Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 149  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 19:28 
Neco írta:
Drága Gabesz! Tavaly már írtam ( ezt is) próbáld ki e'ccer ennél a piszok ribanc'znál, hogy NEM szeded ki a tojásokat, takarod a konyhád felőli részét a kalitnak, akkor 3-4 nappal korábban kelnének a kölkök ez talán beindítana benne valamit, és ha nagyobb nyugi van kö'rötte lehet ülve is maradna?!
Nem biztos hogy működne, de egy próbát ennyi macera után tán megérne?!

doromboló írta:
Gabikám !...egyszer mintha te írtad volna, hogy a kanári nem tud számolni !....Maradjunk abba, hogy a bindult kanári tényleg nem, de az ilyen ribanc talán "igen"...Ezért nem jó az , ha csak egyetlen műtojást rax be alá egészen a 4.-ig !...Minden kivett után tegyél egyet ! A 4. nem kell mert akkor teszed alá az öszeset...


Akkó most kivegyem vagy ne vegyem??? :roll:
No, valamit kitalálok oszt a végin nektek is megmondom :wink: .

Fricc írta:
Hallod,Gabesz???Azzal a cuccal leitattad a madarakat a felkészítés előtt, amit küldtem a tesódtól?


Igen, Feri, karácsonyra érkeztek a G-és madaraim, január első hetén leitattam a cuccal, kaptak utána laktifermet és aztán vitamint is.

Ma megérkeztek a gyűrűim! 20 db. dlágaszág, ahogy Smeagol mondaná... :wink: Csillogó, villogó!

Doromboló, képet most nem teszek, mert egyáltalán, hogy ezt a hozzászólást is betegyem, csomószor újraindítottam ezt a francos Netet a gépemen... Minnnnnyá elrobbanok!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 20, 5:09
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 13:54 
Marcsi!

Ilyen nekem is volt, tegyél egy mütojást a fészekbe! A következöket már oda fogja tojni, nekem is ezt tanácsolták, és bejött ;)

_________________
madárbaráti tisztelettel: Dani


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 13:49 
HELLO GABE :31: Nagyon őrűlők hogy nálad is beindult és szoritok neked is hogy minél tőbbet és jobbat tenyéssz az idén ŰDV TIBI


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 10:21 
Tegnap nálam is kikeltek az első rollerbébik...
Korábban írtam, hogy nem indult egyszerűen a szezon. Volt egy fészekalj csupa üres tojással, de most remélem már beindul a dolog. Még 4 tojó ül a tojásokon, úgyhogy reménykedem....

_________________
http://www.rollerkanari.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 10:00 
Tisztelt CANARY-1 az űzenetet megkaptam és már irtam is vissza csak nem birom valamiért elkűldeni majd este elkűldőm-ha megjőn a szaki-a fiamra gondoltam :54: :54: MINDENKINEK TIBI


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 7:30 
fric32 írta:
Gratula,Kynyoo,látom megy neked a költöszezőn,áruld el ki a mestered,kitől loptad el mit és hogy???


Hello Feri!

Azért az enyhe túlzás hogy megy a költőszezon de már jóval jobb mint tavaly! Egy párom produkált üres fészekaljat ott a hímmel van/volt valami probléma mert amúgy nem igen volt idén üres tojás talán 1-1 de az is olyan helyen ahol 5vagy 6 tojás volt! De még mindig nem tisztázódott le és 1-1 fészekaljnál még mindig előfordul befulladt tojás Varga Tibi tanácsára a héten szerzek be egy páratartalom mérő eszközt. Ő elsődlegesen ebben látja ezt a problémát hát kiváncsi leszek!
Viszont ha összehasonlítom hogy tavaly hogyan indítottam a madaraimat és minden körülményt megnézek akkor azért van fejlődés és ez idén talán kijön szaporulatban is!
Kérdésedre válaszolva mesterem és barátom Pappcsa bronzkoszorús mestertenyésztő! Nagyon sok tanáccsal látott el amiért hálás is vagyok neki és nem kellett "ellopnom" :lol: adta magától! :wink:
Innentől kezdve meg mivel régóta ismeritek egymást tudhatod mit hogyan csinálok!
Nincs benne semmi különleges olyan dolog amit ti régi tenyésztők ne tudnátok de nekem ezek újdonságok voltak!

Üdv


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 22:43 
Gabesz írta:
Nemnem. Nincsenek a konyhában, kilakoltattam őket onnan az előszoba sarokba. Ott sokkal kevesebb a mozgás. Pont ezért. A fiúk vannak a konyhában. Most éppen napfürdőznek :D .

Igencsak elhallgatott a díszes társaság... Egy két bekattant tyúk itt rikácsol, a tarajosaink azok ügyik, mert vigyáznak ránk, de hol a többi??? :shock: KirályMatyesz? Amaryl? Baba? És még ki van??? :? Ja, Húgom is van vagy csak volt? :roll:


Hallod,Gabesz???Azzal a cúccal leitattad a madarakat a felkészítés előtt,amit küldtem a tesodtól?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 22:41 
Kynyoo írta:
Sziasztok!

Ma újabb 3 rollernak adtam új nevet 4-5-6! :22:
Erre a fészekaljra kíváncsi leszek a legjobb hímemtől van talán, a büszke apa 89pontot szerzett a DM-en! 1-1 pontot kapva klingeln és klingelnrollen énekhangokkal kiegészítve! Csak legalább hallanám milyenek is ezek! :lol:

Neco!

Holnap megültetem az egyik tőled vásárolt tojót is és már mocorog egy másik is azt pedig a fehér hímeddel hozom össze! :wink:


Gratula,Kynyoo,látom megy neked a költöszezőn,áruld el ki a mestered,kitől loptad el mit és hogy???

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 18:36 
Sziasztok!

Csak megerősítés képpen: Mindenkit szeretettel várok Albertirsára március 8.-án. Jó lenne, ha a jövő héten már mindenki, aki jönni szeretne pontosan jelezné hogy tényleg jön-e? Nem jött-e valami közbe.

Egyenlőre 3 párat tudtam beindítani a 11-ből, a többiek feszülten várnak. Lassan jönnie kell az első tojásoknak! Remélem, hogy fiasak is lesznek.

na üdv:

_________________
Feri


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 17:59 
Mostanában biztos nem lesz arra dolgom egyelőre még az albertirsai utat tervezgetem szervezgetem! Azért kösz a meghívást! :wink:


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 17:23 
Szuper nevek Kinyesz ! Na ! Ezeket meg tudom jegyezni !...Figyelj ! Ha van erre dolgod meg tudom mutatni mi a klingel és mi a klingelrollen is mert még vannak hímjeim hepiben a lakásban...szépen énekelnek. Minden hangváltozatot nagyon jól elkülönítve jól kivehetően hozzák !..

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 15:38 
Sziasztok!

Ma újabb 3 rollernak adtam új nevet 4-5-6! :22:
Erre a fészekaljra kíváncsi leszek a legjobb hímemtől van talán, a büszke apa 89pontot szerzett a DM-en! 1-1 pontot kapva klingeln és klingelnrollen énekhangokkal kiegészítve! Csak legalább hallanám milyenek is ezek! :lol:

Neco!

Holnap megültetem az egyik tőled vásárolt tojót is és már mocorog egy másik is azt pedig a fehér hímeddel hozom össze! :wink:


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 11:56 
Sziasztok ! Korábban megjöttem mert felment a pumpám ! Szakmai vitába keveredtem egy őskövület vérebes operett szakamberrel. aki évtizedek óta osztja az "észt" !...Közben olyan mérhetetlen kárt okoz a fiatal véreb vezetők felkészülésében hogy az elképesztő ! Mivel én vagyok a felügyelő bizottság elnöke ezért vettem a bátorságot és lecsapva a legutóbbi szakmaiatlan baromságára jól leosztottam végre !...De félve attól, hogy be is takarom, még az éjjszakába nyúló közgyűlést követően hazajöttem !....Egyedül voltam az úton, agyilag totál kikészülve, ráadásul közel 300 km-re !....Vagy ötször elaludtam út közben !.....Volt egy 10 km-es szakasz amin úgy átjöttem, hogy nem is emlékeztem rá !?... :? :lol: ... Na de megúsztam !... :shock: :) :wink:

Gabikám !...egyszer mintha te írtad volna, hogy a kanári nem tud számolni !....Maradjunk abba, hogy a bindult kanári tényleg nem, de az ilyen ribanc talán "igen"...Ezért nem jó az , ha csak egyetlen műtojást rax be alá egészen a 4.-ig !...Minden kivett után tegyél egyet ! A 4. nem kell mert akkor teszed alá az öszeset... Légyszíves fényképezd le a tenyészkalitot fészkestül madarastúl, csak így premier plánban oszt tödd fö nekem lécci !....!....Van olyan tojó amelyik az összes letojása után kotlik rá egy-két nappal !.....Ne nézegesd állandóan !....
Csókol anyád : Béla !

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 14:27 
Nemnem. Nincsenek a konyhában, kilakoltattam őket onnan az előszoba sarokba. Ott sokkal kevesebb a mozgás. Pont ezért. A fiúk vannak a konyhában. Most éppen napfürdőznek :D .

Igencsak elhallgatott a díszes társaság... Egy két bekattant tyúk itt rikácsol, a tarajosaink azok ügyik, mert vigyáznak ránk, de hol a többi??? :shock: KirályMatyesz? Amaryl? Baba? És még ki van??? :? Ja, Húgom is van vagy csak volt? :roll:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 12:14 
Jaja... Ezt próbáld meg, más ötletem nincs. Ha ez nem működik, jövőre már meg sem érdemes próbálnod.
(viszont elég kicsi az a kalit amiben próbálkozol, nagyobban biztosabban jönne az eredmény, de ha ilyenek a lehetőségek, olyan madarakat k'öll tartani amiknek ezek a körülmények megfelelnek.)
De azért csak összejön valami .

Én drukkolok! :wink:

Gabesz írta:
Ui: minden kalit takarva van teljesen egymástól. csak az előlap szabad, ahol a kaját kapják.

ui: ...tehát a konyha felőli, ahol látják az egész napi nyüzsgést :twisted:
Miért nem az ablak felőli nyitott?! csak napjában e'ccer etetéskor befordítanád, majd vissza oszt jó'ccakát...

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 12:03 
Köszönöm. Látod, ezt elfelejtettem. Pedig fel van jegyezve minden fészekaljnál, milyen mocsok egy tojó volt. Ezt kellett volna csinálnom már rögtön az első idei fészkénél :? ... A 4 napra én is gondoltam, hogy sok lesz... Hanem azon skubiztam, hogy ha kikelne, talán akkor másik tojó alá áttenném őket... bár nem tudom előre, hogy kinél mi lesz a helyzet. Hiába készítettem egyszerre őket, a négy tojó teljesen négy külön fázisban van. Csak, hogy érdekes legyen.

Ui: minden kalit takarva van teljesen egymástól. csak az előlap szabad, ahol a kaját kapják.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 11:57 
Drága Gabesz! Tavaly már írtam ( :twisted: ezt is) próbáld ki e'ccer ennél a piszok ribanc'znál, hogy NEM szeded ki a tojásokat, takarod a konyhád felőli részét a kalitnak, akkor 3-4 nappal korábban kelnének a kölkök ez talán beindítana benne valamit, és ha nagyobb nyugi van kö'rötte lehet ülve is maradna?!
Nem biztos hogy működne, de egy próbát ennyi macera után tán megérne?! :wink:

A négy nap különbség sok lesz.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 11:49 
No, akkor jövök én :roll: .
Gáz van! Már vártam, hogy mikor üti fel a fejét...

Ilusom. A tavaly is csinálta a fesztivált... A helyzet ugyanaz, csak pepitában. 3 tojit lenyomott, negyedik nem volt, de már a 3. tojást mióta kivettem alóla, rá se néz a fészekre :shock: . Ez délben volt. 4. tojást egy tojó sem produkált, érdekes módon. Hiába tettem vissza a tojásokat, rá se hederít! A tavaly mindhárom fészeknél ugyanígy viselkedett. Icám rendületlenül ül a három reménységen, vele nincs gond. De mi lenne, ha hozzá tenném be a tojásokat? 4 nap a különbség, ha jól számolok, de azonnal visszanézem. Gerti magától hagyta oda 14. napon a fészket. Előző nap kidobott egy üres tojit, másik kettőt én vettem el fészkestől. Most jókedve van, eszik rendesen. Kapja a turbókaját. Gizi pedig most kezd érdeklődést mutatni a fészek iránt. Fecniket, szálakat hordoz a csőrében. Illés papa tüzesen udvarol.

Szóval a legnagyobb gondom az, hogy Ilust visszanyomni nem lehet a fészekre, a fene a jódógát... Egy nap után visszatettem Gábrist mellé, de semmi változás. Legszívesebben megborítanám, mint szegény nagyanyám kosárral a hitvány kotlóst... Most ismét hányja-veti a fészket. Úgyhogy ő is újabb túrbós kajával no meg udvarlással lesz elárasztva. Azt hiszem.

No, szép hétvégét nektek!
Pussz!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 11:17 
Fővadászunk ledurrant, Marcsi csak a munkahelyén nyüstöli a netet, látom kipihenitek(jük) az elmúlt hetek bejegyzésözönét.... :lol:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 20, 10:38 
Sziasztok !
Ma délelőtt elindultam Kaszópusztára országos vérebversenyre bírálni !...
Csak vasárnap este leszek megint !....
Vigyázzatok magatokra !....Majd mesélek !.... :88:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 149  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 24, 13:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO