Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 11:00 
BBWarrior írta:
Tegnap vásároltam egy kis nimfa fiókát már szépen tollasodik. A nyakán a begyénél,és fején és a hátán nincs még toll.

Ez.... valami kézzel nevelt még ki nem repült madárka? Tudnál róla feltenni képet? Mit mondtak, milyen idős?

BBWarrior írta:
Barátságos madár elég sokat van kint a szobában sokat foglalkozunk vele,de mégis tépkedi a tollait.

Ilyen korban nem szabadna hiánybetegségnek lenni (az már régen rossz ha ilyenkor az van). De mi van ha ez nem is fiatal madár, hanem valami beteg, esetleg genetikailag "problémás" egyed? Mindenképpen kellene fénykép róla és ha tudsz beszélni a tenyésztővel, akkor kérdezz ezekre rá (remélem nem boltból vetted...)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 16:31
Hozzászólások: 1
Valódi név: Máté Ádám
   
Hozzászólás 2013 júl. 27, 16:37 
Üdvözlök mindekit!

segítséget szeretnék kérni. Tegnap vásároltam egy kis nimfa fiókát már szépen tollasodik. A nyakán a begyénél,és fején és a hátán nincs még toll. Nagyon keveset eszik és iszik. Próbáljuk fecskendőböl itatni,de nem nagyon fogadja el. De a legnagyobb próbléma,hogy sűrűn tépkedi a kis tollait és rágcsálja.
Mit lehetne ez ellen tenni? Barátságos madár elég sokat van kint a szobában sokat foglalkozunk vele,de mégis tépkedi a tollait.

Köszönöm


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 júl. 27, 16:13 
Azt találja írni a mai Kiskegyed, (igen, na és,! Mi van abban, ha érdekelnek az élet valóban fontos dolgai és megbízható információkra is vágyok?) hogy Silvester Stalone kedvenc kiskutyája elkóborolt és "....Phoebe életét kioltotta egy prérikutya".
Na most, ha ezt technikailag nem úgy követte el a prérikutya ,hogy a torkán akadt, akkor jó lesz rendesebben odafigyelni a tengeri malacainkra is!!!

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 júl. 18, 6:41 
Sziasztok! Van 2 nimfánk, akik kézrejönnek, ujjra ülnek, stb. Egész nap szabadon vannak egy 5,5 méteres szobában. Éjjel egy szilvafaágból készült fán alszanak. Építettünk egy röpdét a telken. Szabira megyünk, de még fogalmunk sincs, hogy visszük ki őket. Egyszerűen irtóznak a kalitkától, pedig elég nagy. Nem hajlandóak bemenni. Napok óta csak ebben van a kajájuk, de nem látom, hogy bejárnának. Valószínű, hogy amikor nem vagyunk itthon, akkor bemennek.
Vasárnap pedig muszáj lesz betenni őket. Hogy tudom elkapni őket a legkisebb stresszel? Hogy szoktak madarat befogni röpdében? Van erre valami módszer?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 júl. 16, 0:22 
Muszáj megosztanom. Sírok.... :D

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 júl. 15, 12:57 
Fiatal feketerigó

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 14, 13:46
Hozzászólások: 2
Valódi név: Radányi Zsuzsa
   
Hozzászólás 2013 júl. 13, 17:23 
Tudnátok segíteni, milyen madarat találtam? köszönöm


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 14, 13:46
Hozzászólások: 2
Valódi név: Radányi Zsuzsa
   
Hozzászólás 2013 júl. 13, 17:22 
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 10, 9:08
Hozzászólások: 1
Valódi név: Kun Nóra
   
Hozzászólás 2013 júl. 10, 9:16 
Sziasztok!

Lenne egy kis gondom :/ Tanácsot szeretnék kérni, ugyanis van 6 kis fácánom. Most csütörtökön lesznek 3 hetesek és az egyikük lenyelt valamit, úgy érzem a begyében van, nem tudom mi az, de valami nagyobb dolog lehet. Eszeget, de néha rá jön ilyen kis furcsa mozgás, a begye mintha össze húzódna vagy nem tudom, szerintem olyasmi lehet mint nekünk a gyomorgörcs, vagy igazítgatja benne azt a valamit, nem tudom.. Tudna valaki nekem segíteni, hogy mi az amivel tudnék rajta segíteni? Vagy hogy lehet e egyáltalán segíteni...

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 jún. 30, 20:39 
Sziasztok!
Tudtok olyan dokumentumfilm címeket, amik a vadon élő díszmadarakat, papagájokat mutatja be? pl jákó, kakdu, ara, sándorpapagáj, és a többi.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 28, 20:43
Hozzászólások: 1
Valódi név: Virág
   
Hozzászólás 2013 jún. 28, 21:06 
Heló!
Hullámos papagájomat szeretném reptetni. A következő gondokba ütköztem:
- Ujjamra hogy szoktathatom? Így szeretném őt kivenni. Azt mondták, hogy okosak ahhoz, hogy magától ne menjen ki. Hogy szoktassam a kezemre?
- Ha röpült egy negyed óra-húsz percet, hogy fogjam be? (szobában reptetném) Háló nélkül hogy érdemes? Gyümölcsök nem izgatják. Már tudom, hogy kell őt megfognom. De elkapni hogy lehet?

Köszönöm a válaszaitokat! :wink:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jún. 27, 16:24 
Pelyhecske írta:
Lehet, hogy "rossz" helyre tettem fel a kérésemet?! Kérem válaszoljon, aki tud.

Átmozgattam a megfelelő helyre a kérdésed, és máris kaptál ott rá választ is: >>> KLIKK IDE <<<

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jún. 26, 19:34 
Nyiregyhazan keresek torpe,enekes papagajokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 22, 10:36
Hozzászólások: 19
   
Hozzászólás 2013 jún. 23, 18:13 
Lehet, hogy "rossz" helyre tettem fel a kérésemet?! Kérem válaszoljon, aki tud.


Pelyhecske írta:
Kedves Fórumozók!
Tanácsot szeretnék kérni két dologban. Van egy 4 éves kanárink, akinek most - kb. 1 hónappal ezelőtt kezdődően - elkezdett nőni az "alsó" csőre, levágtam neki, most már többedszer, de ma úgy látom, hogy 3 nap után ismét kezd látszani a növekmény. Van ilyen?! (egyébként ő az, akinek a körme is gyorsabban nő, mint a többieké.) Szegénykém nem "nagyon" szereti a vágást, pedig óvatosan és közben beszélve hozzá igyekszem megnyugtatni. Van ilyen tapasztalatotok?

A másik: van egy tojó kanárink, akinek az idén született 8 fiókája (4-4), a tojásokat ő tojta. A napokban azonban elkezdett fütyülni, igaz nem úgy és nem olyan erősen, mint a hímek szoktak, de mégiscsak füttynek nevezhető. Tegnap meg úgy viselkedett, mint egy hím párosodás előtt: illegette magát, forgott, ahogy kell...
Tapasztaltatok már ilyent? Egyébként nagyon jó mama volt a költés után egész nap folyamatosan etette a fiókáit,szinte megállás nélkül.
Előre is köszönöm a válaszokat.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 22, 8:37
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2013 jún. 22, 8:44 
sziasztok. a tanácsotokat szeretném kérni.kaptam egy pár kanárit és rövid időn belül tojt a tojó 3 tojást ki is költötte de minden héten egy fióka elpusztult. szerintetek miért? köszönöm


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 16, 19:52
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Tát
Valódi név: Antal András
   
Hozzászólás 2013 jún. 16, 19:57 
Sziasztok!
Selyem tyúk tojást keresek keltetésre,egy japán alá (kb 10db).
antalandras@egomnet.hu -ra ha kapok képet a tyúkokról azt megköszönöm! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 jún. 15, 22:23 
eera1976 írta:
Sziasztok!
Ma kaptam egy nimfa papagájt, és nem eszik és nem iszik, kérlek segitsetek hogy mitől van ez.

Rakd nyugodt helyre és legyen előtte víz meg magkeverék. Ne aggódj feleslegesen. Gond akkor van maximum ha még nagyon fiatal és nem eszik önállóan.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 15, 17:19
Hozzászólások: 1
Valódi név: Erdős Erika
   
Hozzászólás 2013 jún. 15, 17:30 
Sziasztok!
Ma kaptam egy nimfa papagájt, és nem eszik és nem iszik, kérlek segitsetek hogy mitől van ez.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 jún. 13, 14:46 
Lucerna magot használnak-e magkeverékekben?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 13, 2:06
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2013 jún. 12, 21:52 
Sziasztok!

Egy kedves barátoméknak elpusztult mostanában a rózsás törpepapagáj tojójuk, és a hím nagyon magányos, hiányolja a társát. Szeretnének egy új társat a madaruk mellé, esetleg tudna valaki segíteni, van mostanában valakinél eladó?

Köszi előre is!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 7, 18:44
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO