Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 143  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 jan. 13, 18:20 
Levota írta:
Sziasztok!!

Még új a tenyésztésben!!
Olyan kérdésem lenne hogy az egy kecske tojóm furcsán viselkedik!!
Mindig elbújik valahová olyan kis gyámoltalan és még ráadásul a többi mindig szekálja!!
Szerintetek ez miért van??

előre is köszi!!


Szia!
Kicsit bővebben írj róluk. Hányan vannak, mekkora helyen, milyen idősek, hány hím, hány tojó, van-e odú stb. Lehet, hogy tojni akar azért bújik el.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 12, 21:14
Hozzászólások: 3
Valódi név: Pánya Levente
   
Hozzászólás 2013 jan. 12, 21:20 
Sziasztok!!

Még új a tenyésztésben!!
Olyan kérdésem lenne hogy az egy kecske tojóm furcsán viselkedik!!
Mindig elbújik valahová olyan kis gyámoltalan és még ráadásul a többi mindig szekálja!!
Szerintetek ez miért van??

előre is köszi!!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 17, 17:00
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Kiss János
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 13:47 
A szárnyát tudja használni mert csapkod vele és nem úgy néz ki mint akit zavarná!!de az is lehet hogy így rögzült be neki???
A másik meg szinte teljesen kopasz a nyak és fej résznél és már a begyén is kezd kopni a tolla!!

legszívesebben feldobnám ezt az állatkereskedést mert a többi állatka se nézett ki a legszebben meg a papagájok helye se volt az a patyolat tiszta!!!

köszönöm a válaszokat!!!sokat segítenek


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 13:02 
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
..., akkor valamilyen szilimarin készítmény adását tudnám ajánlani. Ártani nem árt, és ki tudja mi mindennel etették a szerencsétlent.

Máriatövismag. Én minden madaramnak adom, imádják és tele van szilibininnel (szilimarin). Kötelező lenne minden magkeverékbe tenni belőle. ;)


Pontosan!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 12:24 
Lacrimosa írta:
..., akkor valamilyen szilimarin készítmény adását tudnám ajánlani. Ártani nem árt, és ki tudja mi mindennel etették a szerencsétlent.

Máriatövismag. Én minden madaramnak adom, imádják és tele van szilibininnel (szilimarin). Kötelező lenne minden magkeverékbe tenni belőle. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 12:17 
jancsi0920 írta:
De igen onnan valóak!!nekünk is azt mondta hogy párban vannak!!igen nekem is feltűnt a szárnya!!az állatorvos vissza tudja tenni??a szépiát nem nagyon használja így nem kopik,ezzel mit lehet csinálni??
meg valószínű atkásan adták el a zöldet!! Beteg állatot nem adhat el de mi ilyen állapotba hoztuk el mindkettőt( MÉG JÓ!!!)Meg láttunk egy egeret aminek valamiféle daganatszerű volt a faránál!!!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod így már tudom hogy mi van velük!!!!


Hát igen, az állatkereskedések az ország egyik gyöngyszemei... Ezért vallom én azt, hogy semmilyen állatot nem szabadna onnan venni, de az emberek zöme ezt nem tudja.
Ha állatorvost keresel fel, mindenképpen egzotikus állatokra specializálódotthoz menjél, az tud valamit kezdeni a madárral. A többi még azt sem biztos, hogy meg tudja neked mondani, hogy az egy kecskepapagáj.
Ha a szárnya ki van ugorva a helyéről, nem biztos, hogy valaha is röpképes madár lesz. Minél tovább kinn van az ízület a vápából, annál kisebb az esélye, hogy visszahelyezhető, ill. azután használható. Persze ahhoz egyáltalán tudni kellene, pontosan mi van a szárnnyal.
A csőr korrekciója mellett ajánlott lenne még szerintem egy röntgent is készíteni, mert az esetek zömében a csőr túlnövése társul a máj megnagyobbodásával, májelégtelenséggel. Persze nem kötelező, vérképet is lehet csináltatni, de ha nem akarjátok azt sem, akkor valamilyen szilimarin készítmény adását tudnám ajánlani. Ártani nem árt, és ki tudja mi mindennel etették a szerencsétlent.
A rágcsálás hiányától az esetek nagyon kicsi százalékában nő csak túl a csőr, ezért mondom, hogy esetleg más is lehet a hátterében.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 17, 17:00
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Kiss János
   
Hozzászólás 2013 jan. 5, 10:34 
De igen onnan valóak!!nekünk is azt mondta hogy párban vannak!!igen nekem is feltűnt a szárnya!!az állatorvos vissza tudja tenni??a szépiát nem nagyon használja így nem kopik,ezzel mit lehet csinálni??
meg valószínű atkásan adták el a zöldet!! Beteg állatot nem adhat el de mi ilyen állapotba hoztuk el mindkettőt( MÉG JÓ!!!)Meg láttunk egy egeret aminek valamiféle daganatszerű volt a faránál!!!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod így már tudom hogy mi van velük!!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 dec. 2, 21:10
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 jan. 4, 21:30 
Szia Jancsi0920! Ezek a madarak nem a Némóból valók? Mert ott az eladóval volt egy kis vitánk azt illetően, hogy mindkettő hím. (mi oda szoktuk vinni a hullámosainkat innen tudom) Ő váltig állította, hogy nem, mert párban vannak. Hát nálunk valahogy a tojó sokkal másképpen néz ki. Ezt elmondtam neki is, sőt felsoroltam a tulajdonságait is egy fix tojó madárnak, de még akkor is lehülyézett.
A sárgának a szárnya szerintem ki van ugorva a helyéről, a csőre túlnőtt elég szépen. A zöld meg nagyon tollhiányos.

_________________
„Az Úr esztétikai érzéke a különféle színpompás madarak, a páva, a papagáj és a kakukk teremtésében nyilvánul meg.”


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 jan. 4, 20:54 
Szia! Ez két hím madár! Ezért is lehet a verekedés. De még mindig nem hiszem, hogy a sárga tépte volna meg, tipikus az ilyen tollhiba a kecskéknél. A sárgád csőre ha jól látom durván túl van nőve! A kereskedések eladóiban sose bízz.... Ki van ott adva szépen, hogy mire mit kell mondani....

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 17, 17:00
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Kiss János
   
Hozzászólás 2013 jan. 4, 19:50 
Bocsi legközelebb tojónak hívom!!:)
Még kezdő vagyok a témában!!Hát akkor az eladó eléggé nem érthet a papagájokhoz!!
De mind a két eladó azt mondta,hogy megtépte a hím!!
Képet nem tudok feltenni róluk!!
A hímnek szép rendezett sárga tolla van,nincs sehol se hiba!!
Kép
Kép
a tojónak a fej-nyak részen hiányos a tolla és a szárnyának a felső része hiányos a farktolla is csapzott
Kép

Kép
És még mindig csíp egyet a hím felé ha a közelében van és menekül előle!!!
Remélem jók a képek!!!

köszi az eddigi válaszokat!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 dec. 26, 18:10 
Speciel valóban ezért kértem a képet. De ha valóban két hím, akkor se nagyon hiszem, hogy nagyon megtépnék egymást. Inkább a szokásos kecske tollproblémáról lehet szó.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 26, 13:23 
kovka írta:
Főleg ha két hím............. :?

Ezért is jó lenne kép, mert akkor talán kiderülne ...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2012 dec. 26, 13:20 
madaras86 írta:
Szia!

Ha lehet, a "nőstény"-t inkább tojónak hívd!
Ez a kergeti csipkedi és a fél tőle dolog nekem eléggé ellentétes, nem nagyon jön össze. És tuti, hogy párban vannak? Az eladó részéről az a szöveg, hogy a hím megtépte a tojót kamu. Ilyen nincs. Mindemellett többnyire a hímek szoktak aktívabbak lenni.
Esetleg képed van róluk?




jancsi0920 írta:
Szia!!
Volna egy olyan kérdésem,hogy a nőstény kecskepapagájom folyamatosan kergeti,csipkedi a hímet,fél tőle holott ismerik egymást mert egy helyről lettek elhozva csak 1 nap eltéréssel!!
A hím már egyszer megritkította a nőstény tollazatát,mert nem volt megfelelő helyük a párzásra az állatkereskedéses eladó szerint!!

Lehet ez a probléma kettőjük között???

Egyébként a nőstény sokkal kommunikatívabb és mozgékonyabb mint a hím!!!

A választ előre is köszönöm!!

üdv.:Jani

Főleg ha két hím............. :?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 dec. 26, 12:18 
Szia!

Ha lehet, a "nőstény"-t inkább tojónak hívd!
Ez a kergeti csipkedi és a fél tőle dolog nekem eléggé ellentétes, nem nagyon jön össze. És tuti, hogy párban vannak? Az eladó részéről az a szöveg, hogy a hím megtépte a tojót kamu. Ilyen nincs. Mindemellett többnyire a hímek szoktak aktívabbak lenni.
Esetleg képed van róluk?




jancsi0920 írta:
Szia!!
Volna egy olyan kérdésem,hogy a nőstény kecskepapagájom folyamatosan kergeti,csipkedi a hímet,fél tőle holott ismerik egymást mert egy helyről lettek elhozva csak 1 nap eltéréssel!!
A hím már egyszer megritkította a nőstény tollazatát,mert nem volt megfelelő helyük a párzásra az állatkereskedéses eladó szerint!!

Lehet ez a probléma kettőjük között???

Egyébként a nőstény sokkal kommunikatívabb és mozgékonyabb mint a hím!!!

A választ előre is köszönöm!!

üdv.:Jani

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 26, 1:27 
csabika47 írta:
most raktam fel nekik 2 tojatott!

Hogy mit raktál fel nekik? Úgy érted odút?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 25, 23:20
Hozzászólások: 1
Valódi név: Sőrés Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 25, 23:34 
Sziasztok!szeretném tenyészteni vagyis szaporítani a kecskepapagájokat!van most egy pár amit már 3 hete gondozok!és most raktam fel nekik 2 tojatott!és ebben szeretném a segítségeteket kérnem h mit és hogyan csináljak a szaporítás érdekében!!!válaszotokat elöre is köszönöm!!!


üdv:csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 17, 17:00
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Kiss János
   
Hozzászólás 2012 dec. 17, 17:12 
Szia!!
Volna egy olyan kérdésem,hogy a nőstény kecskepapagájom folyamatosan kergeti,csipkedi a hímet,fél tőle holott ismerik egymást mert egy helyről lettek elhozva csak 1 nap eltéréssel!!
A hím már egyszer megritkította a nőstény tollazatát,mert nem volt megfelelő helyük a párzásra az állatkereskedéses eladó szerint!!

Lehet ez a probléma kettőjük között???

Egyébként a nőstény sokkal kommunikatívabb és mozgékonyabb mint a hím!!!

A választ előre is köszönöm!!

üdv.:Jani


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 27, 23:19
Hozzászólások: 1
Valódi név: nix
   
Hozzászólás 2012 nov. 27, 23:27 
Helló,
Nov. 27-én Rákoskeresztúron találtunk egy kifejlett kecskepapagájt, ideiglenesen lakhat nálunk egy pár napig, de félő hogy hosszútávon nem kompatibilis a macskánkkal és volier híjján egy viszonylag szűkös ketreccel tudtunk csak szolgálni neki. Ha valaki ismer esetleg tenyésztt/tulajt a környéken, kérem, hogy értesítse.
További infó: Bihari Kristóf, 70/280-2820


 
Offline
Csatlakozott: 2009 júl. 16, 14:07
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Somogy megye
   
Hozzászólás 2012 nov. 23, 12:20 
Sziasztok!!!

A kecském meg fázott egy kicsit nagyon úgy néz ki!!!Tüsszög meg nem a legjobban néz ki!!Az érdekelne hogy mivel tudnék rajta segíteni???


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 21, 16:46
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: kolozsvar
Valódi név: szoke zoli
   
Hozzászólás 2012 nov. 19, 16:42 
sziasztok . monorrol beszerzett oszi kecskepapagaj parom , meg mielott lett volna idom leszedni az odut , letojt sebteben 6 tojast . megerdeeklodtem , es az en logikam alapjan is , moarmint , hogy most mar ugyis mindegy , meger egy probalkozast , tehat megvartam mi lesz. tapasztalatlan szulokrol leven szo nem szamitotam nagy eredmenyre . de meglepetesemre kikelt mind a 6 fioka es szepen cseperedtek is , mar a tolluk is megjelent , de ma reggel a legnagyobb minden elojel nelkul megdoglott szegenyke . na most mit tegyek ? lehet valamit csinalni ? lagyeleseget , vitamint kapnak . de kint vannak , lehet a hideggel van a baj ? de allitolag ebben a hidegben meg kellene tudjon kolteni .


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 143  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 7, 11:41
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO