Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 30, 18:59 
daniduke, olcsó?! Hát az én kis Citrompótló Sid-em nem volt olcsó... 10rongy. Vagy ez occsónak számít?:D

Gondoltam, hogy nem lesz baja a csőrének, csak azt hittem, hogy lenő neki és el van felejtve. De így van egy szépségpöttye. Csíkja.

_________________
anit


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 30, 18:41 
Szia Anit.
Megnéztem de én nem sokat tudok hozzáfűzni mert még nem találkoztam ilyennel.De szerintem bajt nem okoz az a fekete folt a csőrén.Talán csak szaru elszineződés.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 30, 18:32 
Zsolt, bár nem nekem írtad, de ha ez tényleg igaz (márpedig miért ne lenne az?) akkor nagyon elszomorítottál... Azt hittem megtaláltam a tökéletes házikedvencet.. Okos, olcsó, halk, teljesen nagypapagájos a viselkedése...
De hát ez van:)

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 30, 10:01 
itt meg tudod nézni. Ezek régi képek, mára már a csőre végéig kinyúlik a folt.


Kép

Kép

_________________
anit


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anit 2008 nov. 10, 18:21-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 29, 22:09 
Próbálj csinálni a csőréről egy közeli képet és tedd fel ide.Akkor már többet tudnánk mondani talán.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 29, 21:02 
figyelni szoktam mikor hova megy, nem hagyom egyedül szabadon a szobában. MInden nap kint van, repked az én szobámban, ha a szüleim nincsenek itthon, akkor pedig a nappaliban tud igazán nagyokat szárnyalni.

Köszönöm szépen a gyors reagálásokat, viszont azt akkor ti se tudjátok, h mi lehet a csőrén az a folt, ami nő le?

_________________
anit


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 29, 20:47 
Szia Anit,

A kecskepapagájoknál, a párok között nincsn szoros testi kapcsolat. Soha nem bújnak össze, soha nem vakargatják egymást. Kizárólag a költési időszakban és udvarláskor eteti a hím a tojót.

Ha kézzelnevelt madarat vásároltál, akkor készülj fel arra, hogy a madárkád soha nem fog könyörögni egy kis cirógatásért. Önáló független lesz a személyisége, és ezzel majd még párosul egy hihetetlen szemtelenség is . Ha megszokja a lakásotokat akkor mindent el fog követni, hogy szétszedje a szétszedhető dolgokat. Itt különösen figyelni kell a vezetékekre, a virágföldben imád turkálni, és lekopasztani a fikuszbokrot.

4 hónapos korától ivarérett, és 1- 1,5 évesen tenyészérett igazán. Félre ne érts -de néhány madárfaj nem igazán alkalmas arra, hogy a kézzel nevelt egyedei házi kedvencek legyenek. Véleményem szerint kecskepapagáj egy ilyen faj. Mivel örökmozgó így a lakásban folyamatosan röpköd, szemtelenkedik, költési időszakban agresszív, lásd csípkedés. Ez az idő előrehaladtával csak elhatalmasodik....

Mivel hasonló klímán lakik a hazájában is, így a mostani enyhe teleinktől nem kell, hogy óvjad. Lisztkukaccal viszont le tudod kenyerezni, legalábbis arra a rövid időre amíg elveszi a kezedből..... :wink:

Az itatóedény aljába, ha lehet tegyél jó minőségű átmosott grittet, a magas ásványianyag igény pótlása miatt....
És ha lehet reptesd minél nagyobb helyen, mert ennél papagájnál a faj igazi lénye csak ekkor bontakozik ki igazán...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 29, 19:51 
A lakásba nincs olyan hűdemeleg, de muszáj behoznom, ha ki akarom engedni, reptetni.
És télen akkor kint maradjon?
Nem fog odafagyni a rúdhoz, ugye?:D

Énis arra gondoltam, hogy ivarérett lett, bár azt hallottam, h egy éves korra lesznek azok, ő meg még csak 7 hónap körül van.
Később vegyek mellé másik madarat, ha mondjuk nem lesz elég időm hozzá? Vagy ha már megszokott egem, akkor ez tökmindegy?

_________________
anit


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 29, 19:41 
Szia Anit.
A kecskék nagyon sokat fürdenek de az,hogy néha kint van és néha bent az szerintem nem a legjobb neki mert nem tuja,hogy milyen tollat növesszen.Télit vagy nyárit?Így könnyen megfázhat.Szerintem amit a szekrénnyel művel azzal csak azt jelzi talán,hogy ivarérett kezd lenni.Nekem is volt egy csipkedős hullámosom de én se tudtam sose,hogy miért csíp néha meg.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 29, 11:59 
juj és mégvalami: a csőrénél volt egy fekete folt, ami mostanra már lenőtt, így egy fekete csík látszik. Ez valami pigment-dolog? Nem fog eltűnni?

_________________
anit


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 29, 11:57 
Sziasztok!

Érdeklődnék néhány dologról. Sid-et 2008. jún 20-ára kaptam, ő egy hím kecske.
Már nincs meleg, de mikor vizet cserlélek neki, mindig megfürdik benne. Nem tud felfázni? (Kint is és a lakásban is szokott lenni-utóbbiban főleg szabadon).

Másik kérdésem: A szekrényem tetején mikor fent van, úgy helyezkedik, hogy lelógjon a farka és odadörzsöli magát a szekrény oldalához. Ez mi?? Van tippem, de gondoltam hátha valaki biztosan tudja.

Egyébként tök jófej madár, bár az utóbbi időben néha majd széttép. Pedig "kézzel neveleten" vettem (én is etetettem egy ideig), soha nem bántottam, mégis megcsíp néha...

_________________
anit


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 14, 18:33 
Felteszek egy pár képet a kis kecskéimről.

Kép

Kép

Kép

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 3, 19:17 
Oké, köszi, akkor úgy tűnik ez viszonylag természetes. Mangókám tökéletesen repül, fékezni is tud rendesen. Az a szerencse, hogy imádja a zöldséget-gyümölcsöt, így nem kell erőltetni:) Majd a vitamint is megpróbálom.......

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 3, 19:03 
Üdv Raszta.
Tavaly ősszel az egyik tojóm járt így de az repülni is alig tudott annyira lekopaszodott.Sok gyümölcsöt adok nekik ilyenkor+Vitaminokat pl:LAKTIFERM M+C.Szerintem az segít.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 3, 15:07 
Valaki! Segítség kéne. Most hullajtják a madaraim a tollaikat. Viszont a hím kecském egyszerre szinte az összes farktollát kihullajtotta, kettő kivételével. Ez normális? Én eddig úgy tudtam, hogy szépen, egyenként.......amúgy a papagáj jól van, eszik-iszik-rohangál:)
Köszi.

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 28, 21:27 
Krissz írta:
Helló Zoli.
Szépek a kecskéid.
Nekem is van 8 kicsi csak még nem repültek ki.De majd csinálok róluk képet ha kijöttek és majd felrakom.

Köszi! :D
Ok, várom!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 28, 21:24 
Helló Zoli.
Szépek a kecskéid.
Nekem is van 8 kicsi csak még nem repültek ki.De majd csinálok róluk képet ha kijöttek és majd felrakom.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 28, 17:34 
Mára kirepült mind a négy kiskecske:

Íme ők, háttérben a papa feje :) :

Kép

És ma az elnökünk szert tett egy sárga ugráló papagájra, igazán szép jószág:

Kép

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 16, 18:17
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Kóka
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 20, 10:07 
köszi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 18, 19:52 
A betegségekhez nem nagyon értek.Az is lehet,hogy vedlik de az is,hogy elkapott valami.Egyszer nekem is volt egy sárga hímem aminek elkezdett hullani a tolla és mindig fel volt borzolva.A telet még kihúzta de tavasszal annyira lesoványodott,hogy el is pusztult.Persze külön választottam a többitől nehogy elterjedjen a betegsége.http://www.hema.hu itt lalálsz esetleg valami gyógyszert neki,vagy legalább is vitaminok vannak.
Az EKODIÁR Plusz szerintem sok mindenre jó.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO