Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 149  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 12:14
Hozzászólások: 75
Valódi név: Kovács Krisztián
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 25, 23:32 
Sziasztok,

meghalgattam én is Doromboló felvételét és tényleg profi....

:31: A kezdők nevében is köszönöm !!!!!! Végre tisztul a kép kicsit... :)

Az egyetlen rolller hímem, amikor meghallotta rögtön énekelni kezdett :)


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 25, 21:46 
A Rőderektől nincs semmi ???... :shock:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 25, 21:12 
Sziasztok!

Ma egy újabb fészek lámpázásán vagyok túl! 5ből 4 jó az 5. necces kicsit...
A pindúrok szépen növekednek KOPPP-KOPPP!
Necótol vásárolt tojóm ami szintén anyai ágon Röder 5 tojáson csücsül!
Egy másik szintén Necotól vásárolt tojóm a napokban biztos eltojik őt a hirhedt szintén Neco-s fehér 06os hímmel ugratom össze már napok óta!
A harmadik Neco-tól vásárolt tojó megfúrta a fészket, már két napja kapja a szintén Necotól vásárolt 2007champion hím kisfiát némi nemi élet gyakorlása miatt! (jófej a Neco jól ellátott madárral :lol: )
Szóval ez a helyzet kb!
Valamint újabb 3 picit gyűrűztem ma ők más nevet kaptak H16 029 02-03-04/09 re keresztelkedtek recesszív fehér színben.... (bocsesz az OFF miatt) sajnos az 1es gyűrűt elhagytam... :cry: :lol:


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 25, 17:28 
Perzse hogy észrevettük ! Reggelente merevedéssel ébredek !... :wink:
Kicsit megmaszírozom s aztán elmúlik !....asszem isiász a neve !... :lol:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 25, 17:03 
Sziasztok, rolleresek!
No, írok egy sort, míg a kapcsolat engedi... aztán majd török zúzok, de addig szépen viselkedem :lol: .

Jóvan, Neco, nem veszem. Én is így gondoltam, hogy nem piszkálom ezt a csajszit, mert kinézem belőle, hogy már az első matatás után otthagy nekem mindent... Jelen pillanatban dúl a lamúr Ilus és Gábris között, a csajszi már újból megfúrta a fészket. Szóval nem veszem.

És Gerti is újból fészket rak. A legnagyobb szorgalommal szépítgeti, már az ülést is kipróbálta rajta. Gizi is egyre nagyobb igyekezettel hordja a fészekanyagot. Illés mindkét csajszit boldogítja, amit istenes fejbekólintás nyugtáz :lol: . Ezek a nők :roll: ...

Icám, akár tavaly is, a kis kövérke, nagyon jó kotló! Számításaim szerint 2-án kell keljenek a saját tojásai- mert elárulom, alácsempésztem az Ilus tojásait is lesz ami lesz alapon. De csak kettőt... Azoknak 6-án kellene pattani. :roll: Úgyhogy jöhet a fejmosás. Azt hiszem, be kellene addig szereznem valami infralámpát, mert egy tojásokon ülő tojó alá mégsem tehetem majd a fiakat, ha lennének... Netán egy hímet vennék rá az etetésre... Ú, babám. Tudom, nem vagyok ecccerű eset... Tényleg, van valamelyiketeknek infralámpája? És milyen??? Súgjatok léccilécci!

A piros betűs kötelező hanganyagot én is meghallgattam. Többször is! Doromboló, szuppper! Na látod? Ez kellett!!! Mert nem mindegy, hogy a bötűkkel leírt hangot hogyan halljuk képzeletben és a valóságban melyik is az! Köszi! 8) Azt azért hadd jegyezzem meg André barátunk mellett, hogy a Dorombi-fütty nem volt a legmélyebb és leghosszabb, ezért én azt a 27 helyett csak 25 ponttal jutalmazom :lol: :lol: . És mintha a háttérben! egy rövid kacagó strófa is elhangzott volna :wink: ... Az összhatás csillagos ötös! :lol:

Osztán erre az aradi gyerekre jól ráijesztettem... :shock: Na ő is pont így nézett legutóbb... 8)

Királymatyi meg meghótta magát? Mi lelte, nem tudjátok? S a többiek???

No, mára asszem ennyi. Ja, gyün a tavasz, észrevettétek?! :D
Puszi nektek: Gabesz


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 25, 14:15 
Az alsó madárnak csak az első futamát lehet élvezni a többit már sajnos nem !...De miután kivittem, egy másik sokkal diszkrétebb kis csapat maradt elől, azért az kellemesebb volt hallgatni....
Marcsi a rigóg megérkeztek !....Én voltam kint értük s mivel nem aludtam előtte már 2 napja ezért odafele kb. 10 szer elaludtam vezetés közben de hál Istennek megúsztam !...Ott az öreg Smetákné csinált nekem olyan erős KV-t, hogy a szívem majd kiverte a szélvédőt hazafelé !--- :lol: ...
Szóval Vasárnap délután jöhettek !...

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 25, 10:35 
Kötelezően végighalgattam a videót!
Most mehetek a fülészetre.
A dorombolónak nagyon magas a susogása biztos őt is a tojó mellől vették ki :lol: :lol: :lol: !


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 25, 10:18 
Na ! Akkor használjuk ki a necóka segítségét és figyeljük meg a felvétel legelső részét ameddig még nem szólalok meg..
Előre bocsájtom, hogy ez egy kétéves madár sőt, a tojó mellől vettem ki a felvétel kedvéért tehát nyilván nem verseny madárról van szó amit azért fontos tisztázni mert azóta felszedett a madárházban egypár kellemetlen hangzást amit a megszólalása első 3 másodpercében be is mutat és a strófát lezáró fütty is szinte kiabáló de az összes többi sem annyira mély, mint ha sötétítettük volna !... Viszont arra is alkalmas a felvétel, hogy elkezdjük tanulni a pontozást !
Tehát !...A legelső 3 másodperc egy rossz KNORR (azaz doromboló) hallatszik amivel sokat nem kell törődni, nem olyan hogy büntetni kéne de pontot sem sokat érne... Megjelent a "víz" ami eléggé ritka ebben a hangzásban...Ha jól odafigyelünk olyant halliunk benne mintha egy felmosórongyot csavargatnának a vödörbe !...Ugye ???...
Azután egy különleges hangzást hallhatunk amit a német HOHLKNORR-nak mond ( A HOHL a hohlrollen rövidítése és kongvagördülőt jelent), azaz mikor a KNORREN (vagy doromboló) nem a klasszikus macska dorombolására hasonlít, hanem határozottabban jelenik meg magánhangzó, ráadásul a kívánt "Ú" fekvésében + pici "r" betűben planírozva !....Ide igazán vájt fül kell de azért vannak a bírók !...Nos hát az ilyen HOHLKNORR-nál mindkét helyre be lehet írni az értékszámot ami ebben az esetben egyformán 23 a dorombolóra és 23 a kongvagördülőre.
Ezután meglágyul és tiszta, mélyülő burkolatban jelenik meg egy szép, mélyen hajlított HOHLROLLEN (tehát magyarul kongvagördülő). Többet érne az előbbi hohlknórnál ha csak a hohl részét nézzük de mivel eléggé rövidre sikeredett és a méllysége sem annyira utánozhatatlan ezért maradjon az előbb "beírt" 23 a hohlra is !...Bár őszintén szólva az az ütem lassított mélyre hajlítás lehet hogy kívánná a 24-et !?...Bírója válogatja !... Aztán tovább hallgatva az éneket egy felgyorsított füttynek is beillő de mégis csak HOHLKLINGLIT (HOHLKLINGEL = KONGVACSENGŐ) hallunk amin szintén érződik a tréning hiánya ezért ezt ebben az állapotában már "csak" 16 os értékszámmal illetném...Az egész futamot lezáró 3-4 PFEIFEN (fütty) szintén 16-ot érdemel....Összeségében tehát :
Kongvagördülő : 23
Doromboló : 23
Kongvacsengő : 16
Fütty : 16
ősszbenyomás : 9
--------------------------
Össz : 87 pont ...ami így is kitűnő minősítés !
Még mindig a 24-es hohlon gondolkodom...Oké ! Legyen és akkor a madár most 88 pontos ! :roll: :lol:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 25, 9:25 
Hát igen ! Sajnos már a verseny rigók a szerelem nyilasával kokettálnak !
Ez az alsó madár a tavalyi kollekcióm egyik madara, amelyik a sok öhöm-öhm-től kicsit megférfiasodott miáltal olyan lett a hangja mint a repedt fazék ! Még az első strófát úgy ahogy előadta de a többit nem hagytam volna benn ?!...Mondtam is a háttérben a magamét amit ha figyelsz belebele töröltek. A második strófáját már a rekedtségig próbálta nyomni...
Érdekes, hogy a fenti -nem látható- kis fiatal, most érő, késői "Sydó"-k mennyivel bársonyosabb kellemesebb hangzásúak még....Sajnos ők is csajozni fognak nemsokára !...Persze nem minden madárra igaz, hogy tönkre megy a hangja az ivarzás után....de sajnos a többségén letörölhetetlenül ottmarad a megférfiasodás !...

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 25, 3:40 
Rugovics Péter írta:
Sziasztok!

Maróti Béla cikkét a Rollerekről hang és képanyag kísérettel megnézhetitek a www.kisallatgyor.hu oldalon a cikkek rovatban.



Bélám! q..a jó kis felvételt csináltál!!! végre egy olyan, amin meg tudja különböztetni mindenki az alapfutamokat! Mindenkinek kötelező végighallgatni!!!
A hangok talán nem az igaziak - a versenyrigóidról lett volna a f@..a a felvétel!- de piszok jó a kép, príma a magyarázó szöveg, egyértelműen megkülönböztethetőek a futamok, remek kis okító anyag!!!
:31:

idre is varázsolom, ne kelljen messzire menni okosodni:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EuzJZFYw6pM[/youtube]


Gabesz írta:
...Akkó most kivegyem vagy ne vegyem???


NE VEDD KI!!! :23:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 14:19
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: győr
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 24, 17:39 
Sziasztok!

Maróti Béla cikkét a Rollerekről hang és képanyag kísérettel megnézhetitek a www.kisallatgyor.hu oldalon a cikkek rovatban.

Ezúton is szeretném neked kifejezni a köszönetemet Béla a segítségért!

A jövőben szeretnénk minél több ilyen alapos ismertetőt leközölni más fajtákról is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 21:51 
Szia,Gabesz!!

Akkor te már mindent tudsz,mit és hogyan csak azok a fránya tojók,kibabrálnak veled,jó lenne ha rendbeszednéd őket,ha meg nem bírod ereszd rájuk a macskát :lol: :lol: :lol:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
  
Hozzászólás 2009 feb. 23, 20:40 
üdv. tisztelt Tibor .nagyon köszönöm a levelét .az öröklödésmenet kicsit elszomorított,a borsos áruk ugyszintén. mint ahogyan Cserna Zoli írta a levelében a nemértését,velem keverte össze őt.Ő canary1, én kanary71 vagyok (születési évem 1971 )után.a you tube-n látható,hallható malinóknak a hangjuk nagyon tetszik. az a mély bugyborékoló "hangos"(rollerhoz képest)ének,a fülemülére emlékeztetö "capp-capp" hang számomra csodálatos .csak az az éles visitás ne lenne.hogy lehetne KIÍRTANI az énekéböl??madárbaráti üdvözletem maradok tisztelettel: Teszlák János Félix Kanary71


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 20:15 
Varga Tibor írta:
Tisztelt CANARY-1 az űzenetet megkaptam és már irtam is vissza csak nem birom valamiért elkűldeni majd este elkűldőm-ha megjőn a szaki-a fiamra gondoltam :54: :54: MINDENKINEK TIBI


Üdv kedves Tibor !

Kérlek, homályosíts fel, milyen üzenetemet sikerült megkapnod...???
Mert valahol elvesztettem a fonalat...
Mi több, én sem kaptam Tőled üzit...

Tisztelettel:

canary1


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 20:15 
A necó azt akarta mondani, hogy mivel nem tudja, hogy hol csinálsz valami anyuciszerű túlgondoskodást ezért inkább a közelibe se mennnyé jobban járunk ha nem veszed ki !...Én meg azt mondtam, ha mégis kivennéd akkor nehogy csak egyetlen műtojást haggyál benn mert ez esetben lehet hogy kevés !?...Én is kettőt szoktam tenni, azaz az első igazi tojás után is egyet és a második után is mégegyet teszek be és ehhez tojik még egyet amit kiveszek de már nem teszek több műtojást és másnap mégegyet fog tojni azután rakom vissza az összeset és ki a műtojásokat ...

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 17, 22:15
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Arad Romania
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 20:02 
:shock:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 19:59 
Jóvan. Akkor míg fizeted az áldomást, mert errefele így szokás :lol: , elmondom a gyűrűk dógát.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 17, 22:15
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Arad Romania
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 19:50 
beleszagulenak de kicsit meszi van inkab marad a farsang


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 19:39 
Az attól függ, hogy hová tartozol... Hát onnan. Az itthoni kapcsolatot majd megírom püben, ha sikerül, vagy telefonon, mert tudod, ez itt a HMNK szalonja. :wink: Tényleg, hogy döntöttél? Beleszagolsz a csíki levegőbe vagy megnézed a torockói farsangtemetést?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 17, 22:15
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Arad Romania
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 19:33 
GYURUKET HOL LEHET RENDELNI?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 149  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 7:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO