Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 149  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 4, 10:23 
feketemarcsi írta:
Az operáció után a madárka szépen felébredt, de sajnos korán örültünk, mert másfél órával a műtét után sokkot kapott és elpusztult.

:(

feketemarcsi írta:
a "daganat" a nyelőcsőben összeállt lágykaja volt, némi emésztést segítő kagylóőrlemény is bele volt ragadva. Witte molen gyári eleséget kaptak, zeolit, szépia, kagylóőrlemény, víz mindig volt előttük.

Hogy a ménkűbe tudott ez bekövetkezni? :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 okt. 1, 22:31 
Ditke !

Küldtem Pü.-t. benne van B.Jani mobilszáma.

Vasárnap du. szívesen fogadlak az Én tenyészetemben is Madarat nézni. Ugyis tele leszek unokákkal akik mind a madárház körűl fognak visongani.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 okt. 1, 19:54 
leho írta:
Talán így a legegyszerübb:
http://rollerkanari.forumx.hu/viewforum ... llerkanari
remélem nem sértem ezzel a hozzászólásommal a fórum szabályait legfeljebb off.

Szeva, Leho!
Nem, persze és dehogy, ne viccelj! :wink: Csakhát a honlapjukon van a taglistájuk, nem? Döntse el Dit, kivel szeretne kapcsolatba lépni. Szerintem.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 okt. 1, 18:53 
Talán így a legegyszerübb:
http://rollerkanari.forumx.hu/viewforum ... llerkanari
remélem nem sértem ezzel a hozzászólásommal a fórum szabályait legfeljebb off.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 22:07 
Gabesz írta:
editke írta:
vagy esetleg innen Szeged környékéről ha van esetleg más tenyésztő!

Na, meginvitáltam neked Lajost, hátha így összejön? Ha mégsem, akkor pedig katt ide: MDOSZ Roller Szakcsoport. Találsz itt a tagok között még szegedit. Lajos, kerestem őket az IDRE tagok névsorában, de nem találtam. Miért? Vagy csak nem láttam? Ditke, viszont azt tudom, hogy közülük Perényi dokinak itt is küldhetsz privát üzit. Sok sikert és visszavárunk!
Üdv: :alien:

Bajcsi Jancsi és Lacidoki nem nálunk tagok hanem a H-MNK-ban, de mind a ketten Szegedi lakosok.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 21:37 
editke írta:
vagy esetleg innen Szeged környékéről ha van esetleg más tenyésztő!

Na, meginvitáltam neked Lajost, hátha így összejön? Ha mégsem, akkor pedig katt ide: MDOSZ Roller Szakcsoport. Találsz itt a tagok között még szegedit. Lajos, kerestem őket az idre tagok névsorában, de nem találtam. Miért? Vagy csak nem láttam? Ditke, viszont azt tudom, hogy közülük Perényi dokinak itt is küldhetsz privát üzit. Sok sikert és visszavárunk!
Üdv: :alien:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 21:19 
editke írta:
Üdvözlet!
Még kezdő létemre információkat szeretnék kérni!
voltam egy állatkereskedésben, de nem szívesen vennék onnan Harzert! ott mondtak egy nevet, Bajcsi János, nem tudom hogy őt esetleg itt elérhetem-e vagy egy címet kaphatnék e, hogy eljuthassak hozzá!
vagy esetleg innen Szeged környékéről ha van esetleg más tenyésztő!

Köszönöm!
Ditke :88:

Szervusz Ditke !

Bajcsi Jánost nem éred itt el, de tudok neki e-maiben üzenetet hagyni.

Címem esztero@idre.hu, vagy pü.-ben írd meg.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2010 szept. 30, 22:08-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 30, 15:34
Hozzászólások: 1
Valódi név: Kiss
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 15:43 
Üdvözlet!
Még kezdő létemre információkat szeretnék kérni!
voltam egy állatkereskedésben, de nem szívesen vennék onnan Harzert! ott mondtak egy nevet, Bajcsi János, nem tudom hogy őt esetleg itt elérhetem-e vagy egy címet kaphatnék e, hogy eljuthassak hozzá!
vagy esetleg innen Szeged környékéről ha van esetleg más tenyésztő!

Köszönöm!
Ditke :88:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 18:38 
Tompe73 írta:
Viszont már beszéltünk innen egy mestertenyésztővel, akitől veszünk 1 tojó és 1 hím rollert tisztavérűt. :drunken: papírostól gyűrűstől.. stb.

Aha. Szovel elkeltek a régi madarak. És felvilágosítást is adtatok az új gazdinak, igaz? :lol: Bocs, ez csak vicc volt :wink: .
Örülök, hogy nektek is bejön a roller ének! Jól döntöttetek 8) .
Ha netán bármi kérdés felmerül a tartásuk, tenyésztésük kapcsán, nyugodtan kérdezzetek. Biztosan jön rá válasz :wink: .

Marcsika, nagyon sajnálom a fehérkét! :( Legalább lettek tőle fiatalok? Vagy figyelmetlen voltam, merthogy idei csibe volt? Tényleg jól mutatott Hófehérke a sok tarka között, bár tudjuk, rolleréknél nem ez számít. És mégis... Egy zőőőődet beh szívesen tartanék! S fehéret is :lol:

Egyre mélyebb gurgulát!
:alien:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 16:06 
Sziasztok!

Asszonyom végig olvasta amiket írtam, és szólt,hogy az nem teljesen jó amit írtam!

Ezért mivel most mondja leírom, hogy jártunk a kanárikkal.

Asszonyom olyan kanárit akart venni ami hangosan trillázik, tehát egy sima kanárit akart venni.
Megvette ezt a két kanárit ami a költözés miatt 2 hétig meg sem szólaltak.
Két hét után, jött az első meglepetés az egyik madár elkezdett csukott csőrrel berregni és trillázni.
A másik nem olyan rég szólalt meg, ez volt a fekete leves, aztán feltettük ide a fotóit amiről kiderült, hogy az is hím, viszont ő többször belenyitotta a csőrét a műsorába.

Tehát mi sima kanári helyett két nem tisztavérű rollert kaptunk, ez még ok, de az elméletileg párnak vásárolt madarak neme sajnos azonos, ill már csak volt mert elkeltek. :)

Viszont már beszéltünk innen egy mestertenyésztővel, akitől veszünk 1 tojó és 1 hím rollert tisztavérűt. :drunken: papírostól gyűrűstől.. stb.

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 szept. 25, 4:26 
Tompe73 írta:
andré írta:
Sziasztok Kezdő Rolleresek!
Laciék példája is azt támasztja alá,hogy nem szabad az első madarat megvenni amit elétek raknak,hogy roller.
Ha egy pár kanárira azt mondják,hogy két éves de még nem költött az eleve gyanús kell,hogy legyen.Ha rollert szeretnétek akkor érdemes a szakcsoport honlapjára ellátogatni és megnézni a tagok listáját.Itt megtalálhatjátok az elérhetőségüket is és fel tudjátok venni velük a kapcsolatot.
Még egy fontos dolog.A roller kanárihoz mindenki egy származási lapot a hímekhez egy bírálati lapot is adnak.Ha ezek nincsenek akkor NE VEGYÉTEK MEG A MADARAT!!!
A webcím: http://www.rollerkanari.hu


A hímekhez akkor is jár a bírálati lap ha nem versenyzett??


Szia Tompe73 !

Na ebbe aztán jól belekérdeztél !!!
Ez olyan téma amit a tisztánlátás érdekében érdemes kitárgyalni....

Talán tudok néhány megfontolandó gondolattal szolgálni, hiszen az elmult 3 évben volt szerencsém a Magyar énekeskanári versenyt megrendezni és bizonyos kérdésekben tapasztalatot is begyűjteni.
Egyik legfontosabb kérdés, hogy versenyre akarod - e tenyészteni a madaraidat, vagy hobbí célra vásároltad ? Ez mindjárt eldönti, hogy mit tegyél.

Ha majdani versenyzés a célod :

Előszőr:

a hazánkban tenyésztett énekeskanári hímek közül nem minden hím vesz részt a versenyen, így elvileg nem is lehet neki bírálati lapja..... ennek pedig az oka az, hogy a tenyésztők nem minden madarukat nevezik be a versenyre..., versenyeztetni csak a legjobbakat szokták, úgy évente 6o - 7o egyedet....( nem egy jó szokás, hiszen így limitált a bírált egyedek száma és nincs kiszűrve a tenyésztésre alkalmatlan egyed) melynek hívatalosan is van lekövethető értékelése... a többiről viszont csak a felmenő hímjeinek versenyen elért eredményének adatai állnak a rendelkezésre, ( származási lap, ami nem tartalmazza a vásárólni kívánt egyed bírálati eredményét ) ebből csak következtetni lehet a várható mínőségre, de nincs az egyednek megmérettetése. Ez viszont lehet jobb is, meg esetleg gyengébb is mint a szülői tulajdonságok.

Véleményem szerint ha ismerni akarod a hím rejtett tehetségét csak bírált egyedet vásárolj, akkor időt és pénzt is sporólhatsz a tenyésztés során.

Másodszor :

A biztonság kedvéért a madarat és az értékelő lapot a vásárlás előtt érdemes beazonosítani, hogy biztos légy a dolgodban. A hazai HÍM madáron a tenyésztő törzsszámával ellátott zárt gyűrűnek, ( H-MNK és további minimum 6, vagy a rendeletben előírt 1o számnak kell lenníe ) az értékelő lapon viszont a tenyésztő gyűrűszámának, a bíró aláírásának és pecsétjének kell lennie, ha ez a négy azonosító megvan és egyezik a madár bírálva van és az adatok a vásárolni kívánt egyedre vonatkoznak. Ha bármelyike hiányzik, vagy nem egyezik akkor ott már beléphet André figyelmeztetése : " NE VEGYÉTEK MEG A MADARAT "

Egyre felhívnám a figyelmedet Magyarországon az énekeskanári versenyek hívatalos értékelőlapját december végén esetleg január elején kapják meg a versenyen résztvevő tárgyévi kelésű madarak.
Bírálatot Varga Tíbor Szabadkai illetőségű bíró végzi a lapot aláírásával és bélyegzőjével hitelesíti, minden más Magyarországon tenyésztett hím esetleges értékelő lapja nem hivatalos és nem hivatalosan elfogadható okmány.
Attól még énekes kanári ez a madár is, de énekének minősége nincs vizsgázott bíróval hívatalosan értékeltetve, így bizony esetleg a szó szoros értelmében "bevásárolhatsz". ( de ez a mindenkori vásárló egyéni gondja lesz a későbbiekben )

Más : Van a hazai forgalomban még külföldről származó egyed is, de itt is jó, ha van bírálati lap, vagy másolat, hiszen ezzel eggyütt kapsz némi előzetes támpontot a várható tenyész értékéről.

Ha meg hobbímadárnak veszed meg :
- akkor a Te, vagy a madár környezetében élők igényeihez mérjed a kiválasztás szempontjait. Egy jó és kedves hobbimadárnak nem kell gyűrű és származási lap, vagy bírálat, elég csak az igényeid/tek kielégítése, de ez sosem lesz versenyképes és nem vehet részt énekversenyen...így nem is szükséges a vásárlását a versenymadarak szempontjaihoz igazítani...

kellemes ejtőzést kívánok a madaraid hallgatása során...
relaxálni még két hímmel is nagy élmény....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2010 szept. 25, 1:06 
andré írta:
Sziasztok Kezdő Rolleresek!
Laciék példája is azt támasztja alá,hogy nem szabad az első madarat megvenni amit elétek raknak,hogy roller.
Ha egy pár kanárira azt mondják,hogy két éves de még nem költött az eleve gyanús kell,hogy legyen.Ha rollert szeretnétek akkor érdemes a szakcsoport honlapjára ellátogatni és megnézni a tagok listáját.Itt megtalálhatjátok az elérhetőségüket is és fel tudjátok venni velük a kapcsolatot.
Még egy fontos dolog.A roller kanárihoz mindenki egy származási lapot a hímekhez egy bírálati lapot is adnak.Ha ezek nincsenek akkor NE VEGYÉTEK MEG A MADARAT!!!
A webcím: http://www.rollerkanari.hu


A hímekhez akkor is jár a bírálati lap ha nem versenyzett??

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 szept. 23, 6:54 
Sziasztok Kezdő Rolleresek!
Laciék példája is azt támasztja alá,hogy nem szabad az első madarat megvenni amit elétek raknak,hogy roller.
Ha egy pár kanárira azt mondják,hogy két éves de még nem költött az eleve gyanús kell,hogy legyen.Ha rollert szeretnétek akkor érdemes a szakcsoport honlapjára ellátogatni és megnézni a tagok listáját.Itt megtalálhatjátok az elérhetőségüket is és fel tudjátok venni velük a kapcsolatot.
Még egy fontos dolog.A roller kanárihoz mindenki egy származási lapot a hímekhez egy bírálati lapot is adnak.Ha ezek nincsenek akkor NE VEGYÉTEK MEG A MADARAT!!!
A webcím: www.rollerkanari.hu

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 szept. 22, 21:01 
Azért azt tegyük hozzá, hogy sosem a vásárló a hibás, ha valami gigszer van, hanem az eladó, aki nem ad kellő felvilágosítást. Más oldalon pedig kedvencnek tökéletes lehet az a madár,nem? Sőt! Az övé a legszebben éneklő és az első fiókák is hatalmas élményt nyújtanak! Csak akkor van baj, ha x fajtát szerettem volna és y-t kaptam... Na, de ezen a témán nem kell csámcsognunk, hisz ez még nem derült ki.
:alien:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 szept. 22, 20:44 
Ráadásul már az sem biztos,hogy roller az a pár :? :shock:


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 szept. 22, 6:43 
Szia Laci!
El tudnád nekem küldeni a rollereid gyűrűszámát privátban?
Kíváncsi lennék rá,hogy ki az a "mestertenyésztő" aki két hímet ad el párban :wink:

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 szept. 21, 14:57 
Szia, Laci!
Tompe73 írta:
Mester tenyésztőtől van mind kettő. van gyűrű rajtuk.

A hangos éneklés, -mint említetted "néha olyan hangosan és mélyen nyomja, ha háttal áll neki az ember még a mellkasát is üti némelyik dallam részlet"-, nem tipikus rollerének jellemző. Innen gondoltam, hogy hm, nem is biztos, hogy roller a csibe. Korára azt mondod "elvileg 2 éves", másik ugyanonnan vásárolt madárról kiderül, hogy nem tojó, hanem hím... több infó nélkül a fajtáját is megkérdőjelezhetjük. DE ha rolleros gyűrű van rajta, akkor biztosan annak kell lennie. Bocs, ha félreérthető voltam.
Tompe73 írta:
De hamár itt tartunk én is kérdeznék valamit.
Ha faj meghatározás szerint; Harzer roller kanári, de:
Ha nincs sem gyűrűje sem törzslapja akkor az már nem is roller kanári? Én ezt vettem ki a szavaidból.
Azt gondolom, ha egy madáron nincs gyűrű, ÉS nincsenek alapinfók a madárról mint FAJTÁJA, NEME, KORA, akkor nem lehetünk biztosak. Továbbá ha mondjuk még pici korában "leolvadt" a gyűrű a lábáról, bizosan van törzslapja-ami gyűrűszámot is tartalmaz! Bármelyik országban rolleréknél így szokás.
Tompe73 írta:
Azért azt még hozzáteszem, hogy nem rollert akartunk, néztem róluk videókat, hallgattam hangfelvételeket és messze nem adja vissza egyik sem a madárka hangját, élőben sokkal szebb. :)

Ez így igaz, ahogy mondod! :wink:
:cheers:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2010 szept. 21, 11:44 
Azért azt még hozzáteszem, hogy nem rollert akartunk, néztem róluk videókat, hallgattam hangfelvételeket és messze nem adja vissza egyik sem a madárka hangját, élőben sokkal szebb. :)

Verenyeztetni nem akarom őket.

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2010 szept. 21, 11:11 
Gabesz írta:
Tompe73 írta:
Mint írtam elméletileg 2 éves -ek, bár ezután nem tudom higgyek vagy ne ebben is. :evil:
A másik hím az már szépen muzsikál, néha olyan hangosan és mélyen nyomja, ha háttal áll neki az ember még a mellkasát is üti némelyik dallam részlet. :D

Köszi mindenkinek a felhomályosítást.

Nem ennyi a buli! Minden mondatotban találok valami részletet, mi gyanakvásra ad okot... :scratch: Azt mondod hangosan. Te, tutkó roller az a madarantyú? Törzslapja- gyűrűje van? S azon is mit ír??? Aztán a tenyésztő, ha már ivarérett a madara és mint rolleréknél szokás, csak a verseny után ad el..., akkorra már tudja, hogy tojó vagy hím a lelkem. Szovel aszondom neked, még egyszer ne ugyanattól a tenyésztőtől vásárolj! Minek? Már egyszer úgyis onnan valók a csibék. Hálistennek s a Netnek :lol: , ismerünk már megbízható rollerforrást!


Szia Gabesz.
Mester tenyésztőtől van mind kettő. van gyűrű rajtuk.

De hamár itt tartunk én is kérdeznék valamit.

Ha faj meghatározás szerint; Harzer roller kanári, de:

Ha nincs sem gyűrűje sem törzslapja akkor az már nem is roller kanári? Én ezt vettem ki a szavaidból.

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2010 szept. 21, 6:26 
Tompe73 írta:
Mint írtam elméletileg 2 éves -ek, bár ezután nem tudom higgyek vagy ne ebben is. :evil:
A másik hím az már szépen muzsikál, néha olyan hangosan és mélyen nyomja, ha háttal áll neki az ember még a mellkasát is üti némelyik dallam részlet. :D

Köszi mindenkinek a felhomályosítást.

Nem ennyi a buli! Minden mondatotban találok valami részletet, mi gyanakvásra ad okot... :scratch: Azt mondod hangosan. Te, tutkó roller az a madarantyú? Törzslapja- gyűrűje van? S azon is mit ír??? Aztán a tenyésztő, ha már ivarérett a madara és mint rolleréknél szokás, csak a verseny után ad el..., akkorra már tudja, hogy tojó vagy hím a lelkem. Szovel aszondom neked, még egyszer ne ugyanattól a tenyésztőtől vásárolj! Minek? Már egyszer úgyis onnan valók a csibék. Hálistennek s a Netnek :lol: , ismerünk már megbízható rollerforrást!
neco írta:
Elkezdted már kínozni a rigóidat? Ha nem, lassan fogj hozzá, mert nem lesznek készen a bulira.
Chiduék meg a'sszonták: ha nem jössz lefújják, nélküled inkább meg sem tartják! :wink: :lol:

:lol: , nahát, Neco, ezt a merényletet... :lol: Bár csodaszép novemberben odáig az útszakasz!!!
Lassan, igen. De csak lassan, mert hű mi minden van a nyakamon! Hanem a kispasik lelkesen nyekeregnek már :wink: Vagy elviszem, vagy elküldöm... Majd meglássuk, a vak is azt mondta.
Puszi a Családnak!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 149  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 25, 16:52
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO