Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 106 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 dec. 9, 3:59 
Iden ezek szunte eltuntek a helyi piacokrol is egy idore, allitolag mert kezdenek megritkulni a szabadban is.
Vegul mikor ujra felbukkant nehany, vettem is 4 darabot, egy felnottet es 3 fiatalt, amik mentek a madarszobamba ahol mar mind ki is szinesedett.

Tegnap azonban egy piacon oriasi mennyisegut talaltam:

Csatolmány:
tmp_30842-FB_IMG_1481175315836588100061.jpg
tmp_30842-FB_IMG_1481175315836588100061.jpg [ 113.08 KiB | Megtekintve 8560 alkalommal. ]


Csatolmány:
tmp_30842-FB_IMG_1481175323513-518626866.jpg
tmp_30842-FB_IMG_1481175323513-518626866.jpg [ 58.94 KiB | Megtekintve 8560 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 21, 7:09 
Bárcsak lenne módom ilyesmire nekem is kinnt, még akkor is, ha jóval többe kerülne, mint maguk a madarak (ott).
Ennek híján szerinted vadbefogott, pláne már felnőtt-színezetű madarakból hányat célszerű összetenni sikeres párbaállás reális reményében? Eddig én többnyire max 4-6 példányt vettem 1-1 fajból, mert bár tudom jobb lenne több, de azért a rendelkezésre álló hely is téma.
És tapasztalataid szerint az apácáknál mennyire megbízható támpont az éneklés, vagy annak hiánya? Az én tapasztalatom szerint sajnos igen kevéssé, bár azt még nem tudom, ideálisabb körülmények közt, tehát nagyobb röpdében, esetleg jobban dalra fakadnak-e a hímek.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 19, 22:25
Hozzászólások: 16
   
Hozzászólás 2014 feb. 16, 8:17 
Igen igazolt ivarvizsgálatot értek alatta DNS szintű vizsgálatok ivari kromoszómához kötött markereket azonosítanak be így gyűrűszám valamint a madártollból végzett vizsgálat eredményét igazoló "certificat" alapján biztos ivar birtokában tudsz vásárolni.Kb 10-15 Euróba kerül ez a plusz szolgáltatás ivari dimorfizmus nélkül ehhez ragaszkodva szoktam madarat venni.Hazánkban nem terjedt el pedig frissen kihúzott tollból Németországban lehet kérni vizsgálatot kb 15 Euró (részletek www.geschlechtsbestimmung.de).Tényleg vett tőlem 1 párat amiket azért adtam el mert nem mentem velük semmire és Józsinak már voltak ,hátha a "szabadabb" párválasztás eredményez szaporulatot.De valóban hosszabb ideje nem hallottunk felőlük


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 16, 7:49 
Vida Jozsef nevet be sem kell utni sehova, ha kicsit lejjebb nezel a forumon, latod, hogy 2007-ig az o (Leon neven irt) lelkes hozzaszolasai toltottek meg ezt a topikot. Addig nem jart sikerrel veluk, aztan egyszer csak "eltunt" innen. Asszem azt irta, hogy 2 parja egyiket toled vette.

DNSpapir alatt valami igazolt ivarvizsgalatot ertesz?
Ez bizony hasznos lehet, mert bar a konyvek rajzain meg kiveheto nemi kulonbseg a fej szine alapjan az nemek kozt, de kinnt rengeteg madarat latva en azt latom, hogy az illusztracioknal sokkal szelesebb skalat mutatnak a mar felnottkori tollruhat viselo madarak is a szinte teljesen barnafejuektol a szinte teljesen feher fejuekig a teljes atmenettel. Szerintem az enekles sem tul biztos tampont az apacaknal, nekem az 5 feketetorkum honapokon at csak pittyegett, es vegul akkor kezdett enekelgetni a legfiatalabb peldany, mikor egy szorgosan eneklo muskat kerult melle. Egy masik szine alapjan "tuti" himjuk pedig tovabra is kitartoan hallgat.

A pallidakrol is szertnek meg "csevegni" veled, de azoknak talan inkabb kulon topikot kene nyitni, abba meg jo lenne par foto is bevezetonek. En pedig az enyemeket meg nem fotoztam, illetve most Pesten leven egy ideig nem is fogom.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 19, 22:25
Hozzászólások: 16
   
Hozzászólás 2014 feb. 15, 22:02 
Tényleg annyira nehéz volt igaz összesen 1 páram volt mármint két különnemű de sajnos nem igazán harmonizáló madár 4 év alatt semmi.............
Lonchura pallidám is volt 1 párat Monoron (Budapest mellett madárbörze) vettem ,gyűrű nélkül,az eladónak fogalma sem volt honnan származnak ő is úgy cserélte valakivel aki viszont úgy vette stb stb. Szóval ez idestova 6 éve. Kétszer volt fias fészekalj összesen 1+2 fióka.Németországban, Hollandiában azért lehet tenyésztett példányokat kapni, mondjuk 80-110 Euro/Paar + 15 Euro a DNS papír.
Hazánkban Vida József próbálkozott a tenyésztésükkel ha neten beütöd a nevét, akkor megtalálod.
Szóval a kevés számú madár miatt "kikoptak" az apácapintyfajok gyakorlatilag az ország tenyésztőinek állományából.Inkább " színes" eladható madarakat tenyésztenek többen ,ezek meg "alig színűek".Persze ezt pl.én nem így gondolom- kevés szín is lehet gyönyörű !Mit mondjak erre akkor nálam a bronzpintyek muskátok, óriásszarkapintyek, barnamellű fehérmellű nádipintyek hát nem farsangi színkavalkád. :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 18:17 
pinty69 írta:
A fehérfejű nálunk mint fehér holló

A hazajaban pedig tomegaru, a javai bronz es a muskatpinty utan a legolcsobb.
$1-ert fel tucatot is vehetnek!
Lasd kepeimet.
Odahaza akkor tenyesztesenek nehezsege miatt ritkult ugy meg?
Tenyleg ANNYIRA nehez dolog?

OFF: Ha nalunk mar ez a talan legkozonsegesebb apaca is feher hollo, mi a helyzet a feketetorku (ferruginosa) es sargahasu (pallida) fajokkal?
Azokhoz en meg kinnt is nehezebben jutottam hozza.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 14, 8:56 
Nyálcsorgatásként:


Csatolmányok:
Lonchura maja - 2.jpg
Lonchura maja - 2.jpg [ 9.58 KiB | Megtekintve 14549 alkalommal. ]
Lonchura maja.jpg
Lonchura maja.jpg [ 52.93 KiB | Megtekintve 14775 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 júl. 22, 0:32 
Most erhetett veget a szabadban ennel a fajnal a koltesi szezon, mert a piacokat most a megszokott feherfeju felnottek helyett meg kiszinezodetlen fiatalok arasztjak el. A szakirodalom szerint ugye ezekbol kellene bevasarolni, jobban kolto allomanyt kialakitani! Amivel persze itt senki nem torodik - ez a faj itt a tobbnyire szomoru sorsu "gyerekjatek" kategoria 3. tagja.

Csatolmány:
DSCF8588.JPG
DSCF8588.JPG [ 77.51 KiB | Megtekintve 14889 alkalommal. ]


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 15, 9:04 
Igen, sajnos ez a faj sem lett eléggé megbecsülve idehaza, pedig sok madarásznak a bevásárolandó listájában szerepel.
Legutoljára Zalaegerszegen láttam egy példányt, jó pár évvel ezelőtt, azóta ha be is szerezhető tenyésztett példány, igen borsos ára van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 14, 12:00 
"Kicsit" leallt ez a tema, igy gondoltam felhozom egy a korabban beszurtaknal valamivel job keppel arrol, hogyan is aruljak ezt a fajt hazajanak madarpiacain.
Itt Javan a 3. legkozonsegesebb es legolcsobb faj a piacokon.
Eleg furcsa volt olvasni ebben a temaban, hogy odahaza sokaknak egyik nehezen beszerezheto vagya ez a madar!

Csatolmány:
white.JPG
white.JPG [ 137.87 KiB | Megtekintve 15451 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 11, 14:47
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 25, 7:35 
Sziasztok!Azért ahogy elnézem,az nem éppen rétiszéna,hanem valami erősebb szálú hosszú fűféle.Pont ilyenem van a kis tó partján,azt szoktam adni a rizseknek fészekanyagnak és nagyon szeretik.Minden ősszel "learatom",arra be is érik,jut belőle ha kéri valaki!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 25, 2:27 
Malájzia és Szingapur madárpiacain végzett felmérés által ennyi Fehérfejű apáca került piacra (persze befogásból).

1997: 2,500
1998: 2,415
1999: 4,870
2000: 11,800
2001: 6,450

össz:28,035

És a képek hozzá:
(sajna ennél jobb nincs,de látszik a lényeg)

Kép

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 12, 16:00 
Moncsi írta:
Sajnálom! Azért remélem előbb-utóbb összejön!

Talán
Én már annak is örülök, hogy vannak :wink:

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 11, 15:28 
Sajnálom! Azért remélem előbb-utóbb összejön!

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 11, 10:42 
Moncsi írta:
Szia Leon!

Rég hallottunk az apácákról!
Mi újság? Hogy állnak?

Elvannak...
Esznek, fürdenek, repkednek, a hímek énekelnek
és ennyi... :?

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 9, 14:11 
Szia Leon!

Rég hallottunk az apácákról!
Mi újság? Hogy állnak?

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 27, 23:46 
1. tojás
pont most nincs egy kotló sirálykám se...
na hátha magától.

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 15, 21:39 
Moncsi írta:
Szia!
Köszi a beszámolót! :lol: Én nagyon szorítok!

Az jutott még eszembe, hogy a vörösnyelű pálma tartásánál külön kiemelik a magas páratartalmat, azért nem is lehet lakásban tartani, csak üvegházban, és talán azért is nem szerezhető be kereskedésekben, mert különleges igényei vannak.
Miután az élőhelye megegyezik az apácáéval, nem lehet, hogy a madárnak is az extra magas páratartalom kellene? :roll:
Régebben nagyon sok növényt tartottam, külön párologtató berendezésem volt és nőttek mint a bolond gomba. Az is igaz, hogy a szobába belépve csak úgy melbevágott a meleg és a pára.
Persze most csak hangosan gondolkodok, nem szeretném osztani az "észt", nehogy félreérts! :oops:

A főnix pálma nem egy gyorsan nővő növény, egy 50 cm-es példány már elég erős és robosztus, hogy megtartsa a madarat, de 2-3 év kell, hogy megnőjön 1-1.2 m-esre. Ráadásul jól alkalmazkodik a fény és hőmérsékleti viszonyokhoz.


Lehet igazad van, de nehezen, illetve nem tudom kivitelezni sajnos...

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 14, 12:34 
Szia!
Köszi a beszámolót! :lol: Én nagyon szorítok!

Az jutott még eszembe, hogy a vörösnyelű pálma tartásánál külön kiemelik a magas páratartalmat, azért nem is lehet lakásban tartani, csak üvegházban, és talán azért is nem szerezhető be kereskedésekben, mert különleges igényei vannak.
Miután az élőhelye megegyezik az apácáéval, nem lehet, hogy a madárnak is az extra magas páratartalom kellene? :roll:
Régebben nagyon sok növényt tartottam, külön párologtató berendezésem volt és nőttek mint a bolond gomba. Az is igaz, hogy a szobába belépve csak úgy melbevágott a meleg és a pára.
Persze most csak hangosan gondolkodok, nem szeretném osztani az "észt", nehogy félreérts! :oops:

A főnix pálma nem egy gyorsan nővő növény, egy 50 cm-es példány már elég erős és robosztus, hogy megtartsa a madarat, de 2-3 év kell, hogy megnőjön 1-1.2 m-esre. Ráadásul jól alkalmazkodik a fény és hőmérsékleti viszonyokhoz.

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 13, 14:54 
[quote="Moncsi"][/quote]
Köszi :D
Kezdik leamortizálni a nádakat a röpdében, főleg a hím szedi szét, fészekanyagnak használják.
9 fészekrakásra alkalmas hely van nekik a röpdében, már felét végigpróbálgatták, de semmi siker. Legutóbb csak megrakták a fészket, aztán eltűnt a tojó pár napra, majd mikor előjött ellenőriztem az odút (mert most egy félig nyitott odúval kezdtek), és semmi nem volt benne... ötletem sincs... talán megette... pedig kapnak fehérjét rendesen ismét, ki van nyalva a seggük :lol:
Nemsoká ültetek be élő növényt is, megpróbálok hasonló pálmafélét szerezni, nem tudom mekkora a növekedésintenzitása, de csak úgy elszórva kölesféléket is fogok belevetni a ládákba, had zöldeljen.
Etetés után jó leülni csendben a madárszobába, mert akkor kezdenek aktivizálódni. Fürdés, kajálás, aztán rambóznak a nádak között (főleg a hím), a tojók meg sokat töltenek a virágládákban, kutatgatnak, szemezgetnek. Van a rossz lábú hím, na neki még most sem jött rendbe a lába, de nem is fog szerintem. Ő csak eszik, iszik, és megy vissza az egyik felső fészek szélére. Aztán jön a hímek udvarlása. Énekelnek pattognak, de párzást még nem láttam......
Egyenlőre ennyi. Ja és délelőttönként közvetlen besüt a röpde egy részére a nap, és szoktak napfürdőzni is. :)

Ha lesz valami érdekes, írok!

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 106 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO