Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
Hozzászólás 2008 nov. 17, 22:51 
TTamás írta:
Sziasztok!
Szeptember óta van nálam egy kis tojó kecskepapagáj. Elvileg leválasztás után vettem meg (megbízható kiskereskedésben).
Sok sok olvasgatás után azt hittem mivel fiatal madarat vettem, majd szelíd lesz, de nem így lett. Tartott tőlem sokáig. De lassan 2-3 hete tört meg a jég. Érdeklődőbb. Ma pl. ebédeltem a szobámban, ahol a ketrece van, mint ált-ban most is szabadon volt, és elkezdett egyre közelebb jönni, és nézte, h mit eszek. Törökülésben ülve ettem, ölemben a tányérral, és már a térdemről kémlelte az ebédem. A tányér szélére kitoltam neki egy darab tésztát, amiért azonnal odaugrott, majd megkóstolta. A kezemből néha elfogad ezt-azt, de azért még nem annyira bízik meg bennem, de már nem fél. Sosem fogtam még meg és nem is akarom.
Mániája, hogy telepakolja mindennel az önitatóját. Elég nagy az itató szája, és egész dióbáltől kezdve negyed almáig mindent beletesz. Pedig elég magasra akasztottam. Lassan 2 hete, h kezd erről leszokni. 1 hete kapott egy odút. Első naptól kezdve abban alszik.
Kifejezetten csendes, nagyon szeretem. Voltam már párszor mérges rá, mivel mindent szét akar rágni meg megkóstol, de hát ez a dolga...
Vennék neki egy társat, de ahogy hallottam, akkor elidegenedik a gazdájától. Azt meg nem szeretném. És úgy látom így is jól érzi magát.



Szia!
Eddigi pár hónapos kecskepapagáj tartás után az jött le nekem, hogy a tojó sokkal félénkebb a hímnél. Így nehezebb a dolgod.
Sok sikert!

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 23:18
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Debrecen - Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 18:15 
Sziasztok!
Szeptember óta van nálam egy kis tojó kecskepapagáj. Elvileg leválasztás után vettem meg (megbízható kiskereskedésben).
Sok sok olvasgatás után azt hittem mivel fiatal madarat vettem, majd szelíd lesz, de nem így lett. Tartott tőlem sokáig. De lassan 2-3 hete tört meg a jég. Érdeklődőbb. Ma pl. ebédeltem a szobámban, ahol a ketrece van, mint ált-ban most is szabadon volt, és elkezdett egyre közelebb jönni, és nézte, h mit eszek. Törökülésben ülve ettem, ölemben a tányérral, és már a térdemről kémlelte az ebédem. A tányér szélére kitoltam neki egy darab tésztát, amiért azonnal odaugrott, majd megkóstolta. A kezemből néha elfogad ezt-azt, de azért még nem annyira bízik meg bennem, de már nem fél. Sosem fogtam még meg és nem is akarom.
Mániája, hogy telepakolja mindennel az önitatóját. Elég nagy az itató szája, és egész dióbáltől kezdve negyed almáig mindent beletesz. Pedig elég magasra akasztottam. Lassan 2 hete, h kezd erről leszokni. 1 hete kapott egy odút. Első naptól kezdve abban alszik.
Kifejezetten csendes, nagyon szeretem. Voltam már párszor mérges rá, mivel mindent szét akar rágni meg megkóstol, de hát ez a dolga...
Vennék neki egy társat, de ahogy hallottam, akkor elidegenedik a gazdájától. Azt meg nem szeretném. És úgy látom így is jól érzi magát.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 12, 18:59 
Szia Anit !


Örülök,hogy a kecskéid jól vannak.Ne feledd,hogy Te tojót vittél a him mellé és nem foditva.A csemegék közül a gyümölcsökön kivül az én Kurum
a paprika csutkát és a nyers céklát is nagyon szereti.


Üdv.Ilona

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 12, 14:39 
Nekem tök jól elvannak mindketten a ketrecben, csak 2x kaptak össze. A kislány minidig közeledik a régi kecskémhez,aki nem utasítja el. PL tegnap este egymáshoz nagyon közel aludtak.

_________________
anit


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 12, 13:39 
Szia Tamsa,

Ez a jelenség elég gyakran előfordul. A tojód félti a revírterületét, emelett meg most van a költési szeszon náluk.
A hím az valószínű nem ivarérett.

Tedd külön őket egymás mellé állított kalitkákban. Egy pár hét múlva már a hímet is kingedheted a lakásba, had ismerje meg a terepet jó alaposan. A tojót ilyenkor zárd be! Egy hónap múlva már együtt is kimehetnek.
Ha összeakarod zárni őket, szintén egy hónapos ismerkedés után tedd, és ilyenkor a tojót tedd a hímhez.

Ne kísérletezz bízva a szerencsében, elég csúnyán összetudnak verekedni, a fenti eljárással meg barátkozni!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 12, 11:06
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2008 nov. 12, 11:28 
Sziasztok!

remélem tudtok segíteni. egy éve van nálunk egy zöld-sárga foltos másfél év körüli kecskepapagáj tojó, Mephisto. csak éjszakára kell bemennie a kalitkába, amúgy szabadon jár kel a lakásban, illetve egy szobába (ahol a könyvek vannak) nem mehet be felügyelet nélkül. szóval lényegében övé a lakás. az utóbbi időben sajnos nem tudtunk annyit foglalkozni és otthon lenni vele amennyit szeretnénk, ezért úgy döntöttünk szerzünk mellé egy társat. tegnap egy kereskedésben vettünk is egy szép sárga fiút. ránézésre elég fiatalkának tűnik. hazavittük, kapott külön kalitkát, és abban a szobában ahol csak velünk lehet Mephisto bemutattuk őket egymásnak. az új fiú a kaltikájában volt nyitott ajtóval, Mephisto a szobában. amikor meglátta érdeklődött, és ugyanazt a pak-pak hangot adta amit a tükörképének is szoktott. a fiú is hasonló hangot adott, de hosszabb, vibrálóbbnak hangzott. a fiú nem jött ki viszont Mephisto bement hozzá és agresszven lépett fel, szűk pupillával nyitott csőrrel nekitámadt. később a saját szobájukban ahol a kalitkák helye van a új fiú is kijött, próbált barátkozni, ment Mephisto után, de ő minduntalan rátámadt. a fiúnak baja nem eseik nem is tűnik stresszesnek, csak kicsit szomorkás egyedül. velünk kifejezetten bátor, egyszer almát is evett kézből, illetve fürdött is lekesen. reméltük hogy ma reggel enyhül a helyzet de Mephisto továbbra is barátságtalan. tudtok tanácsolni valamit mit tegyünk hogy elfogadja? türelmesnek kell lenni vagy ha már az elején nem megy akkor később sem lesz jobb a helyzet? köszi előre is!

Üdv!
tamsa


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 11, 21:38 
anit írta:
Vettem neki magkeveréket, de mindig otthagyta, csak a napraforgót eszi ki. Rohadt drága egy olyan madárkaja, nem is eszi meg a 3/4-ét, akkor mit tegyek? :S Fürtöskölest azt szereti, meg zöldség, gyümölcs, de ennyi... mit lehet ez ellen tenni?

(Megvan az új madárka, egy tojó.
A törpét ahogy visszaengedték a régi társaihoz, láthatóan nagyon boldog volt :) )


Ha van egy kis időd, szerintem olvass itt vissza, már asszem volt szó az etetésről. Ha jól rémlik a kecskék meg pont apró magokon élnek:)

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 11, 19:31 
köszi szépen a tippeket:) A főtt tojásból amúgy a fehérjét szeretik?
Van még valami kis extra eledel, amit nagyon szeretnek?

_________________
anit


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 11, 17:56 
Ilona írta:
Az új madárka sokat fog segiteni az étkezés átszoktatásban.
A napraforgót vond meg tőle,adj neki pinty meg esetleg kanári
magot.A fürtöskölest se tedd be az egészet csak egy kis darabkát,mert képes lesz csak azt enni.Egykét nap múlva,jutalomként,adjál egy pár szem
napraforgó magot.


Nem tudom a többieknek mi a véleménye,de én nem veszek ilyen drága dobozos kajákat.A zacskós magkeverékeket veszem azokat keverem és külön veszek fürtöskölest,négermagot.

Üdv Ilona

_________________
Ilona


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 11, 17:49 
Az új madárka sokat fog segiteni az étkezés átszoktatásban.
A napraforgót vond meg tőle,adj neki pinty meg esetleg kanári
magot.A fürtöskölest se tedd be az egészet csak egy kis darabkát,mert képes lesz csak azt enni.Egykét nap múlva,jutalomként,adjál egy pár szem
napraforgó magot.




Üdv Ilona

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 11, 16:15 
Szia Anit!

Meg kell vonni tőle a napraforgót vagy legalábbis jelentősen csökkentsd a mennyiségét, így majd mást is elfogad!

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 11, 15:14 
Vettem neki magkeveréket, de mindig otthagyta, csak a napraforgót eszi ki. Rohadt drága egy olyan madárkaja, nem is eszi meg a 3/4-ét, akkor mit tegyek? :S Fürtöskölest azt szereti, meg zöldség, gyümölcs, de ennyi... mit lehet ez ellen tenni?

(Megvan az új madárka, egy tojó.
A törpét ahogy visszaengedték a régi társaihoz, láthatóan nagyon boldog volt :) )

_________________
anit


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 10, 21:18 
Ilona írta:
Remélem sikerül a madárcsere.Nem szeretnélek megbántani,de szerintem
nagyon helytelen,hogy magból csak napraforgót adsz a kis kedvencednek.
Ez olyan mintha Te mindig csak csokoládét ennél.Gondolom,hogy Krisznek
is ez a véleménye,előbb vagy utóbb,de inkább előbb beteg lesz.


Üdv.Ilona

_________________
Ilona


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 10, 20:54 
Remélem sikerül a madárcsere.Nem szeretnélek megbántani,de szerintem
nagyon helytelen,hogy magból csak napraforgót adsz a kis kedvencednek.
Ez olyan mintha Te mindig csak csokoládét ennél.Gondolom,hogy Zoltánnak is az a véleménye,előbb-utóbb beteg lesz.


Üdv.Ilona

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 10, 18:19 
Az lesz, Ilona, most várom a páromat és visszük vissza, egy kecskére becserélni. Én sem szeretek kereskedésből madarat venni, de a kecském szomorúsága erre sarkallt.

Amúgy nincs hasmenése, csak borzolja a tollait és pihen, amennyit csak tud.

Az a baj, hogy ő mindig kiválogatta a napraforgómagot a vegyes magok közül, így már csak azt kap. De főzök neki tojást is és zöldséget, gyümölcsöt mindig adok neki.

_________________
anit


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 10, 18:12 
Szervusz Anit !


Nagyon sajnálom,hogy igy jártál az uj lakótárssal.Az én kecském
ferbruár óta van egyedül.Nem hiszem,hogy örül neki,de nincs semmi
baja.Most vedlik ezért természetes,hogy csendesebb.A székletét megnézted,nincs hasmenése?Egyébként régről tudom,hogy kereskedésben
csak nagyon felkészülten szabad madarat vásárolni.Én a pintyeimet mindig
ismerősökön keresztül,tenyésztőktöl vásároltam.Bizots vagy benne,hogy jól eteted a kecskédet.Én a zöld és a lágyeleségen kivül a magokat is nagyon vegyesen adom neki.Kap pinty és nagypapagáj keverékből,kap egy kevés négermagot,kendermagot és hetente egyszer mákot is.Imádja tyúkhurt,az
összes tejes fűmagot,pásztortáskát.Persze ezt Pesten nem tudod megcsinálni
,de a neki szánt aprómagokat kitudod csiráztatni.
Azt irtad,hogy kézzel nevelt madár,szerintem most még megis van sértődve
,hogy nem kivánt társat kapott.Inkább válaszd el őket.


Üdv.Ilona

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 10, 14:44 
basszus, a kecském folyton alszik (ha kiengedem akkor is). Nem bírják egymást az új madárral. Kergette a kicsi, miközben riasztószerű hangot adott ki. .. lehet, h tényleg csere lesz:(
Sajnálom a törpét is,mert ő se nagyon úgy tűnik, mint aki jól érzi magát.

_________________
anit


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 9, 22:18 
igen, kereskedés, mert féltem, h ha nem időben csinálok vmit,akkor baja lesz (a magányosság miatt).

Nos, előbb figyeltem őket, a kecske menekült a kis bugris elől, az meg csipogva követte, de nem csinált semmit, ahogy közel voltak egymáshoz.
Most épp féltékeny a kecskémre, mert ő kint alszik (megsajnáltam, ahogy ott könyörgött, h "vegyél már ki, nem hallod, hogy rikácsol?!").

A kereskedős csajszi azt mondta, ha nem "válik be" a madár, visszavihetem (és levásárolhatom az árát). Ez nekem eleve elég bizarrul hangzik. Úgy gondolom, hogy most azért mégiscsak felelősséget vállaltam érte, megpróbálok helytállni.... és tanácsokat kérek majd itt:)

_________________
anit


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 9, 21:22 
anit írta:
Énis kecskét akartam, de nem egy ugyanilyen sárgát, de csak ilyenek voltak. Zöldet akartam volna, amúgy meg 8rongy volt, kissé sokalltam nem kézzel nevelt egyedért. Így megkérdeztem,h lehet -e mellé más fajt és mondták, h nem lesz gond.
Ugye tényleg nem?

Beengedtem a ketrecbe, Sid addig kint volt. Mikor bemászott, rá se hederített a jövevényre, csak zabált. A kis mohó meg megszeppenve ült. Nemrég hallottam, h elég éles a hangja :D
Szerinted fognak haverkodni, vagy ilyen "észreseveszemhogyittvagy"-stílus lesz továbbra is?

Kedves Anit!
Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de téged kissé átvertek... Örülj neki, ha nem foglalkoznak egymással, a rózsás törpe ugyanis leggyakrabban úgy foglalkozik a lakótársaival, hogy lecsipegeti a lábukat... Persze akadnak kivételek, de a törpepapagájok tipikusan agresszív madarak más fajokkal szemben, de még a nemzetségükön (sőt fajukon) belül is lehetnek veszekedések, ha nem megfelelően lettek társítva...
Egyébként pedig 8 ezer forintért gyönyörű rózsás színváltozatot kaphattál volna, párban. A reális ár 2-3000 Ft/egyed. Gondolom kereskedésben sikerült, ott ilyen kedvesek az emberek...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 29, 11:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 9, 21:13 
Énis kecskét akartam, de nem egy ugyanilyen sárgát, de csak ilyenek voltak. Zöldet akartam volna, amúgy meg 8rongy volt, kissé sokalltam nem kézzel nevelt egyedért. Így megkérdeztem,h lehet -e mellé más fajt és mondták, h nem lesz gond.
Ugye tényleg nem?

Beengedtem a ketrecbe, Sid addig kint volt. Mikor bemászott, rá se hederített a jövevényre, csak zabált. A kis mohó meg megszeppenve ült. Nemrég hallottam, h elég éles a hangja :D
Szerinted fognak haverkodni, vagy ilyen "észreseveszemhogyittvagy"-stílus lesz továbbra is?

_________________
anit


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 24, 12:17
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO