Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 149  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 dec. 12, 15:34 
Csicsky írta:
egyáltalán nem ilyen a hangja, mint a mellékelt YouTube videón. Egészen más hangokat ad ki és jóval halkabb is. Amolyan „szolid” kis madárcsicsergés az ő hangja.

Ha csak a hangerő kisebb az nem baj, igazából ez a csendes ének a jellemző és lehet a videó volt "hangos". Ha ilyen gurgulázó az éneke (és csendes) az pont a roller kanárira jellemző. Persze mivel fiatal még nem csoda, hogy nem énekel profi módon. De az is lehet, hogy egy tojó madár (egy picit ők is tudnak énekelni, csak sokkal kevesebbet és bátortalanabbul mint a hímek). Legalábbis én így hallottam. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 dec. 12, 9:57 
Csicsky írta:
Szeretném megérdeklődni, hogy az ornitózist a kanárik is megkaphatják? Ha igen, ez átterjedhet az emberre is (márt mint az ornitózisnak ez a változata)?

Nagyon röviden: Igen. Kicsit hosszabban: bár maga az ornitózist (psittacosis avagy papagájkór) először papagájokban mutatták ki, maga a betegség bármely szárnyas által terjedhet. (Emberről emberre nem terjed). Érdemes tudni azonban azt is, hogy leggyakrabban baromfitól kapják el emberek (érthető), illetve, hogy igen sok esetben tünetmentesen lezajlik a betegség és semmi problémát nem okoz. Magyarországon nagyon régen volt regisztrált eset. A kórokozó egyik törzse a veszélyes ami elsősorban trópusi madarakban (papagájok) terjed, de ezen madarak importtilalma miatt igen csekély az esélye, hogy eljusson hozzánk. Az otthon tartott madarak hacsak nem érintkeztek vadon fogott társaikkal nem fogják ezt a fertőzést hordozni ("csak úgy magától" nem jelenik meg bennük a kór).

Az időben felfedezett betegség könnyen gyógyítható (tetracyclin).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 11, 21:45 
Üdv. mindenkinek!

Szeretném megérdeklődni, hogy az ornitózist a kanárik is megkaphatják? Ha igen, ez átterjedhet az emberre is (márt mint az ornitózisnak ez a változata)?
___________
Csicsky


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 11, 10:45 
Kedves „Warhawk”,

egyáltalán nem ilyen a hangja, mint a mellékelt YouTube videón. Egészen más hangokat ad ki és jóval halkabb is. Amolyan „szolid” kis madárcsicsergés az ő hangja.

Üdvözlettel: Csicsky


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 dec. 11, 10:20 
Ilyesmi ahogy énekel a madarad?



_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 11, 9:31 
Kedves Gabesz!

Akárhogy is igyekezek, nem vagyok képes rá, hogy megfigyeljem miként csicsereg, nyitott, vagy csukott csőrrel. Amint észreveszi, hogy figyelem, máris abbahagyja. Amúgy megjegyzem, elég halkan csicsereg, mintegy csak úgy magának/magában. Aztán lehet, hogy majd egyszer szerencsém lesz és sikerül kiderítenem ezt is.

Ami a légyeleséget illeti, időközben egészen megkedvelte. Reggelenként, ill. délelőtt adom neki. Először felmelegítem a napi adagját, mert meg van fagyasztva, aztán kapja meg.

Amúgy mostanában hullik a tolla. Nem sok, de minden nap egy-két pihét elhullajt. Ez normális?
___________
Csicsky


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 dec. 6, 9:46 
Köszönöm, Csicsky a válaszod!

Nagyon ügyesen kitrükközted a kajával, így kell ezt! meglátod, szépen, lassan hozzászokik, hogy létezik másféle kaja is. A lényeg, hogy egy nap kapjon rendes adag magkeveréket és kiskanál friss lágyeleséget is. Nem kell ezt a kettőt egyszerre, be lehet osztani délelőtt, délutánra. A lágyeleséget reggelre tenném, hogy éhesen essen neki :wink: . Vitaminos víz még ezen a héten, 2 naponta elég az alma, nem szükséges nagyon túlfilózni, ha egyéb étele megvan. Ügyes vagy! És lassacskán meglátod, fel fog erősödni! Majd írd meg, ha már látsz változást a viselkedésében! 8)

Még van egy kérésem, kérdésem: Csukott csőrrel énekel? Figyeld meg, ha zenére reagálva dalolni kezd, hogy hogyan teszi? A roller kanári (énekes) csukott csőrrel énekel, és a torokzacskóját picit felfújva rezegteti, halk, lágy hangja van. A színkanárik is énekelnek, de nyitott csőrrel és magas, éles hangon. Erre még kíváncsi vagyok :alien:

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 5, 22:03 
Kedves Gabesz!

Igen, már adom neki a keveréket: 1 főtt tojás, feleannyi sárgarépa (előtte megmosva és nyersen lereszelve), egy teáskanálnyi mák (nem darált), 2 leveseskanál száraz zsemlemorzsa. A tojás héját is hozzáadtam, hogy ne itt a szobában kapirgálja nekem a falat.

Nem akarta megkóstolni, ezért a magkeverékből (amit már ismert) tettem bele pár magot és a többi magkeveréket eldugtam előle, hogy kénytelen legyen ezt ízlelgetni. Már többször adtam így neki és kezdi lassan megszokni.

Gyümölcsként almát szokott kapni. Ezt szépen meg is eszi. Adtam neki leszeletelt uborkát is (nem savanyítottat), de az nem kell neki, inkább az alma. Elég az alma, vagy más gyümölcsöt is be kell szerezni?

Hogy milyen tenyésztőtől van a madár, azt nem sikerült kideríteni, mert azt mondta a főnöknő a madárkereskedésben, hogy ők több tenyésztőtől vásárolják a madarakat és gyakran nem is ismerik őket. Ők nem tartják nyilván a gyűrűn lévő számok alapján, hogy melyik madarat kitől vásárolták.
___________
Csicsky


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 dec. 4, 15:30 
Kedves Csicsky!

Kössünk egyezséget:
HA KÉRDEZEL, VÁLASZOLUNK (mint eddig is, ahogy tettük) és HA KÉRDEZÜNK, TE IS VÁLASZOLSZ. Csak miheztartás végett...

Üdv, Gabesz


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 dec. 4, 12:25 
Csicsky írta:
Elfelejtettem megírni, hogy az előző tulajdonosa nem tudta, hogy madárhomok is kell a kanárinak. Így aztán 4-5 hónapig nem kapott madárhomokot. Ennek milyen következményei lehetnek/lehettek?

Nem biztos, hogy volt (vagy van) következménye. Ha az ürülékben nincsenek emésztetlen magok, akkor komolyabb következménye nem volt. Ha van benne, akkor azt viszont valószínűleg a grit ("madárhomok") hiánya okozta ami miatt az emésztés hatásfoka romlott. Én azonban láttam olyan madarat aki egész életében nem jutott hozzá és semmi baja sem volt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 4, 11:51 
Üdv.!

Elfelejtettem megírni, hogy az előző tulajdonosa nem tudta, hogy madárhomok is kell a kanárinak. Így aztán 4-5 hónapig nem kapott madárhomokot. Ennek milyen következményei lehetnek/lehettek?
_______
Csicsky


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 dec. 3, 9:34 
Csicsky írta:
Vettem a kisálatkereskedésben vízbe csöpögtethető vitamint: Sera vitamin plus V. Három cseppet tettem az ivóvizébe.

Roppantott kendermagot nem kaptam. Ilyet abban a kisálatkereskedésben nem tartanak...

Jól van, Csicsky, megvan minden akarat ahogy látom.
Légy szíves még azt írd meg, hogy MÁR ADOD a lágyeleséget a madaradnak, igaz? Csakhogy ne fölöslegesen pötyögjünk itt...


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 3, 0:55 
Üdv. mindenkinek!

Vettem a kisálatkereskedésben vízbe csöpögtethető vitamint: Sera vitamin plus V. Három cseppet tettem az ivóvizébe.

Roppantott kendermagot nem kaptam. Ilyet abban a kisálatkereskedésben nem tartanak.

Azt nem sikerült megtudnom, hogy ki a tenyésztő, akitől az üzlet veszi, mert nem volt ott a főnöknő és csak az tudja.

A kalitka ajtaja nyitva van, úgyhogy repkedhet a szobában is. Napközben a kalitkába csak akkor megy be, ha enni akar, de este ott alszik (ő megy be). Amúgy idekint van, van egy kedvenc helye ott kapirgál, de időnként repked máshová is.
_________________
Csicsky


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 12:14
Hozzászólások: 75
Valódi név: Kovács Krisztián
   
Hozzászólás 2014 dec. 3, 0:20 
Sziasztok,

ha a madár széklete normális, az már fél siker. Próbáljátok meg a Gabesz által írt lágyeleséggel, és/vagy az eleséghez kevert zsíros, olajos magvakkal (napraforgó, kender, repce) "erősített" kalóriadús magkeverékkel etetni. Ha egyébként jön-megy teszvesz a kalitkában egész nap, csak felborzolja a tollait ( de nem gubbaszt ! ) akkor csak egyszerűen nem kap elegendő energiát a magkeverékből. Ha megfigyelitek a teljesen egészséges madár is borzolja magát ha éhes :)

_________________
Krisz

20-851-5446


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 dec. 2, 23:19 
Csicsky írta:
a madár széklete rendesnek néz ki (nem hasmenéses). Amúgy gyakorlatilag egész nap eszik (mármint a belinkelt magkeveréket). Ez normális? Vagy csak olykor-olykor, naponta egyszer-kétszer kellene ennie?

A kanáribetegségek közül mi terjedhet át az emberre?

Kedves Csicsky!
A kanárik általában egész nap csipegetnek. Csak az a lényeg, hogy megfelelő minőségű és mennyiségű kajához jusson. Olvastad ugye amit lennebb a lágyeleségről írtam?

Nem tudok olyan betegségről, ami az emberre átragadhat, hacsak a tollalergiát nem tekintjük annak. Az márpedig nem betegsége a madárnak.

Üdv, Gabesz

Ui: Amíg sikerülne kapcsolatba lépni a madár tenyésztőjével, ajánlok figyelmedbe olvasnivalót itt a Kanáris fórumon belül.
Általános tudnivalók tartásról, táplálásról:
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... f=52&t=843
mások eseteiből is sokat lehet tanulni:
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... &f=17&t=83


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 2, 12:15 
Üdv.,

a madár széklete rendesnek néz ki (nem hasmenéses). Amúgy gyakorlatilag egész nap eszik (mármint a belinkelt magkeveréket). Ez normális? Vagy csak olykor-olykor, naponta egyszer-kétszer kellene ennie?

A kanáribetegségek közül mi terjedhet át az emberre?
_______
Csicsky


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 12:14
Hozzászólások: 75
Valódi név: Kovács Krisztián
   
Hozzászólás 2014 dec. 2, 0:37 
Sziasztok,

A kóros fogyottság kérdéséhez azért nem ártana tisztázni azt sem, hogy a madár széklete jelenleg normális-e. Ha esetleg hasmenéses, azt okozhatja bakteriális fertőzés vagy kokcidiózis, ezekre mindre van gyógyszer. Ha normális, de mégis sovány lehet az oka előzőleg elhanyagolt, későn kezelt kokcidiózisa, mivel akkor akkora felületen sérülhetett a bélfal, hogy a madár eszik egész nap, de alig szívódik fel belőle valami. Én megpróbálnám növelni az eleség energiatartalmát 5-10 % roppantott kendermaggal, és irány az állatorvos, aki 2 perc alatt megmondja mikroszkóppal hogy kokcidiózisos-e vagy se, illetve tud adni antibiotikumot is, ha esetleg felmerül a bakteriális fertőzés gyanúja.

A mellcsont kiállása lehet fehérjehiány és folyadékvesztés miatt is !!! Itt megint csak bejön a hasmenés a képbe, ugye ahol a madár sok folyadékot veszít, és egyszerűen kiszárad....ugyanúgy működik minden mint nálunk, embereknél....A vesék betegsége miatt is lehet fokozott folyadékürítés, aminél mint tünet, ugyancsak megjelenik a kiálló mellcsont...

A hőmérséklet amit írtatok bőven jó, a kanári ha minden rendben 15 fokban sem borzolja magát. A magkeverékkel sincs semmi gond, alapnak teljesen jó.

_________________
Krisz

20-851-5446


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 dec. 1, 23:06 
Bocsi, igyekeztem visszaolvasni, de ezt nem találtam meg. Furcsállottam is, hogy nem kérdeztél rá, de akkor csak én voltam figyelmetlen.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 dec. 1, 17:12 
Szia, Csaba!
Régebbi hozzászólásába linkelte be ezt a magkeveréket:

Kép

Ahogy nézem, van benne repce, hántolt zab, fénymag-az alap. Négermag, lenmag és kendert nem látok benne. Ezért szeretem a Prestige magkeveréket, mert abban miden van megfelelő arányban.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 dec. 1, 16:30 
Elnézést, hogy kanárihoz nem értőként beleszólok. Meg tudnád írni, hogy milyen magkeveréket kap a madarad? Nem lehet, hogy nem megfelelő magkeverék miatt éhezik esetleg?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 149  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO