Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 143  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 dec. 22, 21:46 
Mokos Richárd írta:


Szia Ricsi! Köszönjük a linket, nekem konkrétan leesett az állam :)
Minden madárban nagy kedvencem a kék szín. Kíváncsi lennék az árukra. Illetve, hogy vajon mi van most a tenyészettel, ahogy látom nem nagyon frissült egy éve az oldal.
Nekem úgy tűnik elég aprók ezek a madarak. De azért jöhetnének! :)))))))

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2013 dec. 22, 21:17 
Nekem nem nyerte el a tetszésemet.Szerintem legszebb az eredeti színük,csodás,búzavirág kék evezőtollaikkal.

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2013 dec. 22, 20:45 
Kék kecskepapagájok:
https://www.facebook.com/Bluekakariki/photos_stream


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 15, 16:12
Hozzászólások: 2
Valódi név: Káplár Zoltán
   
Hozzászólás 2013 dec. 17, 7:29 
Koszonom. Akkor sajna csere lesz


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 16, 23:03 
Az kevésbé gázos... (sok helyen bevett szokás, bár igen, az is kerülendő...)

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 20:07
Hozzászólások: 83
Tartózkodási hely: Szekszárd
Valódi név: Viszmeg Zalán
   
Hozzászólás 2013 dec. 16, 21:20 
Cingiii írta:
Az egyiket mindenképp cseréld el, s így kivédhető, hogy a testvérek álljanak párba...

De még mindig fenn áll a veszély, hogy összejön egy egy szülő-kölök páros.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 16, 13:18 
Az egyiket mindenképp cseréld el, s így kivédhető, hogy a testvérek álljanak párba...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 15, 16:12
Hozzászólások: 2
Valódi név: Káplár Zoltán
   
Hozzászólás 2013 dec. 15, 16:19 
Sziasztok. Új vagyok még itt. Van 1 pár kecskepapagájom egy kinti madárházban, és van 2 fiókájuk. Sztm az egyik biztos hím, mert már most nagyobb mint a szülei 2 hónap után. A másik sokkal kisebb. Szeretném őket kolóniás tartásban tartani. A kérdésem az lenne, ha tavasszal melléjük hoznék 1-1 társat úgy szerintetek megoldható, vagy így fenyeget a beltenyészet veszélye? Kalitkában nem akarnám őket tartani, de viszont nincs is szívem elcserélni őket, csak első szaporulat.... Elnézést ha esetleg nagyon alap kérdés ez, de inkább mint hogy rossz vége legyen.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 aug. 28, 22:30 
Hali!

Majd az élet megmondja...
Bevallom nekem is megfordult már ilyen párosítás, meg mit mivel lehet tartani stb.
Lehet, hogy semmi gond nem lesz lehet, hogy igen.Sztem erre kevés a referencia.Ki az aki tartott még ilyen párosításban ilyen madarakat?Sztem nem sokan.

Most két fiatal 3 hónapos tűzfarkú van egy egy verébpapival együtt, semmi gond nincs.Egyenlőre...

Igaz vagy 14 m3-es a röpde, és van bőven hely.Fogalmam sincs mi lenne ha ivarérett pár lenne és költeni akarnának.De érzéseim szerint semmi se lenne.

Mese nincs, figyelni kell őket.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 20:07
Hozzászólások: 83
Tartózkodási hely: Szekszárd
Valódi név: Viszmeg Zalán
   
Hozzászólás 2013 aug. 28, 22:18 
Sziasztok!

Abban kérném a véleményeteket, hogy mennyire jó ötlet egy 2x1x2 (hxszxm) méteres röpdében lévő kecske párom mellé berakni egy pár zebra pintyet? Odú nélkül már voltak közös röpdében.

Kössz!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 21, 18:20
Hozzászólások: 4
Valódi név: Ujfalusi Kata
   
Hozzászólás 2013 aug. 28, 10:37 
RIKI ELKELT.
A HIRDETÉS TOVÁBB MÁR NEM AKTUÁLIS.
KÖSZÖNÖM.


Kunkor írta:
Sziasztok!


2011-es születésű sárga kecskepapagáj tojóm új, szerető családot keres párja elvesztése miatt.
Én már nem szeretném párba állítani, ezért keres most új párt és gazdit.
Deák Jánosnál született, erős, szép madár, többször tojt volt párjával és szépen ül a tojásokon, ugyanakkor egyik sem kelt ki korábban, szerintem a párja miatt.

Jó helyre ingyen elvihető, illetve szállításban segítek, viszem Pest megyében bármeddig.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 aug. 21, 20:20 
Szia engem érdekelne a madárka irtam pü-t is.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 29, 20:07
Hozzászólások: 47
Valódi név: Virág Gergely
   
Hozzászólás 2013 aug. 11, 13:20 
adam92 írta:
Gergő írta:
adam92 írta:
Helyváltoztatás valószínűleg. Nekem is volt ilyen aztán 1,5 év után meguntam átraktam őket és megint költöttek.



Akkor lehet, hogy az új helyen nem is fognak költeni?

Lehetséges, de azért még várj kicsit velük. Vedd el a fiókákat és várj még, nem olyan régen tojt ahogy kivettem a szavaidból.


Már legalább egy hónapja keltek ki a kicsik.. Köszi a segítséget.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 aug. 9, 22:52 
Gergő írta:
adam92 írta:
Helyváltoztatás valószínűleg. Nekem is volt ilyen aztán 1,5 év után meguntam átraktam őket és megint költöttek.



Akkor lehet, hogy az új helyen nem is fognak költeni?

Lehetséges, de azért még várj kicsit velük. Vedd el a fiókákat és várj még, nem olyan régen tojt ahogy kivettem a szavaidból.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 29, 20:07
Hozzászólások: 47
Valódi név: Virág Gergely
   
Hozzászólás 2013 aug. 9, 9:16 
adam92 írta:
Helyváltoztatás valószínűleg. Nekem is volt ilyen aztán 1,5 év után meguntam átraktam őket és megint költöttek.



Akkor lehet, hogy az új helyen nem is fognak költeni?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 aug. 9, 8:14 
Helyváltoztatás valószínűleg. Nekem is volt ilyen aztán 1,5 év után meguntam átraktam őket és megint költöttek.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 29, 20:07
Hozzászólások: 47
Valódi név: Virág Gergely
   
Hozzászólás 2013 aug. 3, 10:06 
Hello!

A problémám a következő:
Van egy pár kecskepapagájom, az első költéssel minden okés volt, kivéve hogy a kicsik nem akartak kirepülni, de ezt pár hzs.-l elöbb le is írtam, segíettetek benne, köszi.
A kirepülés után, egy új helyre költöztettem őket, a kixaikkel együtt, egy szép nagy röpdébe. A tojó azóta nem akar tojást rakni. Este bemegy a fészekbe, ott alszik, reggel is egy darabig bent marad, aztán délután is vissza megy, de nem akar letojni. Minden reggel kapnak főtt tojást, meg általában délután is adok nekik. A kicsik még ott laknak velük, de nem zavarják egymást szerintem. Mi lehet a probléma szerintetek?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 14, 22:56
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Anikó
   
Hozzászólás 2013 jún. 30, 22:50 
Kedves Kanike!
Köszönöm, hogy írtál!!! Micsoda megkönnyebbülés, hogy ezek szerint csak nem beteg a kislány :)
És ebből jön még egy kérdés: általában meddig tart ennek a jelzése, mármint, hogy párzani kíván?
Köszönöm!
Üdv,
Anikó
Kanike írta:
Szia csuri! A madarad nem beteg csak már ivarérett és ily módon kérné a hímet magára, ill párzana vele. Tehát a madarad tojó.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2013 jún. 30, 19:13 
Szia csuri! A madarad nem beteg csak már ivarérett és ily módon kérné a hímet magára, ill párzana vele. Tehát a madarad tojó.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 14, 22:56
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Anikó
   
Hozzászólás 2013 jún. 30, 18:50 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Kb. 4 hónapja van egy kecskénk, és az elmondás szerint kb. 8 hónapos lehet. Egyedül van és nem tudjuk, hogy hím vagy tojó-e. Most kezdett el vedleni 1-2 hete.
2-3 hete furcsa dolgot vettünk észre nála... Elég nehéz leírni, de megpróbálom. Először azt hittük, csak akkor és azért csinálja, amikor véletlenül megijedt valamitől, de most már minden külső behatás nélkül is előfordul: elkezd halkan, szinte nyöszörögve csipogni, a lábai kicsit szétcsúsznak, a farkát felemeli, a teste előredől, a szárnyait picit eltartja a testétől és a csőrét kitátva, a fejét felvetve "nyöszörög"... Az egész olyan, mint valami kis roham-szerűség, kb. fél percig tart, majd, amilyen váratlanul kezdődött, abbahagyja és folytatja a dolgát tovább, mintha mi sem történt volna. Ami változik, hogy most már naponta többször is előfordul és ma már hangosabban csipogott (nem normális kecskés :) csipogás ez, olyan nyöszörgés-szerű, úgy hangzik, mintha baja lenne). Amíg tart ez a valami, hiába közelítünk felé, vagy beszélünk hozzá, nem hagyja abba vagy nem tudja abbahagyni... ??? A széklete normális, eszik, ahogy eddig is evett, repked a lakásban...
Valaki tapasztalt már ilyesmit? Örülnék, ha valamelyikőtök tudna tanácsot adni, hogy mit tegyünk...
Köszönöm előre is!
Anikó


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 143  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 0:33
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO