Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 nov. 17, 14:29 
Sziasztok Találtam egy videót sajnos nem magyar de jó :)



A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2013 nov. 17, 23:32-kor.
Videó beágyazása a hozzászólásba.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 11, 13:17 
Kisvörös írta:
Regisztráltam is hozzátok!! Remélem nem gond!Kép

Szia! Dehogy gond, sőt... :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 10, 17:23
Hozzászólások: 2
Valódi név: Tóth Kinga
   
Hozzászólás 2013 nov. 10, 21:29 
Sziasztok!! Már egy ideje nem voltam felétek... de igyekszem pótolni olvasatlanságom!!
Regisztráltam is hozzátok!! Remélem nem gond!
Nekem is van egy tünemény Jákóm Csőrike de én leginkább csak Pancinak hívom... eleven, zsivány 10 hónapos fecsegőgép :)
Kb. 2hónapos kép róla!
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 nov. 9, 23:43 
A segitségeteket szeretném kérni, hogy megmentsünk egy jákót! Csak alá kell irni ezt:

http://www.peticiok.com/save-gomez

A Papagájvilág Alapítvány és a vele együttműködő Papagáj-mentés Facebook-csoport megmentette Gomezt, a tolltépett, röpképtelen, pszichésen sérült Jákó papagájt és szerető otthont talált neki! A Természetvédelmi Felügyelet viszont határozatával az állatorvosi javaslat ellenére egy állatkertben helyezné el Gomezt, ahol a kismadár az állapota miatt szükséges fokozott gondoskodás hiányában valószínűleg hamarosan meghalna. Kérem segítsen egy aláírással, hogy Gomez továbbra is szerető gondozói oltalma alatt maradva a lehetőségeihez képest teljes életet élhessen!


_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 11, 14:22
Hozzászólások: 4
Valódi név: Pálos Gergely
   
Hozzászólás 2013 okt. 30, 21:31 
Sziasztok!
kép után tudnátok segíteni kis sándor papagájok nemét illetően?
előre is köszönöm!
Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 15:34
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2013 okt. 25, 13:39 
Köszönöm szépen a jótanácsokat, délután már rászállt a kalitka tetejére, de az istennek sem ment be, pedig már nagyon éhes volt.... én menet közben beszereztem egy "lepkehálót", talán azzal sikerült volna befogni nagyobb ijedelem nélkül....amikor is gondolt egyet és nekirepült a függönynek, abba beakadt a kis lába és a 74 éves anyám egy tinédzser atléta sebességével pattant oda és elkapta és gyorsan belandoltatta a helyére.....utána elsősegélydoboz, Betadin, kötszer,stb. De Hudini bekerült a helyére...persze azóta is minden alkalmat megragad, hogy kislisszolhasson, de az ajtajára került plusz egy karabíner is, így esélytelen.
Most szomorkodik, mert azért szabadon nyilván jobban érezte magát, de egyelőre még nincs kézhez szokva (még egy hete sincs anyunál)... a kérdésem az lenne, hogy kb. mikor lehet próbálkozni a kiengedéssel?
Nem nagyon akarja elfogadni a lágyeleséget sem, a tyúkhúrt sem.....most csal lázadozik vajon?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Punky lett volna az eredeti neve, de ő a Hudinit választotta.....(fenti okokból kifolyójag) :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 okt. 23, 17:46 
Punky írta:
Sziasztok!
Egészen új vagyok itt a fórumon...szeretettel üdvözöllek Benneteket. :)
Most SOS tanácsra lenne szükségem...vasárnap vettem anyumnak egy kis nimfapapagájt (Punky) a névválasztás nem biztos, hogy tökéletes, mert ha tudom, inkább Hudini-nek kellett volna elkeresztelni.Szóval Punky-Hudini ma reggel egy ügyes mozdulattal kilökte a kalitka ajtaját és azóta a karnison figyel....a baj az, hogy alig 2 napja van anyunál, tehát még csak az ismerkedési fázisnál tartanak... ő szegény egész nap a szobában gubbaszt (mármint anyám), hogy hátha visszaszáll a helyére... most már valószinű éhes is lehet....
A kérdésem az volna, hogy láttok-e esélyt, hogy magától visszamenjen, vagy mit lehetne tenni, amivel a legkevesebb lelki traumát okozom ennek a kis drágának...
Ma egy hete kellett a kis hullámos papit elaltatni, tehát nagyon izgulok, hogy ne legyen baj "Hudinivel"
Minden jótanácsnak nagyon tudnék örülni...
Előre is köszönöm... :roll:

Este a sötétben könnyű megfogni és ez fog a legkevesebb traumával járni ha nem megy magától vissza.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 23, 13:36
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2013 okt. 23, 14:02 
Punky írta:
Sziasztok!
Egészen új vagyok itt a fórumon...szeretettel üdvözöllek Benneteket. :)
Most SOS tanácsra lenne szükségem...vasárnap vettem anyumnak egy kis nimfapapagájt (Punky) a névválasztás nem biztos, hogy tökéletes, mert ha tudom, inkább Hudini-nek kellett volna elkeresztelni.Szóval Punky-Hudini ma reggel egy ügyes mozdulattal kilökte a kalitka ajtaját és azóta a karnison figyel....a baj az, hogy alig 2 napja van anyunál, tehát még csak az ismerkedési fázisnál tartanak... ő szegény egész nap a szobában gubbaszt (mármint anyám), hogy hátha visszaszáll a helyére... most már valószinű éhes is lehet....
A kérdésem az volna, hogy láttok-e esélyt, hogy magától visszamenjen, vagy mit lehetne tenni, amivel a legkevesebb lelki traumát okozom ennek a kis drágának...
Ma egy hete kellett a kis hullámos papit elaltatni, tehát nagyon izgulok, hogy ne legyen baj "Hudinivel"
Minden jótanácsnak nagyon tudnék örülni...
Előre is köszönöm... :roll:



Ha olyan helyre teszitek a kalitkáját, hogy azt jól lássa, és van benne eleség akkor elvileg vissza kéne, hogy menjen magától amikor megéhezik. (Bár mivel ez, ha jól látom tegnap történt, valószínűleg a válaszom már tárgytalan.)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 23, 13:36
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2013 okt. 23, 13:58 
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem a szakdolgozatomhoz amit a díszmadarak tartásáról írok! A témához kapcsolódóan készítettem egy kérdőívet amit szeretném, ha minél több díszmadártartó kitöltene, hogy pontosabb képet kaphassak a magyarországi helyzetről.
A kérdőív az alábbi linken érhető el:
https://docs.google.com/forms/d/1OtbfL2 ... Y/viewform
A kitöltőknek a fáradságot ezúton is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 15:34
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2013 okt. 22, 15:45 
Sziasztok!
Egészen új vagyok itt a fórumon...szeretettel üdvözöllek Benneteket. :)
Most SOS tanácsra lenne szükségem...vasárnap vettem anyumnak egy kis nimfapapagájt (Punky) a névválasztás nem biztos, hogy tökéletes, mert ha tudom, inkább Hudini-nek kellett volna elkeresztelni.Szóval Punky-Hudini ma reggel egy ügyes mozdulattal kilökte a kalitka ajtaját és azóta a karnison figyel....a baj az, hogy alig 2 napja van anyunál, tehát még csak az ismerkedési fázisnál tartanak... ő szegény egész nap a szobában gubbaszt (mármint anyám), hogy hátha visszaszáll a helyére... most már valószinű éhes is lehet....
A kérdésem az volna, hogy láttok-e esélyt, hogy magától visszamenjen, vagy mit lehetne tenni, amivel a legkevesebb lelki traumát okozom ennek a kis drágának...
Ma egy hete kellett a kis hullámos papit elaltatni, tehát nagyon izgulok, hogy ne legyen baj "Hudinivel"
Minden jótanácsnak nagyon tudnék örülni...
Előre is köszönöm... :roll:


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 2, 12:34
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2013 okt. 2, 17:11 
Sziasztok!
2db verébpapagájt keresek. Van 2db szürkehátú hímem, ezekhez keresek párokat.
Aki tud eladót, legyen szíves, írjon.

Köszönöm


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 okt. 1, 10:19 
Hali!!!
Nézd meg a Gyerkó Tibor honlapját, és szerintem nem kell mondani semmit.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 29, 6:11
Hozzászólások: 17
Valódi név: Csala Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 30, 13:39 
Sziasztok,
Mi a különbség a standard és a hullámos papagáj között?

Boltban eladó válasza:
A standard az az eredeti természetben előforduló.
Én erre mondá a természetes szín nem kék,fehér.
Válasz akkor nem tudjuk. :D

Előre is köszi!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 16, 21:51
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Mór
Valódi név: Kolozs Norbert
   
Hozzászólás 2013 szept. 29, 11:35 
Helló Valakinek van esetleg eladó feketefejű törpepapagája eladó esetleg monorra hoz valaki?Kérem jelezze.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 23, 10:01 
Szia,

igen tudtommal van még.
Dobj egy levelet légyszíves az idre"kukac"idre.hu címre.

Köszi

Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 7, 17:03
Hozzászólások: 29
   
Hozzászólás 2013 szept. 21, 19:12 
Szeretnék érdeklődni, hogy hol lehet beszerezni a Magyar Madarászt? Lehet még kapni a mostani számból?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 szept. 13, 20:35 
Egzótáimnak az időkapcsolót át akarom állítani, az ottani napi megvilágításra. Tudtok-e esetleg egy jó megoldást, vagy táblázatot ezen tevékenységemhez. Minden megoldás érdekel. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 8, 11:59
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Tatabánya
   
Hozzászólás 2013 szept. 9, 19:45 
Kedves Madarászok!

Láttatok már ceres-sirályka hibridet?
Ugyanis nekem most sikerült szereznem egyet.
Csak hobbi célból tartom, de érdekelne, hogy szaporítható-e.

Köszönöm: Zsanett


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 szept. 5, 20:27 
Hali!

Csak úgy megint fecsegésként.............

Ma elszántam magam arra, hogy megtépkedjem a tűzfarkúak farktollait, vagyis ivarmeghatározáshoz mintát vegyek.
Látni kellett volna szülőket, úgy viselkedtek mint egy kotlós.Komolyan mondom tudták, hogy nem az Ő bőrükre megy a kergetőzés a hálóval való befogás, nyugodtan ültek, tőlem fél méterre és hangosan visítoztak, hogy mi a rákot csinálok a kölykeikkel, mi a francnak kergetem őket?

Azért nem egyszerű ez a tolltépkedés..Mindegyikek külön gumikesztyűvel, kopasztani, meg vigyázni, hogy ne legyen szennyezett a minta meg a kezem meg a zacsi..stb...

Már előre frász kerülgetett, hogy minden sikerüljön, ugyanis most csináltam először egyedül, azaz a fiam segédletével az egészet, remélem a minták nem úgy jönnek vissza, hogy :nem értékelhetőek.


Nagy kár, hogy nem volt aki videózzon, burleszkfilmnek jó lett volna..
Most azért óvatosabb voltam a bevizsgáló hellyel kapcsolatban, kértem, hogy igazolás és aláírás, és pecsét is legyen amikor a mintákért megyek. :oops:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 20:07
Hozzászólások: 83
Tartózkodási hely: Szekszárd
Valódi név: Viszmeg Zalán
   
Hozzászólás 2013 szept. 3, 21:28 
Ma megjött, el is hoztam. 1500 pénz volt.

Warhawk írta:
Columbo írta:
És mivel neten nem rendelhető, ezért elindított egy átkérést. Elvileg kb. 2 hét alatt ideér.

Ó, hogy ..... :( Akkor ha a boltban járok megpróbálom ezt az "átkérést" én is. Mármint megkérem/rendelem az eladótól, hátha így sikerül venni...

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=172087

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=177539


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 15:16
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO