Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
Hozzászólás 2010 márc. 30, 12:51 
A Csaba által írtak első felével egyetértek. A lényege,hogy feleslegesen ne keverjen senki !
Idáig is volt versenyünk és ezután is lesz -akárki lesz az MDOSZ elnöke -, ami egyben taggyűlés is lehet és volt is korábban. Semmi de semmi különös nem kell, csak az, hogy központilag intézzük a gyűrűt és kész !!!...Mindenhol ahol csak lehet közre kell adnunk, hogy a H-MNK felíratú gyűrű az amelyik hiteltérdemlően bizonyítja, hogy roller kanáriról van szó de ezt a megkülönböztető jelzést CSAK és KIZÁRÓLAG a MDOSZ roller szakcsoportja adhatja ki akik ellenőrzik az ország összes fórumán, az esetleges viszaéléseket. A ritka fajta védelmében az elkövetők ellen a törvény teljes szigorával lépnek fel !...Ennyit kell az újságokban és az öszes madaras fórumon megjelentetnünk !...Zolinak köszönöm is a felajánlást...
A gyűrűt tíz évre adjuk ki csakúgy mint a kutyásoknál a kennel nevet. A 10 évet úgy tessék érteni, hogy a tag halála, vagy kilépése vagy kizárása után kell biztosítani....Tehát 10 évig más ezt a nevet nem használhatja !...MNK-s gyűrűt viszont csak az a tagunk rakhat fel tárgy évben, aki a gyűrű rendelés előtt vagy azzal egyidőben befizeti a tagdíjat és a rendelt gyűrűk árát.. A kelt fiatalok után származási lapot állít ki és a madarat csak ennek kíséretével
adja ki !...Lehet akár egységes formátum is, van erre egy egészen jó, félkemény papírra nyomott skicc ha ajánlhatom...?! Ha valaki a tagjaink közül olyan helyzetbe kerül,hogy egy évben nem tud tenyészteni,tehát gyűrűt sem rendel és madara sem lesz versenyre, attól ugyanúgy 10 évig nem vehetjük el a törzsszámát de fizetnie sem kell, mert mire is fizetne?...Ez nálunk kutyásoknál bevett szokás, hogy aki nem tenyészt és nem állít ki az nem fizet tagdíjat...Ha viszont már újból igen, akkor ismét fizet...NIncs ebben semmi szerintem...
Ha pénzbeli támogatást kérsz Necó akkor be kell menni az MDOSZ központba bevételi bizonylatért és kész !...Az MDOSZ ezt az összeget minden további nélkül oda adja nekünk bizonylatok ellenében !...Aztán nekik visszük a számlát nem a kukába !
Ha versenyt rendezünk ez akkor történik amikor és ahányszor akakrjuk, egy biztos, a központ egyenlőre csak az egy főversenyünket biztosítja. Ha országos bajnokság, azt eddig is nekik kellett volna meghirdetni, különben nincs országos minősítés mint ahogy nem is volt, csak mi egymás közt kitaláltuk !...Az MDOSZ vezetése, bárki lesz, biztos nem lesz szakavatott, ezért esze ágában sem lesz beleszólnia munkánkba, mint azt korábban sem tette senki. Inkább nekik adjuk a számláinkat mint a Necó, vagy a Feri vagy az én könyvelőmnek...egyszerűbb. Felajánlást meg bármilyen cég, bárki tehet irányunkba, a MDOSZ-en keresztül megteheti, esetleg egy elkülönített számlán, vagy a közösbe de azzal, hogy az összeg lejegyzésével azt bármikor felhasználhatjuk...Mivel jan-1-e óta teljesen mindegy hova adózik egy felajánló az akkor is pénzbe kerül neki...Reklám tevékenység képpen viszont költségként elszámolható. Ezért nem kell lenni közhasznúnak...De tőlem lehet az is csak ismerem magunkat, Iker Ferivel az élen ( :lol: ) nem fogjuk kezünket lábunkat tördelve gyúrni a társadalmit...Nekem csak, hogy a fórumon tartom a frontot, naponta 4-6 órát jelent !...Fontos dolgaim maradnak el miatta...Ezt nem panaszképpen írom csak azért, hogy ne bonyolítsuk feleslegesen a dolgokat... :25:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 márc. 30, 9:45 
Sziasztok,

igazából nem értem a dolgokat! Attól még hogy hivatalosan bejegyzett egyesület lenétek, olyan sok minden nem változna meg, csak az ellenőrző szervek nem találnának fogást rajtatok!
Az utóbbi évek alapján végzett tevékenységetek illetve várható tevékenységek (bocs ha kihagynék valamit):
- éves bajnokság. Eddig is meg volt rendezve illetve szervezve, ezután is meg fogjátok.
- gyűrű rendelések. Nem nagy munka, illetve plusz teher.
- éves közgyűlés. Eddig is gyűltetek a bajnokságokon, ezután is fogtok. Egy kis papírmunka járna még vele, de évente egyszeri alkalom.
- pénzügyi elszámolás. Neco-nak és Iker-nek is van biztos saját könyvelője, évente ha egyszer az orra alá dugjátok, biztos megcsinálja. Ha nem Marcsi épp az imént vállalta be...
- hivatalos vezetők kinevezése. Most nem mindegy hogy hivatalosan vagy nem hivatalosan ki a vezetője a csapatnak? Szintén csak papír munka és formalitás.

Szóval szerintem egy kis plusszal sokkal több lehetőség válna számotokra elérhetővé (saját jogon pályázati lehetőség, 1%, stb.) . De ezt ugye nektek kell eldönteni, nem beledumálásként írom :) Ha pályáztok, esély van egy kis plusz pénz szerzésére is, ami ugyan plusz munka, de bevétel is lehet belőle, ha nem pályáztok marad minden a régiben. Az hogy most közhasznú vagy nem közhasznú bejegyzés, már más dolog...
Viszont Neco ha elkezdesz lobbizni a német érdekeltségű hivatalokban, szerinted hogy venné ki az ha rájönnek (és nem kerül sokba hogy utána nézzenek) nem hivatalos/önálló szervezet vagytok? Szerintem eléggé negatív indulás...

A szövetséggel kapcsolatban pedig ha nem érvényesítitek az érdekeiteket a szövetség felé legalább azzal hogy a küldötteitek megjelenjen a gyűlésen, vagy egyéb kötelezettségeiteknek nem tesztek eleget, akkor miért várjátok el hogy a szövetség a ti érdekeitekben járjon el, vagy képviseljen benneteket. Ez egy kétirányú kapcsolat, melynek az előfeltételeit nektek kell megteremteni, majd ha ezután nem úgy történik ahogy azt ti elvárjátok, lehet csak verni az asztalt...
(És ismételten elnézést kérek, nem beledumálásként, hanem jobbító szándékkal a véleményemet írtam le.)

Üdv:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2010 márc. 30, 9:09 
Sziasztok

Ha már szervezeti dolgok. Köszönöm Doromboló válaszát a taglistával kapcsolatban, de azt kérném valaki közületek emailben küldje át, és jó lenne, ha tudtok róla, hogy ha van átfedés más egyesületekkel, akkor a tag nyilatkozna, hova is számoljuk őt.

Üdv: Varga Sándor

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 márc. 30, 7:52 
iker írta:
Mi legyen azokkal, akiknek van gyűrűszámuk, de nem fizetik be a tagdíjat?


Sziasztok !

Erre is van gyakorlati jól bevált megoldás : a tag valamely okból szünetelteti a tagsági viszonyát és ha rendeződik az ügye visszaléphet a saját gyűrűszámát használva.
Viszont az egyesület/szakcsoport is megteheti, hogy szünetelteti az egyén tagsági viszonyát, de meghagyja a gyűrűszámát. Pl.ha a tag nem fizet tagdíjat, vagy nincs éppen énekes kanárija, beteg stb. Ezeket a feltételeket a civil szervezet saját Szervezeti és Működési Szabályzatában határozza meg és nincs appelláta ellene sem felülről, sem alúlról.

Más, az előzőkhöz :

Szerintem a belharcok lenyugvása után az MDOSZ elnökségei is rendezi a sorait és szabályosabb keretek között fog működni ( legalábbis a közgyűlés remélem erre fogja ösztökélni a csapatot) így aztán esetleg később müködni fog a "szakcsoport " szisztéma is a H-MNK és a szövetség között.
Persze ehhez szervezetileg nekünk is igazodni kell, csak néhány eddig nem nagyon alkalmazott témát említenék. Ezeket különböző jogszabályokon keresztűl követelnek meg a hatóságok, a bejegyzett cívil egyesületnek meg be kell tartania.

Az MDOSZ saját kezelésű "szakcsoportjai"??? jelenleg (4 ilyen van, ide tartozik a H-MNK is) jogszabályok szerint minden hatóság felé az MDOSZ elnökségén keresztűl felel a tevékenységéért. ( Ügyészség, APEH, stb.)
Ezért aztán, ha a szövetség rendezi a sorait a szakcsoportok kapcsolódása is jóval eltérőbb sőt mondhatni "szigorúbb" lesz a maitól.
Akár a rendezvény szervezéseket, akár a bevételek kezelését vesszük figyelembe. A szigorúbb írányítás sok egyesületnek és csoportnak nem fog tetszeni, de valahogy meg kell szüntetni azt a jelenlegi gyakorlatot, ami a szövetségen belől ezt a káoszt okozta. Erre vannak törekvések, de már pislákol a láng.

Várható szigorítások, melyek erősen befolyásolják a szakcsoportok munkáját :

- pénzügyi rend kialakítása, ( minden bevétel és kiadás a szövetségen keresztűl mehet)

- szakmai rendezvények szervezésének szigorítása, (ha szigorúan vesszük az csak az MDOSZ elnökségének megbízásából, vagy felkérésére rendezhetne a H-MNK szakcsoport Országos Bajnokságot !!!... milyen is lenne az, ha hozzá nem értők írányítanák a koncertet ???)

csak ezt a két szempontot is figyelembe véve gondoljatok bele , hogy mennyi nézetkülönbség és ütközőpont van benne.

Kapásból csak ennyit a dolgokról.
Én a saját bejegyzett egyesület mellett szavaznék, de a döntés úgyis a H-MNK tagságáé lesz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 30, 7:36 
iker írta:
.... és általában kevés energia marad a társadalmi munkára.


Az biztos, hogy nem egy ügyintézősgyülekezősközgyűléses csapat a miénk....

Hetente legalább ötször beszélek valamelyik rolleressel, de soha nem az a téma, hogy hogy áll az egyesület pénzügyi mérlege, min kéne változtatni az egyesület alapszabályában, vagy hogy milyen ellenőrző bizottságot hozzunk létre arra, hogy ellenőrizze az ellenőrzőket. :wink:

iker írta:
Mi legyen azokkal, akiknek van gyűrűszámuk, de nem fizetik be a tagdíjat?


Megkérjük legalább az egyesület honlapjának taglistájáról törölje őket Nagygabe. Ezen kívül semmi.


neco írta:
iker írta:
... és versenyszervezés)?

...versenyszervezés: idén Te,...


Ebben meg természetesen segítek(segítünk) mind anyagiakban, mind a szervezésben! (bár konkrétan a "szervezés" természetesen elsősorban a Te feladatod lesz a helyi viszonyok ismeretében, -helyszín és a szállás- de az oklevelek, díjak, katalógus, büfé már a mi d'ógunk is.)

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
Hozzászólás 2010 márc. 30, 7:03 
Szóval az a helyzet, hogy így most működünk, az igaz. De ha teljesen hivatalossá akarjuk tenni a dolgot, akkor már ez így nem fog menni (ebben igaza van Necónak), csak akkor, ha jól megszervezzük, és az egyes részfeladatokat vállaló emberek komolyan és jól csinálják azt amit vállaltak! Mert egy egyesületnek APEH meg minden szempontból hibátlanul kell mennie.

És ez bizony nehéz, mert mindenkinek egy csomó egyéb dolga is van (munka, család, maguk a madarak!) és általában kevés energia marad a társadalmi munkára.

_________________
Feri


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
Hozzászólás 2010 márc. 30, 6:55 
Mi legyen azokkal, akiknek van gyűrűszámuk, de nem fizetik be a tagdíjat?

_________________
Feri


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 23:51 
doromboló írta:
Ha az emberek több fórumon is informálódhatnak,hogy a H-MNK madarak törzskönyvezet madarak és csakezek hitelt érdemlően az igazi rollerek akkorlassan debiztosan be álla rend !...

Ha internetes fórumokra (is) gondoltál, akkor a Győri Madarászok Fóruma jelentkezik :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 23:46 
Igen ! Én is így gondolom...Nem is tudom, hogy keveredtünk ennyire bele ! Már kezdtem úgy érezni magam, hogy egy légüres térben szanaszét lebegünk, aztán leírta Necó világosan, hogy hiszen van mindennek felelőse ! És ez a jó...Szemben azzal amit Tóth Sanyi is próbált, hogy mindent egy kézben !...Na ez nem működött...
Egyébként a Tóth Sanyi volt az az elnök aki arra kért, hogy fizessük a zagdíjat és kapunk serlegeket, bíró,költséget stb...Nem voltunk képesek az akkor 500 Ft-os tagdíjból annyit feladni a központnak amennyit kértek....Akkor szegény Péter Géza bá vitte ezeket a dolgokat...Ő volt ilyen elnök féle...
Szóvel az a legfontosabb,hogy az Andrénál lehessen feliratkozni x számú gyűrűre és be is kell fizetni az árát. Ami lehetne akár a szlovák is. Ott minőségben és árban is nyerők. Véleményeket kérek...Az én feladatom azokkal akik gyűrűkészítők, lebeszélni, hogy nem járulunk hozzá az MNK több mint 100 éves hagyományos használata után mint névadók,hogy ezt a jelzést más (nem tag) is használhassa. Ezt lehet, hogy ajánlott küldeményben fogom megírni ezzel is nyomatékot adni,hogy komolyak a szándékaink !...Ha valakit sikerül felderíteni, hogy viszaél az MNK használatával akkor azt beperlem...Nem fog az egyesületünknek anyagi áldozatot jelenteni....De lehet még néhány módon intéztetni az ilyen helyzetet,ha - nem a mi hibánkból - a törvényes útnak akadályai lennének ! :twisted:
Ha az emberek több fórumon is informálódhatnak,hogy a H-MNK madarak törzskönyvezet madarak és csakezek hitelt érdemlően az igazi rollerek akkorlassan debiztosan be álla rend !...
Az első komoly értékű rollereimet Németországból hoztam...Ott is ajánlottak ilyen olyan nem DKB-s sőt gyűrű nélküli "rollert" vagy nem tiszta rollert de én tudtam mit akartam ésnem vettem ezeken a helyeken...Kivártam az időt mire a gondviselés elvezetett az igazán nagyokhoz... :wink:
Ha valaki megeszi a monori dumát az csak egyszer járhat úgy...Mégegyszer átverni nem fogja hagyni magát !...
Szóvel, - mondom mégegyszer -, a gyűrűt intézzük és a tagdíj befizetése után bejelentkezem a nemsokára megválasztott MDOSZ elnökhöz a támogatásokért !.. Ha azt mondja nincs lovetta, akkor meg fogomkérdezni,hogy mikor lesz, mert akkor újra vissza jövök... :lol:
Ferikém !
Bizony nagyon jólenne egy gyűlést összehozni de ha nincs madárhoz kötve a rendezvény már érdektelenné is válik! Ilyen világot élünk....Az emberek jó részének nincs ideje a társadalmi munkára...
Egyenlőre ennyit javasolnék !?...

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 20:29 
andré írta:
Szia!
A versenyszervezős melót már megnyerted :lol: !


Endrú, ne poénkodj, 1-2 év és rád is sor kerül! :wink: :lol:

iker írta:
Lesz e potens emberünk a részfeladatokra (pénztár, honlap, információ,gyűrű és versenyszervezés)?


Egyenlőre működik minden.
pémztár: Lajosbá (elvállalta, hál'istennek :25: )
honlap: Nagygabe (áldassék a neve :25: )
információ: itt van az IDRE honlapja, + tul.képpen az aktív mag napi kapcsolatban van egymással.
gyűrű: André önként és dalolva el fogja vállalni. :wink:
versenyszervezés: idén Te, jövőre én, utána valaki más

mondom: MŰKÖDIK egyenlőre. És éppen ezért vagyok szkeptikus az "átalakulás"-sal kapcsolatban. Ha megnövekszik az adminisztráció, az ügyintézés terhe, azt KI FOGJA CSINÁLNI?!?
Mert ha az a választás, hogy így hellyel közzel zötyögve, de mondhatni jól, vagy úgy szarul, akkor maradjunk így.
...és madarásszunk!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 20:24 
Szia István!

Megkérlek ne vedd kioktatásnak, DE...!

Igazgató írta:
...
valaki megnyeri a roller csoport versenyét. Nem egyéni verseny hanem az MDOSZ versenye!!!!!

Ez lehet, hogy papíron így van, de a gyakorlatban nem! MI rendezzük a H-MNK OB.-jét a MI költségünkön, az általunk kijelölt helyszínen, és időpontban. Lajosbá írta (és ebben teljes mértékben igaza van!), hogy a jelenlegi MDOSZ vezérkar jórészének gőze nincs arról, hogy mi az a roller, mi az a H-MNK, milyen egy roller énekverseny és ez nem is érdekli őket.

Kvázi: sok közük gyakorlatilag nincs hozzá!

Igazgató írta:
...és azonnal jogot szerez arra h Ő aki bajnok és nincs lehetősége senkinek elindulni a nemzetközi versenyeken.

Ez is lehet, hogy papíron így van, de jelenleg szerintem az indul a VB.-n, EB.-n akinek van pénze rá.

Igazgató írta:
Vannak regionális és egyéb tenyésztők . Renben. Kell is de nem kell ezeket összetéveszteni a MAGYAR BAJNOK tenyésztővel .Egyszerű összevonni a pontokat és már nincs miről csacsogni.
A H-MNK egy 108 esztendős múltra visszatekintő egyesület. A jelenlegi tagok maximálisan ennek a 108 éves múltnak az árnyékában, a 108 éves hagyományokat tiszteletben tartva teszik a dolgukat.
Itt nincs "regionális" és "egyéb" tenyésztő, itt nincsenek összevonandó pontok, nem is "csacsogott" itt senki ilyesmiről. Egyetlen énekverseny van jelenleg évente, azon minden rolleres részt vesz aki számít.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2010 márc. 30, 3:55-kor.

 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 20:21 
Szia!
A versenyszervezős melót már megnyerted :lol: !

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 20:12 
Sziasztok!

Érdekes ez az eszmecsere, én is gondolkoztam már ezen.
Az igazi gond szerintem nem a pénz, még csak nem is a alapítás, hanem az, hogy ki csinálja?! (mármint majd a melót!). Lesz e potens emberünk a részfeladatokra (pénztár, honlap, információ,gyűrű és versenyszervezés)?

Mert az úgy van, hogy aki remek tenyésztő, nem biztos hogy ugyanolyan remek szervező is. Másrészt, akármilyen kicsik is vagyunk, akkor is, azt a kevés feladatot jól kellene megcsinálni.

Ez egy kicsit demokrácia is, amivel élnünk kellene tudni, ám ezt rendszeresen nem tesszük. Például a tagság még egyszer sem képes évente összegyűlni. (volt már albertirsai gyűlés, amikor csak ketten voltunk Necóval, de a versenyre is csak a tagság töredéke jött eddig el.)
Szóval ezen javítanunk kellene.

Azt javaslom, hogy ha odáig jut az eszmecsere valamelyik monori börze alkalmával tartsunk egy döntő találkozót Albertirsán (mivel ez az ország mértani közepe) Persze ha másnak jobb ötlete van jelezze, én bárhova elmegyek.

A fórum jó felület arra, hogy a gondolatok ütközzenek amíg személyesen is találkozunk.
Az a helyzet, hogy eljön majd az az idő is, amikor a hivatalos szervezetlenségünk a fejlődésünk gátja lesz.

_________________
Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 19:08 
Tisztelt Kanárisok!
Nem fogok elnézést kérni h át jöttem ide mert szerintem mindenkinek joga van elmondani a gondolatait maximum :110: kap egy .......ezt.Kaptam én is pedig csak jót akartam!!!!
Azok akik ezer éve tenyésztenek azoknak minden más. Más a gyűrű rendelés és más a tenyésztés is .DE az egész MDOSZ és a hozzá csatlakozó egyesületek csak maguknak intézik a gyűrűt , versenyt stb stb .
Kellene egy olyan ember aki lefejezi az egész múltat és új egy sokkal jobb szövetséget alakít ki pl
valaki megnyeri a roller csoport versenyét. Nem egyéni verseny hanem az MDOSZ versenye!!!!!és azonnal jogot szerez arra h Ő aki bajnok és nincs lehetősége senkinek elindulni a nemzetközi versenyeken. No ez már jobban pöcköli a tenyésztő idegeit.
Vannak regionális és egyéb tenyésztők . Renben. Kell is de nem kell ezeket összetéveszteni a MAGYAR BAJNOK tenyésztővel .Egyszerű összevonni a pontokat és már nincs miről csacsogni.
És akkor elindul egy megtísztító akció minden tenyésztő között legyen az szín vagy egyéb más kanári tenyésztő. Mert -persze bíztos csak én láttam így-nélkülünk nics kiállítás!! NINCS kanárik nélkül egy kiállítás sem.
Egyenlőre ennyi.Remélem nem gerjesztettem nagyobb "balhét" de aki vezetőségi tag az hallotta a nyílt levelemet amit az MDOSZ elnökének írtam.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 18:35 
feketemarcsi írta:
Na akkó csináljunk egyesületet. :wink:

Ha van köztünk olyan, aki viszi a zászlót, intézi az ügyeket, és a többség is jónak látja, hajrá!


doromboló írta:
A szövetségi tagdíj igazán nem sok, két ember tagdíja durván de azt istudni kell, hogy ezért a központ fizeti a bírót és a díjakat !...Ez amit eddig sosem használtunk ki mert ....
....mert nem fizettek volna semmit! :lol:
Béla! Szerinted mikor volt utoljára a szövetség kasszájában lóvé?!?

-----------------------------------------------
A gyűrűt André b'ótjában rendeljük meg. Szerintem ezt Ő elintézi, csak szeptember végéig adja le mindenki nála a rendelést.
-----------------------------------------------

Különben a roller a kupecek számára a legideálisabb madár!
Amit a vevő szeretne! Gondoljatok bele (ez nem fikció, hanem valóság!) egy laikus meglát Monoron egy halom tiritarka kanárit egy kalitban. A kupec megkérdi "mi kéne?!" ha roller, akkor "mind az", ha gloszter, akkor "az, csak még nem vedlettek ki, azért nincs sapkájuk," ha razza, akkor "az, csak kicsit elhíztak, mert még költés előtt vannak, de ez így pont f@..a!"
Persze ha tojó kell akkor mind tojó, ha hím, akkor meg mind hím.
Talán kakadunak nem lehet eladni őket, de ismerek olyan kupecet, aki ezt is bevállalná! :D
---------------------------------------

Kuvik czimbora, Te meg ne kérj olyan sűrűn elnézést ha idejössz néha, mert
1.) szívesen látunk
2.) nem irogatsz annyi hülyeségeket, mint én, (és közülünk sokan)
3.) tudom, hogy egy jövendőbeli rolleres vagy, akit egy hajszál választ el attól, hogy szélnek eressze az egzótáit, és és izomból belefogjon a rollerezésbe, tehát itt a helyed :wink: :lol:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 18:00 
Neolyan gyosan !
A közhasznúságnak van egy csomó hülye vonzata amit fel sem tudnék ide sorolni hiánytalanul.. Azonkívül csak azt szerettem volna,hogy azMNK-s gyűrűjeinket egy helyen intézményesen mi készítessük valahol és ragazkodjunk a nevünkhöz !...Azzal, hogy az MDOSZ-nek egyből a központjába tartozunk a szakcsoport megjelöléssel ez egy kiemelt lehetőség, gondolom tradicionális tiszteletből. A szövetségi tagdíj igazán nem sok, két ember tagdíja durván de azt istudni kell, hogy ezért a központ fizeti a bírót és a díjakat !...Ez amit eddig sosem használtunk ki mert mindig elnök választással meg kivizsgálással voltak elfoglalva...
Ha végre lesz egy normális madarászóriás, vagy éppen egy nevenincs elnökünk, egy egyszerű madarász és nem egy nagyobbacska tenyésztő akinek ezer ellensége van alapból, akkor talán megbékél a nép. Madarászóriásra a turákós pasira gondoltam, vagy egy tök ismeretlenre... Ezek majd elindítják végre az életet, kib.sszák a központbajáró, lefetyelőket ésnem fexenek lesenkinek !..
Szóval legyen központilag rendelhető gyűrű és csináljuk mondjuk a szlovákoknál 40.éert vagy mennyiért !...Legyen a gyűrűk rendeláésiideje akár okt 31. de később ne nagyon mert nem nagyon biztos,hogy csúcsidőben készen lesznek !...A kívánt mennyiséget csak meg tudjuk tervezni nem ?...Én az elmút 4 évben 50 %-os túlrendeléssel csináltam,azaz feles sem kelt mint amennyigyűrűt rendeltem ! :lol: ...Külföldön nincs utánrendelés de nálunk ha azt megszavazzátok akkor ugyancsak rajtunk, elnökségen keresztül esetleg még azt is lehetne..
Én is vettem a Sydowtól olyan tojókat amelyikekre 2006-os gyűrűk kerültek mert jó éve volt és rengeteg fiatalja lett a gyűrű meg kevés volt.
Szóvel (Gabeszosan) errőltessenek írni,elsősorban hölgyim és uraim !... 8)

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 11:34 
Na ! Marúszja !...Emmá jó hozzászólás vót !...
Mindennel egyetértek és pont most akartam valami hasonlót leírni. A peres ügyek viszont akkor kerülnek sokba, ha elveszted. Mindig a vesztes fizeti a perköltséget amiből az ügyvédnek is meg van a haszna. Nekem van olyan haverom nem is egy akik megcsinálnak bármilyen ügyet nekem lób.szás fejibe !...Persze ha nagyon kell mert felslegesen nem fogadok el szíveséget meg a végén télleg sokba kerüne !.. :wink:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 10:35 
Sziasztok!
A házon belüli egységes gyűrűnek én sem látom értelmét.
Ez csak akkor működne igazán ha az MDOSZ intézné.

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 10:22 
Jelenleg 2 közhasznúegyesületben vagyok érdekelt, egyikben elnök a másikban alelnök vagyok és mindkettőt most szándékozunk megszüntetni,pontosan azért mert az idéntől nem írható le az adóból a támogatás és nagyon kényes az ügyvitelilrendszere, a pályázatok is megszigorodtak, csak jelentős önrésszel lehet eztán pályázni bármire is....De ha valaki vállalkozik rá ám legyen. Az 1%-ot csak közhsznú egyesület igényelhet !
Gyűrű szám !...Gyerekek ! Ne őrüljetek már meg !...Itt nem kilóról van szó meg galamb hegyekről !...Mindenhol a világon, vagy szűkebb de fontos helyeken tudják, hogy a D -3001-es gyűrű az Alois Ghelingé, vagy a SK -105 a Josef Krockáé, vagy a H-MNK-40 a Maróti Béláé és sorolhatnám. A roller abszolút nemzetközi téma tehát azzal, hogy itthon tudjuk, hogy 50 - től 110-ig kié azért az nem név és minden évben változhat is !...De a 3001 az mindig Gheling marad bárhová kerül az a madár !... :twisted: Minden szervezetben a vilkágon úgy csinálják ahogy leírtam, miért kellene nekünk kivételesen galambászni?...Ausztriában, ahol évekig tag is voltam, Németországban, Szlovák, Román..nem tudom miért írom,mert egész Európában így van, hogy leadja szeptember 30-ig mindenki az igényét és kész !...Ha valaki elmulasztotta az így járt !...A padlás számot meg úgyis tudjuk, ...nem mindegy a gyűrűkészítőnek, hogy a négy számból kettő a tenyésztő neve a másik kettőmeg a drabszám ?....Vagy egy sorozatszám az egész !?....Ezeken a helyeken fel sem merül, hogy visszaéljen, hamisítson bárki is !...Az MNK-t CSAK az MNK-nál lehet kapni ! Ha nem így történne akkor miért nem lehetne feljelenteni bárkit is hamisításért ?!...Szerintem ezért nem kell levédeni egy nevet ! Amúgy egy jogászt tényleg be kéne ide csempésznünk... :shock:
Nem lehet ez kérdés mikor nemzetközi madárforgalmat bonyolítunk évről évre !!!.... :shock: :)

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 6:42 
:12: Mégegyszer BOCS!!!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:38
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO