Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 106 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 1, 20:36 
Szevasztok!

NAGYON keresnék óriás szarkapinty hímet :!: :!: :!:
Ugyanis ma derült ki a hímemről :? ,hogy tojó :idea:
Aki tud segíteni ez ügyben ,kérem segítsen!
Kép

_________________
Üdvözlettel Zsolt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 25, 23:47 
A földön táplálkoznak!!!
Az enyéim jobban szeretnek a magasan levő etetőből kajálni, mint a földről, de fürdeni minden reggel lejönnek, majd miután kifürödték az össze vizet, már repülnekis felfele, sztem többet sem tartózkodnak a földön!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V4QrZ3YEwgA[/youtube]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 16, 17:04 
Halihó!
Itt vagyok ragyogok :D
Tavaszra mennek ki a röpdébe!
Szerintetek mikortól lehet őket kirakni?
Hőmérséklet vagy Hónap?
Stabil 20 fok minimum?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 16, 16:32 
ckuzmos írta:
Szia, Balance,

Ha apukád kint él, akkor beszélj vele!
Valószínű hogy arrafele hamarabb kapsz madárkát, de jóval drágább is...


Szia ckuzmos,

a tanácsok alapján, amit kaptam Tőletek, látom, hogy van még mit tanuljak... Ezért legalább ezt az évet az "egyszerűbb" madarak tartásával, szaporításával töltöm, szóval tanulok. :)

Remélem, Karácsonyra eljutok odáig, hogy bevállaljam a fehérfejű pintyeket. Akkor megyek Apumhoz. Igen, biztos segít nekem, ha szólok időben. Addig Leonnál talán megnézhetem a madárkákat. :wink:

Üdv, Balance


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 16, 13:22 
Szia, Balance,

Ha apukád kint él, akkor beszélj vele!
Valószínű hogy arrafele hamarabb kapsz madárkát, de jóval drágább is...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 16, 13:03 
guvat írta:
Balance írta:
...de olyannal aki hétköznapi módon lakásban tartotta, olyannal nem beszéltem. És nem is láttam élőben soha egyetlen maját sem...


Helló!
Akkor vedd fel fel a kapcsolatot "Leon" topiktársunkkal.
neki hétköznapi módon a lakásban van 1 pár fehérfejű apácája!

csá


Köszi! 8)


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 15, 22:03 
Balance írta:
...de olyannal aki hétköznapi módon lakásban tartotta, olyannal nem beszéltem. És nem is láttam élőben soha egyetlen maját sem...


Helló!
Akkor vedd fel fel a kapcsolatot "Leon" topiktársunkkal.
neki hétköznapi módon a lakásban van 1 pár fehérfejű apácája!

csá


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 15, 16:51 
Szia guvat! :)

Köszönöm válaszod! Én még drágán sem láttam sehol őket... :?
Talán az ősszel megpróbálom Ausztriában, addig okulok a többi madaramtól! :wink:

Nem szeretném rokonfajok közt tartani a majákat, pont a hibridizáció miatt. Ez a kismadár színre és formára úgy tökéletes, ahogy van, szerintem. :wink: Megérdemelne nagyobb teret, ismertséget a madarászok közt, meg úgy egyáltalán... 8)

Olvasni olvastam erről a madárról mindent, ami csak le van írva valahol, de olyannal aki hétköznapi módon lakásban tartotta, olyannal nem beszéltem. És nem is láttam élőben soha egyetlen maját sem... :?

Üdv, Balane :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 15, 16:41 
eszterolajos írta:
Szia Balance !

Amit eddig leírtak a többiek megerősítem.
Amire az elhelyezésnél felhívnám a figyelmedet az a köv :

1. Kevés lesz a természetes fény a madaraidnak..

Tiszteletem Lajos! :)

Igen, sajna sötét a lakás nagyon: nappal is világítanom kell mindenhol. A növényeim egy része nem is bírta... Ezért gondoltam a madarakra! :)
A fémhalogén izzók teljes spektrumúak a látható tartományban, de lehet már kapni UV "B" fénycsöveket és kompakt izzókat is. :) (még az is lehet, hogy újranövényesítek! :D)

eszterolajos írta:
2. Az alsó 1.5 m.- ig terjedő szférában egy állandó belső légmozgás van, mely a felső és alsó légréteg hömérséklet különbségéből adódik, így állandó kismértékű huzatban lesznek a madaraid.

Köszönöm, hogy felhívta rá a figyelmem, erre nem is gondoltam... :o
Talán a világítás hőtermelése és a frontoldal félig beüvegezése segít. Különben úgy gondoltam, hogy a kis szobaröpdém 5 oldalról zárt lesz. Kalitkáknál nagyon bevált: a madarak sokkal nyugodtabbak, és nem számított nekik, hogy fent, vagy lent vannak: egyformán mennyezet van a fejük felett. :)

eszterolajos írta:
3. A huzat érzést tovább fokozza az ablak alatti természetes légmozgás nagyobb lehetősége.


eszterolajos írta:
4. A padló szint hidegebb kisugárzása állandóan nagyobb hőfok tartását igényli, hogy elérjed a nekik optimális hőfokot az életterükben. Ez pedig felesleges költség.

Én nagyobb fagyosszent vagyok, úgyhogy a madárkák sem fognak fázni! :lol:

eszterolajos írta:
5. A madarak természetüknél fogva a felső elhelyezéseket szeretik, kivéve a talajszinti és bozótlakókat, De az említett fajok egyike sem az.

Mint írtam, 5 oldalról zárt repdét készítek. :)
eszterolajos írta:
6. A szobában való bármely mozgással riadalmat okoztok nekik, mert nem látják be teljesen a terepet, ha letakarod azért, ha meg nem, akkor a felső támadástól való félelem miatt lesznek állandóan stressesek.

Mivel kezdő vagyok, talán a zebrák és a sirálykák lesznek egyenlőre a tapasztalatlanságom szenvedő alanyai.... Most jobbat nem tudok... :?
A szilvafejű asztrildokat és a kákákat szeretném amúgy is páronként tartani. :)
eszterolajos írta:
7. Aztán azt az esztétikai élményt is elvesztitek, melyeket a madarak szobai tartása adhat a számotokra. stb...

Óóóó, fent papagájok lesznek :wink: , a nézősereg pedig 5 és 8 éves gyerkőcök! :) Pont miattuk tenném alulra a kistestű madarakat, hogy jobban élvezhessék a bozótosban! 8)

Nagyon köszönöm a részletes és precíz válaszokat, fontolóra veszem őket!! :)

Üdvözlettel, tisztelettel,

Balance :)

UI: 1 év múlva még a WC tartály felett is kalitka lesz, ha épp ott marad egy kis hely... :twisted: :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 15, 16:21 
kuvik írta:
Szia Balance!

Mit is lehet ilyenkor mondani, talán azt, hogy "szárnyak nélkül" nehéz repülni. Te rögtön egy igen nehéz feladatot tűztél ki magad elé.Így sajnos kiteszed magadat a korai elbukás kínos gyötrelmeinek. Én nem akarlak lebeszélni, de készülj fel a kudarcok lehetőségére, mert az hogy nektek ez a madár megtetszett, az még csak egy dolog. Ezt a madárfajt jelenleg igen nehéz lesz beszerezned ,és a tartása tenyésztése is igen sok "fejfájást" okozhat neked. Még nem kezdők is sokat kínlódhatnak vele, melyet most itt nem akarok részletezni, hogy miért.Csak azért írtam, hogy készülj fel egy hosszú menetelésre. (De nem azt mondtam, hogy add fel, csak azt, hogy nehéz lesz. Nagyon!)


Szia kuvik! :)

Igazad van, nem erőltetem a dolgot. Nem árt előbb egy két háziasítottab fajtával tapasztalatokat szerezzek.
Előbb megtanulom azt, hogyan mennek a dolgok, hogy tudjak mit kezdeni azzal, ha nem megy! :wink:
Apum Ausztriában él, talán tud segíteni, ha eljön az ideje.

Amúgy főleg a Zasszonynak tetszik, és kettőnk között Ő a türelmesebb! 8)
Nekem is tetszik, főleg, hogy lehet (kell) csapatban tartani.
Mindenesetre, ha egyszer sikerül beszerezni és szaporulat is lesz: gondolok Rátok is! :wink:

Köszönöm válaszod,

üdv, Balance :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 15, 16:15 
waxbill írta:
Szia Balance!

A beszerzés nem lesz könnyű: sajnos egyre csökkenő fajkínálattal kell beérnünk... :( Persze nem akarom elvenni a kedved, szívós hazai kutatással és külföldi börzézéssel hozzájuthasz még ehhez a fajhoz. De bármilyen madaraid is lesznek a szobai röpdédben: az alsó 80 cm-es helynek egyik sem fog örülni.


Szia waxbill! :)

Most egy kicsit letörtem... Úgy véltem, hogy itt a fórumon biztos van valakinek, vagy tudja, hogy hol lehet beszerezni. :?
No sebaj, kezdőként épp elég élményt nyújtanak a többi csipcsirippek! 8)
Ha mégis belebotlok véletlenül valahol, majd akkor örömködök! :wink:

Az alsó elhelyezésre azért mertem gondolni, mert 5 oldalról zárt helyen vannak most is a madaraim, azonkívül külön világításuk is van, aminek a fénye erősebb a kintinél. Sokszor csak akkor vesznek észre, ha az orrom a rácshoz ér. :lol: szóval, nem tudnak róla, hogy a kinti térhez képest fent, vagy lent vannak-e. :wink:
Most 9 hullámost tartok lent, és teljesen jól érzik magukat. Röptetés után bemásznak szépen a lenti helyükre is! :)

Köszönöm, hogy írtál,

üdv, Balance :)


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 11, 14:32 
Szia Balance!

Magyarországon igen nehéz hozzájutni. Valamivel könnyebb a helyzet nyugaton és talán Szlovákiában.
Az áruk kb. 5.000-10.000 Ft./db körül lehet. Csak összehasonlításképpen mondom, hogy 2005–ben az import fehérfejű ára 1,700.-Ft volt. De ha az importstop (Az unióban 2005-től ideiglenesen korlátozzák a vadonban befogott madarak importját, hivatkozva többek között a madárinfluenza-járványra) továbbra is fennáll még magasabb áruk is lehet. Persze ez igaz a többi madárra is.
Viszonylag könnyű tartani ,de nehéz szaporítani. Az a baj, hogy felnőttkorban nem igazán hajlandók párt választani. Inkább választanak tárasat a rokon faj (bronzpintyek, apácapintyek, nádipintyek) egyedei közül, már amennyiben közös volierben vannak elhelyezve. Legegyszerűbb, ha egy csapat fiatal (még kiszínezetlen) madarat vásárolunk. Beengedjük egy közös röpdébe és megvárjuk míg kiválasztják egymást. Aztán páronként különtesszük őket egy nagyobb kalitkába (150cm) vagy kisebb volierbe.
Ez még mindig kevés a boldoguláshoz. Társas madár ugyan de a tenyésztők megemlítik, hogy hiába vannak harmonizáló párok egy légtérben, előfordul hogy csak a domináns pár költ...
kellemes hétvégét.
:43:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 11, 8:16 
Szia Blance !

Amit eddig leírtak a többiek megerősítem.
Amire az elhelyezésnél felhívnám a figyelmedet az a köv :

1. Kevés lesz a természetes fény a madaraidnak..

2. Az alsó 1.5 m.- ig terjedő szférában egy állandó belső légmozgás van, mely a felső és alsó légréteg hömérséklet különbségéből adódik, így állandó kismértékű huzatban lesznek a madaraid.

3. A huzat érzést tovább fokozza az ablak alatti természetes légmozgás nagyobb lehetősége.

4. A padló szint hidegebb kisugárzása állandóan nagyobb hőfok tartását igényli, hogy elérjed a nekik optimális hőfokot az életterükben. Ez pedig felesleges költség.

5. A madarak természetüknél fogva a felső elhelyezéseket szeretik, kivéve a talajszinti és bozótlakókat, De az említett fajok egyike sem az.

6. A szobában való bármely mozgással riadalmat okoztok nekik, mert nem látják be teljesen a terepet, ha letakarod azért, ha meg nem, akkor a felső támadástól való félelem miatt lesznek állandóan stressesek.

7. Aztán azt az esztétikai élményt is elvesztitek, melyeket a madarak szobai tartása adhat a számotokra. stb...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 10, 23:55 
Szia Balance!

Mit is lehet ilyenkor mondani, talán azt, hogy "szárnyak nélkül" nehéz repülni. Te rögtön egy igen nehéz feladatot tűztél ki magad elé.Így sajnos kiteszed magadat a korai elbukás kínos gyötrelmeinek. Én nem akarlak lebeszélni, de készülj fel a kudarcok lehetőségére, mert az hogy nektek ez a madár megtetszett, az még csak egy dolog. Ezt a madárfajt jelenleg igen nehéz lesz beszerezned ,és a tartása tenyésztése is igen sok "fejfájást" okozhat neked. Még nem kezdők is sokat kínlódhatnak vele, melyet most itt nem akarok részletezni, hogy miért.Csak azért írtam, hogy készülj fel egy hosszú menetelésre. (De nem azt mondtam, hogy add fel, csak azt, hogy nehéz lesz. Nagyon!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 10, 20:24 
Szia Balance!

A beszerzés nem lesz könnyű: sajnos egyre csökkenő fajkínálattal kell beérnünk... :( Persze nem akarom elvenni a kedved, szívós hazai kutatással és külföldi börzézéssel hozzájuthasz még ehhez a fajhoz. De bármilyen madaraid is lesznek a szobai röpdédben: az alsó 80 cm-es helynek egyik sem fog örülni.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 10, 15:48 
Sziasztok! :)

Friss madárbolond lettem :lol: , gondoltam itt a helyem... :wink:

Így elsőre, mindjárt lenne egy kérdésem: a kedvesemmel együtt nagyon megtetszett a fehérfejű apácapinty: hol és mennyiért szerezhetnék be pár szépséges madárkát? :roll:

Kezdők vagyunk, de alaposak és lelkesek. 8)
Úgy terveztem, hogy készítek bambuszból egy kis szobarepdét, ahol az alsó részében laknának a pintyek (a fehérfejűek és egy pár nyársfarkú): 180 hosszú, 160 magas és 50 centi mélység épp beférne az ablak elé a szobába... :) Az alsó 80 centi magasság lenne az övék... :roll:

Üdv, Balance :)


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 8, 11:45 
Szia Sanyi !

Megjött a posta .... küldöm a leckekönyvedet....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
  
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 12:57 
SZia LEON! Bizony a madarak ideális takarmányozását nehéz eltalálni. Először a madarak élőhelyén nézzünk körül, hogy a természetbe mik alkotják a táplálékukat, és ezek leírások alapján igyekezzünk egy ideális keveréket össze állítani. A felkínált eleségből, egy idő múlva megállapíthatjuk ,hogy madarain mit kedvelnek jobban,mit kevésbé, és mit egyátalán nem. Ezeket a magvakat felkínálhatod csíráztatva, és félérett álapotba is. Az ideális helyen a takarmányfelvétel normális, itt a madarak aktivitását kell figyelembe venni, költés, vedlés, nyugalmi idő, stb. Hogy mikor mi az ideális bizony tapasztalatra is szükség van. üdv:KL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 12:34 
:D
Elvannak :wink:
De még mindig nem az igazi a takarmánykeverékük szerintem, bár szépek nagyon, jó húsban vannak, de akkor is keveslem amit esznek, bár a fene tudja mivel tömik még magukat a röpkalit aljáról, mikor nem látom őket. Van ott sokminden, mindig csak a felső piszkos réteget takarítom, és a föld-homok-kavics keverékben sokféle élet van, lehet onnan egészítenek ki, de azért jólenne egy konkrétabb megkeverék meghatározás,mint amit Lajosbá' említett a cikkében.

Tavasszal mennek ki a nagy röpdébe, talán többen is...
Addigra azt is beakarom növényekkel népesíteni,
valahogy élő, már ott kihajtott nádra gondoltam, meg vastagabb bambuszokra, majd nézek díszbambuszokat-nádakat, hátha :)

Most ennyi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 28, 18:17 
Hogyne. Többnyire röpködnek.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 106 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 12:31
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO