Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 143  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 19, 0:06 
sziasztok
Ebbe a kecske témába szeretnék bekapcsolódni már legalább tiz éve tenyészetemben megtalálhatók ezek a barátságos kis madarak, ami a hideget illet azt birják ha télen megfagy a vizük és ezt kicseréli az ember rögtön megfürdenek benne és kutya bajuk ' ÉLVEZIK ' , ami a költést illeti nincs szabály volt olyan eset mikor január elsején keltek ki a fiókák kinti röpdében és olyan öt madár lett belőlük hogy még nyáron se volt jobb náluk de ez mind a szülőktől függ ha jó nevelő akkor ott gond nincs , próbálkoztam még csoportban való költetéssel is, itt a tapasztalatom az hogy a fiatalom egyberakott és igy összeszoktatott madaraknál kivitelezhető de nem az igazi feláll köztük a rangsor és mig a legerősebb him nem lakik jól addig bizony a többi csak nézi és igy tovább , ez természetesen kihat a tenyésztési eregményekre is. Legjobb két egészen fiatal madarat egyberakni és mindjárt fészket adni nekük, ez lehet sokan elitélik de eddig ez bizonyult a legjobb módszernek amikor a madarak úgy érzik , hogy itt az idő a családalapitáshoz hagyni kell őket , a kecskéknél ez vált be igazán !!
ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 18, 22:58 
Ilona írta:
Sziasztok!

..............................................
A kecske papagájok nem alkalmazkodnak a mi éghajlatunkhoz,csak ősszel
hajlandók költeni?
...................................................



Hi!

Ilona! Gondolom valahol olvastad hogy a kecskék költési ideje az év melyik szakára esik. Valószínűsítem hogy mivel azt olvastad hogy általában október és december közé tehető ezért jött le neked az hogy ősszel költenek. Ez a mai világban nem lebecsülendő hogy igyekszel a dolgoknak szakirodalomban utána nézni (nagyon sokan nem veszik a fáradtságot). Viszont egy apró tanács: Mikor ilyen témájú irodalmat olvasol akkor mindig igyekezz logikusan gondolkodni és a dolgokat logikusan értelmezni.
Amennyiben ezt teszed és újra elolvasod hogy a kecske költési ideje október és december közé esik akkor rájössz hogy az nem ősszel- tél elején van, hanem tavaszal-, nyár elején.
Egyébként szerintem képes az évnek bármely szakában költeni, nem nagyon zavartatja magát apróságokon. (+ fény és megfelelő takarmányozás = eredmény)
Mégegyszer mondom, logikus gondolkodás (New Zealand ha jobban tetszik New Sealand nem az északi féltekén van.........) Teht ott október tavasz, december nyár (mérsékelt öv). Tehát élőhelyén is tavasz és nyár a szaporodásának kezdete, nálunk is átáll tavasz-nyárra.
(Van pár madár ahol nem áll át a dolog hanem marad a "megszokott" időpontoknál, nem pedig az évszakos ingadozást követi.)

.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 18, 21:15 
Ilona írta:
Sziasztok!

Úgy látom,hogy a nagy karácsonyi készülődésben senkinek nincs ideje
írni,vagy kérdezni.
Nincs semmi újságotok amiből tapasztalatot lehetne meríteni?
Mint korábban már írtam,én pintyeket tartottam és tenyésztettem,náluk általában a kora tavaszi-nyári költés volt a jellemző.
A kecske papagájok nem alkalmazkodnak a mi éghajlatunkhoz,csak ősszel
hajlandók költeni?
A házunkba olyan helyen süt be a nap ahová nem tehetem a Kurukámat,
ahol nagy helyet tudnék neki biztositani és lehetne párja,ott kevés a fény.
Lehet,hogy le kell mondanom a tenyésztéséről?
Ti pótoljátok télen mesterséges fénnyel a napfényt?
Nyárra tudnék kerti röpdét építeni,de egy zárt fa madárház gondolom télre már kevés lenne.
Ha valamelyikőtöknek van egy kis ideje kérlek válaszoljatok.

Békés-boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!




Szia!
Nálam egy OSB-lapból álló röpdében vannak. Ez az első telük, így nem tudom ki bírják-e, de elég valószínű.
A röpdém egy fele rács, az le van fóliázva, a nagyobb hidegekre pedig be van készítve az infralámpa, de szerintem nélküle is kibírnák.
Amúgy ugyanolyan elevenek mint eddig voltak 8)

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 18, 16:42 
Sziasztok!

Úgy látom,hogy a nagy karácsonyi készülődésben senkinek nincs ideje
írni,vagy kérdezni.
Nincs semmi újságotok amiből tapasztalatot lehetne meríteni?
Mint korábban már írtam,én pintyeket tartottam és tenyésztettem,náluk általában a kora tavaszi-nyári költés volt a jellemző.
A kecske papagájok nem alkalmazkodnak a mi éghajlatunkhoz,csak ősszel
hajlandók költeni?
A házunkba olyan helyen süt be a nap ahová nem tehetem a Kurukámat,
ahol nagy helyet tudnék neki biztositani és lehetne párja,ott kevés a fény.
Lehet,hogy le kell mondanom a tenyésztéséről?
Ti pótoljátok télen mesterséges fénnyel a napfényt?
Nyárra tudnék kerti röpdét építeni,de egy zárt fa madárház gondolom télre már kevés lenne.
Ha valamelyikőtöknek van egy kis ideje kérlek válaszoljatok.

Békés-boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!

_________________
Ilona


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 23:18
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Debrecen - Budapest
   
Hozzászólás 2008 dec. 6, 20:42 
tamsa írta:
Most kissé zavarba jöttem. Ma este mindkét papagáj heves "násztáncba" kezdett, majd egyszercsak Mephisto aki tuti hogy lány (elég sok tojást lepakolt már...) fogta magát és rámászott az "új fiú???" hátára. a dolog elég egyértelmű volt... akkor ezt most azt jelenti hogy van egy fiú papagáj aki lány vagy annak képzeli magát, és adott egy lány papagáj aki a lányokat szereti? valaki tegyen rendet!!! én már nem tudom mit gondoljak!


Az én madaraimnál igencsak szembetűnő a 2 madár közti különbség, a hím sokkal nagyobb, mint a tojóm. Ha a te madaraid között ez nem igazán látszik, akkor lehet van 2 tojód.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 23:18
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Debrecen - Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 6, 20:41 
Végül nem igazán kaptam segítséget, hogy mit tegyek az említett helyzetben. Ma meghoztam a hímet a tojómhoz, 2 éves a hím. Izgatott hangokat adtak ki mikor betettem az új jövevényt a tojómhoz, majd a tojó annyira izgalomba jött, hogy felvette azonnal a párzáskor tapasztalható pózt. Szal ennyi. Könnyűvérű a kicsikém. Nyugisan elvannak. A tojómat láthatóan jobban izgatja a hím, mint fordítva. Odút még 2 hétig lezárva hagyom. Addig had ismerkedjenek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 12, 11:06
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2008 dec. 5, 21:31 
Most kissé zavarba jöttem. Ma este mindkét papagáj heves "násztáncba" kezdett, majd egyszercsak Mephisto aki tuti hogy lány (elég sok tojást lepakolt már...) fogta magát és rámászott az "új fiú???" hátára. a dolog elég egyértelmű volt... akkor ezt most azt jelenti hogy van egy fiú papagáj aki lány vagy annak képzeli magát, és adott egy lány papagáj aki a lányokat szereti? valaki tegyen rendet!!! én már nem tudom mit gondoljak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 12, 11:06
Hozzászólások: 3
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 13:06 
Zsolt79 írta:
Szia Tamsa,

Ez a jelenség elég gyakran előfordul. A tojód félti a revírterületét, emelett meg most van a költési szeszon náluk.
A hím az valószínű nem ivarérett.

Tedd külön őket egymás mellé állított kalitkákban. Egy pár hét múlva már a hímet is kingedheted a lakásba, had ismerje meg a terepet jó alaposan. A tojót ilyenkor zárd be! Egy hónap múlva már együtt is kimehetnek.
Ha összeakarod zárni őket, szintén egy hónapos ismerkedés után tedd, és ilyenkor a tojót tedd a hímhez.

Ne kísérletezz bízva a szerencsében, elég csúnyán összetudnak verekedni, a fenti eljárással meg barátkozni!



Üdv!

Köszönöm a tanácsot, végül csak türelemmel kellett lenni. sajnos a külön röptetést nem tudtuk volna megoldani, úgyhogy az elején otthon maradtunk velük és odafigyeltünk rájuk. így bár vannak villongások főleg a kaja körül, de elvannak. nehezíti a dolgot hogy a leányzó tojásrakós időszakban van és ilyenkor amúgyis mufurc. majd ha túl lesz rajta már remélem kedvesebb lesz.

viszont kicsit elbizonytalanodtam az új jövevény nemével kapcsolatban. a kereskedésben azt mondták fiú, és én is azt gondolom, kicsit utánaolvastam és a leírások alapján hogy nagyobb a feje, a csőre, vaskosabb a testfelépítése és hogy az egész írisze sötét mind arra utalnak hogy fiú. Viszont az utóbbi pár napban amikor Mephisto "párzáskényszeres" (leguggol, topog jobbra balra, jellegzetes pipipipi hangot ad, felcsapja a farkát és tátogva felmereszti a fejét) ő is elkezdi csinálni. bár nem olyan lelkesedéssel, de a hang közel ugyanaz, és a farkát is meresztgeti. tapasztalt valaki hasonlót? létezik hogy ivaréretlen fiúként csak utánozza a másikat, vagy netán nem is fiú hanem tojó ő is? fura lenne. mindenesetre linkelek egy képet hátha arról valaki biztosabban meg tudja mondani hogy fiú-e vagy lány.

http://picasaweb.google.hu/lh/photo/hy-iBJ7-jfNZZ0ArfV5RIA?authkey=47_zkM44vcM

köszi előreis!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 23:18
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Debrecen - Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 3, 20:10 
Ő lenne az említett hím. Megerősítésre várok, ezért tettem fel a képet. Én laikusként azt mondom hím, aránytalanul nagy a feje a testéhez képest.
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 23:18
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Debrecen - Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 3, 17:29 
Végülis a harmadik tojás napvilágra kerülése után elzártam az odú nyílását. Még számítok 1-2 tojásra. Már találtam is neki egy hímet apróhírdetésben, de a tulajt még nem értem el.
Ha bárki másnak lenne hím, akkor továbbra is érdekel.

Tamás


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 2, 20:41 
Szia Anit !

Szerintem Krissz-nek igaza van.Nekem az a tapasztalatom,hogy Aki egyszer beleszeretett a madártartásba,nehezen tud nélkülük meglenni.
A bánatodat persze nagyon megtudom érteni.

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 2, 19:33 
Szia Anit.
Nagyon sajnálom ami a madarakkal történt.Én a helyedbe beszereznék egy másik madarat pl:egy hullámost amit biztos megszeretnél és hamarabb el tudnád felejteni az előtte lévőket.És ha a kis hullámossal játszol talán nem a kecske jutna eszedbe.
De ha te könnyebben felejtesz madár nélkül akkor ne vegyél egyenlőre másikat.
Üdv:Krissz

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 23:18
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Debrecen - Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 2, 18:50 
Szia!
Igen, hallottam már erről, de végül csak felkerült az odú. Szerencsére a tojások kint vannak (eddig 2), és ezért gondoltam, h kellene akkor egy úr is a hölgynek.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 2, 18:30 
Üdv.TT.

Egyedül tartott madárnál nem ajánlatos odut felrakni,mert tojás visszamaradás is előfordulhat és az igen veszélyes a madár akár bele is pusztulhat.

_________________
Ilona


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 23:18
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Debrecen - Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 2, 18:00 
Hello!
Az elmúlt két hétben igen furán viselkedett az én Róz-om. Olyan pózt vett fel, mint mikor várja, h ráugorjon a hátára a hím. Aztán az utóbbi napokban egyre többet volt hozamosabb ideig az odújában, és mikor véletlenül meglöktem az odút, akkor hülye hangot adott. Ekkor már tudtam, hogy valószínűleg vagy letojt, vagy most fog. Mikor kiment az odúból, akkor bekukkantottam, és láttam, hogy ott van 2 szép méretes tojás. Most így állunk. És persze egyedül van, és még kb 8 hónapos lehet.
Kérdésem, hogy vegyek -e mellé párt? Elfogadná -e ilyenkor, és hajlandó lenne -e vele párosodni, és ha igen, akkor újra tojni a közeljövőben?
Másik, hogy van -e itt valakinek (Budapesten) hím kecskepapgája? Mivel tojt, így most sok ásványi anyagra van szüksége. Nem tudom adjak -e többet, mint eddig: őrölt kagyló, Sera Activ Plus W vízbe csepegtetős multivitamin, gyümölcsök, háztartási keksz, száraz kenyér és persze a megkeverékek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 27, 20:46 
Nem hiszem,hogy lesz új kecském, mert így is mikor eszembe jutnak elsírom magam. Hát ha még látnám is...

A széklete nem volt zöldes... sötétbarna volt, és nagyon híg. Mellette volt olyan,mintha véres lenne. Sajnos már "mindegy,mi volt a baja"... Remélem fönt találkozott a két madár ismét és akkor megnyugodhatok és nem fogok többet sírni...

_________________
anit


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 26, 16:40 
Szia Anit!

Nagyon sajnálom,hogy ilyen tragédia történt.Ha az orvos tudna
arról,hogy a tojód széklete valószinüleg véres volt,már nem biztos,hogy
mérgezésre gyanakodna.Az étrendi hibánál rendszerint bélhurut fordul
elő és a bágyadtság mellett a madár széklete híg,zöldes vagy mésszerű.
A másik komoly betegség az ornithosis,ekkor fordul elő a véres széklet.Sajnos ez a betegség emberre is veszélyes,7-8 nap után fejfájás,köhögés jelentkezhet,ami gyors lefolyású tüdőgyulladássá alakulhat.
Nem akarlak megijeszteni,de figyelj oda. Egyébként én is olvastam,hogy ezekben a gyárilag készített vitamin rudakban,mézeskarikákban sok káros anyag van.
Tényleg nagyon sajnálom ami történt és remélem,hogy nem sokára
ismét lesz egy kis kedvenced.

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 26, 14:40 
Szia Ilona!

Kedves vagy,hogy érdeklődsz. Azért nem írtam eddig,mert tragédia történt és nem volt kedvem gépre jönni... Vettem neki többfajta magot, meg maradt mellette a napraforgó is. Nagyon szerette a Vitakraft rudat, mindig lerágcsálta.

Sajnos azért a múlt idő, ugyanis elpusztul egy héttel azután, hogy idejött a kislány. Majd a tojót elvittük orvoshoz. A doki azt mondta, hogy vagy megfázott, vagy a májával vagy a gyomrával van valami. Utóbbi mérgezés is lehet, azzal nem tudunk mit kezdeni. Felajánlott egy antibiotikumos kezelést, (4 injekció helyben, plusz adott a vizébe is még, egy hétig csepegtetni). Hát, nem megfázott. Tegnap nagyon rosszul volt, kivettem egy dobozba. (semmi ellenállást nem tanúsított, pedig régen mindig majd a fejét vesztette menekülésében). A dobozba papírzsepit raktam, mivel láttam, hogy megy a hasa. Ahogy a dobozba ürített láttam, hogy a széklet köröli folyadék rózsaszínes (mintha véres lenne!!!!). Próbáltam etetni vízzel kevert kekszporral és tettem még ezekbe egy nagyon kis darab összetört széntablettát (hátha megállítja a hasmenést). De már láttam rajta,hogy nem fogja megélni a másnapot.
Nem evett semmit, csak a csőrébe tudtam betenni, aztán kiköpte.

Úgy gondoltam, hogy mivel a doki mondta, hogy mérgezést nem lehet kezelni, és ez valszeg az, így felraktam a reszkető kis madarat a cserépkályha tetejére a dobozban, hogy legalább nyugodtan legyen. Este fél 8kor hallottam,hogy vert egyet a szárnyával... oda mentem hozzá, benéztem a dobozba... még lélegzett egyet, majd meghalt .

Nagyon sajnáltam mindkét madarat és borzasztó, hogy a kajától ez történik! Honnan tudhatnám így, hogy melyikbe mit raknak?! (Apám mondta,hogy hallotta, hogy ezekben a magos rudakban lehetnek mérgező anyagok, egyik ismerősének a madarával is ez történt ).
Remélem mással nem fog ilyen megesni, mert ha rájuk gondolok még mindig elsírom magam. Nagyon hiányoznak!

_________________
anit


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 25, 18:55 
Üdv.Anit!

Sajnálom,hogy nem volt időd válaszolni a kérdésemre.
Nem azért kíváncsiskodom,hogy megfogadtad-e a tanácsot,hanem
szeretném tudni,vajon mennyi idő után fogadja el az új dolgot,egy ilyen
akaratos kis madár?

_________________
Ilona


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 21, 20:55 
Üdv.Anit!


Sikerült a kis kedvencedet rászoktatni a helyes kajálásra?

_________________
Ilona


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 143  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO