Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 márc. 22, 12:25 
Sajnos nekem nem volt szerencsém ilyen szinten megismerni őket. De egymással nem civakodtak, inkább csak a többi fajt zargatták...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 márc. 22, 1:18 
Vegul anno az agresszivabb part tovabbpasszoltam egy baratomnak. Nala a him enekelt is, a nalam mardtak viszont csendben maradtak. Mivel kezdtem aggodni, hogy esetleg 2 tojom maradt, beszereztem meg egy "part". Betettem a regiek melle, es ezuttal teljesen mashogy viselkednek, teljes kozottuk a beke.
Par napja csinaltam nekik egy 120*40*80 cm meretu ropkalitkat, ott nagyon jol mutatnak, es tegnap este mind a 4-en egy feszekben aludtak. A 3 felkinalt feszek kozul erre az altalam feszekanyaggal elore megtoltott kis drotkalitkat valasztottak, a zartabbak ugy tunik nem tetszenek nekik. Ez a nagy beke mar-mar gyanus, csak nem csupa tojom van? Enekles tovabbra is nuku.
Viszont legalabb nagyon szepek es elevenebbek igy tobben egyutt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 okt. 12, 0:07 
Ezek szerint nalunk is kaphato volt.
Kivancsi lennek, hogy akkor a hazai konyvek miert mindig csak a kis es az orias szarkapintyeket taglaljak? Ez a faj szerintem a legszebb.

Amugy rohej, de a kozos ropdeben a joval nagyobb arany szovomadarak es aranyverebek is kiternek eloluk. Azokat nem kergetik ugyan aktivan, de barmikor el tudjak uzni oket egy ulorudrol vagy kajastaltol. Jo pelda arra, hogy a hatarozott fellepes tobbet szamit mint a meret!
Mar-mar vicces a dolog, de azert jobban orultem volna, ha mehettek volna a kozos madarszobamba.

Kivancsi volnek, a napasztrildokkal osszeteve melyik ordogfajzat kerekedne felul, a vorosek vagy a feketek, de ezt kikiserletezni nem fogom, mert halalat egyiknek sem kivanom!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 okt. 5, 13:02 
Hali,

nekem évekkel ezelőtt volt két egyedem, melyből egy viszonylag hamar elpusztult. A megmaradt egyedet sokat figyelve kiderült hogy hím (nagyon halkan énekel, szinte alig hallani, nagyobb alapzajban esélytelen).
Ez a hím is igen agresszív volt, a nála gyengébb (nem testalkatra értendő, hanem inkább akaratra) fajokkal lehetetlen volt összeraknom, mert folyamatosan uralta a terepet, még úgy is hogy nem volt párja. A csípési sorrendet zebrapinty és hasonló habitusú egyedeknél meg lehet fordítani (ahogy te is próbáltad utólagosan berakni egy közösségbe), de folyamatos felügyelet mellet én amarantok és gyengébb amandinák közé nem merném berakni. Végül rizspintyekkel volt igazából partiban, de eltudnám még a "tűzszünet" állapotot képzelni gyémántpinytek, vörösfejű amandinák társaságában is például.
Tudom neked más fajok állnak rendelkezésedre, de talán támpontot ad valamennyire az én tapasztalatom is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 okt. 3, 3:09 
Es akkor egy sajat foto sajat madaraimrol:

Csatolmány:
FB_IMG_1443753127155~2.jpg
FB_IMG_1443753127155~2.jpg [ 65.06 KiB | Megtekintve 4142 alkalommal. ]


Tegnap az udozott "himet" egy "tojoval" megprobaltam atteni mas pintyek koze, de azokat is zargatta.
Na ennyit arrol, hogy tarsasagkedvelo volna...
Vegul a szovomadarak es aranyverebek lakta ropdeben kotott ki az agresszivabb par, azokkal mar csak nem kezdenek kotozkodni!
A masik alighanem kalitkaban marad, mert a kozben mashol megosztott tapasztalatok alapjan tutira nem kisebb, bekes madarakkal.kozos ropdebe valo ez a faj.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 okt. 1, 5:42 
Es meg mindig a legfrissebb szerzemenyeimrol egy kerdes.

Regi vagyam duplan teljesult, mikor a zold pettyesasztrildok mellett 4 ketszinu szarkapintyet is magamhoz vehettem.
Torzsalakjuk szerintem a legszebb pintyek egyike - egyelore szinten csak egy netrol valo keppel, illusztraciokent:

Csatolmány:
FB_IMG_1443614622645.jpg
FB_IMG_1443614622645.jpg [ 9.16 KiB | Megtekintve 4175 alkalommal. ]


Importoruk allitotta, hogy 75%-os biztonsaggal tud parokat adni, de az en szememben tok egyformak!

Korabban mar olvastam, hogy a szarkapintyek tobbnyire nem tartoznak a legbekesebb szovopintyek koze, am ez fajonkent valtozo... Csak hat pont errol a fajrol, plane a torzsalakrol, teljesen ellentmodasos leirasokat talaltam egyik konyv szerint veszekedosek, tobb par nem lehet meg egyutt, masik szerintvtarsasagkedveloek, tobbet tartsunk egyutt!
Az importoruk szerint bekesek...
Na, hazahozva osszetettem negyuket 2 naluk nagyobb fiatal feherkoronas apacaval, remelve hogy az a mindenevo faj jo peldat mutat ezeknek is.
Nemsokara feltunt, hogy az apacak kerulik a szarkakat, akik neha szarnyuk felemelesevel es egy-egy odakopintassal uztek odebb oket pl a kajatol, de komolyabb zaklatast nem lattam.
Ma reggel azonban az egyik peldany kegyetlenul uldozte 3 fajtarsa egyiket, mig a masik kettore ugyet sem vetett.
Jol kovetkeztethetek, hogy az uldozo es az uldozott 2 him, a figyelmen kivul hagyottak pedig tojok?
Mindenesetre kulonvalasztottam a ket "part".

Viszont en ezeket is tarsas madarszobamba szantam.
Ott olyan apro es bekes fajokkal kene egyutt elniuk, mint az apacaasztrild, a furjasztrild es a tigrispinty.
Felejtsem is mar el a dolgot, vagy nagyobb helyen beken hagyjak a tobbi madarat?
Esetleg ott mindket par meg lehet egyutt is?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO