Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2016 szept. 22, 6:35
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2017 jan. 27, 11:11 
Ó igen, minden kedves hozzászólónak nagyon köszönöm a válaszokat! (akartam reagálni, csak idő, mire odajutok)

Az itteni válaszokból és egyéb (külföldi) fórumok bejegyzéseiből is egyre inkább azt szűröm le, hogy nem a legegyszerűbb madarakról van szó és, hogy sajnos valóban nagyon nehéz hozzájuk jutni. Az olyan kezdő számára, mint én, való viszonylagos bonyolultságukról - lehet naivan - csupán azt gondolom, hogy érdekes kihívás, viszont a ritkaságukat őszintén sajnálom, mert szerintem a visszafogottabb külsejükkel együtt is nagyon bájos madarak.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 27, 9:21 
A kérdező meg van elégedve :?:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 jan. 26, 21:08 
Nalam a nagy madarszobamban eleg jol elvoltak homoktalajon lapos kovekkel, viszont szaporitasukhoz az tul nyuzsgo volt.
Sajnos nemreg egy hirtelen kenyszerbol bekovetkezett koltozkodes soran csokentenem kellett allomanyomat es be kellett kalitkaznom madaraimat. Mivel a furjasztrildok kalitkaban valoban nyomorultul viselkedtek, ok is az eladott madarak koze kerultek. Csak remelni tudom, hogy a jovoben meg ujra hozzajuk jutok es modom lesz megfelelo ropdes/madarszobas tartasukra.
Ropdeben megriadva tobbnyire csak kb 1,5 meterre repulnek fel, majd vizszintesen szallanak el a veszelyforrastol, igy fejuket nem verik be.
Kalitkaban szetverhetik fejuket, tehst ha muszaj ugy tartani, annak tetejere szivacslapot kene erositeni belulrol.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 26, 18:45 
Üdv! A fürjasztrild nem tartozik a könnyen tartható tenyészthető madarak közé. Mivel talajlakó elég nehéz megfelelő körülményeket biztosítani számukra. Nem kedveli a kemény talajt, melegkedvelő, kizárólag voliert igényel ami minimum négy négyzetméter. Szaporodása is talajhoz kötött, fűcsomók tövébe kívülről rendezetlen fészke így olvad bele a környezetébe. Ha megriad fölfele repül ami miatt sérülékeny. Ágra ritkán szál sőt vékony ágon nem is tud megülni. Táplálásuk nem nehéz, de a fióka neveléshez sok rovarra van szüksége.Négy hat tojást tojik mindkét nem ül, de éjjel csak a tojó. Tizennégy napra kelnek, és három hetes korukra repülnek ki.A fészek kontrolt nem kedvelik. Importból néha hozzá lehet jutni ,de aki extra igényeit nem tudja biztosítani inkább mondjon le róla.KL


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 jan. 26, 18:13 
Szeretettel köszöntöm bátorsága miatt mindazokat a kezdő madarászokat, akik még a jövő reménységei lehetnek szép madarász hobbynk megmentésében. Az aki elöbb kérdez, majd elméletben felkészül egy-egy faj tartására, abból valódi madarász lehet. Sajnos a facebook elvitte a fórumozók zömét egy olyan irányba, ahol egy-egy mondatos kérdés-felelet meggátolja az érdemi tapasztalatcserét. Ezért minden kezdőnek ajánlom, hogy használja az IDRE korábbi beírásait, majd kérdezzen az adott fajjal kapcsolatban! Bizonyára értelmes kérdésekre értelmes válaszadók is lesznek.
Nos a fűrjasztrildról annyit, hogy viselkedésében hasonlít a fűrjekre, de nem fűrj. WL helyett nem tudok válaszolni, remélem ír Ö is. Magyarországon nincs értelme keresni, szerintem nincs egy sem. Nagyon meglepne, ha valaki megcáfolna. Nem volt nagy behozatal belőle soha, még a nyugati madárpiacokra sem. Nagyon kedves pici madár, de valami okból nem vált divatossá. Nálam egy alkalommal volt rövid időre vendégként, de sem én sem a gazdája nem kisérelte meg a tenyésztését. Tartásában nincs semmi titok, talán csupán annyi, hogy igényli az élő apró rovareleséget is. Elképzelhető, hogy e miatt nem terjedt el sehol Európában a tartók között. 2016.-ban Németországban AZ adatok alapján nem érte el egyedszáma a 10-et. Tehát ne keressétek, nincs értelme. Mellesleg hasonló a helyzet a többi asztrild fajoknál is. Kevés a tenyésztett egyed, szállítmány nincs, vagy alig, rövid életűek, aránytalanul drágák. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2016 szept. 22, 6:35
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2017 jan. 23, 16:19 
Üdvözletem!

Néhány apróság:

1) Kedves W.L.! Meg lehet kérdezni, hogy végül mi lett a fürjek sorsa, sikerült valamit kezdeni velük? És, ha igen, lehet tudni valamit a műhelytitkokról?

2) Van valakinek tudomása arról, hogy jelenleg Magyarországon tenyészti vagy tartja valaki ezeket a madarakat? Illetve volt olyan, aki a múltban sikerrel szaporította hazánkban ezt a fajt/fajcsoportot?

3) Végül, de nem utolsó sorban újonc fórumozóként a legelső hozzászólásomban köszönetet szeretnék mondani Mindannyiótoknak, mert a korábbi bejegyzéseiteket olvasva - úgy érzem - sokat tanulhattam Tőletek és remélem még fogok is, nagyon sokat!

Köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 okt. 3, 3:39 
Shama írta:
A fürjasztrild egy kis csoda. Szintén nincs a hazai piacon. Röpdében más fajokkal is tarthatod, csak arra figyelj, hogy takarításnál, etetésnél ne szökjön ki, mert többé nem tudod elkapni. Főleg a földön szaladgál, táplálkozik. Ritkán repül, így a fejét magas röpdében nem veri szét. Kalitban tartva valóban célszerű a magyar hagyományokból ismert fürjkalit! A magok mellett ő is igényli az élőeleséget.

En pedig mar be is engedtem oket a kozos ropdebe, aminek egy sarkat a szakirodalom ajanlasainak megfeleloen lefedtem gyepteglaval. Ok persze fittyet hanytak erre, es a nyilt reszeken ucsorognek. Valoban roppant bajosak ahogy a talajon szaladgalnak (ez a faj ugye nemcsak ugral mint a tobbi pinty, hanem tyukfelek modjara lepegetve is setal/futkos), es eleg szelidek is. Meg ha kozelitek hozzajuk, akkor is inkabb csak odebbfutnak egy kicsit, nem repulnek fel.
Annyira megtetszettek, hogy torom is rajta a fejem, veszek mellejuk meg egy part. Ok ugye teljesen bekesek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 szept. 27, 4:48 
Utolso beszerzesemben hozzam kerult egy par ebbol a furcsa eletmodu kis pintyfajbol.
Pontosabban a szerenyebb megjelenesu, feher szemgyuru nelkuli torzsalakjabol.
Egyelore nem zargatom oket fotozassal tehat egy netrol leszedett kep roluk:

Csatolmány:
800px-Flickr_-_Rainbirder_-_African_Quailfinch_(Ortygospiza_atricollis)_male.jpg
800px-Flickr_-_Rainbirder_-_African_Quailfinch_(Ortygospiza_atricollis)_male.jpg [ 113.89 KiB | Megtekintve 3751 alkalommal. ]


Mindenhol azt irjak, kulonlegesen berendezett ropdere van szukseguk, pedig en a kozos madarszobamba szanom oket.
Valakinek vannak veluk sajat tapasztalatai?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO