Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 22:01 
brimston írta:
Sziasztok

Bocsánat előre is, nem szeretném a családias hangulatot máshol indulatokat keltő témával rombolni. Fontosnak tartom közölni veletek - vagy csak azokkal akiket érdekel - hogy szükségem lenne az aktuális taglistátokra lehetőleg digitálisan. Ami lajosnál van, az egy kép, vagy pdf fájl, és azt nekem újra kéne írnom. Ha van valaki aki ettől megkímélne, megköszönném. Azonkívül valamely vezetőtől szeretném kapni, met aki leadja az felelőséggel tartozik érte.

A lentebb elhangzottakról magánvélemény: létezhet országos nyílvántartás, ahogy a régieknél is volt, ám tapasztalatom szerint az érintettek közel fele nem járul hozzá adataik semmilyen formában történő kiadásához.

A központi MDOSZ gyűrűzés is szuper dolog lenne, ha a 800-1000 tenyésztő hozzátok hasonlóan gondolkodna. De ha például egyesületi gyűrűhöz kötnénk a kiállításon való megjelenést, nem lenne az országban olyan kiállítás, ahol 100 madárnál több összejönne. Az emberek nagy része egyáltalán nem gyűrűz, a maradékot is nagyon nehéz egy táborba kovácsolni. Őszintén sajnolám hogy ezt kell írjam, a hazai tenyésztők nagyobb részétől nyugati normákat még akár évtizedig nem lehet elvárni.

Szia Bringa !
A tagnévsor fenn van a honlapunkon de ha az nem jó akkor a Nagy Gabe áttolja Neked...
:wink:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 21:52 
Sziasztok

Bocsánat előre is, nem szeretném a családias hangulatot máshol indulatokat keltő témával rombolni. Fontosnak tartom közölni veletek - vagy csak azokkal akiket érdekel - hogy szükségem lenne az aktuális taglistátokra lehetőleg digitálisan. Ami lajosnál van, az egy kép, vagy pdf fájl, és azt nekem újra kéne írnom. Ha van valaki aki ettől megkímélne, megköszönném. Azonkívül valamely vezetőtől szeretném kapni, met aki leadja az felelőséggel tartozik érte.

A lentebb elhangzottakról magánvélemény: létezhet országos nyílvántartás, ahogy a régieknél is volt, ám tapasztalatom szerint az érintettek közel fele nem járul hozzá adataik semmilyen formában történő kiadásához.

A központi MDOSZ gyűrűzés is szuper dolog lenne, ha a 800-1000 tenyésztő hozzátok hasonlóan gondolkodna. De ha például egyesületi gyűrűhöz kötnénk a kiállításon való megjelenést, nem lenne az országban olyan kiállítás, ahol 100 madárnál több összejönne. Az emberek nagy része egyáltalán nem gyűrűz, a maradékot is nagyon nehéz egy táborba kovácsolni. Őszintén sajnolám hogy ezt kell írjam, a hazai tenyésztők nagyobb részétől nyugati normákat még akár évtizedig nem lehet elvárni.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 21:42 
Most néztem utána,hogy tavaly 33 tagja volt az egyesületnek.
Kíváncsi lennék,hogy idén hányan rendezték a tagdíjat és a tagságból mennyi nyugdíjas van akinek az évi 3000ft gondot jelent.
Szerintem ez nem "keménykedés".Ez az összeg egy fél madárnak az ára.
Ezt egy tenyésztőnek bele kell kalkulálni az éves költségvetésébe!

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 21:34 
Pont azért kell elmenni,hogy a "kupleráj" megszűnjön és helyreálljon a dolgok menete.Ha nem megy az MNK-tól senki az szerintem rossz fényt vet az egyesületre.
A gyűrű kérdést jól látod de nem egyesületi hanem országos szinten kéne megoldani.Az MGKSZ a Magyar Galamb és Kisállattartók Szövetsége.Mindent úgy csinálnak ahogy mások is Európában!
A gyűrűkön egy H-betű egy sorszám a gyűrű mérete és két EE-betű található.Ha vásárolok 100 gyűrűt akkor kapok egy igazoló lapot,hogy 001-től 100-ig az én tenyészetemből származnak az állatok abban az évben.Hagy ne soroljam ennek mennyi előnye van...

Marcsi!
Én a te feltett kérdéseidre nem kívánok válaszolni semmilyen formában.Nem haragszom rád de légyszíves hagy ki a hozzászólásaidból és én is azt fogom tenni.Annyi mindenben különbözik a véleményünk és a nézeteink a madár tartásról és tenyésztésről,hogy állandó vitát szülne közöttünk!Remélem a versenyen találkozunk.

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 20:26 
Én abba a kuplerájba mégegyszer nem megyek addig míg egyesek csak egyéni vezetési mániájukból kiifolyólag törnek hatalomra.. Egyébként mindig is volt képviselőnk,tavalyelőtt én, tavaly a Necó, az idén meg a Lajos.! Vagy mindhárman egyszerre...De most sem történt más, hogy a "te k.rva anyád..."
Az Mgksz meg azt sem tudom micsoda de talán nem is fontos... A gyűrűk kérdését mindenhol a világon az egyesületek belsőleg végzik.. Azt is lehet, hogy valamelyikőnknél,pl. nálad a boltban minden év szeptember 30-ig le kell adni a rendelést és a lóvét is hozzá. Mi megcsináltatjuk x helyen a gyűrűket és aki nem rajtunk keresztül csináltatja azt hamisításnak vesszük és mindenhol ahol lehet pl. fórumon megjelentetjük !...
Kedvezmények pedig mindenhol vannak de főleg a nyugdíjasoknál téma ez, mert gyerek tenyésztő nem nagyon van, főleg nem rollerben. Ha kedvezményes tag akkor mondjuk nem szavazhat, csak tanácskozási joggal vehet részt a taggyűlésen. Azt azonban nem támogatnám, hogy keményenkedjünk mert nem szeretném,ha néhány kisjövedelmű nyögdíjasnak abba kéne hagyni a roller tenyésztést mikor még alig néhány százra tehető magyarországon a genetikai bázis !... Nem kell félni akárhány roller lesz az országban, a normális érdeklődő úgyis a legjobbakat keresi megvételre akinek meg mindegy annak meg mindegy ! :lol:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 14:01 
Sziasztok!
Az én véleményem az,hogy aki nem fizet az nem eszik!
A horgászoknál a nyugdíjas és ifi jegyet váltóknak csak a fele jár mint annak akik teljes jegyet váltanak.Nem hinném,hogy ez a tagdíj akkora összeg amit ne lehetne kibírni.
Ha az MDOSZ központilag adná a gyűrűket akkor ez az egész gyűrűszám mizéria megszűnhetne.
Kiállítani és versenyezni csak szövetségi gyűrűvel lehetne viszont aki nem fizeti ki a tárgyévi tagdíjat az nem kaphat arra az évre szövetségi gyűrűt.Ha ez így lenne akkor mindenkinek érdeke lenne tagdíjat fizetni mert szövetségi gyűrű nélkül a madarainak az értéke is csökkenne.
Az MGKSZ-nél ez a rendszer évek óta jól működik!
Ahhoz viszont,hogy ezt és egyéb minket is érintő dolgokat felvesse valaki a MNK-ból el kéne menni gyűlésre a vezetőknek.Úgy gondolom ez kötelességünk lenne meg elég hülyén néz ki az,hogy minket nem érdekel ki a "főnők"stb...

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 13:18 
A véleményem a következő...
Van egy olyan nyilvántarásunk ahol a valaha rollerezett egykori és a közelmúlti tagok vannak archíválva, aztán van egy olyan ahol csak a tagdíjat fizetettek szerepelnek. Szerintem is ezeket kellene hivatalosan megjelentetni és ezeknek adni gyűrűzési lehetőséget. Én mindig odaadom a listát a Kuckósembernek és megígérte, hogy csak ezek kaphatnak MNK-s gyűrűt !...Amelyik madárnak nincs MNK-sgyűrűa lábán az ugye nem tekinthetőfajtatiszta rollernek !...Roller szerű de a szakcsoport nen vállal felelőséget az ilyen madarakért...Gondolok itt arra, ha a youtubon megjelenik valami nyenyere arra mondhatjuk,hogy nem tudjuk mennyire roller de ha gondolja vegye meg :) ...Arra gondoltam, hogy versenytől versenyig, azaz év végétől a következő év végéig ha valaki nem fizeti be a tagdíjat az lekerül a következő év gyűrűhasználati listájáról ! Azaz nem garantáljuk, hogy rollerként értékesíthesse...Tehát érdemes tagnak lenni...
14 éves korral bezárólag és a nyugdíjas bizonyítvány felmutatásával csak fele tagdíjat fizessenek. Sok helyen így van,pl.a pecásoknál is.
Az egyesületi törvény értelmében egyébként a tagdíjat nem fizető tag tagsági jogai még 5 évig működnek ha addig nem kap semmiféle felszóllítást a tagdíj hátralékának lerendezésére.
Hivatalos levélben kell erre felszólítani és ha nem reagál akkor 3 hónap elteltével ismételten fel kell szólítani ajánlott levélben, ha erre sem válaszol, akkor lehet tagdíj nem fizetése címén törölni a tagság soraiból..

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 12:23 
neco írta:
Szia Csaba! Tudom, hogy nagyjából mindenhol ez a gyakorlat, szerintem nálunk is ezt kéne alkalmazni.

Persze lehetne néhány kedvezményezett kör, pl. nyugdíjasoknak, tanulóknak, munkanélkülieknek fele tagdíj, vagy ilyesmi..... Aki aktív kereső, annak meg csak nem okoz gondot egy fél doboz cigi, vagy egy sör ára havonta erre?! :roll:


Távol álljon tőlem hogy beleavatkozzak a rolleres dolgokba, csak azt írom mi hogy járunk el :wink:
De szerintem ezt te is tudod... :lol:

A tagdíjak közti különbségek felvetése szintén egy érdekes kérdés.
A tagok közt (és itt a rendes tagokat értem) nem lehet különbségeket tenni, azonos jogok és kötelezettségek illetik meg őket. Az egyik legfontosabb kötelezettség pedig a tagdíj fizetése. Így tehát nem lehet különbséget tenni a tagok közt sem hovatartozásuk sem pedig egzisztenciájuk tekintetében sem, vagyis egyforma tagdíjat kell szedni mindenkitől. (Az egyesületen belül betöltött funkciók sem adnak mentesítést ez alól!)

Általában pedig mindig azok szokták rendesen és pontosan (problémák nélkül) fizetni a tagdíjat, akiknek ez anyagilag mondjuk nehezebb...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 10:23 
Sziasztok !

Az egyszer kiadott törzsszámokat több okból sem érdemes kiadni, mert vannak olyanok akik például valamely okból szüneteltetik a tagsági viszonyukat (pl. külfőldön dolgoznak néhány évig ) és aztán meg visszalépnének. Egyszerűbb a régi számot újra kiadni, mint egy másikat keresgetni.

Az alapítástól kezdődően a tagságról nyílvántartást illik vezetni, amit aztán a vezetőség évek múltán is különböző célokra hasznosíthat, de ez a nyílvántartás egyben biztos alapot ad nekik a törzsszámok kiadásánál. Sok vitát meg lehet vele előzni.

- Egyesületi törzsszám nyílvántartás, gyűrűszám azonosításkor,
- Alapító tagok nyílvántartása, esetleg jubileumi alkalmakkor hivatkozási alapot adhat,
- Hivatalos megkeresésekkor tagnévsorként is alkalmazható,
- Pályázatoknál létszámadatok pontosításához alapdokumentáció,
- Szövetségi tagegyeztetések alkalmával változásjelentéshez felhasználható,

és még sok előnye van, ha az egyesületi munkát vesszük figyelembe.
Itthon jelenleg 34 egyesület van akik törzsszám kiadásra jogosultak, ez elvileg durván 34 ezer madarásznak adhat gyűrűszámot, jelenleg összesen 8oo fő körüli taglétszámmal rendelkeznek az egyesületek. Van még bőven lefoglalatlan hely, úgyhogy nem sok értelme ven a régiek újboli felhasználásának.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 9:39 
ckuzmos írta:
A már megszűnt tagviszony után járó számokat sem osztjuk ki újra, elkerülve ezzel az esetleges duplikálásokat is. A 3 karakter (000-999) egy darabig elégséges ahhoz hogy ezen bármelyik egyesületnek nagyon hezitálnia kellene...

:thumright:
Én sem adom ki újra a már kilépett tagok által használt számokat, a használati jogot pedig megbeszéltük velük és nem éltek vele. Igaz, 20 embert könnyebb kezelni, mint 100at. :) (Persze ez nem a kilépett fők száma akar lenni... :lol: )

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 3:06 
Szia Csaba! Tudom, hogy nagyjából mindenhol ez a gyakorlat, szerintem nálunk is ezt kéne alkalmazni.

Persze lehetne néhány kedvezményezett kör, pl. nyugdíjasoknak, tanulóknak, munkanélkülieknek fele tagdíj, vagy ilyesmi..... Aki aktív kereső, annak meg csak nem okoz gondot egy fél doboz cigi, vagy egy sör ára havonta erre?! :roll:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 márc. 25, 21:37 
Szia Neco,

mivel nemrég futottam én is pár kört ezzel a gyűrűs kérdéssel egy ismerőst segítve, azt hiszem elég jól képben vagyok.
A 2-3 év gyűrűhasználati jog mint olyan (tagsági viszony megszűnése után) sajnos ma már szinte csak hagyomány. Biztos vagyok benne hogy egyik szervezet alapszabályában sincs ez lerögzítve, anno azt hiszem az MDOE teremtette meg ennek is az alapjait. Bizony van olyan egyesület is, aki azonnal megvonja a gyűrű számot ha valami sérelme van a tag felé, a tolerancia minden igénye nélkül a tenyésztési szezonra vagy legyártott gyűrű készletre való tekintettel. Ezzel is bizonyos nyomást próbál meg gyakorolni a tag felé. Persze utána meg jól összekavarják a tenyésztői számokat is...

Az IDRE-nél ezt az átmeneti időszakot (3 év) minden esetben figyelembe vesszük, hiszen ebből sem előnye sem pedig hátránya nem származik egyesületünknek, viszont a tenyésztőnek adott esetben nagy könnyítés is lehet.
A már megszűnt tagviszony után járó számokat sem osztjuk ki újra, elkerülve ezzel az esetleges duplikálásokat is. A 3 karakter (000-999) egy darabig elégséges ahhoz hogy ezen bármelyik egyesületnek nagyon hezitálnia kellene...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 25, 20:57 
eszterolajos írta:

Nekem csak azoknak a a tagoknak a neve és címe, van meg akik 2oo9.- re és 2o1o- re nálam rendezték a tagdíjat.


doromboló írta:
...A Tagnévsor a Lajosnál is van, arra fizettek a tagok eddig...Igaz vannak akiknek ugyan vannak madarai de nem jelentkeztek évek óta... Egyébként nem tudom, hogy a teljes tagnévsort kellene lejelenteni....


Szerintem csak azokkal kéne foglalkozni, az egyesületi honlapon szerepeltetni és tagként nyilvántartani-lejelenteni akik fizetik a tagdíjat. Az oké, hogy mindenki kap gyűrűszámot, ha fizet, ha nem, de nyilvántartott, elismert tenyésztőként csak az szerepeljen, aki fizeti a tagdíjat. Legalább ennyi előnye legyen annak, aki ezt a terhet vállalja!
Más egyesületnél 2 (3?) év nem fizetés után még a gyűrűszámot is megvonják. (gondolom lehet is belőle keveredés, ha más kapja meg... :lol: )
Nem mondom, hogy nálunk is így legyen, de ez az előnye legyen meg az aktív és fizető tagságnak.

...persze csak szerintem, lehet Ti másként látjátok.

------------------------------------------------------

Gabeszom, köszönjük a Román kollégák jókívánságait is!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 10:15 
Szia Marcsi !

Nem valószínű, hogy duplán fizetnének ezek a tagok, hiszen erre lenne jó a szövetségi regisztráció komolyan vevése, és valamikori elkészítése, de hát ettől a nyílvántartástól is odzkodnak sokan, sokszor az egyesületek vezetői is.
Nálad például a jelenlegi rendszer szerint 3 helyen kellene szövetségi tagdíjat fizetni, persze ez a megvalósuláskor sok belharc árán le fog redukálódni egy egyesületre, pedig milyen egyszerű a megoldás... a tag megjelőli, hogy mely egyesületnél érvényesíti az MDOSZ tagsági viszonyát és az az egyesület kapja meg a szövetségi mandátumhoz szükséges + 1 fő beszámításának a lehetőségét, de ezzel együtt a tagdíjfizetési kötelezettsége is fennáll majd.
Na ekkor nem lesz érdemes fiktív tagokat nyílvántartani egyik egyesületnek sem. Dehát mikor jön el ez a Kánaán ??

Na ez viszont nem szorosan a topikba való, de érinti a rollereseket is..tehát jó ezt tudni nekik is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 9:37 
Háááát ez van Lajos!
...de lassan már csak rend lesz ott fent is. 8mégha erre kevés esélyt is látok, legalább bízzunk benne) :wink:

--------------------------------------
Ma sikeresen megugrasztottam a tizedik tojómat! :cheers:

...többet nem ültetek le, mert abból csak szopás lesz.

Ha valakinek kell van 3 tojóm 3 hímem eladó. Csak párban és nem olcsón! Remek vérvonalú madár mind! A hímek totál tenyésztésre készek, már túl vannak néhány ugráson, a tojók 2-3 héten belül szintén tenyésztésre kész állapotban lesznek!

Tel. az avatarban.
----------------------------------
Kösz Bélám! :D
..., megyek szőlőt metszeni. :wink:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 9:27 
Szia Béla !

Fogalmam sincs arról, hogy a továbbiakban mi az MDOSZ elnökség elképzelése a tagdíj egyesületekre/szakcsoportokra egyéni tagokra eső összegéről, tudomásom szerint az elnökség eddig konkrétan nem tárgyalta meg ezt a témát, illetve határozat sem született az MDOSZ tagdíjak befizetések határidejére, sem a befizetendő tagdíj évi összegére, kivéve a legutolsó intézkedéseket, melynek alapján a tagdíjelmaradásokat rendezni kívánják.. Ami viszont többször is elhangzott, hogy nincs az MDOSZ-nek anyagi háttere, de konkrét intézkedést e téren nem tapasztaltam, kivéve a hátralékok beszedésére tetteket, abból viszont volt bőven, valamint az MDOSZ elnök által benyújtott pályázatot, mely pozitív elbírálás esetén hozhat némi anyagi lehetőséget.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 8:54 
eszterolajos írta:
doromboló írta:
A Tagnévsor a Lajosnál is van, arra fizettek a tagok eddig...Igaz vannak akiknek ugyan vannak madarai de nem jelentkeztek évek óta...Talán sokalják a tagdíjat ?...Nem tudom de azért meg van a címük....


Szia Béla !

Nekem csak azoknak a a tagoknak a neve és címe, van meg akik 2oo9.- re és 2o1o- re nálam rendezték a tagdíjat. A H-MNK honlapon lévő névsor viszont több nevet tartalmaz. Csináljatok egy pontosított cimmel ellátott névsort és azt küldjétek be az MDOSZ elnökségének.
A H-MNK- ás tagdíj rózsaszín csekken korábban rendezve lett, majd a posta visszahozta, mivel az MDOSZ központjában nem volt a küldemény átvételére jogosult személy, és az előírt kiváltahatóság alatt sem vette át senki, így a posta visszahozta a feladás címére.
Jdelenleg nálam van, a küldöttgyűlésen felviszem a számukra.

Szia Lajos !...Ha úgy is mész a gyűlésre vidd már el légyszi a tagnévsort. Le tudod tölteni a HONLAPUNKRÓL. Egyébként nem tudom, hogy a teljes tagnévsort kellene lejelenteni, mert akkor annyiszor x forintot kérnek nem ?...Meg itt legtöbben megint a versenyen fogunk fizetni , ha jól van ez így ?!

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 8:02 
doromboló írta:
A Tagnévsor a Lajosnál is van, arra fizettek a tagok eddig...Igaz vannak akiknek ugyan vannak madarai de nem jelentkeztek évek óta...Talán sokalják a tagdíjat ?...Nem tudom de azért meg van a címük....


Szia Béla !

Nekem csak azoknak a a tagoknak a neve és címe, van meg akik 2oo9.- re és 2o1o- re nálam rendezték a tagdíjat. A H-MNK honlapon lévő névsor viszont több nevet tartalmaz. Csináljatok egy pontosított cimmel ellátott névsort és azt küldjétek be az MDOSZ elnökségének.
A H-MNK- ás tagdíj rózsaszín csekken korábban rendezve lett, majd a posta visszahozta, mivel az MDOSZ központjában nem volt a küldemény átvételére jogosult személy, és az előírt kiváltahatóság alatt sem vette át senki, így a posta visszahozta a feladás címére.
Jdelenleg nálam van, a küldöttgyűlésen felviszem a számukra.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2010 márc. 24, 8:30-kor.

 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 0:02 
A Tagnévsor a Lajosnál is van, arra fizettek a tagok eddig...Igaz vannak akiknek ugyan vannak madarai de nem jelentkeztek évek óta...Talán sokalják a tagdíjat ?...Nem tudom de azért meg van a címük...

Végre kiket 3 tökös egy Gehling tojó és egyik Wittmann hímtől... :alien: Ezek VB-s madarak lesznek ! Addigra biztos beérnek. Abban is biztos vagyok,hogy lesz egy külön kisbusz amelyikkel évek óta megy a magyar protokol és velük a VB-s nevezettek egy része. A küllemi bírálatra nevezett madaraknak a standard kalitok készen állnak mindenhola világon de az énekeseknek nincs mindenhol kalit biztosítva,ezt a felhívásban szokták közölni.

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
Hozzászólás 2010 márc. 23, 16:24 
A pénzügyminiszterünk felé : egy Varga Sándor nevű ember (elnök) írt egy levelet, hogy fiezessünk tagdíj elmaradás miatt 2009 évre 7000 Ft -ot, 2010 évre megint 7000 Ft-ot !?...
Szerintem ugyanezt már írta egyszer vagy 2 hónapja és akkor Lajos elküldte neki...Vagy az egy másik embör vót ?... :roll: A 2010 - est meg badarság most kérni mert egész évben bármikor lehet befizetni, különösen nálunk rendhagyó a helyzet, mert az év végi versenyünkön szoktuk ezt rendezni, legalább is idáig. Aztán meg aztat írgya, hogy ha április 1-ig elektronikus úton (szovetseg33@freemail.hu) nem adjuk le a tagnévsort akkor büntetésbül 1 azaz 1 küldöttünk lehet csupán a április 17.-i küldöttgyűlésen melyet a törökbálinti művházban tartanak 10 órói kezdettel....Mondanám kedves Varga fővezérúrnak,hogy nekünk az az 1 is sok mee minket a veszekedés nem igazán érdekel !...Elég nekünk megszűrni itt a teret a kis tyúkudvarunkba, tovább élünk ha kevesebben vagyunk ill. ha csak lassanként, alapos mustra után bővülünk... :wink:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 16:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO