Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 149  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 9:57 
Szóval ez nem is olyan elvetemült dolog akkor... megnyugodtam.

Nyitott csőrrel Ő is elnyújtja a csipogást, de nem folyamatosan csipog, hanem valahogy hasonlóan cserreg, mint az Angry Birdsben a sárga kis kanári, amikor elengedjük :) (sőt tulajdonképpen egy az egyben ezt a hangot hallom tőle, csak kicsit lassabban és jóval hosszabban, mint itt a betett link mögött)

Emberektől nem tanult meg beszélni persze :) de mivel kint van nyáron az erkélyen, ami egy forgalmasabb útra néz, ezért érdekes dallamokat tanult meg... olyanokat, amik nem nagyon emlékeztetnek madárdallamra, inkább mondjuk autóriasztóra... persze ennek azonosításához már kell egy kis fantázia, magyarán lehet nem is a riasztóból nyerte az ihletet :)

Szóval csak párosodni engedjem őket össze... ezt bármikor megtehetem, vagy nem árt kivárni a tavaszt mondjuk?

Más: A youtube-on sok videót látok, ahol a kanárik abszolút nem félnek az ember kezétől. Nyilván valahogy kézhez lehet szoktatni őket, de hogyan? A kis kakasunk elhúzódik tőlünk, de leginkább a kezünktől. Attól nagyon fél. Nem is igen lehet 30-40 cmnél közelebb menni hozzá. Egyszer történt meg még a kezdetekkor - amikor nagyon éhes lehetett -, hogy a hátamra szállt... biztos az a drasztikus megoldás, hogy nagyon ki kell éheztetni és akkor könnyen eszik a kézből is... azonban valami kevésbé radikális módszert keresnék.

A kanári x serinus moz. keresztezést miért hívják pasztának?


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára shyrkahn 2011 aug. 9, 10:19-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 0:14 
Sziasztok!

Éppen Marcsitól vettem a kis tehetséges kakasunkat, aki igen sok és rollertől szokatlan hangot, dallamot tanult meg a környékbeli madaraktól, emberektől (elég forgalmas az utca, így volt honnan ellesni a dolgokat). Az az érdekes, hogy elég hangosan is tud ám énekelni. Tudja az alap - bocsánat a leegyszerűsítést, de - gurgulázást (ami a szokásoknak megfelelően elég halk), de szerintem kicsit elnyomottan érezhette magát a sok környékbeli énekesmadárt hallva és egy ideje már nyitott csőrrel is lejt kisebb dallamokat, amik már jóval hangosabbak és erőteljesebbek :)

Egy szentségtörő kérdésem lenne (jöhetnek a kövek). Együtt lehet tartani (közös kalitkában) egy mozambiki csicsörke tojóval? És ha igen, akkor kell valami hozzászoktatási idő? Tudnának a költés alatt egy párként viselkedni, vagy a kanárit kifejezetten idegesítené a tojó fészkelése (fészekrakás, kotlás)? Magyarán külön kell-e ebben az esetben raknom őket?

Miért szentségtörő a kérdés? "Mindenki" hallott már arról, hogy a szín, vagy roller kanári x green singing finch a szakmai körökben elég lenézett dolog. Engem viszont érdekelne ez, illetve az utódok hangja, kreativitása, de csakis abban az esetben, ha nincs nagyobb rizikó faktor, azaz előreláthatólag jól megfér egymással a két említett fajból az ellentétes nem, pl. nem kell huzamosabb ideig figyelni, hogy megtépik-e egymást (mondjuk a munkaidőmben, ami legalább napi 10 órás kiesést jelent a hétköznapokon). Jó lenne, ha hasonló vidámsággal élne a kis rollerünk, mint eddig és az új jövevény is jól érezné magát.

Ha valakinek van erről személyes tapasztalata, esetleg hallott már közeli ismerőstől erről valamit annak kíváncsian várom a válaszát, véleményét.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 6:50 
Ügyes megoldás. Mások is kipróbálhatják és az eredményt kérjük leírni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 márc. 5, 9:51 
feketemarcsi írta:
Így nem lesz a versenyre roller gyerek. :73:



Nem hiszem, mert csak hímek maradtak.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 márc. 4, 16:58 
feketemarcsi írta:
Tényleg, nálad mi a helyzet? Van már valami?


Egyenlőre relaxálásra használom őket...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 márc. 4, 13:57 
:alien: zőld vagyok az írígységtől...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
Hozzászólás 2011 feb. 19, 22:32 
Szomorúan olvasom, hogy Gizuskám eltávozott. :cry: Ugye jól értelmezem, hogy az örökké sovány Giziről van szó, akit összeszedtél, felhízlaltál, aztán örökbe adtad, de visszakerült hozzád lefogyva újra? Ezek szerint nem sikerült ebből már kilábalnia, sajnálom szegény kis madárkát nagyon. Remélem az örök madármezőkön most már boldogan repked szabadon.

Ennyi "ződ" madárral idén nyerned kell ám, Marcsi! De ha lesz fehér hímed, akkor légyszi gondolj rám, mint lehetséges gazdijelöltre, mert a fehér roller kanári nagyon régi álmom. :D


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 feb. 10, 7:53 
feketemarcsi írta:
Vagy részlegesen váltotta esetleg valami miatt a tollát, viszont kívülről nem kenődhetett rá, nem volt semmi olyan a kalitkában.


Ha részleges (inkább elhúzódó) tollváltásról beszélünk akkor, meg nem tünhetett el néhány hét múlva a tollba beépült szín...tényleg UFO-k járnak arra felétek...vagy külső színeződés lehetett...melyet egy idő után lefürdött a madár....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 9, 18:59 
Ezt én sem értem...
Hacsak nem kívülről kenődött rá.
Vagy az UFO-k voltak.

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 feb. 9, 10:48 
feketemarcsi írta:
Pont az volt az érdekes a dologban, hogy nem a vedléskor történt és a bizonyos házi tojás elhagyása a szín fakulni kezdett és pár hét múlva ismét sárga volt a madár.


Ez nekem nem jön be...nem csak ugratsz...????

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 feb. 9, 10:07 
feketemarcsi írta:
eszterolajos írta:
feketemarcsi írta:
Jaj, hát sárgából ilyet bármikor lehet csinálni. :wink: :



Biztos ???


Egyik barátomnak akaratlanul is sikerült, vett a piacon szép sötét sárgájú házi tojást és a sárga színkanári hamarosan piros, narancs foltokat növesztett. :lol:



Kép



Nekem a "bármikor" kijelentéssel van gondom, ha jól tudom a tollazat csak a tollváltás fejlődési szakaszában színezhető és nem bármikor, ez egy kissé félrevezeti a laikus olvasót...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 feb. 7, 19:32 
feketemarcsi írta:
Jaj, hát sárgából ilyet bármikor lehet csinálni. :wink: :



Biztos ???

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2011 jan. 31, 21:12 
És valszeg csak véletlenül írta 2x egy L a rollert :lol: :shock:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2011 jan. 31, 18:41 
"Egy narancssárga roler kanáripár és egy sárga tojó roler kanári elcserélhető egy pár piros kanárira." :mrgreen: :mrgreen:
Lolelt álulnak :lol: Vicces nagyon ez a Kovács! Narancs is és még görgős is!
Na de ott van a telószáma. Rá lehet csapni erre a soha vissza nem térő alkalomra! :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2011 jan. 31, 17:55 
Csak érdekesség képen:
http://www.expressz.hu/allat_noveny/mad ... -24629828/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2011 jan. 30, 21:04 
Jól van, Marcsi, haladtok 8) Azért lesz zölded is biztosan.
És huh, megvan a gyűrűrendelés is. Csak 20-at kértem, elég lesz az, bövön. Mire kiscsurik lesznek, gondolom, meg is érkezik.
Kellemes hetet!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2011 jan. 27, 22:18 
...na, megkerültem s majdnem megkergültem :lol: De má mászok kifelé úgy nagyjából. Még csak két hét, s tán ki is látok a fejembű.
Marcsi, gratula neked, tényleg belehúztál! 8) Ügyes vagy!
Tibor, köszönjük a látogatást s a bíztatást is. Elkél :wink: .
Nálam helyzet változatlan: Maradék 4 hím felváltva dalolja a szerelmi indulót -ebből asszem csak kettőt fogok be csődörnek.
6 csajszi rettenetesen be van vadulva, még az itatót is megtöltik fészekrevalóval... node hiába. Fészket csak egy hét múlva kapnak. Bövön elég lesz az úgy. Ja, s a csajokból is csak négyet ültetek meg, másik kettőt is indítom azért, de csak a "sose lehet tudni mikor lesz szükség kotló tojóra" esetre.
Juj!!!! GYŰRŰK!!!!!!! :shock:
Üdv és pussz: :alien:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
Hozzászólás 2011 jan. 27, 20:39 
SZIASZTOK :!: Mindenkit SZERETETTEL üdvőzlők....Marcsi gratulálok...te csak tenyésztgessél,a zőldeket én is IMÁDOM es ha legalább 1-pár zőldem nincs az álományba akkor ugy érzem valami hiányzik.......Valamikor régen Hires voltam a KIVÁLÓ ,MÉLY zóld vérvonalamrol itt ere a BALKÁNON......MARCSIKA ha eléred a zőldekkel a 90-pontot igérem neked sorbaállok nálad én is 1-pár kiváló ROLLERÉRT......Sok sikert mindenkinek a tenyésztésben KÜLŐNŐSSEN A HŐLGYEKNEK mivel tudom hogy ezen a fórumon elég sok hőlgy ROLLERT Tenyészt......TISZTELETTEL ....VARGA TIBI


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 14:49 
Sziasztok!

Az MDOSZ Roller Szakcsoport honlapja megújult, valamint a fórumot is átköltöztettük a honlapra. Ez utóbbiról minden regisztrált tagnak küldtem emailt, benne a tudnivalókkal. Ha valaki mégsem kapta meg vagy nem boldogul vele, keressen meg mailben vagy PÜ-ben, segítek.

nagygabe

_________________
http://www.rollerkanari.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 7, 11:58
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: CRAIOVA ROMANIA
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 14:36 
Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 149  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 24, 5:26
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO