Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 dec. 4, 19:21 
Én inkább a tepsis sütésre egy receptet kérnék. Megkóstolnám, bár az asszony még nem tudja...


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 dec. 4, 17:50 
Hali!

Kicsit gondolkodtam, hogy hová is írjam de ide írom, bár legszívesebben több helyre is írnám.

Aki fel akarja dobni papagájainak étlapját csicsókával az nálam a kertbe szedhet pár tő alól, elég szép nagy tövek.Az én madaraim szeretik.

Természetesen saját részre is adok, tepsiben megsütve nagyon finom.Bár salátának is jó..


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 28, 5:09 
Köszönöm, ez mind jó ötlet.
Közben már szépen kitollasodott a két zebra fióka. Nemsokára kiugranak.
Üdv: Tamás


ckuzmos írta:
A csapdás megoldás is hasznos, de ahhoz kell egy "csapda", amihez előbb hozzá kel szoktatni őket. Ezt a legegyszerűbben úgy tudod megtenni, ha mondjuk egy kalitkát beraksz és abba adsz nekik enni, hogy bemenjenek. A legfincsibb falatot abba tálald nekik, ne egy sima magkeveréket. Így amikor meg akarod fogni, berakod a finomságot amire egyből rámozdulnak. A madzagos rácsukom megoldást meg ki kel találnod hogy bent is maradjanak amíg nem fixálod az ajtót.

De ennél egyszerűbb és kevésbé macerásabb megoldás ha nem világosban, hanem a sötétben próbálod meg kifogni őket. Amikor elalszanak, akkor lopózkodás, ellem lámpával esetleg egy pillanatra meglesni pontosan hol vannak, majd leolt és elkap.

Viszont ha nagyon élelmesek és kívülről felakasztott odút tudsz felrakni, akkor megvár míg bemegy odúba aluszikálni a család, kartonlappal elzár a nyílás és leakaszt stb. (Csak nehogy az odú felkérés legyen újabb fészekaljra...)
Szóval határt csak a leleményesség és a fantázia szabhat :)
Sok sikert...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 22:33 
Semmivel sem nehezebb vagy könnyebb mint a lemezből hajtott megoldás, max. másképp kel rögzíteni. Nagypapagájosnál is láttam drótos megoldást, ott sem szedték le a kakaduk ha jól van felrakva.

De majd megpróbálom előkeríteni a gyerek telefonszámát, akinél láttam, bár azzal meg az a gond hogy méretileg kicsi lesz neked, vastagabb fa nem férne szerintem bele.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 22:29 
Drótból nekem azért nem jó, mert a nagytestű papagájok leszedik. A fém elég nehéz és elég nehezen jön ki belőle az ülőrúd.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 20:16 
Az utolsó monori börzén láttam árulni.
Kb. 50-100Ft lehetett darabja, már nem emlékszem.
Én magam drótból oldottam meg hasonlóképen a tartót. Ha jöttök Jászberénybe a gyűlésre december 14-én, viszek párat prototípusnak. Utána már ti is meg tudjátok oldani házilag.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 19:57 
dobozostej írta:
Azt a lemezből hajlított ülőrúdtartót kinél lehet kapni?

Azt már én is kerestem (pontosan azt amiről írsz). Akinél láttam az saját maga készítette, de biztos vagyok benne, hogy venni is lehet valahol...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 19:46 
Felfúrható, vagy felakasztható a rácsra. Úgy emlékszem téglalap alakú lemezből van hajtogatva, és a két csücske háromszög alakban van felhajtva.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 19:42 
Melyikre is gondolsz pontosan?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 19:18 
Azt a lemezből hajlított ülőrúdtartót kinél lehet kapni?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 19:14 
A csapdás megoldás is hasznos, de ahhoz kell egy "csapda", amihez előbb hozzá kel szoktatni őket. Ezt a legegyszerűbben úgy tudod megtenni, ha mondjuk egy kalitkát beraksz és abba adsz nekik enni, hogy bemenjenek. A legfincsibb falatot abba tálald nekik, ne egy sima magkeveréket. Így amikor meg akarod fogni, berakod a finomságot amire egyből rámozdulnak. A madzagos rácsukom megoldást meg ki kel találnod hogy bent is maradjanak amíg nem fixálod az ajtót.

De ennél egyszerűbb és kevésbé macerásabb megoldás ha nem világosban, hanem a sötétben próbálod meg kifogni őket. Amikor elalszanak, akkor lopózkodás, ellem lámpával esetleg egy pillanatra meglesni pontosan hol vannak, majd leolt és elkap.

Viszont ha nagyon élelmesek és kívülről felakasztott odút tudsz felrakni, akkor megvár míg bemegy odúba aluszikálni a család, kartonlappal elzár a nyílás és leakaszt stb. (Csak nehogy az odú felkérés legyen újabb fészekaljra...)
Szóval határt csak a leleményesség és a fantázia szabhat :)
Sok sikert...


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 25, 5:41 
Kösz. A szőlőindák föl lettek csavarozva, jó sok. Nem én csináltam, korábban agáma volt a helyen. Esetleg csapdával? Egy kis kalitka, madzaggal becsukható ajtóval? Ilyet használ valaki?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 nov. 24, 16:09 
Hali!

Nyeles hálóval, szákkal.Ha kell, le kell venni az ülőrudakat és egyéb akadályokat, úgy egy rövidebb nyeles hálóval ki lehet vadászni őket.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 24, 9:55 
Kedves Madarászok!
Sok hasznosat olvastam a fórumokon. Egy nekem fontos gyakorlati dologra nem találtam rá. Ki hogyan fogja be a madarait, ha szükséges. Szűk kalitban ez nyilván nem nehéz, de nálunk kb. 1,5 m3 a röpde. Három zebrapinty és egy (remélhetően) pár sirálykát tartunk benne. A kis zebrák hamarosan kirepülnek, most két hetesek. Ha megnőnek, el kell ajándékoznom őket. Hogy fogjam majd ki anélkül, hogy nagy haváriát okozzak?
A tanácsokat előre is köszönöm.
Üdv: Tamás


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 23, 19:10 
pancsa írta:
...vagy inkább állatorvos csinálja. Ha inkább orvosra bízzuk tudtok e ajánlani itt Pesten?

Inkább doki és Tamást ajánlanám, ő a fórumon is fent van (csak nem olvas mindent). Írj rá egy PÜ-t (Emys néven van fent).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 7, 12:17
Hozzászólások: 24
   
Hozzászólás 2013 nov. 23, 9:13 
Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni.Pár napja észrevettük,hogy papagájunk csőre furcsán nőtt.Utánnanéztünk ollócsőr gyanús.Mit tehetünk.Le tudjuk neki itthon vágni vagy inkább állatorvos csinálja.Ha inkább orvosra bízzuk tudtok e ajánlani itt Pesten?4 éves a papagáj.Előre is köszönöm a segítséget.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2013 nov. 22, 17:42 
Sziasztok!

Régebben egy külföldi oldalon, már találkoztam ezzel a témával. ( videó volt róla).
Akkor elfelejtettem belinkelni.
Most itt van egy kevés magyarul :

http://444.hu/2013/11/22/a-papagajok-nevet-adnak-a-fiokaiknak/

_________________
Seres László


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 21, 10:47 
konor írta:
Helló! Tudnátok olyanban segíteni hogy milyen színű personata párokból milyen fiókák várhatóak?Előre is köszönöm!!!


Szia,

ha pontosan megírod hogy milyen párjaid vannak, biztos tud majd valaki válaszolni a kérdésedre.
De így csak annyit lehet mondani hogy igen, valamilyen színű biztos lesz. :)

De ha a kérdésedet a personata témába írod, akkor meg valószínűleg hamarabb is fogsz kapni rá választ.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2013 nov. 21, 9:03 
Rolcsy írta:
Sziasztok Találtam egy videót sajnos nem magyar de jó :)



Rolcsy!
Köszönjük a videót, nagyon klassz volt. Nem vagyunk papagájosok, kanárikat nevelgetünk, de nagyon érdekes és tanulságos volt megfigyelni őket így a természetes közegükben.
Mennyire mások, szabadon...
Még egyszer köszönjük.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 16, 21:51
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Mór
Valódi név: Kolozs Norbert
   
Hozzászólás 2013 nov. 20, 22:54 
Helló! Tudnátok olyanban segíteni hogy milyen színű personata párokból milyen fiókák várhatóak?Előre is köszönöm!!!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:39
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO