Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 143  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 30, 9:10 
ajudita írta:
....Mostmár a hétvégétől ott járunk, hogy kétnaponta ketesével jelenek meg az újj tojások. Szám szerint 12 tojás kellene, hogy legyen, de 3 összetört, igy 9drb van. S mindkét madárka a házban. Lehetséges, hogy mindkét madárka tojó?

1000% mindkét madár tojó. Ez előfordul ha két azonos nemű madár van együtt (álpárzás). Vagy le kellene az egyik tojót cserélni hímre, vagy két hímet is be kell szerezni, de ez esetben szükség lenne további helyre is. Megoldás lehet még az odú eltüntetése és egy kicsit "szegényesebb" étrend beiktatása.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 29, 21:35
Hozzászólások: 2
Valódi név: Judita
   
Hozzászólás 2015 szept. 29, 22:50 
Kedves Kecske papagáj szeretők
Óriási segítségre lenne szükségünk.
Pár hónapja lelkes kecskepapgáj pár tulajdonosok lettünk. Nem sokat tudtunk a fajtárol, de az első pillanatól kezdve imádjuk őket. Benti 70cm x 50cm x 50cm kalitkában vannak. Annak ellenére, hogy kedvenceknek szántuk őket, elkezdtek pározni. Majd egy idő után meglepően, a nagyobb méretü madárka (Riki) etetgette párját, ha ő ezt kérte tölle. Szeptember 15.-én meglepetésünkre megjelent az első tojás a kalitka alján. Jó gazdik módjára, bizositottunk nekik hállószobát s kétnapont érkezett az újj tojás. A szerintünk tojó madárka (Kiki) jó anyuka módjára beült a házikóba s azóta is ül a tojásokon. Az első furcsa jelenség az volt amikor a szerintünk nőstény papagáj (Kiki) volt felöl párzásnál. De tudtlanságunknak cimezve nam foglalkoztunk vele. Mostmár a hétvégétől ott járunk, hogy kétnaponta ketesével jelenek meg az újj tojások. Szám szerint 12 tojás kellene, hogy legyen, de 3 összetört, igy 9drb van. S mindkét madárka a házban. Lehetséges, hogy mindkét madárka tojó? Vagy ez igy normális? Mi tévők legyünk? Visszakapjuk valaha az életrevaló, hiperaktiv, kiváncsi madárkákat? Mi lesz velük? Segitsen valaki ha tud?! Előre is köszönöm....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2015 márc. 23, 17:26 
Naponta kapják a rovaros lágyeleséget.
Ezt az okot azért vetettem el egyből, mert
mindez az odúk felrakása után történt
az 10-ből 8 madárnál.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 márc. 23, 12:50 
dobozostej írta:
A hímek és a tojók is ugyanígy megtépték magukat,
plusz az egyik külön zárt hím is. Az egyik nagyon csapzottan néz ki.

Csak egy ötlet, de a fehérjehiány is okozhat ilyesmit. Imádják a lisztkukacot, kapnak nálad rovar eleséget vagy rovaros lágyeleséget?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2015 márc. 22, 21:25 
Február utolsó hetében tettem fel az odút. Minden madár hibátlan volt.
Március 1-én a 4 párból 4-nek megvolt az első tojása.
A hímek és a tojók is ugyanígy megtépték magukat,
plusz az egyik külön zárt hím is. Az egyik nagyon csapzottan néz ki.

Valahol olvastam, hogy ásványi anyag hiány is lehet a kecskénél.
Gritt, homok, szépia is van előttük, plusz a kaja
kb. Michelin-csillagos.

Játék, hely, nyugalom van.

A röhnfried-nek van egy jó ásványi tömbje,
majd megpróbálom azt is. De egyelőre úgy néz ki,
a fészket bélelik a tollukkal.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 25, 14:33
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2015 márc. 22, 14:29 
Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy pár kecskepapagályom,kb 2 hete tojta az utolsó tojást,sajnos nem ül rajta elég időt már önmagában ez is baj ,de azóta a tojó kopaszodik a mellénél a nyakánál is. nem tudom mi baja lehet.
Közérzete normálisnak tűnik mekeg repked semmi gubbasztás .
Olvastam az előttem hozzászoló írását és nagyon hasonlónak tűnik a probléája de azért felteszek pár képet talán abból látszik valami.
Minden segitséget köszönök.


Csatolmányok:
DSC_0300hh.jpg
DSC_0300hh.jpg [ 118.66 KiB | Megtekintve 10427 alkalommal. ]
DSC_0301k.jpg
DSC_0301k.jpg [ 132.69 KiB | Megtekintve 10427 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 dec. 14, 16:24 
dobozostej írta:
Ki milyen alapterületű odút használ, amiben nem nyomorognak a kicsik,
hanem egy kicsit mászkálni is tudnak?

Nimfa odut szoktam használni. (25x25)

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2014 dec. 13, 19:55 
Ki milyen alapterületű odút használ, amiben nem nyomorognak a kicsik,
hanem egy kicsit mászkálni is tudnak?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2014 nov. 3, 19:29 
Szia!

Szerintem két tojó.

Csabi8409 írta:
Valaki nemekben tudna segiteni.
Kép

Kép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 3, 15:42
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2014 nov. 3, 13:18 
Valaki nemekben tudna segiteni.
Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 okt. 4, 20:55 
Sakti írta:
Azokhoz lenne kérdésem, akik szobában tartják a madarakat, hogy ti a zöldeket hogy szerzitek be nekik? Tyúkhúr, stb.? Ugye kertből nem tudom szedni sajnos....

Virágládában, cserépben láttam már, szóval nem lehetetlen a szobában "termeszteni" :D

Sakti írta:
És sikerült azóta zöld párra szert tenned? Most így utólag belegondolva, a kiállításon teljesen zöld madarakat nem is láttam...

Én is néztem egy időben, de vadas azaz zöld madarat egyáltalán nem láttam (illetve amit láttam az valami törpe verzió volt, mert hullámosnak is kicsi lett volna :()

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 okt. 3, 21:39
Hozzászólások: 1
Valódi név: Petra
   
Hozzászólás 2014 okt. 3, 22:15 
Sziasztok!

Sajnálattal látom, hogy inaktív lett a fórum. Amikor elkezdtek érdekelni a kecskepapagájok, minél több információt megpróbáltam találni róluk, így akadtam a fórumra, amit rövid idő alatt el is olvastam teljesen (csak 141 oldal volt :D), és nagyon sok hasznos dolgot megtudtam a kecskékről, illetve rólatok is! És bevallom, most már hiányzik az élménybeszámolótok!

1 hete volt nálunk díszmadár kiállítás, amikor nem csak képen, hanem élőben is meg tudtam figyelni a kecskepapagájokat. Nem bírtam ellenállni nekik, így azóta van 1 párom, úgy érzem, végre tényleg megtaláltam a hozzám illő madarakat! Sajnos röpdés tartásra nincs lehetőségem, de amint megszoktak nálam, minden nap sokat kint lehetnek majd a szobában, igyekszem mindent megadni nekik. De gyönyörű képeket láttam a ti tenyészeteitekről, ha kertes házban laknék, nem lenne kérdéses, hogy nekiugranék egy röpde építésének.

Azokhoz lenne kérdésem, akik szobában tartják a madarakat, hogy ti a zöldeket hogy szerzitek be nekik? Tyúkhúr, stb.? Ugye kertből nem tudom szedni sajnos...

Illetve ami még érdekelne, a fórum olvasása után is, hogy ha nem akarom, hogy költsenek, akkor mit NE adjak nekik eleségként? Odút persze nem teszek fel nekik, de gondolom a tojó így is fog termelni tojásokat... Egyébként még fiatal madarak, 5-6 hónaposak (1 tenyésztőtől vannak, de nem egy pártól), a hím sötét tarka, a tojó szinte teljesen sárga. Viszont amit megfigyeltem, ilyenről még nem olvastam, hogy a sárga tojónak a szárnya alatt is van 1-2 piros toll! Láttatok már ilyet? Lehet ez az általános, de ők az egyedüliek, akiket eddig meg tudtam figyelni.

Kérlek, ha van egy kis időtök, meséljetek a tenyészetetekről is, régen volt már friss hír! Betty, Ilona, madaras86, a ti beszámolóitok mindig nagyon tetszettek! :) Madaras, próbálkozol még a kolóniában költéssel vagy visszaálltál a páronkéntira? És sikerült azóta zöld párra szert tenned? Most így utólag belegondolva, a kiállításon teljesen zöld madarakat nem is láttam...

Kíváncsian várom a válaszotokat! :)

Üdv
Petra


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 máj. 20, 19:27 
2 éve kaptunk a meglevő nimfáink mellé egy kecske hímet. Hoztam neki párt, párba is álltak de a tojó tojásvisszamaradásban elpusztult költés közben. Néhány hónapra rá vettem egy tojót mert a hím elkezdte tépkedni a tollait és nagyon gubbasztott. A tolltépés abbamaradt de nem álltak párba.
Most van két tojásunk (egy mai, egy tegnapi) viszont nagyon világosnak tűnnek. Ez normális és később be fognak sötétedni (pl. mint egy nimfa tojás) vagy terméketlenek?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 ápr. 10, 15:16 
baltasar írta:
És ez ellen mit lehet tenni? Most költöztünk nemrég, 2 napja vannak ismét velünk azóta nem látom hogy lennének kitépett tollak.

A kiváltó okot kellene megtalálni. A költözés akár még segíthet is ezen (néha pusztán egy kalitka átrendezés is elég). Persze semmi sem garantálja, hogy ilyen könnyen abbahagyná. Esetleg rágnivalót tegyél be neki(k). Azonban a máriatövismagot továbbra is javasolnám, segít a máj méregtelenítésében. Ha netán erre vezethető vissza a tolltépés, akkor sokat számít.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 8, 21:14
Hozzászólások: 3
Valódi név: Dani
   
Hozzászólás 2014 ápr. 10, 8:26 
És ez ellen mit lehet tenni? Most költöztünk nemrég, 2 napja vannak ismét velünk azóta nem látom hogy lennének kitépett tollak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 9, 21:07 
Saját magát szedi!
Ha nem így lenne, akkor máshol is hiányos lenne a tollazata, pl. a fején, kar- és kézevezőkön, faroktollakon stb.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 8, 21:14
Hozzászólások: 3
Valódi név: Dani
   
Hozzászólás 2014 ápr. 9, 17:01 
Nem vérzett eddig, ott pirosabb valamiért. Nem csak fentről, hanem a szárnyai alatt, a hónaljában is kopasz. Nem csipkedi senki, nem amiatt van.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 ápr. 9, 15:21 
baltasar írta:
Ez a kopaszodás az utóbbi 4-5 hét eredménye.

Jól látom, hogy nemcsak kopasz, hanem véres is néhol? Belső problémák is okozhatják ezt (pl a máj károsodása), ennek orvoslására adhatsz neki(k) máriatövismagot, de ez sem csodaszer, ha komolyabb okok vannak a háttérben, akkor nem fog sokat segíteni. Érdemes lenne külön tenni, hogy ki lehessen zárni a többi madár csipkedését az esetleges okok közül.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 8, 21:14
Hozzászólások: 3
Valódi név: Dani
   
Hozzászólás 2014 ápr. 8, 21:33 
Sziasztok!

Kérlek segítsetek, mert a madaramnak baja van. Először azt hittem, hogy csak valami erősebb vedlés, de már nagyon durván néz ki. Tojó, 2,5-3 éves. Jelenleg is élénk, szokott a hímmel párzani, ugrándozik stb. A hímnek semmi baja, optikailag is rendben van. Költeni mondjuk nem költ, pedig van fent egy odú, kb. 1 éve rakott 2-3 tojást a kalitka aljára, amik összetörtek, vagy lehet megették őket mire hazaértünk munkából. Nem értettük, hogy miért nem odúba tojja őket.
Két maximilian papagájjal vannak több mint másfél éve egy nagy kalitkában, jól kijönnek, a maxik nem tudnak bemenni az odúba, nem is akarnak. Az odú méreteit tekintve direkt kecskepapagájoknak készült, kb 1,5 éve. Ez a kopaszodás az utóbbi 4-5 hét eredménye.


Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 20:07
Hozzászólások: 83
Tartózkodási hely: Szekszárd
Valódi név: Viszmeg Zalán
   
Hozzászólás 2013 dec. 30, 21:39 
madaras86 írta:
Kíváncsi lennék az árukra.


Ismerősöm látott Nyitrán. De árat nem kérdezett...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 143  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 21:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO