Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2016 szept. 22, 6:35
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2017 júl. 23, 3:52 
Kedves Shama!

Köszönöm a gondolataidat! Értem és megértem fürjasztrildokkal és számos más taxonnal kapcsolatos, részben az új rendeletnek köszönhető aggodalmaidat. Magam is úgy vélem, hogy nem alaptalanok és nagyjából prediktálható, hogy mi fog történni, még ha nem is azonnal. Hidd el érdekel a fürjasztrildok hazai sorsa, csupán azt is realizáltam, hogy van élet az IDRE fórumon kívül is. Így tudhattam meg pl. azt is, hogy hazánkban többen is tartanak fürjasztrildokat és mintegy 30 példány biztosan van az országban. Mi több, magát az O. fuscocrissa fajt is legalább 3-an szaporítottuk már. Én a magam részéről annyit tudok tenni a madaraimért, hogy lehetőségeimhez mérten igyekszem megteremteni a számukra szükséges feltételeket. Ezt szemmel láthatóan a fürjasztrildoknál is sikerült elérnem, de azzal is tisztában vagyok, hogy szuboptimálisak az általam biztosított körülmények. Részben ezért is és mert a jövőben már nincs kapacitásom érdemben foglalkozni a madarakkal, felvettem a kapcsolatot több fürjasztrildot tartó, szaporító emberrel is és az egyiküknek át is adom a példányaimat. Nála jó helyen lesznek a madarak és az összevont „állományok” talán segítenek egy stabilabb genetikai bázis kialakításában. Ezzel lényegében az elejétől a végéig megosztottam Veletek az én fürjasztrildos történetemet, amelyet így lezártnak is tekintek. Nektek a továbbiakban is sikeres és örömteli madarászást kívánok!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 júl. 22, 10:55 
Üdvözletem minden olvasónak és külön a fürjasztrildról képet beküldő tenyésztőtársunknak.
Nem fogok idézni a korábbi hozzászólásokból, csupán gratulálok a sikerhez! Ez minden elismerést megérdemel és akár hiszitek, akár HISZED, akár nem ez már valóban profimunka! Sajnálom, és sajnáljuk, hogy még mindíg a sértettség érződik belőled, pedig hidd el többen vagyunk olyanok, akik a részleteket is szeretnék megismerni! Nekem e fajnál a múlt tapasztalatai kudarcot jelentettek, amit nem resteltem elmondani! Neked a siker büszkeséggel jár, és még nagyobb sikert jelentene, jelenthetne, ha tapasztalatodat megosztanád másokkal, esetleg kiállításon bemutatnád eredményedet! Tudod én semmilyen hasznot nem vártam senkitől, de még köszönetet sem azért, hogy néha már-már magamnak írogatok itt az IDRÉN! Én nem vagyok sem az IDRÉNEK SEM MÁSNAK a SZÓSZÓLÓJA, MÉG TAG SEM, mégis kötelességemnek érzem, hogy elmondjak minden olyan sikert és kudarcot, amivel talán segítségére lehetek a még megmaradt madarászoknak! Azt gondolom, hogy olvastad az új kormányrendeletet! Ennek alapján fokozott érdekünk, érdeked lehet egy-egy ritka faj megmaradását elősegíteni! Szerintem a FÜRJASZTRILD az eltünők kategóriájába tartozik! Nem ragozom tovább, de a megmaradásának TE is biztosíthatnád esélyét. Tehát segíthetsz, ha akarsz, evvel beilleszkedve fogyó közösségünkbe, vagy hallgatásoddal viselheted elszigeteltséged érthetetlen, értelmetlen terhét! Ne vedd zokon egy öregedő madarász észrevételeit! Üdv Lakó Antal!


 
Offline
Csatlakozott: 2016 szept. 22, 6:35
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2017 júl. 22, 1:17 
Bár nem írogatok a fórumra és a jövőben is maradok az olvasásnál, itt hagyom ezt a saját madaraimról készített képet, hátha valaki érdekesnek találja majd.:

https://postimg.org/image/txfhga6ff/

Kép


Minden jót!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 20:15 
Vegul is a mai vilagban lehet egy kezdonek is nagy tudasa, bar en azt inkabb a nyomtatott nemet (!) es angol nyelvu szakirodalom mint a barmilyen nyelvu forumok olvasasaval tartom megszerezhetonek.
Ezek szerint a furjasztrild nem feltetlenul nehezebben tenyesztheto az "atlag" afrikai asztrildoknal, akar nagyobb kalitkaban is, amennyiben ferohelyet kulonleges igenyeinek megfeleloen rendezik be. Allitolag szereti parjat is maga megvalasztani, ezert ket ellentetes nemubol nem lesz feltetlenul egy par.
Sajat tapasztalataim alapjan en csak ropdeben tartanam, mikent vadbefogott furjeket es guvatfurjeket is, ott sokkal jobban viselkedtek, mint kalitkaban.
A fiokaneveleshez ugye nyilvan elengedhetetlen az eloeleseg, ezert en otthon ilyen fajok tenyeszteset biztos nem telre idozitenem, ha lehet.

A domesztikalt ausztral fajok tenyesztese szerintem egy teljesen mas kategoria mint a vadbefogott, fokent afrikai asztrildoke, bar az utobbiak kozt is vannak konnyebben tenyesztheto fajok. Tudtommal ilyen az aranymellu pinty is.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 13:05 
Üdv W.L.! Köszönöm, valóban el kanyarodtunk a fürjasztrildtól, de az ilyen hír hallatán felkapja az ember a fejét, és a tapasztalataiból adódóan fen tartásai vannak. Három hónapos "kezdőnek" az ilyen eredményeket követően a tudása nem kezdőre utal. Persze lehet hinni a vak szerencsébe is. Lépjünk tovább és koncetráljunk az érdemi munkára.KL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 12:06 
Helo K.L.!

Anno mikor ujonckent megjelentem a forumon, eleg sokat tarsalogtunk mar az indonez madartartasi kulturarol, pont Lako Anti erdeklodott ez irant leginkabb, igy azt hiszem fokepp a lagyevos topikba mentek errol irasaim, bar alighanem jutott beloluk mashova is.
Ezt mind most inkabb nem ismetelnem meg, de azert neked par mondatban oszefoglalom.

Elsosorban enekukert tartanak szoloban madarakat kis alapteruletu, magas kalitkakban. A tartott madarak nagy resze vadbefogott es hazai faj, igy elsosorban lagyevok. Az importalt magevok kozul nepszeru a 3 legkozonsegesebb csicsorkefaj. A tenyesztett domesztikalt fajok kozul enekeskent legnepszerubb a kanari es a torpepapagajok!
A tenyesztesi kultura gyerekcipoben jar meg, inkabb csak a konnyu, domesztikalt fajokat tenyesztik, es par ertekesebb hazai lagyevot. A csicsorkeket is meg ugy ahogy, de pl egzotakat a domesztikalt zebran, siralykan es gouldon kivul szinte egyaltalan nem.

A helyi "szakirodalom" jellemzoen viccnek is rossz, a netrol hozzaertes nelkul guglizassal osszeollozott egyveleg. Az olvasasi kultura amugy is minimalis, inkabb a neten bongesznek, ahol olyan intelligens cikkeket olvasgathatnak, mint pl a "Hullamos papagaj es siralyka: Keresztezhetok-e?" A kiadott konyvek es a neten levo cikkek tobbsege eleve nem a tenyesztesrol szol, hanem arrol, hogy hogyan keszitsek fel bajnkosagra enekeseiket. A tenyesztesrol szolo konyvekben pedig mindig ott egy koltsegvetes, hogy mire mennyit kell kolteni, mennyiert adhato el a szaporulat, es igy mennyi haszonra tehetnek beloluk szert.
Vannak madaras ujsagok/magazinok is, de azokat en mar vegkepp nem olvasom, ranezesre mind az enekesek bajnoksagairol szol.

Roviden errol ennyit, ennek ugye a furjasztrild temajahoz ugyis vajmi keves koze van.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 7:43 
Üdv W.L.! Természetesen nem maradsz egyedül,és hogy egy kicsit leült a fórum számos oka van. Érdeklődési köröm első sorba valódi pintyfélékre (carduelis, srinus stb.) terjed ki, de érdekel minden madártartási eredmény. Szívesen tályékozódnák az Indonéz madártartási esetleg tenyésztési kultúráról. Mik a legnépszerűbb fajok,van e kialakult tenyészet, vannak e publikációk, van e szakirodalom stb.KL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 3:52 
Raadasul mindezeket otthon pont a teli honapokban szaporodasra birni meg erdekesebb eredmeny. :-)

Abban biztos vagyok en is, hogy a forumon jelenlevoknel csak tobb tenyeszto lehet otthon. Hiszen a forumra mar alig-alig ir valaki. Ez a topik most meglepoen felporgott, de a legtobb egzotas topik vegen en a sajat nevem latom, utanam mas hozzaszolo nuku, pedig azert csak tart meg mas is egzotakat.
Kb el is met mar az en kedvem is a magamnak irogatastol, inkabb csak blogozaskent irom be 1-1 erdekesebb uj faj vagy egyed beszerzeset.

Sajnos en is lekestem azokrol az evekrol, mikor ezen a forumon meg pezsgo tapasztalatcserek mentek.

Shama, irok majd a lagyevos topikba seregelyekrol, nezz ra!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2017 jan. 28, 21:10 
Kedves CorGar

Sajnálom, hogy első bejelentkezésed a fórumra ilyen "erősre" sikerült. Senki sem akart megbántani. Hidd el, minden itt hozzászóló azok közé a kevés madarász közé tartozik, aki nem csak minden információját megossza a tenyésztőkkel, de akiket a legjobban érdekel is mindenki más tapasztalata. Mondhatjuk ez szinte a küldetésünk. Kerek Laci és Lakó Antal is Siroki díjas tenyésztők, nem tudom mennyire ismert számodra, de ez talán a legmagasabb elismerés amit tenyésztő elérhet. 30-40 év tenyésztés, folyamatos ismeretterjesztés, és szervezeti életben való közreműködés kell hozzá. Ha jól számolom 10 élő tenyésztő viseli ezt a címet Magyarországon, és szerencsédre rögtön kettőbe is belebotlottál. Kérlek, jegyzetelj a fürj asztrildokról, hátha sikeres lesz a tenyésztésük. Engem személy szerint is nagyon érdekelne. Egy-egy ilyen ritka faj tenyésztése igazi szenzáció, az ismeretek megosztása meg valódi kincs mindannyiunknak, hát még az utánunk jövőknek. minden információt szívesen fogadunk tőled. Annál is inkább, mert amit írtál, hogy 3 hónap alatt milyen sikereid voltak, az még a leggyakorlottabb madarászoknak sem menne simán. Ha ez valóban így van - és miért ne lenne- különleges érzéked van a madarakhoz.

Várjuk tehát későbbi beszámolóid is a fajról.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 jan. 28, 18:57 
Szia Cor Gar!
Azt hiszem Téged senki nem ohajtott megbántani, sőt a sértődöttséget én közöttünk nagy hibának tartom. Megismétlem, személy szerint örömmel fogadtam kérdéseidet, remélve új színt jelenthet a kérdéseiddel kapcsolatos ÉRDEMI VITA. Az első kételyt nem TE, hanem az a válasz váltotta ki bennem, és minden bizonnyal Kerek Lászlóból, és Varga Sándorból is, bár helyettük nem nyilatkozom, hogy van hazánkban olyan személy, aki gond nélkül tenyészti, sőt árukról is nyilatkozott. Hidd el kérdéseink és kételyeink alapja nem a nagyképüségünk, vagy lesajnálásunk következménye. Mi valóban tudunk örülni mások sikerének is, sőt valóban szeretnénk az ilyen sikereket közkinccsé tenni. A mi tapasztalatunk sem jelenti azt, hogy tévedhetetlenek lennénk. A hibákból is lehet tanulni. A megnevezett fajokon kívül én személyesen legalább 100-as nagyságrendben ismerek más fajokat is, sok sikerrel és még több kudarccal együtt. Nem kell zokon venni, ha a fürjasztrild kapcsán mind hármunkban kételyek születtek. Hidd el öszintén szeretnénk tudni, hogy mivel sikerül egy fűrjasztrildot költésre bírni, hogyan sikerül a fiatalt felnevelni? Személy szerint, úgy fogalmaztál, hogy sikerült tenyésztésre bírni forbestet, aranymellüt, festett asztrildot, stb. Ez nagy siker, ezt kezdő nem tudja! Nekem és másoknak is van egyetemi végzettsége, mégis tudom, tudják, hogy nevezett fajok közel sem problémamentesek. Ezek kitárgyalása nagyon fontos, hiszen sok egyed pusztulását lehet evvel megelőzni, sőt sok egzótást megmenhetünk a csalódástól is. Talán TE is szeretnéd tudni ezeket a buktatókat, ha valóban kezdőnek tartod magad? Ehhez kell a párbeszéd, és helyes a sértettséget félretenni. Ez olyan férfiatlan dolog. Tehát inkább válaszolj, válaszoljatok a kérdésekre, illetve kérdezzetek! Még egy utólsó gondolat: az egzótázás az egyik legnehezebb út a madarászásban, továbbá egy két faj kivételével a tenyésztésből nem lesz profit. Hidd el ezért kevés a bőrzéken, kiállításokon a tenyésztett ilyen körbe tartozó egyed. Változatlanul üdvözlettel Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2016 szept. 22, 6:35
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2017 jan. 28, 16:05 
Kedves Antal és László!

Nem állt szándékomban senkit sem csőbe húzni vagy éppen froclizni! Csupán feltettem néhány ártatlan és jóhiszemű kérdést, mert tanulni szerettem volna. És kemény 3 hónapos díszmadaras "tapasztalattal" nem akartam osztani az észt, mert úgy gondolom, hogy nincsen hozzá semmi jogalapom. Sem a madarakkal eltöltött hosszabb idő, sem az eredmények nem állnak a hátam mögött. De még valódi tudásom sincs! Ha ez a fajta - szerintem - szerény viselkedés sunyiságnak tekinthető, azt nagyon sajnálom. Az az igazság, hogy mióta el kezdtem ismerkedni a díszpintyekkel, elég sok arroganciával, lesajnálással és egyéb "kedves" emberi hozzáállással találkoztam, ami szintén óvatossá tesz. És ezek alapján én is egyre inkább megértem azokat, akik "maguknak" madarásznak és nem szeretik a nyilvánosságot, mert pl. nem akarnak feleslegesen konfrontálódni, nem akarják, hogy a jóhiszemű párbeszédüket sunyiságnak tekintsék.
Én kezdő vagyok, nagyon is kezdő és még rengeteget kell tanulnom. És az ilyen és ehhez hasonló fórumok igen sok segítséget nyújtanak ehhez. Ezért is írtam rögtön a legelső hozzászólásomban, hogy köszönetet mondok Mindannyiótoknak. Mindazonáltal már sajnálom, hogy feltettem a kérdéseimet és megírtam a hozzászólásaimat, mert nem állt szándékomban senkit sem megbántani, de ahhoz sincs kedvem, hogy engem megbántsanak.
Őszinte és hálás köszönetem a korábbi kedves és segítő válaszokért! Ugyanakkor, elkerülendő a további félreértéseket, úgy vélem a legjobb, ha maradok a madarak csodálatánál, a fórumokra való írogatás helyett.

Őszinte tisztelettel!


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 28, 15:30 
Furcsa kezdő bemutatkozás, az én értékrendem szerint ez sunyi. Már értem azokat akik vissza tartják az infókat. Úgy gondolom át kel értékelnem hogy mit kivel osztok meg. A segítség nyújtókat nem illik froclizni, még akkor se ha nem vagyunk diplomásak. Az "öregek" sok tapasztalatot osztanának meg, ha valós igény van rá. :roll:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 jan. 28, 12:39 
Szia Cor Gar!
Jól behúztál a csőbe! Először is elnézést, hogy "lekezdőztelek". Másodszor a tegeződés elfogadott közöttünk, nem magázódunk, kivétel a hölgyek esete.
Szóval Te írtad, hogy kezdő vagy, ezért írtam egy kicsit olyan módon, hogy elgondolkozz azon, hogy lebeszéljelek egy nem könnyű vállalkozásról, a fűrjasztrild kereséséről, majd tartásáról. Én jó néhány fajt tenyésztettem, most rovarevőseim vannak, így tudom mit jelent a fiókák felnevelése. Én a fűrjasztrildal kapcsolatban változatlanul azt mondom, nem vágnék bele. Remélem neked sikerülni fog, hiszen aki forbestet, aranymellüt, festett asztrildot stb. képes szaporítani, az nem kezdő! Bevallom nekem és másoknak ezekkel is voltak negatív élményeink. Tehát én úgy gondolom, hogy a kezdő szót a továbbiakban csupán kezdő forúmozóként használd. Írj többet, mert akkor a közös gondoldodás többeknél is beindulhat. Én személyesen szivesen venném, ha írnál madaraid tartási körülményeiről, mivel etetsz, mivel nevelnek az említett madaraid, miket dajkáltatsz sirálykával, melyik egyesületet támogatod tagságoddal stb. A fürjasztrild esetében pedig írd meg szintén terveidet, mivel szándékozod a fiókákat nevelni stb. Mégegyszer sok sikert! Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2016 szept. 22, 6:35
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2017 jan. 27, 22:03 
Kedves Fórumozók!

Igen érdekes a soraitokat olvasni (remélem nem gond a tegeződés, ha mégis, kérlek jelezzétek!)... A kérdéseket azért tettem fel, hogy tanuljak és elolvashassam mások véleményét is. De, ha már itt tartunk, nekem is lenne egy vallomásom: nem véletlenül érdeklődtem a fürjek iránt. Októberben felvetődött bennem és a páromban, hogy mi lenne, ha tartanánk néhány díszpintyet. Az elhatározást tett követte és október végére fel is állítottuk a madarak helyét, illetve be is szereztük az első madarainkat. A novemberi nyitrai börzén mi is megpillantottunk egy pár fiatal fürjasztrildot (O. fuscocrissa) és bár igen viharvertek voltak, gondoltuk megérdemelnek egy esélyt arra, hogy megpróbáljuk rendbe hozni őket, így hát megvettük őket. Már akkor volt, aki hülyének nézett minket és lesajnálóan legyintett. Részben ezért sem írtam le ezt eddig. Szóval hazahoztuk a madarakat és egy hónap karantén és gondos ápolás után látszólag sikerült javítani az állapotukon. Miután elolvastam számos angol, német és egyéb külföldi fórumbejegyzést, gondoltuk adunkk egy esélyt a madaraknak és beraktuk őket a véglegesnek szánt kalitkájukba. Igen, egy kalitkába. Jelenleg ott tartunk, hogy megépítették a fészküket, a tojó letojt, de az első 4 tojáson nem kotlott. Ezek most sirálykák alatt fejlődnek. A madarak a kissé megbontott fészküket részlegesen újraépítették, a nőstény újból letojt és most kotlanak. Nos ez nem igazán eredmény (úgy gondolom, hogy a kirepült fészekalj az eredmény), szinte semmi, ezért is nem hozakodtam elő eddig ezzel. De valamiért hiszem, hogy ha nem is az első próbálkozásokkal, de végül sikerül majd feltörni ezt a diót is. Az elmúlt 3 hónapban sikerült szaporodásra bírni forbes papagájamandinákat, festett asztrildokat, aranymellű asztrildokat, gouldokat, ékfarkúakat és gyémántpinyteket, reméljük, hogy ezek az érdekes madarak is megajándékoznak majd minket néhány fiókával.

És itt egy kép a tojónkról a fészkük tetején:
https://postimg.org/image/h692ljsop/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 jan. 27, 21:13 
Üdv. mindenkinek!
Örömmel tölt el, hogy kezdő barátunk a fürjasztrild kérdésével felkavarta a langyos fűrdővizet. Külön gratulálok az ismeretlen tenyésztőtársunk sikeréhez, és köszönet a kép feltevéséért. Szomorú vagyok ugyanakkor azért, hogy madarásztársunk nem tette eddig közkinccsé elért eredményét. Egy ilyen eredmény oriási siker, erre büszkének kellene lennie. A fürjasztrildnak több faja és alfaja ismert. Ez kb. 4 faj 10-12 alfaj esetében / ezt most nem ellenőriztem le/ kölön növeli a siker értékét. Minden faj, alfaj valami csekély szín eltéréssel változik attól függően, hogy Afrika mely területéhez kötődik. A hímek jobban eltérnek egymástól. A torok lehet fehér, piros, szűrke, fekete. A has fordítva a szürke és fekete toroknál fehéres sárga, A piros toroknál a has fekete. A MADÁR csíkozottsága sem egyforma, csörük általában piros. Még egy ami feltünő, a fehér szemsáv, ami szintén nincs mindegyiken. Nos röviden felületesen ennyít a hímekről. A tojók jóval szerényebb színekkel könnyen összetéveszthetőek. A MADÁR PÁRVÁLASZTÁSNÁL ELSŐSORBAN SAJÁT FAJúT, azaz TUDJA KIT VÁLASZT, MI, ILLETVE A KERESKEDŐK NEM BÍZTOS, hogy tudjuk mit tettünk párba. Mind ezt csupán azért jegyzem meg, hogy a tenyésztő érezze, milyen sikerekről hallgat. Ez én elöttem érthetetlen. A madár tartása nem tíltott, üzlet szempontjából is jó, ha a tenyésztő ismert. Személy szerint én kérnék egy jobb képet, mert nem igazán ismertem fel a talajon lévő madarakat. Mellesleg a korábbi véleményemet tartom. A fióka nevelése itthon majdnem reménytelen, ezért nincs sem a németeknél, sem a hollandoknál nagyobb egyedszámban. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2017 jan. 27, 18:45 
Sziasztok

Engem is nagyon érdekelne a tenyésztő. Annál is inkább, mert gyűjtöm a hazai első tenyészeredményeket, és esetleg hátha, talán megosztaná az eredményeit.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 27, 17:53 
Egy tenyésztői fórumon úgy gondolom hogy a madarászok megosszák eredményeit tapasztalatait kudarcait. Az a nyilvános információ amit tudok de közlöm hogy nem mondom el az nem információ. Állításod szerint többen tenyésztik de mindenki elzárkózik. A Szlovák és Cseh börzén forgalmazó "kereskedő" által forgalmazott madarak nagyon messze vannak a tenyésztettől. Az én elérhetőségemet megadhatod hátha a tenyésztő mégis megosztaná az eredményeit, már ha van! KL


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 27, 12:39
Hozzászólások: 22
Valódi név: sitku tibor
   
Hozzászólás 2017 jan. 27, 15:51 
Nem is azért raktam fel ezt a képet hogy bárkit is győzködjek bármiről is csak közöltem egy tényt.Ezeket a madarakat én fényképeztem. Ők röpdében tenyésztett madarak utódai. A képeket már "kereskedőnél" fényképeztem. Tenyésztő beleegyezése nélkül nem szokás címet megadni,márpedig nem hiszem hogy ő beleegyezne. Nagyon sokfajta madár van az országban csak nem mindenki szereti a nyilvánosságot. A szülei vadon fogottak és megbízhatóan költenek .Szinte kivétel nélkül mind Cseh és Szlovák börzén vannak értékesítve(Nitra,Prerov). Ennyiért keltek el a vadon fogottak és a tenyésztettek is.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 27, 14:06 
Üdv Tibor! Megosztanád velem velünk a hazai tenyésztők elérhetőségét. Engem a fotó nemigazán győzött meg hogy ez egy tenyészet lenne. Az ár tenyésztett vagy vadon fogott madarakra értendő? KL


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 27, 12:39
Hozzászólások: 22
Valódi név: sitku tibor
   
Hozzászólás 2017 jan. 27, 13:41 
Kép

Sziasztok!
Kapható időnként,nem is drága és tenyésztik is itthon sikeresen több fészekaljat is láttam már.Az ára 10-12 ezer.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:01
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO