Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 máj. 1, 11:09 
Visszaterve a fekete apacakhoz, az europai Lonchuratenyesztok Facebook csoportjaban rakerdezve, hogy mennyire elterjedtek a kontinensen, Shamaehoz hasonlo valaszokat kaptam:

"Very rare in Europe as far as I know. And in uk only ever heard of them a couple of times"

"I would like to keep these but I've only seen 1 pair for sale at Zwolle a couple of years ago they looked like older birds"

Tehat nagyon ritkak es nehezen elerhetoek.
Kombinalva a tenyesztesuket illetoen 4-es fokozattal (szinte a legnehezebb fajok koze tartoznak), az itteni holland megjegyzese roluk mar eleg viccesen hangzik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 máj. 1, 5:48 
brimston írta:
Engem is nagyon érdekelnek a Lonchurák, nagyon hajlok rá, hogy 1-2 éven belül, 4-5 fajjal (kezdve a muskát pinttyel, bezárva valamelyik ritkább és érdekesebb fajjal) meg akarok próbálkozni. Csak a helyüket kellene jól megtervezni, néhány röpdét is kialakítva.


Ugy legyen!
Kerti ropdekben szerintem nagyon jol ellennenek (persze jo idoben) es ugy menne legjobban tenyesztesuk.is. Kialakitasa szerintem viszonylag egyszeru lenne, lenyeg a sok bambusz vagy nadfele fuggoleges szarakkal es rejtett feszkelohelyekkel.

Egyebkent miert pont a Lonchurakat nezted ki a sok szinesebb es, konnyebben szaporithato egzota helyett? Ugy tunik, beszerezni sem konnyu odahaza legtobbjuket.
A muskat mellett vannak mar kivansaglistas fajok?
Hatha segit, beszurok ide egy listat amit egy a nemzetseg tenyesztesere szakosodott csoportban aktiv angoltol kaptam, tenyesztesi nehezseguket megjelolve. Nemelyik ertek, kulonosen a feher- es feketefeju- apacake, eleg meglepo.

Csatolmány:
IMG_20170501_102246.png
IMG_20170501_102246.png [ 81.2 KiB | Megtekintve 3856 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2017 ápr. 30, 20:27 
Helló

Engem is nagyon érdekelnek a Lonchurák. Nagyon gondolkodom rajta, hogy néhány fajjal bővíteni kéne az állományt. Bár a törpepapagájok, kanárik és amerikai csízek is igen eltérő igénnyel rendelkeznek,és emiatt túlontúl szétforgácsolódik az ember a tenyésztésükben, nagyon hajlok rá, hogy 1-2 éven belül, 4-5 fajjal (kezdve a muskát pinttyel, bezárva valamelyik ritkább és érdekesebb fajjal) meg akarok próbálkozni. Csak a helyüket kellene jól megtervezni, néhány röpdét is kialakítva.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 ápr. 30, 9:27 
Szia WL.
Azt gondolom írj itt továbbra is! Én a privátot nem nézegetem, arra gondolva talán így néhány madarász érdeklődése megmarad!
A szexáláshoz egy csekély személyes tanács, talán jobban segít a nemek elkülönítésénél! A lonchuráknál megfigyeltem, hogy a tojóknál a szem középvonala egybeesik a csukott csőr közötti egyenessel, míg a hímek szeme a csőr vonala feletti! Ennek alapján úgy látom a képekről:
A legfelső képen a hátsó madár hím, az első tojó és talán a középső is! Hasonló a következő képen is. Az egyedüli madár hímnek tűnik. A két madaras párnak tűnik. Persze a fénykép becsaphat, így próbáld ki az "akasztást" is! A madarat kifogva a nyakánál lelógatod finoman. Nem lesz semmi baja. Egy kis csapkodást követve lenyugszik. A hím farkát függőlegesen lelógatja, a tójó felfelé, hátra, szőgben görbíti. Kis gyakorlattal e két ismérv alapján a piacon is könnyebb válogatni. Ott az éneket nehezen lehet megfigyelni. Üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 ápr. 30, 7:56 
Ja, meg annyit, hogy ez a faj a viszonylag konnyebben szexalhato apacapintyek koze tartozik. A felnott tojo elvileg barnasabb szinu a himnel.
Az egyszerunek hangzo kepet az kodositi, hogy a fiatal, elso vedlesuk utani himek a tojokhoz hasonloan barnasak. Nalam eddig egy peldanyt lattam (! - nem hallottam) enekelni, az pont a legbarnasabb fiatal madaram.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 ápr. 29, 20:15 
Helo Shama,

Lassan mar tenyleg egyszerubb lenne privatban levelezgetnunk, ugyis szinte csak te szolsz mar hozza topikjaimhoz. :-)

De vissza a temahoz.
Az a "mar siman tenyesztik es eladni sem lehet" info az itt elo holland kereskedotol szarmazik, akirol tudom, hogy hajlamos a tulzasokra, ezert is tettem ezen "info" moge 3 kerdojelet is.
Bar megbizhato nemet konyvem is azt irja, hogy apacapintyek mercejevel ez a faj viszonylag konnyen szexalhato es szaporithato.
Azt nem varom el, hogy hazankban is legyen beloluk, tekintve hogy allitolag meg feherfeju apaca sincs mar. Feltettem kepeiket es egy kerdest roluk az europai Lonchura-tenyesztok Facebook csoportjaba is, ott sem ugy tunik, sokan ismernek oket szemelyesen.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 ápr. 29, 18:53 
Szia WL.
Arra gondoltam, hogy megvárom válaszukat azoknak a hazai madarászoknak, akik "könnyen" tenyésztették a fekete Mannikint, azaz a Lonchura stygiát.
Talán karácsonyig hallunk néhány olyan hírt, hogy kinek lehetnek ilyenek a tulajdonukban. Tudod a "messzire ment embernek" sokan tudnak ellenőrizhetetlen információt küldeni! Az én szerény ismereteim alapján ebből a fajból kis számú egyed élhet Európában, ha egyáltalán van. A holland hirdetésekben az összes Lonchurából is alig olvastam, kivéve azt a két három könnyebben tenyészthető ismertebbeket. Németországban az AZ nyílvántartását átnéztem 2004.-ig visszamenően. 2007.-ig a kimutatásokban egyetlen egyedet sem találtam ebből a New Guinea szigetének egy kisebb területén élő madárból. Az ezt követő évek is vagy 0-át, néha 6-9 egyedet igazoltak. Ez elég szerény, még akkor is, ha feltételezzük azt, hogy nem mindent jelentettek, amit semmilyen védettség sem indokolja.
Nos én várom az eredményeidről a további információt. Hazánkban azért ment ki a legtöbb "apáca pinty" a divatból, mivel nem volt behozatali utánpótlás, a nemeket a legtöbb esetben nehezen lehetett felismerni, kalitban unalmasak voltak. A szaporítás első feltétele, hogy legalább egy tojót és egy hímet tegyünk párba. Az ének alig megfigyelhető közös tartásnál. Célszerű megkisérelni az egyedi elkülönítési próbát, ahol jó esetben a hímek a sirálykáknál ismert udvarlási éneklési szertartást produkálják, de megkisérelheted az un. "akasztásos" módszert is. Üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 ápr. 26, 7:49 
Bar Europaban allitolag mar siman tenyesztik es eladni sem lehet (???), itt tobb mint 2 evet vartam ezekre a madarakra:

Csatolmány:
FB_IMG_1493183840171.jpg
FB_IMG_1493183840171.jpg [ 18.82 KiB | Megtekintve 3923 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1493183845204.jpg
FB_IMG_1493183845204.jpg [ 17.15 KiB | Megtekintve 3923 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1493183849171.jpg
FB_IMG_1493183849171.jpg [ 15.97 KiB | Megtekintve 3923 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1493183853992.jpg
FB_IMG_1493183853992.jpg [ 15.45 KiB | Megtekintve 3923 alkalommal. ]


Otthon mindenesetre anno hiruket sem hallottam.
Nekem nagyon tetszenek, es remelem, jol viselkednek majd.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:40
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO