Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 149  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 10, 15:14 
Igen. A röpdére gondoltam. Emlékszem, hogy a röpde háta mögötti részen elég sok szín és roller kanárid volt. Igazán szép volt egyik-másik.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 10, 15:09 
Most, hogy mondod, lehet hogy április első felében mentem érte... Akkor már egy ideje csak két hím volt nálad + egy tojó. Ők voltak a röpdében.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 10, 14:22 
Gabesz!
Marcsitól márciusban vettem meg és azóta már énekelt/énekel, csak az első napokban volt megilletődve. Köszi az infókat és üdvözlést. Bevallom már márciusban is olvastam a rolleres témákat. Próbáltam tájékozódni, hogy ne legyek felkészületlen a madárkával mikor megveszem.
Azóta némi tapasztalatot összeszedtem, de valóban zöldfülű vagyok még.

Igazából azért írtam ide, mert nem találtam olyan topicot, ahol a roller x mozcsi hibridekkel kapcsolatban tudtam volna infót kapni.

Marcsi!
Nem volt öregebb hím velük. Egy másik hasonló korú tarka (sárga alapon szürkés, barnás foltok) kakas (vagy hím... ahogy tetszik) és egy sárga tojó. Rajtuk kívül a röpdében más roller nem volt, csak egy díszbaromfi, aminek bevallom nem ismerem a fajtáját és most nem is akarok utána nézni :oops: .

Azt hiszem mégis csak Ő lehetett a domináns, mert azt mondtad, hogy Ő legyeskedett mindig a tojó körül. Bevallom őszintén, hogy engem a külseje fogott meg (mivel egyik eladó hím sem énekelt, ami alapján választhattam volna, hiszen éppen idegen volt körülöttük). Nagyon szép tolla van. Tetszetős, bársonyos és selymes. Kicsit hamis benyomást is keltenek, mert a pihék lágysága és egybeolvadása miatt olyan, mintha nem tollas, hanem szőrös lenne a madár :)

Valóban én siettem a vonatra vissza, így délelőtt gyorsan távoztam a madárkával. Az utat viszonylag jól bírta... alig akart kijönni a kis szállító dobozkából (biztosan emlékszel, hogy majdnem kiszáradt, amíg érkezett hozzá a kalitka, így az első egy órácskát cipős dobozban töltötte a tetején egy hűtőráccsal).

Érdekes, hogy mennyire megváltozott. Amennyire szerethetett kilógni régen, annyira szereti most a kalitját. Ki szoktuk hetente több alkalommal is engedni és két pillanat alatt visszamenne a kalitba, ha nem zárnánk be az ajtaját, hogy repkedjen egy kicsit. Rendszerint csipog követelőzően, hogy miért nem tud vissza menni. Aztán 10-20 perc elteltével abbahagyja és elmegy felfedezni a szobát... de csak a szobát. Ki nem megy belőle, pedig tárva nyitva szokott lenni az ajtaja. Már az első alkalommal is könnyű volt visszairányítani a kalitjába. Még sosem kellett e miatt megfogni. Ezek szerint azt tartja igazán a területének. A kaliton kívüli világ egy bizonytalanabb világ számára.

Azaz egyszer ijesztett meg bennünket. A nappaliban nyitva maradt az erkélyajtó és nem találtuk a dolgozószobában (ez a helye a nyári időszak kivételével)... Egy folyosón kell keresztülrepülni a nappaliig, de annyit kerestük a folyosón és a szobákban, hogy már-már feladtuk a reményt, amikor is beléptünk a konyhába és voilá! A konyhában a corn-flakeses doboz tetején figyel... láttunkra megijedvén oda is pöttyentett legnagyobb örömünkre. Jót nevettünk rajta :)

Amúgy érdekes, hogy sosem próbált meg kirepülni az ablakokon. Említetted, hogy vigyázzunk nehogy ijedtében nekirepüljön első alkalmakkor. Nos sosem megy arra. Még ha meg is van ijedve, akkor sem. Érdekes.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2011 aug. 10, 13:39 
Nana :wink: lesz ebből már valami!
Úgy látom, sikerül téged jobb belátásra bírni. Meglásd, nem bánod meg!
A roller kanári fajtájának kialakulása hosszú évek tenyésztői munkája, akkor most miért térnénk vissza a gyökerekhez? (ahoz elégséges lenne egy pár csicsöri is, hogy kedved teljék bennük- aranyosak nagyon, én is szeretem!)
Gyűrű: a jelölőgyűrű nálad már értelmét vesztette, azt valóban leveheted, a másik, a saját gyűrűje pedig fajtiszta madár személyazonosságija. Illik azt nem piszkálni.
Ének: roller kanári hímet megénekeltetve szoktunk eladni, de valószínű, mikor vásároltad, már a vedlés időszakába lépett és ezért nem énekel. Marcsi majd megerősít. Türelem! Fog az dalolni :wink:
Nos, hogy többet megtudhass a madaradról, ajánlom szíves figyelmedbe Mit tudni kell a Harzer roller kanáriról topikot, mi nagyon sok hasznos információval, tanáccsal lát majd el szakik tapasztalataiból. Amúgy meg itt van Marcsika, állandó ügyeletesünk 8) , csak kérdezz bátran!
És hát üdv a táborban!
Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 10, 12:46 
Azt is mondtad, amikor megvettem, tőled, hogy még nem hallottad énekelni. Paráztam is attól, hogy esetleg tényleg nem fog "megszólalni" és valóban napokig nem is hallottuk énekelni, akármivel is ingereltük (valószínű az új hely és a rossz kajáltatás is benne lehetett, no meg az, hogy a társaságunkban elég szégyenlős ezen a téren és inkább azt figyeli, hogy mi mit csinálunk), így a kezdetben neki adott Bocelli név új értelmet kapott és lett belőle Bocsika (, de nem tudok énekelni).

Igen. Kérdeztem tőled, hogy milyen származású és említetted, hogy egy díjnyertes rollered tesója t'án.

Mit is írjak arra, hogy jobb lenne neki egy roller tojó? Egyelőre nem találtam még eladó mozcsi tojót, így még az is elképzelhető, hogy veszek neki egy fajtabélit... de valószínű már csak tavasszal. A közeljövőben kiderül és megkereslek (remélem addig még marad eladó/lefoglalható tojód).


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 10, 12:13 
A paszta részt csak most találtam meg a fórumon... nyilván azért nem néztem be eddig oda, mert gőzöm sem volt róla, hogy ott éppen a keresztezett/hibrid madarakról szól a fáma (életemben nem hallottam még ezt a szleng paszta kifejezést). Mindenesetre köszönöm a tájékoztatást Gabesz. Egyébként a két madár hangját már hallottam sokszor. Engem a hibrid... azaz paszta hangja érdekelne, de majd megnézem/megkérdem abban a topicban, hogy van-é már belinkelve ilyen.

Marcsi!

Köszi. Igyekszünk jól gondját viselni. Ma reggel is azt az Angry Birds féle cserregést nyomta a gurgulázással megtoldva. Nagyon szeret kint lenni a szabadban.

Gondolom amelyiken nincs szám az lesz az un. jelző, de ha mégis mindkettőn találok számot, akkor melyiket is kellene levennem?

Amúgy egyik sem szoros, ezért lehet nem is nyúlok hozzájuk. Éppen most akarnám kézhez szoktatni a madárkát. Egy ilyen megfogás és gyűrű levétel után valószínű nagyon megutálna és nehezebb lenne utána a bizalmat kialakítanom...

Szóval szükséges ez?

Egyébként mint látod tiszta sárga (bár átsejlik némi fehérség itt-ott a tollazatán, pedig tojást kap, amiben van sárga színanyag, szóval feltételezem, hogy mégsem tiszta sárga). A szárnya végén lévő szürkés foltra mondtad, amikor megvettem tőled, hogy az olaj (meglátogatta a szerszámos ládikót nálad) és majd vedlésnél lejön. Mostanában szerintem a vedlés megtörtént/folyamatban van. Az előző két kalit takarításnál iszonyat sok tollatt tettem a szemétbe. Igaz, a hosszabbik szárnytollból még keveset szedtem össze és ez a folt mintha éppen ilyen tollon lenne, szóval még várni kell a megtisztulásra :)


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 21:37 
shyrkahn írta:
Ha valaki be tudna linkelni roller x mozcsi éneket azt megköszönném.

Nyilván ahogyan Shama írta elég változatosan énekelhetnek, de mégis érdekelne, hogy mire számítsak...

Még az is lehet, hogy meggondolom magam és veszek még egy kanárit inkább.

Ide eccer nem linkel senki rolleren kívül semmit, mer az lapátra kerül a pasztába. Értve vagyok? :mrgreen:
S jobb, ha meggondolod, s kanárit veszel párnak, mondom neked :wink:

Na, most komolyan. Eddig olvasgattalak, hogy eltűnődöztél a keresztezésen, de ha még a rollert sem ismered igazán, akkor miért akarsz már egyből keveréket? Itt a fórumon belül van mozambiki csicsörkés is, bizti találsz ott hanganyagot. Biztosíthatlak, a roller az teljesen más.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 16:13 
Ha valaki be tudna linkelni roller x mozcsi éneket azt megköszönném.

Nyilván ahogyan Shama írta elég változatosan énekelhetnek, de mégis érdekelne, hogy mire számítsak...

Még az is lehet, hogy meggondolom magam és veszek még egy kanárit inkább.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 15:50 
Gondolom korábban érintve lett a téma nem is egyszer, de a keresés során nem akadtam megfelelő hozzászólásra és én csak igen ritkán nézek ide fel.

Köszönöm a bő információt Shama. A kalit tágas, így nincs akadálya együtt tartani őket...

Egyébként a mozcsi mennyire képes új dallamokat elsajátítani? Végül is Ő is kanári, úgyhogy gondolom van olyan erős ebben, mint egy roller. Utaltál rá az utódok leírásában, de azért érdekelne egy konkrét válasz.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 15:44 
feketemarcsi írta:
Hát ők nem nálam keltek, de én úgy láttam, rendben vannak.

Te milyen színűt vettél tőlem?


Kép Csőrmester Bocelliról:
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 15:32 
A DALNOK és keresztezhetősége
Elöljáróban annyit, hogy az énekesek képességeket örökölnek. Vannak tehetségesebb és vannak silányabb osztályzatra képes tanulók. Vagyis a minőséghez tanulásra, a tanuláshoz kiváló tanár szükséges. Az énekes kanárikat hozzáértő tenyésztők szorgos munkával válogatták, szelektálták sok éven keresztül. Persze ehhez különféle praktikákat egyéni étkezési ösztönző szokásokat is alkalmaztak. Ezt Ti jobban tudjátok nálam, így nem folytatom. Tehát a madár egész életében tanul. Lehetnek jobb és lehetnek rosszabb éneklő korszakaik. Az európai fajok ismerői ezt úgy mondják, új dallamot felvesz, vagy már ismert dallamot elhagy. Tehát nem kell csodálkozni azon, hogy egy szabályosan éneklő énekes kanári éneke különféle madarak társaságában később megváltozik. A kanárik köztudottan az énekük miatt lettek a madarászok kedvencei. A szín és alakkanárik a későbbi divat ellenére őrzik éneklő képességeiket. Közöttük is találkozhatunk egészen érdekes, fülnek is kellemes lágy dallamot tartósan és változatosan éneklő egyedekkel. Külön emlékeztetlek benneteket arra, hogy a magyar kanáris múlt fénykorát az énekre tanítás kórszaka adta. Aranyérmek sokaságát érték el nemzetközi vagy mai elnevezéssel világversenyeken a magyar nemeskanári tenyésztőink. Még a németeket és osztrákokat is megelőzve. A tudásuk felsőfokát jelentette a magyar fülemüleutánzó, és a Hunyadi énekes. Miért nem folytatjátok Ti Kanárisok aktívabban ezt a szép nemzeti hagyományt. Én a mai napig rajongok az énekesekért, de egy más kategóriában. A sámarigóimat edzem, csak sajnos versenyeztetni Őket versenytárs hiányában nincs kivel. A KANÁRIK keresztezhetőségéről annyit, hogy erről máshol már rengeteget írtam. Olvassa el, akit érdekel! A lehetőségek száma több ezer! Tehát az énekes kanári együtt tartható, keresztezhető a Serinus mozambicussal. Elvben lényegtelen, hogy melyik a tojó. A kisebb testméretű tojó a megtermékenyítés folyamatában okozhat gondot, illetve a tenyészidőszak összhangját kell figyelembe venni. A mozambiki tojót nem kell félteni, nagyon is harcias. Táplálásukban semmi különlegességet nem igényelnek. A kalit viszont legyen tágas. A Serinus canaria és a Serinus mozambicus hibridek a többi Serinus hibriddel egyetemben várhatóan termékenyek. Énekük változó, a hangképző szervüktől és tanítómesterüktől függő. Találkoztam nagyon zavaró „hamis” és „fülbemászó” énekű hibriddel egyaránt. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 14:33 
Jah... nem is tudtam, hogy a te unokáidat láttam.

Nem néztem meg őket alaposabban, de tekintve, hogy az az egy kis madárka, amit tőled vettem ilyen szép és életvidám, biztosan Ők is nagyon rendben vannak.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 13:04 
feketemarcsi írta:
Sokat már nem, inkább testesedik, izmosodik, ha sokat repülhet.

A kereskedésekben általában nem árulnak tiszta vérű rollert, azok már keveredtek a színkanárikkal, vagy csak tarkák és sosem volt közük a rollerhez.


Elég testes Ő amikor alszik, vagy összehúzza magát :) mint egy teniszlabda, amiből kiáll egy láb :D

Konkrétan Vlad boltjára gondoltam a rollerekkel kapcsolatban... Máshol tényleg nem láttam, csak színkanárit...


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 12:35 
Akkor nem csalt az emlékezetem.

Akárhányszor jártam kisállatkereskedésekben mindenhol nagyobb kanárikat figyeltem meg (rollerből is)... azért féltem ezt leírni, mert nem voltam biztos a dologban és tartottam attól, hogy esetleg valami hatalmas hülyeséget írok.

Ezek szerint idővel még lehet nőni fog. Most még kicsi (mérni nem mértem a súlyát, de szerintem nem sokkal lehet nagyobb, mint mikor elhoztam tőled).


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 12:13 
Remélem nem lesz a méretbeli különbségekkel gond... bár valóban apróbbak a csicsörkék, de azért a rollerünk se túl nagy (a többi rollerhez mérten is inkább kis termetűnek mondható, bár lehet csal az emlékezetem).


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 11:42 
feketemarcsi írta:
Azt tudod ugye, hogy egy tökös roller lovag elbír 2-3 kislánnyal? :wink:


Nem tudtam... de nem akarom túlzottan kifárasztani :)

Most egyelőre egy mozi tojó elegendő megterhelés számára is meg a pénztárcám számára is, aztán lehet később majd érdekel a roller tojó is. Egyelőre azonban ezt még kizárom, de köszi az ajánlatot.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 11:04 
feketemarcsi írta:
Hiába, a madárnak a legjobb társ egy (sok) másik madár, az emberrel mindig is egy kicsit magányosak.

Egy-két kislányra még nem gondoltál mellé?


Most ahogy korábban írtam egy mozi csicsörke tojót szeretnék mellé venni... Ha összejön a dolog, remélem nem lesz már annyira magányos...


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 10:41 
feketemarcsi írta:
shyrkahn írta:
Az is érdekes, hogy mennyire szégyenlős a kicsike... előttünk nagyon ritkán énekel. Rendszerint akkor halljuk, amikor nem lát és nem hall bennünket.


Susogással próbálhatod provokálni.


Próbálkoztunk mi már sok hanggal... susogás, fütyülés, mindenféle madárhangot játszottam le neki, zeneszámokat (egyik másik ingerelte is énekre), de ami a leginkább bejött az a roller kanári hang. A youtuberól némely roller videóra szinte minden esetben elkezd válaszolni és énekelni (a versenyszellem :) ).

Akkor a legjobb fej, amikor kiengedjük a szobába és a youtube videókat játszunk le neki. Amikor meglát egy madarat a képernyőn mindig odaszáll, van, hogy megbökdösi a képernyőt... sőt sokszor átnéz a monitor hátuljára, hogy hol vannak a madarak (mintha beszálltak volna ebbe a vékony dobozba, de akkor miért nem látja őket a monitor tetejéről?). Elképesztő, hogy miként rakja össze a 2D-s képet 3D-sé. Aztán mindig elcsodálkozik, hogy hol vannak a játszópajtások/versenytársak.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 10:33 
Nyugi... sosem éheztettem készakarva... nem is tennénk ilyet. Csak ugye nekünk is tanulni kellett és a kezdeti időszakban még nem tudtuk, hogy mennyit kell kapnia naponta... volt, hogy nagyon sokat evett (elkényeztettük, nem is énekelt ekkor sokat) és féltünk, hogy elhízik, így megpróbáltuk a kisebb adagot (amit ma is kap)... kezdetben a kisebb adag gyors elfogyasztása után hangos követelőző visításokkal jelezte, hogy neki az nem elég, nem ahhoz szokott, és ugrált össze vissza a kalitkában, mint egy féktelen kis szörnyeteg. Nagyon hisztis volt, na. Aztán később teljesen megszokta ezt a mennyiséget a magokból... plusz hetente három-négy alkalommal kap valami kiegészítő kaját a tojásos kajától kezdve a mákon át a különböző zöldségekig, gyümölcsökig.

Egyszerűen túlzottan elkényeztettük kezdetben és nem akart gyorsan ráállni a normális mennyiségre. Mihelyst ráállt, máris jobban érezte magát. Tulajdonképpen, amióta napi másfél teáskanálnyi magkeveréket eszik (+ esetleg kiegészítő), azóta jobb a kedve és nincs olyan nap, amikor ne énekelne sokat, vagy ugrálna, játszana örömében.

Tegnap pl. már vagy egy hete nem adtunk neki fürdetőt és amikor zuhogott az eső be az erkélyre, örömében olyan táncokat lejtett, meg visongott, mint egy kisgyerek :) Este be is tettem neki a fürdetőt, mert ebből már ki lehetett következtetni, hogy nagyon vágyna egy kis fürdésre. Nem is lőttünk mellé... az első adandó alkalommal, amikor eltávolodtunk már ült is bele a vízbe.

Nagyon nagy arc...


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 10:08 
Az is érdekes, hogy mennyire szégyenlős a kicsike... előttünk nagyon ritkán énekel. Rendszerint akkor halljuk, amikor nem lát és nem hall bennünket.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 149  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:15
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO