Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 149  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2013 dec. 23, 4:25 
N E V E Z É S I F E L H Í V Á S





Értesítem a Roller Szakcsoport tagságát, hogy szokásos évi énekversenyünket 2014. 01. 04.-én tartjuk Veszprémben az Erdei Kisvendéglőben.

Nevezni : 2013-ban kelt zárt gyűrűvel rendelkező roller típusú hím madarakkal lehet melyek már 03.-án 15 órától leadhatók. A bírálatokat 04.-én 9,30 órakor kezdjük. Ez időig minden nevezésre szánt madárnak meg kell érkezni.

Két kategóriában lehet nevezni :

1 – Kollekció (egy tenyésztő 4 saját gyűrűs fiatalja) bírálati díj : 3000Ft/koll. díjazás I. – II. – III. kupa + oklevelek.

2 – Egyéni ( egy tenyésztő 1 – 3 saját gyűrűs fiatalja) bírálati díj : 1000Ft/madár I. kupa + oklevelek.

A verseny bírája a Romániai Magyar kiváló tenyésztő Kaiser István lesz.

A verseny ideje alatt tenyésztési és tréningezési kérdésekről közös diskurzust tartunk.

A koradélutáni eredményhirdetést követően bográcsos vadpörkölttel zárjuk a rendezvényt.

Az Erdei Kisvendéglő megközelítése GPS segítségével úgy a legegyszerűbb, ha a Veszprém Kiskőrösi utca 47. van beütve. Ennél a háznál egy keskeny kis betonút vezet meredeken lefele, majd egy kb. 200 m-es egyenes ill. emelkedős útszakasz következik. Ebből hosszú jobbkanyarral folytatódik az út az állatkert „Szafari” bejárata előtt és további 200 m. után a Szafari kerítése mentén haladva található az Erdei Kisvendéglő. A vonattal, autóbusszal érkezők az állomáson hívjanak a 30/9930412 számon és percek múlva megyek értük. A vendéglőben szállás is igényelhető 1 – 2 – és 4 ágyas szobákban. Ára : 5000 Ft reggelivel. Szállást nálam lehet rendelni a verseny napja előttig a fenti mobil számon vagy a maroti.bela@h-maroti.hu emilben.





Szeretettel várunk minden érdekeltet : Maróti Béla szkcs. elnök, rendező

Veszprém 2013-12-12



Read more: http://rollercanary.hupont.hu/32/ob-2013#ixzz2oGEuSwXt

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 márc. 11, 22:15 
iker írta:
Jól ment minden, persze a börze az börze.

Szia! :)

Há'ha gondolod, én neked adom. (Úgyis csak csentem :lol: ) Bár a székely góbést is megnéztem vó'na :wink:
Jó volt látni Titeket!
No, hát akkor egy kellemes vasárnapotok volt és szép kis színfoltja voltatok a börzének biztosan!
Sok kis fiókacsipogást kívánok!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
Hozzászólás 2013 márc. 11, 20:09 
Sziasztok!

Gabesz! Jobb fényképed van rólam, mint nekem!

Jól ment minden, persze a börze az börze. Volt jó pár érdeklődő, vásárló, stb. Féltünk az esőtől, de aztán reggel elállt és du -ig nem is esett. Úgyhogy végül is szerencsésen megfordultunk, és ami kevés madár maradt, azzal már az idén nem is érdemes kimenni. Találkoztunk Kunák Laci bácsival is Kassáról, aki csatlakozott hozzánk, és így hárman alkottunk egy rolleres gócpontot.

Jó tenyésztést kívánok mindenkinek!

_________________
Feri


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 12:14
Hozzászólások: 75
Valódi név: Kovács Krisztián
   
Hozzászólás 2013 márc. 11, 16:36 
Nem, nem voltam kint, mert már hál'istennek nem volt mit vinnem Monorra.

_________________
Krisz

20-851-5446


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 márc. 11, 16:29 
iker írta:
Vasárnap kint leszünk a monori börzén, ha valaki érdeklődik szívesen látjuk!

Ez így is volt! :D (FB-ről csent fotó, amúgy a Laczkó Tamásé 8) )
Neco és Iker
Kép

Krisz, te is voltál kint?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
Hozzászólás 2013 márc. 6, 5:45 
Sziasztok!

Vasárnap kint leszünk a monori börzén, ha valaki érdeklődik szívesen látjuk!

üdv Iker Feri

_________________
Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 3, 18:58
Hozzászólások: 4
Valódi név: Szabo Luca
   
Hozzászólás 2013 márc. 6, 5:41 
Sziasztok!
Megint én :D Sikerült elkapnom nagy nehezen nem hogy ő de én is féltem :) Kisfiú a képek alapján és nem kitapintható a csontja a begyénél és nem sárga a bőre :)Még egy puszit is kapott :D Szóval egy egészséges kisfiú :) De akkor mért nem dalol nekem? Ma napozott is de nem dalol :D Remélem csak új a környezete még azért nem...Ha vennék neki párt akkor nem bántaná?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 3, 18:58
Hozzászólások: 4
Valódi név: Szabo Luca
   
Hozzászólás 2013 márc. 6, 3:46 
Sziasztok :)

Megpróbálom elkapni valahogy :D És ellenőrizni fogom a nemét és a zsírmennyiségét. Tuti nem roller mert magas hangja van nagyon és csak csivitel :) Nem tudom jobban leírni de a néni szerint rendesen énekelni is tud hát én még nem hallotam :D A reptetéssel kapcsolatban még annyit hogy oké hogy kijön (bár ki se akar jönni) De hogy kapom el ? :D Ez a nagyobb dilemma mert nem akarom űzni nehogy összetörje magát. Azt írtátok jó minőségű magkeverék.Az mit rejt? Mert egyébként Canadában élek és nem tudnám még otthon sem.A Drága nem mindig a jó...Most Hagen és Hari nevű cuccai vannak. Tojásos mag keverék meg Condition meg fruits magkeverékek.Nem tudom ezek jók-e és akkor csak ritkán ehet zöldségeket gyümölcsöt?A forgács jó a kalitka aljába?A tükör a kedvence nyalogatja :D:D:D Köszönöm az olvasnivalót :) És a tanácsokat is.Sziasztok


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 márc. 5, 19:21 
Szia! Örülök, hogy jelentkeztél :wink:
Összegyűjtöttem neked némi olvasnivalót innen a kanáris fórumról. Ahogy Krisz is írja, ne tévesszen meg a cím. Mielőtt pánikba esnél bármiért is a madárkával kapcsolatosan, kérlek, informálódj előtte.
1: A Harz-i roller kanári Csupán csak 1 oldal, érdemes beleolvasni
2: Kanári (általánosságok, betegségek) Utóbbi bejegyzések épp a körömvágással kapcsolatosak, na meg a többi hozzászólásból is lehet tanulni

Pár javaslat:
1. ne félj megfogni a madarat! Nem megölni akarod, hanem ellenőrizni az egészségi állapotát. Hogy könnyebb legyen, tedd este. Egy pillanatra eloltod a lámpát, nem röpköd, vergődik. Egy miccre megfogtad. Fogadd meg Krisz tanácsait, kivéve az óvatoskodást :wink: . Fújd meg a tollakat, hogy láthasd a hasát.
2. Ne akard, hogy egy ötéves madár a kezedre szálljon, mert nagy valószínüséggel nem is fog.
3. Csak akkor engedd a szobában röpködni, ha függöny van az ablakokon és minden be van csukva, minden veszélyforrás elhárítva... Fokozatosan rá tudod szoktatni a szabadon röpködésre, de... erről majd később.
4. A kalitot fertőtlenítővel is tisztíthatod, utána jó bő vizes öblítés!
5. A tükör fölösleges...
6. A kép alapján madarad akár roller is lehet! :D Meséld el nekünk, hogyan énekel 8)

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 3, 18:58
Hozzászólások: 4
Valódi név: Szabo Luca
   
Hozzászólás 2013 márc. 5, 2:57 
Sziasztok!
Jajj nagyon megörültem hogy válaszokat kaptam. Sajnos nem tudom megfogni a kis drágát mert félénk még.De ma evett almát a kezemből ,bedugtam neki és hát nagyon örülök hogy kezesedik.A néni ma azt mondtta énekelt rendesen neki szóval csak fiú lehet (sztem) :) A hasa nem csupi.Gyűrűje sincsen sajnos...Van több féle mag keveréke de csak almát adott mellé neki a néni...Én már adttam neki ubit meg spenótot jól megmosva szárazon de csak keveset hirtelen nehogy megülje a kis gyomrát :) De hát szegény 2 pofára ette :) Megnyugodtam hogy nem taknyos de már 2 napig gözöltettem sós vízzel ahogy olvastan a neten...mert ha alszik úgy bele mozog a kis teste ahogy veszi a levegőt de nem hangos nem csatakos a feje szép a tolla is és mozog sokat néha be bambul 10 percre mintha aludna de feléled utánna megint.Ez oké??? Sokszor van fél lábon elősször meg is ilyedttem de olvastam ez jó:D Nagyon amatőr vagyok még és sose volt madárkánk.Most is csak segíteni akartam azért de nem bántam meg olyan kis mókás :)Ki szeretném engedni repülni,de lehet csak akkor mikor már a ketrecben a kezemre ül mert félek ahogy el akarom kapni menekülés közben összetöri magát.Mondjuk ki se akar jönni a kalitkából 5 éves és sose volt kint a szívem szakad meg érte.De amugy szép nagy kalitkája van szépiával, csőr koptatóval ,tükörrel és káddal:)Ki takarítottam alatta mert hót kosz volt a néni sztem nem is látta...szódabikarbónával és citrommal ne hogy beteg legyen a mosószerektől.Ti mivel szoktátok? A körme brutál nagy de levágni nem tudom mert szívinfit kap ha elkapom.Valami más opció rá? Köszönöm szépen:)


Csatolmányok:
Magyarázat: Már kitakarítottam a kalitkát :) Valaki tudja akkor milyen fajta lehet?:)
181051_10151466500959883_1228781962_n.jpg
181051_10151466500959883_1228781962_n.jpg [ 79.99 KiB | Megtekintve 9931 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 12:14
Hozzászólások: 75
Valódi név: Kovács Krisztián
   
Hozzászólás 2013 márc. 5, 1:22 
Szia Luca,

ha megfogod a madarat és megfújod óvatosan a hasán a tollakat és alatta sárgás zsírcsomókat illetve összefüggő sárga zsírpárnát látsz akkor dagadt kicsit....De mivel írod hogy csak csipog, nem "depis" hanem valószínűleg tojó, ahol ez a kicsit zsírosabb állapot előnyös (ugye ilyenkor tenyészidőszakban vagyunk). Kicsit lejjebb Andrásnak belinkeltem egy malinós oldalt, ahol meg tudod nézni hogy néz ki a hasa a madárnak ha hím, és hogy néz ki akkor, ha tojó. Csak a hímek énekelnek összefüggően, hosszan. A csőrét nem azért "feni" mert beteg, hanem valahogy koptatnia és tisztogatnia kell, és a "kezei" helyén a szárnyai vannak, a lábán meg áll, meg ugrál, meg néha vakarózik vele :) Ha nappal mozog folyamatosan "tesz-vesz" akkor semmi gond. Ha megfogod a füledhez tartod és szörcsögve, kattogva szuszog, illetve a csőre körüli tollak össze vannak tapadva, esetleg a tollak el vannak színeződve, vagy rázza a fejét és taknyos az orra körül - na akkor lehet hogy megfázott... Ja, és egyedül nem depis, ezt nem tudom ki találta ki. Ez nem pinty vagy papagáj, azok erősen szociálisak....tök jól érzi magát egymagában is, ezt a depis dolgot kanárinál hanyagoljuk inkább....

Jó minőségű kanári magkeverék, lehetőségekhez mérten minél nagyobb kalitka, esetleg kevés vitamin (a gyári lágyeleségekben is van, szóval óvatosan!), változatos táplálás (amiket Gabesz írt jó, csak figyelj arra hogy ne hízzon el vagy ne fogyjon le nagyon), huzatmentes hely, és némi napfény nyáron elegendők a boldogsághoz :)

Ajánlott irodalom - Tóth Sándor : A színkanári tartása és tenyésztése - itt minden le van írva a legapróbb részletekbe menően amit a kanári elhelyezéséről és tartásáról tudni kell, és roller kanárikhoz is jó, ne tévesszen meg a címe.

_________________
Krisz

20-851-5446


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 21:32 
Tweety írta:
Sziasztok. Két napja kaptam egy kanárit ...

Szia, Luca!
Ha van a madárkádon gyűrű, olvasd be a számát. Addig is, míg utánaolvasol a kanári tartása, ápolása dolgoknak, legyen előtte kanári magkeverék és friss víz. Hetente kétszer adj neki uborkát vagy almát, paprikát. (Saláta nem ajánlatos.)
Ha kézbe veszed a madarad, figyeld meg a hasán a bőre színét, mellcsontját tapintsd ki. Hallgasd meg, hogyan szuszog, figyeld viselkedését. És persze, írd is meg, hogy mit tapasztaltál.
És hát nézz itt szét kanáris berkekben, találsz majd hasznos olvasnivalót!
Jó madarazást, kellemes fórumozást!
Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 3, 18:58
Hozzászólások: 4
Valódi név: Szabo Luca
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 0:04 
Sziasztok. Két napja kaptam egy kanárit egy idős nénitől mert nem tudja már ellátni a néni. Az elmondottak alapján nem etette megfelelően szegényt mert utána olvastam és sztem meg is van fázva mert feni a csőrét.Sztem dagi is :) Nem tudom mennyi a megfelelő adag neki és azt se tudom milyen fajta. Szinte csak csipog nem nagyon ékenekel de lehet azért mert depis. Nagyon jó lenne ha valakivel tudnék egy levelet váltani aki ért hozzájuk mert azt szeretném hogy boldog legyen :) Köszönöm előre, sziasztok!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 12:14
Hozzászólások: 75
Valódi név: Kovács Krisztián
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 22:00 
Bizony, ivarérettség és a balhé majd 10-12 hónapos korban fog jönni....A nemeket 100%-ra majd már csak akkor lehet megkülönböztetni, ilyenkor még amit Gabesz írt az a mérvadó, figyelgetni kell őket hogy melyik próbálgatja az éneklést. Elsiklottam afelett hogy csak két hónaposak. Egyébként 2 hónapos fiatal az még igencsak kicsi, tekintettel arra hogy 25-28 naposan szokták leválasztani a szülőktől és utána fokozatosan le kell hogy jöjjenek a lágyeleségről és rá kell hogy szokjanak a mageleségre. Gondolom éppen csak hogy elkezdtek magot enni...ilyenkor még nem lenne szabad hogy elkerüljön a háztól....Általában azért a madarak megerősödését a röpdében, a nyarat (a napfény és a D vitamin miatt) és a vedlés végét a kb. 8 hónapos kort mindenki meg szokta várni mielőtt eladja vagy elajándékozza.....Érdekes......

_________________
Krisz

20-851-5446


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 15:36 
Krisz írta:
Szia András,

Vélemény a látottakról :
...
Ha három tojót kaptál nem lesz gond, tarthatod őket tartósan együtt. De ha van köztük 1 vagy két hím, akkor verekedni fognak előbb utóbb. Vagy a hímek egymással a tojóért, vagy a tojók fognak verekedni egymással a hímért, vagy valamelyik tojó párba áll a hímmel és verni fogja a harmadikat.

Kedves András, annyival még kiegészíteném a Krisz által írottakat, hogy ha csak hímek vannak a kalitban, akkor is számíthatsz bunyóra! (Tuti, főleg ebben a periódusban!) Ez meg oda fog vezetni, hogy egyik vagy másik hímet elnyomják a harciasabbak, lefogy, legyengül. Ezt elkerülendő, én is a külön kalitokat ajánlom.

Oppá! Bocsánat! Figyelmetlen voltam, és sak most látom, hogy kéthónapos madarakról van szó. Akkor egyelőre nem lesz se bunyó, se zenebona.
De cerka se! Az majd csak jóval odébb! Úgyhogy bármi lehet még abban a kalitban, kedves András! Akár 3 tojó is. Hanem pont ebben a korban van egy jó, bár nem száz százalékos ivarmeghatározó módszer: a hím kanári fiókák próbálgatják már a torokzacskójukat, keréknyikorgásféle hangot hallatva. Ha megjegyzed őket gyűrű alapján is, tudni fogod nagy eséllyel, hogy melyik hím és melyik tojó.
Na de azért a tájékozódást, olvasgatást el ne hagyd!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 9, 1:06
Hozzászólások: 4
Valódi név: Andras
   
Hozzászólás 2013 feb. 10, 23:12 
Szia Gabesz

Neked is koszonom a segito infokat. A ~rolleros tananyag~ nagyon sok hasznos informaciot tartalmaz.Meg szinte tul sokat is egy kezdo szamara. S mivel en teljesen kezdo vagyok, -s ha nem tevedek, 3 him gazdaja, egyenlore a tartasi szokasokrol, etetesrol (magvakrol, lagyelesegrol stb...)erdeklodnek.S mivel en teljesen madarbarat vagyok, s nem a versenyzes celjabol akarom tartani oket, ezert is tartom szinte kissebb ropde meretu kalitkaba ami 700x650x4500 mm, gondolom megfelelo 3 madar s egy kezdo rolleros szamara

Udv Andras


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 feb. 10, 20:41 
ibapro2 írta:
Mindenfele infot, tapasztalatot oktatast orommel fogadok.
Elore is koszonom

Szevasz, András! Üdvözöllek én is a fórumon!

Ha gondolod, nézz szét itt a "környéken". Nagyon sok hasznos infót fogsz találni a kanárival kapcsolatosan. Spéci rolleros "tananyag", is van :wink: Lapozz bele! :cyclopsani: :study:

Üdv, Gabesz


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 12:14
Hozzászólások: 75
Valódi név: Kovács Krisztián
   
Hozzászólás 2013 feb. 9, 23:15 
Szia,

nagyon szívesen. De ha három hímed van, azokat sem tarthatod együtt, tedd külön-külön kalitkákba őket, lehetőleg úgy hogy ne lássák, csak hallják egymást. És akkor nem zenebonát fogsz hallani hanem muzsikát :)

Üdv :

_________________
Krisz

20-851-5446


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 9, 1:06
Hozzászólások: 4
Valódi név: Andras
   
Hozzászólás 2013 feb. 9, 19:21 
Szia Krisz

Koszonom az infot.Hasznos volt


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 9, 1:06
Hozzászólások: 4
Valódi név: Andras
   
Hozzászólás 2013 feb. 9, 19:18 
Udv mindenkinek

Koszonom a hasznos infot, azonnal megneztem....mind a harom him.Lessz zenebona par heten belul,....szerencsere :)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 149  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:59
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO