Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 145, 146, 147, 148, 149
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 17:05 
HELLÓ MINDENKINEK :!: Gratulálok a Kynyoo-nak ás a Krissz-nek is :31: :31: Őrűlők hogy beindult A ROLLER ŰZEM a tőbbi tenyésztőnek is SOK SIKERT és sok jó madarat kivánok :59: :59: :59: A SZegedi kakasoknál mi ujság van :?: ŰDV. MINDENKINEK TIBI :54:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 16:54 
:75: , mondtam, ködös itt nálunk...
Szóvel a Vörsöny... Hát ammég nagyon messze van. De valahol biztosan megmérettetem, ha lesz akit :wink: . Gyűrűk még sehol... Lehet, bezárt az alu-bánya :shock: .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 16:49 
Gabesz írta:
Kynyoo írta:
Hát nem bánnám ha nem kellene!
Na de ma már minden kiderül ha haza érek egyszer!
Remélem holmi sztrájk meg hó se fogja utatokat állni!
:thumright:


Mi? Hol? Merre??? Megyek valahová??? Vagy nem rám céloztál? Én a virtuális rollersulira gondoltam...
Most hó sincs, sztrájk sincs... Csakhát... :? De tudom már, hogy milyen finomsággal készülnek a fogadásotokra! :wink:
No, sebaj, majd koccintok itthon az egészségetekre! És ti majd itt szépen beszámoltok a történtekről!


Én versenyre gondoltam! :oops:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 16:45 
feketemarcsi írta:
Elpusztult tojó?

Tojó nem psztult el, hanem két hím, amelyik egy tojóval párosodott, amelyik feltételezett hordozója valami baktériumnak, vagy gombának...

Az elpusztult hímtől, amit 3 napig antibiotikummal kezeltek és hétfő reggel pusztult el vettek a boncolás folyamán mintát tenyésztésre, amit baktériumokra és gombákra vizsgálnak.Ha baktériumot találnak, akkor annál rezisztencia vizsgálatot is végeznek.

Ennek a vizsgálatnak péntekre lesz eredménye legkorábban és akkor fog kiderülni, hogy hogyan tovább.

Adok a tojócskának fészket, de azt hiszem a hímet csak akkor kaphatja meg, ha kiderül mi is volt a baj tulajdonképpen.

Biztos, ami biztos!


Hímet akkor szoktunk adni a csajszi mellé, ha már megfúrta a fészket. No, az úgy akkor pont jó lesz, mert mire péntek lesz, kiderül, hogy beborult? vagy se. Addigra ha fészket adsz a tojónak, talán még meg is fúrja és jöhet a szerelem!!!

Idézet:
A többit meg majd a hétvégén megcsinálom, remélem meglesz az anyag, mer mérges leszek a fatelepes bácsira... Má' három hete ígéri...


Azétt erdőírtás ne legyen! :shock: :lol:

Ja, még csak annyit akartam kodácsolni, hogy tavaly nekem voltak ilyen pánikszerű rohamaim :shock: :roll: ... Nagyon remélem, idén sokkkkkal nyugisabb év elé nézek. És bocs, hogy összekevertem-kavartam a madaraid, egy adott pillanatban már nem tudtalak követni a visszaolvasáskor. De az is lehet, hogy túl ködös itt nálunk :lol: . Sajnálom az elpusztult madarad. Vagy madaraid. Má esse tudom.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz 2009 feb. 11, 16:51-kor.

 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 16:05 
...és hová teszed a fészket ?..Az előbb írtad, hogy még nincsenek kész a kalitok !?... :shock:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 15:06 
feketemarcsi írta:
Egyetlen hímecske maradt és félek betenni tojóhoz, amíg nem tudok biztosat.

Ha ennek is valami baja lesz, akkor kész, nincs több hím...

Az nagyobb tragédia, mint ha most a tojó letojik 1-2 üres tojást, mert hím nélkül meg egyetlen fias tojás sem lesz...

... Lehet, hogy csak rágcsálta a spárgát és beleejtette.


Nem akarom beleütni a csőröm, de szerinted most ki fog derülni az is, hogy a szóban forgó etetőn alvó tojó (mennyivel szebb és egyszerűbb, ha neve van...), vagy az egy szem hímed, aki az elpusztult tojóval is volt, hogy ők is betegek vagy égészségesek???

A tojód ha "rágcsálta" a spárgát, ebben a periódusban szerintem azt jelenti, hogy fészekrevaló anyagot keres, tép, ha kell... Ha pedig úgy látod, hogy gubbaszt, akkor is külön kell venned, a többi érdekében. Én fészket adnék neki meg fészekanyagot. Majd megmutatja neked, hogy akkor hogyan is tovább.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 14:54 
Kynyoo írta:
Hát nem bánnám ha nem kellene!
Na de ma már minden kiderül ha haza érek egyszer!
Remélem holmi sztrájk meg hó se fogja utatokat állni!
:thumright:


Mi? Hol? Merre??? Megyek valahová??? Vagy nem rám céloztál? Én a virtuális rollersulira gondoltam...
Most hó sincs, sztrájk sincs... Csakhát... :? De tudom már, hogy milyen finomsággal készülnek a fogadásotokra! :wink:
No, sebaj, majd koccintok itthon az egészségetekre! És ti majd itt szépen beszámoltok a történtekről!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 14:25 
Gabesz írta:
Kínyó, nem akarunk többé szamárpadban ülni a rollertanodában, igaz??? :wink:


Hát nem bánnám ha nem kellene!
Na de ma már minden kiderül ha haza érek egyszer!
Remélem holmi sztrájk meg hó se fogja utatokat állni!
:thumright:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 14:12 
Nahááát, hozzám se szól ez a Marcsika :shock: ! Pedig még finom arabkávéval is kínálom... FÉSZEK VAN BETÉVE???

Azt hogy érted, hogy különveszed? Együtt van többi madárral? Szerintem simán pasi kell neki! És ha nem sietsz, az a bizonyos eredmény egy üres, netán több üres tojás lesz... Nem kéne!


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 13:45 
Marcsika ! Már korábban óva intettelek ezektől a beteges emberré avatott jelenségektől !...A kanári MADÁR nem alszik kényelmes paplanos ágyban vagy annak megfelelően egy etető vályuban hanem vagy készül kipurcanni, vagy elérte a természet így tavasz előn beköszöntő nemi aktivitása !...Mivel még fészek anyagot is szerzett ezért ez utóbbi a valószínűbb !...Miért ? Milyen a popsija ?...Ha van egy enyhe kis pirosas körív gyűrűszerűen a kloáka körül akkor kell neki a hím !!!
:shock:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 13:45 
Na, miután Drága Kuzmink rábézikelt egy büdös nagy lakatot a másik topikra, a TOPIKUNKRA!!!, hát ide is befirkálok...

Marcsika, van fészek betéve ennek "az egyik tojónak"??? Mert egyáltalán nem kényelemből aludt az édeske az etetőben... Ezt ugye tudod?!

No, két másik tojókám is megfúrta a fészket: Ica és Ilus. Hátha, háthaaa!!! Gizinél még mindig semmi. Kínyó, nem akarunk többé szamárpadban ülni a rollertanodában, igaz??? :wink:

Puszi nektek: Gabesz


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2009 feb. 11, 10:22 
A Roller kanári eszmecsere itt folytatható tovább...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ckuzmos 2009 okt. 16, 21:25-kor.

 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 145, 146, 147, 148, 149



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO