Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 30, 17:55
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Kenéz
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 18, 22:23 
Köszönöm Nektek,,sajnos mire haza értem nem voltak a kalitkában. :(
Jelenleg tojót keresek, ha valaki tudna Szombathely körzetében eladót,nagyon megköszönném.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 30, 17:55
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Kenéz
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 15, 20:58 
Köszi,,nem jól írtam,,,parazitát örököltek a szüleiktől,attól van, az orvos szerint.
Köszönöm a tanácsokat,de már ki sem tudják nyitni a kis szemüket.
De a szülőknek semmi bajuk sincs.
Hát majd meg látjuk mi lesz. :cry:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 14, 22:00 
emys írta:
Szia!

Az aciclovir tartalmú Virolex, amit ajánlasz, herpeszvírus elleni szer. Semmi másra nem hat. Ha bármi más okoz szemtünetet, arra hatástalan. A herpeszvírusok közt létezik gould-herpesz (egy béta-herpesz) az okozhat elhullást gould állományokban úgy, hogy a többi madárfaj nem betegszik meg, de az irodalom nem említi, hogy szem tüneteket okozna. Ha mégis herpeszvírus, arra persze jó.

Ha vaktában kezelünk, (hiszen nem tudjuk, hogy milyen a kötőhártya, van-e váladék, melyik antibiotikum volt hatástalan stb) valami baktérium és chlamydia ellen is jó szemcseppet javasolnék. (sőt egy laborvizsgálat lenne az igazi)

emys


Természetesen nem vitatom amit írsz, nállam a gondot a Neophemáknál az okozta, hogy együtt voltak a hullámosokkal és a portól gyulladt be a szemük, a leírtak szerint kezeltem őket és mind rendbe jött. Elhelyeztem máshova őket azóta semmi gond. Különben kijött hozzám az állatorvos és megnézte őket és azután javasolta a leírtakat (szintén madarász).

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 14, 21:43 
Szia!

Az aciclovir tartalmú Virolex, amit ajánlasz, herpeszvírus elleni szer. Semmi másra nem hat. Ha bármi más okoz szemtünetet, arra hatástalan. A herpeszvírusok közt létezik gould-herpesz (egy béta-herpesz) az okozhat elhullást gould állományokban úgy, hogy a többi madárfaj nem betegszik meg, de az irodalom nem említi, hogy szem tüneteket okozna. Ha mégis herpeszvírus, arra persze jó.

Ha vaktában kezelünk, (hiszen nem tudjuk, hogy milyen a kötőhártya, van-e váladék, melyik antibiotikum volt hatástalan stb) valami baktérium és chlamydia ellen is jó szemcseppet javasolnék. (sőt egy laborvizsgálat lenne az igazi)

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 14, 21:13 
berenyibela írta:
Kamillateával próbálkozhattok? Ha mégis valamilyen gyulladás, esetleg segíthet.
Sok sikert!

Szervusztok.
A Béla javaslatával egyetértve (kamillatea), javaslom a Virolex 3% szem kenőcsöt is. Felváltva: reggel kamilla, délben Virolex, este kamilla , reggel Virolex: és így tovább kb 6-8 napig. Nekem papagájoknál volt szem gyulladásos problémám ( Neophema) a leírt módon kezeltem őket sikerrel.
A Virolex humán gyógyszer.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 13, 21:50 
Kamillateával próbálkozhattok? Ha mégis valamilyen gyulladás, esetleg segíthet.
Sok sikert!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 30, 17:55
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Kenéz
   
Hozzászólás 2009 nov. 13, 16:11 
Ha valaki tud,kérem segítsen....iIdén kelt 2 kicsi amadinánk.
Sajnos begyulladt a szemük.Vittük őket orvoshoz,szem cseppet írt fel..antibiotikum.Szerinte valami vírust adtak át a szüleik, ezért beteg most a szemük.
Mosogatjuk a szemeiket kasepappelteával...sajnos nem tudom a magyar nevét ennek a gyógynövénynek.
Most már 2 hete lesz, hogy ez az állapot fent áll.Párom közölte,még a jövő hetet megvárja aztán tovább nem engedi szenvedni őket.
Nekem nagyon a szívemhez nőltek,hallgatnak a hangomra ha szólok hozzájuk.Ha lekezeljük a szemecskéjüket,akkor egy darabig még nyitva tudják tartani,de csak pár órát.
Mit tegyünk?
Most 3 hónaposak kb.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 9:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO