Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 149  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 14, 23:50
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest, 3.ker.
Valódi név: Zimmermann Péter
   
Hozzászólás 2011 jan. 5, 23:45 
Szia Marcsi!

Úgy néz ki szerencsém van. Jól sikerült a karantén,csak a wc-be nem volt már madár. Az a gombás fertőzés megállt. Mivel 18. napnál tartok,máskor 5 - 10 naponta potyogtak,hulltak mint a legyek. Jó alapos szellőztetés,2 naponkénti tisztítás,szét szelektálás eredménnyel járt.
Tegnap újra össze engedtem az egész bandát,persze idővel szakosítás lesz,hangoskodók külön szoba.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 jan. 3, 11:37 
Sziasztok,

Neco-tól kezdve valamennyi hozzászólást eltávolítottam a topikból.
Mivel Neco hozzászólásának előzményéről nem tudunk semmi (valószínüleg privátban történt), sem pedig hogy kinek írta, félreértéseket, gyanakvásokat és felesleges indulatokat kelt. Ha privátban került valaki személyes konfliktusba, kérjük akkor annak a rendezése is privátban történjen meg, ne pedig a közösség bevonásával feleslegesen és ráadásúl ne félinformációkkal.
Ha viszont privát üzenetekben kap valaki sértő/rágalmazó szöveget, a jelentés gombbal tudassa a moderátorokkal, akik mérlegelni fogják a helyzetet.

Kellemesebb új évet mindenkinek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 14, 23:50
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest, 3.ker.
Valódi név: Zimmermann Péter
   
Hozzászólás 2010 dec. 31, 0:40 
Köszönöm minden kedves rolleresnek a lehetőséget,hogy betekintést kaphattam egy versenyre,amelyről csak hallottam,és hatalmas élménnyel gazdagodtam. Valamint külön köszönet,hogy én is tagja lehetek egy ilyen klassz, családias, segítőkész társaságnak. Nagy öröm ért,hogy léteznek,és vannak még olyan emberek,akik nem lenézik,hanem segítik a kezdőket. Mindenkinek sikerekben, és eredményekben gazdag boldog újévet kívánok. Zimmermann Péter


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 dec. 30, 15:26 
Idézet:
Mestertenyésztői címeket nem adtuk ki.


Szia Neco !

Gratulálok az erdményedhez.

Persze a többieknek is. Örülök, hogy a cudar idő ellenére jól sikeredett, dehát ez várható volt ettől a lelkes kis csapattól.

Várom a beszámolót, a képeket.
Az elismerés meg nem mások hangulati megnyílvánulásának kérdése, hanem egy szakmai munkafolyamat eredményének jutalma. Sajnálom, hogy nem osztottátok ki pedig jó kezdeményezés volt a részetekről. Na mindegy.....lehet,hogy nem kellett volna nyílvánosan rákérdezni, dehát az IDRE tagok bármely versenyen elért eredményét nyílvántartjuk és a Regionális Szervezeti és Szakmai szabályzatunk alapján tagjainknak minden évben az elért eredmények alapján ki is adjuk az elismeréseket. A Ti idei eredményeteket az IDRE szabályzatának 1.5.2. pontja alapján az OB kategoriában pontozzuk az alábbiak szerint :

Neubrandt Gábor OB kollekció I. hely 7 pont,

Fekete Mária OB egyéni II. hely 6 pont,

Ács György OB egyéni III. hely 5 pont.

Mégegyszer gratulálok az eredményekhez és minden rollerosnak
Eredményekben Gazdag, Boldog Új Évet Kívánok.

Én már hűtöm a "kölyök" pezsgőt

Ui: a bírálati lap fénymásolatát igazolási dokumentumként küldjétek már be az IDRE 6727. Szeged Gyémánt u. 7. sz. alatti címére.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 dec. 30, 13:58 
eszterolajos írta:
Bővebben is írhatnál, hogy tájékozottabbak legyünk.

Megkaptátok a mestertenyésztő címeket is ?


Szia Lajos-bá!

Amint lesz időm írok egy rövid összefoglalót, oszt felpattintom ide. Remélem IkerFranczi is elküldi hamarosan a fotókat amit készített...

Mestertenyésztői címeket nem adtuk ki. Ha ez eddig nyilvánosságra került mindig kavart egy kis port, irritált mindig valakit. Azt meg nem tartottuk etikusnak az esetleges címet elérőkkel szemben, hogy az elért eredményt ne hozzuk nyilvánosságra. (bár megjegyzem: tizenvalahány kollekcióból elsőnek lenni szerintem nem rossz eredmény. nem is igazán emléxem mikor, melyik színkanári osztályban volt ennyi madár EGY osztályban bármely kiállításon? :roll: az előző évek OB-ain kategóriánként max. a 4-5 kollekció volt jellemző, mégis osztottak ki bajnoki címeket, koszorúkat az eredmények alapján.)

Addig is: BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNOK MINDEN ROLLERESNEK, ÉS MINDEN RENDES MADARÁSZNAK!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2010 dec. 30, 14:03-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 dec. 30, 11:19 
Szia Marcsi !

Gratulálok nektek az eredményekhez.
Bővebben is írhatnál, hogy tájékozottabbak legyünk.

Megkaptátok a mestertenyésztő címeket is ? Ha igen küld be az idre@idre.hu emil címre az oklevél fénymásolatát, hogy felvezessünk a nyílvántartásba.

Milyen előadások voltak ?
Én mig Ti drukkoltatok a versenyeredményekért, addig a cég évvégi záró értekezletén szenvedtem a töménytelenül sok hallétől.....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
Hozzászólás 2010 dec. 29, 18:21 
MINDEN IDRE fórumosnak NAGYON BOLDOG UJESZTENDŐT KIVÁNOK...VARGA TIBOR ...SZERBIÁBOL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
Hozzászólás 2010 dec. 23, 20:32 
Marcsi :!: Szerintem rakj őssze egg kollekciót de mind attol fűgg hogy amadarakat hogy tréningeztetted


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
Hozzászólás 2010 dec. 22, 22:34 
TiSZTELT Hőlgyeim és Uraim :!: Az Albertirsai ROLLER-kanári versenyen SZIVESSEN álok rendelkezésére MINDENKINEK ami a tenyésztést és a Roller éneket illeti :!: Reméljűk nagy számban fognak megjelenni ugy a versenyzők mint az érdeklődők. Tisztelettel VARGA TIBOR SZERBIÁBOL


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 dec. 9, 21:37 
feketemarcsi írta:
Gabeeeesz! Hol vagy?
Alakulgatnak a kis drágák, pontosabban kialakult az általam jónak vélt négyes, 3 nagyon jól nyomja, a negyedik meg azért van ott, mert 4 az egy kollekció. Igazából szebb volt az összhang, mikor éppen evett. :?

Vagyokvagyok, ha nem is mindig.
Marcsika, jól emlékszem? Neked nemcsak egy kollekcióra való fiatal dalosod van, ugye? Akkor cseréld le a negyediket másikra. Ha netán mégiscsak 4 darab csirke lenne, akkor vizsgáld meg a lelkem, mi a gond? Túl kövér? Túl sovány? Vagy más művészeti ágban gondolta el a jövőjét? :lol: Csaknem? :wink:
A kinti -10 fokkal meg ne törődj egy percig sem! Azt számold ki, mennyit kell gyalogolnod velük. Feltételezem, nem sokat. (kocsi, vonat, taxi) Akkor? Nincs itt semmi baj. Vidd őket! Én szorítok neked!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 dec. 6, 19:48 
Marcsika, emlékszel? így mondta volt Neco, te is ezt csináld :wink:
neco írta:
Ha nem sovány ne tuningold a keveréket. Fele repce, fele sima alapkeverék menjen. Ha nem fogy el a "méricske", egy napig nem kapnak kaját, oszt jóccakát. Hetente nézd meg a kondijukat. A verseny előtti hétre pont le fognak kicsit fogyni, akkortól a fellépésig adj nékik mindennap egy kis lágykaját a mag tetejére, és q..a vidáman fognak dalolászni a bírónak.
Most már mindennap tedd ki őket, és ez előtt egy fél órával sötétíts!
...oszt egyre többet, úgy, hogy a versenyre előtt már csak max. 3 órára legyenek nyitva napközben.

Szokott lenni egyéni verseny is, úgy tudom. Ne add fel!
S akkor melyik szállást választod? A nagyonolcsónégyenegyszobásat? :D


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2010 nov. 28, 22:23 
Csak egy érdekesség. Párizsban állatkereskedésben 1db 87 pontos hím roller kanári ára 460 és 480 euro között mozog.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
Hozzászólás 2010 nov. 28, 16:24 
Köszönjük Gabesz az információt, és ezúton :31: sok szeretettel Neco-nak és Varga Tibinek a csodálatos eredményhez!!! :04: :06: :08:

Sajnálom, Gabesz, hogy Te nem tudtál részt venni a madaraiddal, hozasd el őket valahogy a magyar versenyre, hogy le legyenek pontozva.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 nov. 28, 14:56 
Nos, megvan már a hivatalos összesítő.

A romániai énekverseny eredményei (21 versenyző, ha jól számolom):

I. helyezés: Chidu Ilie 358p
II. helyezés : Mitrea Cornel 355p
III. helyezés: Vladila Constantin 354p
IV. hely: Floroni Erwin 354p
V. hely : Kaizer Stefan 353p
VI. hely : Coroi Iulian 352p

Legjobb
kongvagördülő -Coroi Iulian 95p
doromboló- Floroni Erwin 93p
kongva csengő- Chidu Ilie 69p)
fütty- Mitrea Cornel 68p

A Duna Kupa Énekes Kanári Verseny 3 ország részvételével zajlott- össz. 8 kollekció.

I. helyezés: Chidu Ilie 358p
II. helyezés: Mitrea Cornel 355p
III. helyezés: Vladila Constantin 354p

Varga Tibor tizenkettes madara nyerte a champion madár címet 90p

Legjobb
kongvagördülő- Varga Tibor 96p
doromboló- Neubrandt Gábor 87p
kongvacsengő- Kaizer Stefan 68p
fütty- Coroi Iulian 67p

A két versenyen összesen 17! 90 pontos kanári szerepelt.

Gratulálunk a nyerteseknek! :wink:


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 nov. 27, 13:04 
Szia Gabesz,
Remélem amint van eredmény már írod is :72:

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 nov. 27, 11:56 
Húúú, igen erős mezőny van a Duna Kupán!
Meghívottak: Németország, Ausztria, Szlovákia, Magyarország, Horvátország, Szerbia és Románia. A németországi Joseph Czmok bíró minősítette a madarakat. Lejárt a bírálat, megvannak az eredmények, ám a részletekből csak annyit sikerült megtudnom, hogy 10 90pontos énekes van! :wink:
...és nagyon jó a hangulat! (Miről maradtam le... :? )


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 nov. 25, 15:57 
Gabesz írta:
Na, szívok rendesen, s mérgelődök. Azt tudtam, hogy semmiképp sem fogok tudni személyesen ott lenni a versenyen, de hogy a madaraimat se tudjam elküldeni... Több lehetőség volt, de sajna egy út sem errefele vezet (bezzeg, ha Rómában laknék... nevetem a saját nyomorúságom). Úgyhogy skacok, nem kell drukkolni nekem. Kár a gőzért. Le vagyok törve mint a bili füle. Pedig TUDOM, HOGY JÓÓÓ MADARAK!
:16:



Nyugi !

Lepontoztatjuk skypen.

Nem az enyémen, mert az most RÓMA-ban van. :dj:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 nov. 25, 15:52 
Na, szívok rendesen, s mérgelődök. Azt tudtam, hogy semmiképp sem fogok tudni személyesen ott lenni a versenyen, de hogy a madaraimat se tudjam elküldeni... Több lehetőség volt, de sajna egy út sem errefele vezet (bezzeg, ha Rómában laknék... nevetem a saját nyomorúságom). Úgyhogy skacok, nem kell drukkolni nekem. Kár a gőzért. Le vagyok törve mint a bili füle. Pedig TUDOM, HOGY JÓÓÓ MADARAK!
:16:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 nov. 18, 21:14 
feketemarcsi írta:
Tényleg Gabeszka, egy vagonnal!

Szia Mona! :D Köszi, hogy jöttél!! Marcsi, neked is köszönöm, hogy szorítotok értem. Hát mi tagadás, én is kíváncsi vagyok ezévi "terményemre" :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
Hozzászólás 2010 nov. 17, 21:18 
Gabesz, drága! 8)
Egy kalappal neked és a madárkáknak a nagy megmérettetésre, és várjuk majd szeretettel az eredményt is egy hét múlva! :wink:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 149  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 15:17
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO