összes madarad közül ezekért irigyellek a legjobban. Szóval a éles mellcsonti taraj az esetek 99%-ában halál. Bízzunk benne, hogy a gyógyszereid megmenthetik talán. A napraforgó ott mennyire elérhetetlen? Zúzva vagy egészben biztos ízlene nekik. Ha anyagilag megteheted, szerezd meg az összes párat, hadd gyönyörködhessünk bennük :drunken:

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 júl. 26, 12:34 
Na, ez sem lesz egy porgos tema, de kene nemi segitseg!

Nemreg sikerult hozzajutnom egy parhoz Indonezia eme egyetlen oshonos pintyfelejebol. Csak a legmagasabb hegyekben elve ezek mindenhol ritkanak szamitanak es piacokon meg sosem lattam oket.
Utobbi masik oka (ritkasaguk vagy elohelyeik eldugottsaga mellett), hogy a nagy neha befogott madarak kozt hatalmas aranyu a halandosag, hallottam olyat, hogy 10-bol 1 maradt eletben.

En egy olyan part kaptam, melyeket mar tobb honapja tartotta tulajdonosuk, igy eleg szelidek es elvileg egeszsegeseknek kellett volna lenniuk, csak a srac elkovette azt a hibat, hogy mikor jopar ujabb peldanyhoz jutott, betette mellejuk a regieket, hogy tanitsak az ujakat a felkinalt kajat megenni.
Az ujak aztan hullottak mint a legyek, es mellettuk lepukkant a regi him is, mikor ertuk mentem o mar borzolta tollait, bar meg evett.

Mikor hazahozam oket, a tojo oke volt, de a him este csak ult a kalitka aljan, es masnap reggel is borzolt tollgolyo volt, es mikor fel akart ugrani az ulorudra, elvetette. Megfogva azt eszleltem, hogy a mellcsontja ugy kiallt, mint egy kespenge.
Na, ilyen madarak itt mar 1 napot sem szoktak kihuzni, de rogton nekialltam "3 in 1" antibiotikumot es kokcidiozis elleni gyogyszert itatni veluk.
Ugy tunik talan nemi sikerrel, mert egyelore megmaradt a him is, sot talan, mintha, remelem, lekopogom, javulna is az allapota... reggelente meg mindig borzol, de napkozben nem vagy kevesbe, ugral, es a tojoval egymasnak valaszolgatva csivitelnek. Azonban a him tovabbra is szinte teljes idejet az etetoben tolti, es az apro alomkukacokat csak csocsalja csoreben, majd vegul lenyeles helyett leejti, aztan ujert nyul. A kukacokon kivul kizarolag fenymagot esznek meg.
A gyogyszerezest 5 nap utan abbahagytam, ma mar probiotikumot kaptak.

Szoval most remenykednem kell...
Azonban tegnap uzent a srac, hogy ujabb 3 part hoztak neki.

Most itt a dilemma: Erdemes-e ilyen kenyes hiru, rossz tapasztalatokat eredmenyezo madarral probalkozni?
Gondolom reszben a befogas utani stresszt, reszben az uj taplalekra atallitast, reszben a melegebb sikvideki klimat viselik nehezen, amire rajon utana a legyengulest koveto masodlagos fertozesek sora. Az ujonnan befogottak jo resze eleinte allitolag csak a kukacokat fogyasztja!

Mondjuk nekem legalabb gyogyszereim vannak kezelesukre, de attol tartok, a nem megfelelo taplalek is gond.
E faj tartasarol irott info nulla, sot meg arrol is szinte nulla, hogy szabadban mit fogyasztanak.
Jobb hijan rokon fajok, pl az europai csicsorke tartasarol olvasgattam, de arrol pl azt irjak, szinte mindent megeszik.

Szoval kerdesem a vadbefogott hasonlo pintyfelekkel tapasztalatokkal rendelkezo "oregek" fele: Mit tegyek veluk, milyen kajakkal probalkozzak (speci vadmadar-keverekek itt nem kaphatok!), es ha uj madarakat hoznak, azokat erdemesebb-e mielobb magamhoz venni es rogton gyogyszeres kurara fogni, vagy jobb varni, hogy elozo tulajuknal megmaradnak-e?
Ehez hozza kell tennem, hogy itteni mercevel dragak es ritkan kaphatok.
Ennek ellenere (vagy epp ezert) sokan keresik oket, igy ha en nem veszem meg a felkinalt madarakat, megveszi mas, es bizony nem eppen biztos, hogy hozzaertobb kezekbe kerulnek... allitolag sokan azert keresik, hogy kanarival keresztezzek (talan mert indonez neve "hegyi kanari"), ami szerintem ilyen ritka madar eseteben oriasi hulyeseg.

Es akkor itt van par kep a mar kb 1 hete nalam elo parrol:

Csatolmány:
DSCF4764.JPG
DSCF4764.JPG [ 51.83 KiB | Megtekintve 7390 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4788.JPG
DSCF4788.JPG [ 58.06 KiB | Megtekintve 7390 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4789.JPG
DSCF4789.JPG [ 57.63 KiB | Megtekintve 7390 alkalommal. ]


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:55
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO