Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 szept. 2, 22:14 
2013. szeptember 14-15, tabi II. RAW Ifi, Junior, Felnőtt, Masters Erőemelő Magyar Bajnokság és RAW Erőemelő Csapatbajnokság. Akit érdekel jöjjön el. Mindenkit szeretettel várunk!

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2013 szept. 2, 15:00 
Köszi!
Pedig keresgéltem egy darabig... :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 szept. 2, 8:52 
conure írta:
dobozostej írta:
Tud róla valaki, hogy Nekton S, E vitamin beszerezhető-e valahol az országban?

Galambászkuckó

+1

(http://www.galambaszkucko.hu/madaraszvitaminok.htm)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2013 szept. 2, 8:23 
dobozostej írta:
Tud róla valaki, hogy Nekton S, E vitamin beszerezhető-e valahol az országban?


Galambászkuckó


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2013 szept. 1, 11:22 
Tud róla valaki, hogy Nekton S, E vitamin beszerezhető-e valahol az országban?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 aug. 26, 21:03 
Sziasztok !

Összeállítottam két különböző fajokból álló kolóniát két röpdében / kb 12 köbm / db /
Az egyikben egy pár / de az is lehet, hogy nem / szakállas amandina. Egy pár vörösszemsávos pinty / még fiatalok /, egy pár pirosfejű asztrild / már letojtak, az első fészekaljat nem etették / egy tigrispiny hím, egy festett asztrild hím, egy pettyes asztrild hím. A hímek mellé keresnék tojókat, de nem találok. Egyenlőre meg vannak békésen, remélem ez így is marad.

A másik csapat egy pár háromszínű pa. / letojtak /, egy pár szakállas / letojtak /, egy pár forbes pa. / hordják a fészket /, egy pár kis kuba pinty, / még semmi, pedig ivarérettek / , egy pár rácsos asztrild / már letojtak, de nem nevelték a fiókáikat /, egy pár káka pinty / még semmi /

A csapatokat kísérleti jelleggel állítottam össze kíváncsi vagyok, hogy hogy viselkednek egymással, esetleg melyek lesz az amelyik nem tartható együtt a többiekkel.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 18, 22:25
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2013 aug. 19, 20:46 
Üdvözlök Mindenkit!

Jász-Nagykun-Szolnok megyében tenyésztőtől kanárit szeretnék venni, ha tud valaki kérem írjon!

Előre is köszönöm!

Sziasztok!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 18, 10:15 
Columbo írta:
És mivel neten nem rendelhető, ezért elindított egy átkérést. Elvileg kb. 2 hét alatt ideér.

Ó, hogy ..... :( Akkor ha a boltban járok megpróbálom ezt az "átkérést" én is. Mármint megkérem/rendelem az eladótól, hátha így sikerül venni...

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=172087

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=177539

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 20:07
Hozzászólások: 83
Tartózkodási hely: Szekszárd
Valódi név: Viszmeg Zalán
   
Hozzászólás 2013 aug. 17, 21:36 
Warhawk írta:
Amúgy vicces, de a webes könyvesboltjukban nincs ilyen könyv, sőt.... rákeresve csak a konkurenciánál dobja ki a kereső. :(


Ha a részletes keresővel nézed és ki veszed a pipát a "Csak a rendelhető termékek megjelenítése" mögül, akkor kidobja.

Pont ma voltam benn egy boltjukban, hogy utána érdeklődjem az első résznek. Megnézte a néni a gépben, ahol látta, hogy még van pár példány néhány boltjukban. És mivel neten nem rendelhető, ezért elindított egy átkérést. Elvileg kb. 2 hét alatt ideér.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 17, 16:14 
Columbo írta:
Az Alexandra könyvesboltokban kiárusítás van. (És hogy ne legyen reklám:)
Horst Schmidt, Törpe dísztyúkok - Díszbaromfifajták kézikönyve 2. című könyvet 4700Ft helyett 1500Ft-ért árulják.

Amúgy vicces, de a webes könyvesboltjukban nincs ilyen könyv, sőt.... rákeresve csak a konkurenciánál dobja ki a kereső. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 16, 16:17
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2013 aug. 16, 16:24 
Sziasztok ! Én már régebb óta foglalkozom a papagájok tenyésztésével . pl Kissanyi , pyrrhura , törpe , guld, nimfa stb . Gondoltuk többen , hogy létrehozunk youtube-n , egy csatornát , amire a papagájokkal kapcsolatos fontos témájú videókat töltünk fel pl : etetés , nevelés , kézzel nevelés , tojás termékenysége stb . Egyenlőre egy alap videót töltöttünk fel : https://www.youtube.com/watch?v=oaekvtHaKrs . Ha tetszett és szeretnétek több részt , vagy kérdésetek van akkor kérlek titeket , hogy iratkozzatok fel , hogy legyen értelme a csatornának . Köszönöm :) :wink: :roll:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 13:04
Hozzászólások: 35
Valódi név: Császár Andrea
   
Hozzászólás 2013 aug. 13, 16:44 
Sziasztok!

Újabb kérdés, hogy milyen növényeket, ágakat tehetek be az aranymellű asztrildhoz és a vörös amaranthoz?
Köszi a segítséget!

Üdv: Mockee


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 13:04
Hozzászólások: 35
Valódi név: Császár Andrea
   
Hozzászólás 2013 aug. 13, 11:05 
Sziasztok!

2 napja vettünk egy hím vörös amarantot és egy hím aranymellű asztrildot, és egy szép nagy kalitkában lettek elszállásolva. Úgy néz ki, hogy nagyon egymásra találtak, és jól is érzik magukat. Viszont az etetőből nem akarnak enni, csak a kalitka aljára szórt magokból és a fellógatott fürtös kölesből. Miért lehet ez? Versele-Laga Prestige magkeverék trópusi pintyeknek magokat kapnak. Nem ezt kellene adnom nekik? Illetve mivel kellene őket pontosan etetnem, ha nem ezzel? Csak ez a két hím van, hobbi tartásra, nem szaporításra. Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: Mockeelock


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 13, 8:48 
Szia Norbert,

milyen fajban? Ugyanis ez nem derül ki, ez a topik pedig rengeteg helyen megjelenik.
A keres kínál részlegben viszont sokkal könnyebben találhatsz magadnak megfelelő üzlettársat, lévén azért lett létrehozva..

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 16, 21:51
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Mór
Valódi név: Kolozs Norbert
   
Hozzászólás 2013 aug. 12, 21:56 
TARKA FEKETEFEJŰ HÍMET KERESEK S.O.S.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2013 aug. 10, 19:43 
Sziasztok!
Vettünk 2 hím 6-7 hetes hullámos papagájt(augusztus 5.-én). Sajnos kereskedésből de pénteken-szombaton kerültek oda a tenyésztőtől és mi már hétfőn elhoztuk őket. Úgy lett volna hogy 1 hónapig karanténban lesznek de nem jött össze így a 4. napon már az én szobámban voltak. Érintkezni még nem érintkeztek a meglévő 3 papagájommal(velük való foglalkozás után mindig kezet mosok). Az előző hullámosunkhoz képest az egyik nagyon hiperaktív és mivel tegnap már kiengedtem őket próbaképp(előszobában) így még jobban ki akarnak jönni. A kérdésem az lenne hogy szerintetek lehet-e belőle baj ha kiengedem őket a szobámban? Nem tűnnek betegnek, az ürülékük,viselkedésük,étvágyuk,stb rendben van.
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 10, 11:25 
Ímhol az említett mű:

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 20:07
Hozzászólások: 83
Tartózkodási hely: Szekszárd
Valódi név: Viszmeg Zalán
   
Hozzászólás 2013 aug. 9, 22:03 
Hátha érdekel valakit:

Az Alexandra könyvesboltokban kiárusítás van. (És hogy ne legyen reklám:)
Horst Schmidt, Törpe dísztyúkok - Díszbaromfifajták kézikönyve 2. című könyvet 4700Ft helyett 1500Ft-ért árulják. Bár én nem foglalkozom tyúkokkal, és nem tudom, hogy szakmailag milyen minőséget képvisel a mű, de ennyiért nem hagyhattam ott.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 2, 11:12 
Schibo írta:
Jobban izgultunk, mint amilyen nehéz volt :)

Tipikus példája annak, hogy a pozitív megerősítés működik a legjobban a madaraknál. Megtapasztalták, hogy jó dolgok történnek, összekapcsolták ezeket a dolgokat és lám... :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 aug. 2, 10:19 
Schibo írta:
Sziasztok! Van 2 nimfánk, akik kézrejönnek, ujjra ülnek, stb. Egész nap szabadon vannak egy 5,5 méteres szobában. Éjjel egy szilvafaágból készült fán alszanak. Építettünk egy röpdét a telken. Szabira megyünk, de még fogalmunk sincs, hogy visszük ki őket. Egyszerűen irtóznak a kalitkától, pedig elég nagy. Nem hajlandóak bemenni. Napok óta csak ebben van a kajájuk, de nem látom, hogy bejárnának. Valószínű, hogy amikor nem vagyunk itthon, akkor bemennek.
Vasárnap pedig muszáj lesz betenni őket. Hogy tudom elkapni őket a legkisebb stresszel? Hogy szoktak madarat befogni röpdében? Van erre valami módszer?


Jobban izgultunk, mint amilyen nehéz volt :) Induláskor tyúkhúrral csaltam be őket a kalitkába. Aztán kalitka kocsiba, telekre ki, telken a röpdébe kalitkával együtt be, ajtó nyit és mire kimásztak már kint is voltunk a röpdéből. Egész nap izgulás, hogy visszük be őket este. Amikor már alkonyodott és elkezdtek alváshoz készülődni, hálózsákkal eltakartam az ajtót, férjem bekúszott mögé, bement a röpdébe, ujjára ültek a madarak és egyenként betette őket a kalitkába. Azzal együtt bevittük a házba őket. Reggel kiengedtük őket repdesni. Akkora örömmel ugrottak ránk, hogy hihetetlen volt. aztán megint ujjra ültetve egyenként betettük őket a kalitkába és kivittük a röpdébe. Onnantól minden este és reggel a házban röpködés volt, napközben meg a röpdében elvoltak a bekészített orgonaágakkal. Egyenként lecsípkedték a leveleket, volt dolguk bőven :D Amióta hazajöttünk, hagyják magukat esténként a kalitkába tenni. Végre nyugodtan lehet aludni és szellőztetni! Szerencsére nem vadultak el, mindkettő még szelídebb lett; hagyják a nyakukat, fejüket vakargatni, simogatni. Augusztusban megint megyünk 8)
Majd teszek fel képeket, ahogy nyuszkóval randalíroznak a nyaralóban.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 16:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO