Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 149  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 20, 15:41 
Szóval Ők is mutálnak :)

Az lehet. Eztet én még nem tudom, de majd megtudom... mondjuk idén Pilisvörösváron.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 20, 14:42 
Végül is csak egy ötlet volt :) Ha úgy alakul, akkor majd kipróbálom személyesen. A tőled vett kis sárga lesz a karmester.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 20, 14:34 
Viszont az nem biztos, hogy rossz ötlet, hogy eleinte egy idősebb a tanáruk... aztán félidőben kiveszi az ember közülük nem?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 20, 14:03 
Majd megmutatom neki, hogy ott van a papája a képen :) Biztos Ő is hasonlítani akart rá, azért akart olajból álarcot... de szerencsére csak a szárnyát sikerült beolajozni. :)

Ezek szerint több madarat is viszel, akkor versenyre? Egy egész kollekciód versenyzik?

Nem szoktak betenni egy idősebb hímet is a kollekcióba, aki az iskolázás során megmutatja, hogy miként is kell énekelni?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 20, 13:51 
De ezek a kalitkák szétszedhetők egy-egy darabra gondolom, hiszen azt írtad, hogy kezdetben egymás mellé kerülnek és kezdetben látják egymást, majd papírral eltakarod őket, majd aztán nem is látják egymást.

Vagy ez még egy közös kaltikában történik? De akkor a papírral hogy feded el egymástól őket?

A képen betett füttykalitban már nem látják egymást, ez tiszta sor, hiszen egymás alatt, felett vannak.

Amit nekem adtál madárkát, Ő milyen tanonc volt? Ha nem emlékszel rá (csak a szerelésére), akkor gondolom nem lehetett kiemelkedő.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 20, 12:08 
Szépek a zöldek... ugye van egy zöld tojód is? Na mindegy. Nem szabad rollert szín alapján választani.

Mekkorák ezek a kis kalitkák és hol lehet ilyeneket venni? Kell nekik mutatni valami referencia nótát (teszem azt felvett hangról lejátszani nekik, hogy tudják és rögzítsék magukban, hogy mi az etalon), vagy maguktól tudják a dolgukat és nem tanulnak el hülyeséget?

Ilyenkor külön szobába kerülnek, hogy ne hallják a színkanárikat és tanuljanak el tőlük rossz hangokat?

A repce nem helyettesíthető mondjuk amaránttal? Tényleg hallhatóan mélyebb lesz a repcétől a hangjuk?

Sajnos most gondolkozom, hogy a mi lakásunk nem alkalmas ilyen feladatra... :( pedig jó lenne jövőre a versenyen részt venni, de én nem tudok ilyen elkülönített helyet biztosítani nekik, bár gondolom ez nem kötelező.

És a versenyen nem csak egy-egy madara indul a versenyzőknek, hanem egy egész kollekció?

Pardon a sok kérdésért, mert bár olvastam a "A Harz-i roller kanári (Tananyag)" témában foglaltakat, de kíváncsi voltam, hogy ez valójába hogy zajlik, mert ott sem láttam néhány részletet tisztázva.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 20, 11:27 
Én szívesen venném, ha írnál arról, hogy az iskolát hogy kell elképzelni, azaz miként zajlik a felkészítés a versenyre (nyilván a személyes titkokat, ha vannak, nem kérdem, csak az általánosságokat).

Zöld rollert még nem is láttam. Be tudnál róluk tenni képet?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 17, 13:04 
Már ez alapján az egy madárka alapján is (bár egyből nem szeretek általánosítani), de az tűnik ki, hogy sokkal talpraesettebb és okosabb, mint a színkanári. Érdekes.

Szerelni szereljenek csak, de remélem utána nem lesznek feketék... bár végül is az egy egyedi szín lenne... főleg a rollerek tekintetében :)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 17, 12:34 
:oops:
Ez teljesen jogos, de a kettő sztem összefüggésben állhat egymással.

Legalább is a természetben biztosan... a természetes kiválasztódást meg a tenyésztőnek kell eljátszania azzal, hogy melyik madarához milyen párt választ (hogyan tartja a madarakat), így valójában a tenyésztő tulajdonságok alapján szelektál (jelen esetben az éneklés áll a középpontban, hiszen az ének alapján szeretnénk egyre jobb madarakat).

Én nem tudok szelektálni, mivel csak egy madárkám van, éppen ezért örülök, hogy a magabiztosságát, rátermettségét és pimaszságát tovább örökítheti. Ezek olyan tulajdonságok, amiket valószínűleg a legtöbb kanári tartó szeretne látni a madarában, így én is - mint leendő tenyésztő is - szeretnék látni az utódokban.

Nyilván a dolog nem ilyen egyszerű. A lényeg, hogy örülök, hogy a lehetőség adott, hogy a tökösségét tovább adja :) Erre akartam kilyukadni.

Aztán persze lehet megdöbbenek majd Pilisvörösváron, hogy vannak sokkal tökösebb rollerek... :) Akárhogy is. A folyamatos éneklésével (ami egyre jobban tetszik) és személyiségével kezd egyre szimpatikusabb lenni ez a fajta. Szóval jól döntöttem, hogy rollert választottam és hogy végül nem a tarkát vettem meg tőled, hanem Őt a kis szerelőt :)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 17, 11:05 
Szóval akkor arra nyugodtan hagyatkozhatok, hogy mennyire látom magabiztosnak a madárkát. A roller már szinte megfogható kézzel... sokat fejlődött. Egyre kevésbé fél tőlünk és már 20 cm-re megközelíthető. Sőt! Néha elég közel száll hozzánk kíváncsiskodni. Kifejezetten örülök neki, hogy kezd tökös lenni.

Így kezdőként is úgy érzem, hogy az utódoknál nagy szerepe lesz annak, hogy egy domináns madártól vannak, akinek ma reggel az éneke kicsit még hangosabb is lett (mintha telne az önbizalomtól... vagy csak nagyon ízlett neki a petrezselyem, amit elég ritkán szokott kapni).

A fehér is 2010-es születésű és ivarérett. Kb. egy idősek lehetnek. Sztem a fehér azért követi állandóan a rollert, mert fél tőlünk és fél egyedül maradni.

Tegnap előbb zártam be a rollert, mert előbb végeztem a kalitja takarításával. A színkanári amíg a kalitját takarítottam állandóan odaszállt a roller közelébe... beszédes ez is (bár lehet csak azt látta, hogy a roller már falatozik a kalitjában és Ő meg éhes volt).


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 17, 10:03 


Mikor adtam nekik petrezselymet, akkor összekaptak... pontosabban a fehér kanárim mindig meg akarta csípni a rollerem, hogy menjen odébb. Ez azt jelenti, hogy a fehér kanárim a domináns? De ha Ő a domináns, akkor miért pont a roller az aki állandóan énekel?

Nem úgy működik ez a dolog, hogy két dudás nem fér meg egy csárdában, azaz ha egy légtérbe engedem őket, akkor nem "kussoltatja" le a domináns a többieket?

Mondjuk az érdekes, hogy a rollerem egyedül is elvan (4 hónappal korábban érkezett hozzánk és egyedül is kitűnően érezte magát) és gyakorlatilag tesz rá, hogy a másik mit akar. Meg vannak a kedvenc helyei és mivel a fehér színkanári még kicsit parázik tőlünk, ezért bizonyos helyekre nem meri követni a rollert... csak hívogatná... a másik meg szarik rá.

Valójában a dominanciával kapcsolatban érdekelnének a dolgok. A betett videó alapján a roller tűnik dominánsnak, hiszen Ő énekel... egyébként meg a másik tűnik annak, ha kajáról van szó (természetesen ritkán engedem ki őket együtt... általában a saját kalitkáikban csücsülnek, de néha engedek nekik egy kis társas életet).


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 15, 19:05 
feketemarcsi írta:
Ha jól láttam, még evés közben is megy neki. :lol:


Igen. Ez a saját mutatványa... szinte minden helyzetben képes énekelni (még ugrálások közepette is) :)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 15, 18:59 
feketemarcsi írta:
Milyen helyes lett ez a kis szerelő palánta. :D


Az legalább is biztos, hogy az énekléshez jobban ért, mint a szereléshez :) Köszi.

Az látszik a videón, hogy minden út a kis etetőhöz vezet. Igazi bélpoklos. A színkanári fele annyit se enne, de Bocsi, amit elé teszünk mind megeszi... mégis mivel igen mozgékony, ezért nem tud igazán elhízni.

Igaz, a tojásos kaját Ő nem annyira szereti (ami éppen az egyik leghizlalóbb dolog), míg a színkanári nem tud meglenni nélküle.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shyrkahn 2011 okt. 15, 19:03-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 15, 17:54 
csdo írta:
Köszi szépen a sok infot, én is a rollert nézegetem egy ideje, (elég kevés a youtubeos video róluk)
köszi a megerősítéseket
akkor egy fiúka lesz a kiszemelt, nem akarom szegény tojót kínozni egyedül
Akkor már tényleg csak a beszerzés van hátra, mert a kalikta várja nagyon (mi meg pláne)
:D
köszi


Nincs mit.

Ez itt a saját madaram ének hangja (meg nyilván ugrándozása):


(A háttérben néha felhangzó hangos csipogás a színkanáritól jön, a gurgulázás a rolleré).


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 14, 11:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2011 okt. 15, 16:19 
köszi, nézegetem akkor még egy kicsit, nem akarok beleugrani, szeretem előtte körüljárni a dolgokat
:)



feketemarcsi írta:
Van a youtube-on roller sok, csak nem magyar felvétel. Itt tudsz szemezgetni:

http://www.rollerkanari.hu/forum/viewtopic.php?f=8&t=30


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 14, 11:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2011 okt. 14, 16:41 
Köszi szépen a sok infot, én is a rollert nézegetem egy ideje, (elég kevés a youtubeos video róluk)
köszi a megerősítéseket
akkor egy fiúka lesz a kiszemelt, nem akarom szegény tojót kínozni egyedül
Akkor már tényleg csak a beszerzés van hátra, mert a kalikta várja nagyon (mi meg pláne)
:D
köszi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 14, 14:11 
A roller a leghalkabb, de csipogni - ahogy Marcsi is írta - ugyanakkora hangerővel csipog, mint a többi fajtársa.

Lakásba én is rollert vettem, de aztán rájöttem, hogy igen vastagak a falak, így került mellé egy színkanári is... mondjuk utóbbi mellett nem szívesen aludnék (nem is a hálószobánkban van), mert világosodással együtt ébred és énekel, ami tényleg olyan hangos, hogy aludni nem nagyon lehet tőle.

Valóban roller lesz a megfelelő választás, ha az ágy mellé teszitek a kalitkáját.

A beszerzéssel kapcsolatos infókért goto pl. Marcsi.

csdo írta:
Az alakkanárik még halkabbak lennének a rollertől is pl tojó esetén?
Egyszerűen a kereskedésekben akkora a hangzavar a hullámosok rikoltozásától, hogy nem tudok beazonosítani semmilyen kanári hangot :) A youtube-os videón meg vagy ezren vannak együtt vagy a gazdijuk füttyög vagy áthallatszik más madár, így aztán elvesztem a hangok útvesztőjében :)

Színre nekem a roller is bejön (tény, hogy az alakkanárik szebbek), még ha nem is ő a legdíszesebb :)

Sajnos a hang nálunk kulcskérdés, mert közel lesz a kaltikához az ágy...

Dóri


shyrkahn írta:
Szia!

Ha inkább a küllemében akarsz gyönyörködni, akkor lehet nem a roller a legmegfelelőbb kanári fajta választás, bár kétségtelen, hogy ez a leghalkabb fajta, de ugyanakkor általában közel sem olyan díszes, mint pl. az intenzív szín -, vagy alakkanárik.

Mindenesetre, ha csak gyönyörködni akarsz benne és roller lesz mégis a befutó, akkor tojót vegyél szerintem, mert a tojók jóval kevesebbet és ritkábban danolásznak (küllemre meg nincs számottevő eltérés a két nem között).

Én mondjuk kezdő vagyok... lehet a tapasztaltabbak mást mondanak.

csdo írta:
Sziasztok!

Hetek óta nézegetem a rolleres oldalakat, mivel nemrég kaptunk ajándékba egy kalitkát. Kanárit illetően kezdők vagyunk,de volt már pintyünk és hullámos papink is, most a roller tetszett meg.
A netes irodalmat elolvasgattuk de még így is elég homály pár dolog, leginkább a tollasok beszerzése
:)
Ha egyedüli madárka lesz (semmi tenyésztési cél, csak gyönyörködni főleg a küllemében mint a hangjában) hímet vagy tojót érdemes tartani?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 14, 11:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2011 okt. 14, 12:20 
Az alakkanárik még halkabbak lennének a rollertől is pl tojó esetén?
Egyszerűen a kereskedésekben akkora a hangzavar a hullámosok rikoltozásától, hogy nem tudok beazonosítani semmilyen kanári hangot :) A youtube-os videón meg vagy ezren vannak együtt vagy a gazdijuk füttyög vagy áthallatszik más madár, így aztán elvesztem a hangok útvesztőjében :)

Színre nekem a roller is bejön (tény, hogy az alakkanárik szebbek), még ha nem is ő a legdíszesebb :)

Sajnos a hang nálunk kulcskérdés, mert közel lesz a kaltikához az ágy...

Dóri


shyrkahn írta:
Szia!

Ha inkább a küllemében akarsz gyönyörködni, akkor lehet nem a roller a legmegfelelőbb kanári fajta választás, bár kétségtelen, hogy ez a leghalkabb fajta, de ugyanakkor általában közel sem olyan díszes, mint pl. az intenzív szín -, vagy alakkanárik.

Mindenesetre, ha csak gyönyörködni akarsz benne és roller lesz mégis a befutó, akkor tojót vegyél szerintem, mert a tojók jóval kevesebbet és ritkábban danolásznak (küllemre meg nincs számottevő eltérés a két nem között).

Én mondjuk kezdő vagyok... lehet a tapasztaltabbak mást mondanak.

csdo írta:
Sziasztok!

Hetek óta nézegetem a rolleres oldalakat, mivel nemrég kaptunk ajándékba egy kalitkát. Kanárit illetően kezdők vagyunk,de volt már pintyünk és hullámos papink is, most a roller tetszett meg.
A netes irodalmat elolvasgattuk de még így is elég homály pár dolog, leginkább a tollasok beszerzése
:)
Ha egyedüli madárka lesz (semmi tenyésztési cél, csak gyönyörködni főleg a küllemében mint a hangjában) hímet vagy tojót érdemes tartani?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 14, 12:12 
Szia!

Ha inkább a küllemében akarsz gyönyörködni, akkor lehet nem a roller a legmegfelelőbb kanári fajta választás, bár kétségtelen, hogy ez a leghalkabb fajta, de ugyanakkor általában közel sem olyan díszes, mint pl. az intenzív szín -, vagy alakkanárik.

Mindenesetre, ha csak gyönyörködni akarsz benne és roller lesz mégis a befutó, akkor tojót vegyél szerintem, mert a tojók jóval kevesebbet (értsd: inkább csak csipognak) és ritkábban danolásznak (küllemre meg nincs számottevő eltérés a két nem között).

Én mondjuk kezdő vagyok... lehet a tapasztaltabbak mást mondanak.

csdo írta:
Sziasztok!

Hetek óta nézegetem a rolleres oldalakat, mivel nemrég kaptunk ajándékba egy kalitkát. Kanárit illetően kezdők vagyunk,de volt már pintyünk és hullámos papink is, most a roller tetszett meg.
A netes irodalmat elolvasgattuk de még így is elég homály pár dolog, leginkább a tollasok beszerzése
:)
Ha egyedüli madárka lesz (semmi tenyésztési cél, csak gyönyörködni főleg a küllemében mint a hangjában) hímet vagy tojót érdemes tartani?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 14, 11:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2011 okt. 14, 11:43 
Sziasztok!

Hetek óta nézegetem a rolleres oldalakat, mivel nemrég kaptunk ajándékba egy kalitkát. Kanárit illetően kezdők vagyunk,de volt már pintyünk és hullámos papink is, most a roller tetszett meg.
A netes irodalmat elolvasgattuk de még így is elég homály pár dolog, leginkább a tollasok beszerzése
:)
Ha egyedüli madárka lesz (semmi tenyésztési cél, csak gyönyörködni főleg a küllemében mint a hangjában) hímet vagy tojót érdemes tartani?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 149  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO