Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258 ... 261  Következő
Szerző Üzenet
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 23:14 
Szia Gizmó !
Te nem tudod vissza nézni, a korábbi írásokat, mert ezekről mindről volt szó és újra leírni nem egy leányálom.....De olvasd el mert a macska alom jó az aljába, nem a forgács mert abba az atka is belekeveredhet, meg a macska alom szagtalanít, meg emésztőnek is jó. De az egyszerű, legolcsóbb, 10 kiló 500 Ft körül van és neked 1 évig elég....ez a jó. Mádon gyártják, de van minden kisállat kereskedésben.
Az alját meg minél magasabban csináld a kalitkának, ha azt szeretnéd, hogy ne szemeteljen és használd a körbe zárt etetőket ! A fürdőt meg felejtsd el, mert belekölt a madár, vagy megfürdik kotlás közt és ilyenkor lehülhet olyanná, hogy nem is ül vissza !...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 15:39
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 21:29 
Kedves Nagygabe es Dorombolo,

koszonom hogy irtatok. mIt jelent, hogy a feluletkezelt kell legyen az anyag? Mivel?
Preseltlemezbol lenne az egesz. Az elvalaszto talan 4 mm-esbol.
Irtam, hogy uj ketrecet tervezek a madaraimnak…Semmi gondom nem lenne ha talalnek a kereskedelemben olyan anyagot, mint a stadard kertec. De nincs…
S tunodok, hogy mint tudnam csinalni, hogy a kanaris kellekeket is hasznalni tudjam (eteto, itato stb.). Ami anyagot talaltam az femhalo, kb 1x1 cm-es lyukakkal, de negyzetes anyag, s ezen nem tudom hasznalni a kanaris cuccokat.
Most lattam a Toth Sandor fele konyvben, hogy az eteltarto az also fiokra van fogva. S ez egy jo otletnek tunt. Habar mas etetoket kell vegyek, vagy keszitsek, mert a mostani olyan zart, hogy ne tudjak kiszorni az etelt.
Meg nem tudom, hogy a zart furdetot hova tudom betenni…de valamit kitalalok. Lehet szimplan alul beteszem.
Milyen mely legyen a fiok? 5 centi elegseges? Forgacsot szornek be aljzatnak.
Egyebkent nagypenteken, nagyszombaton a tojasokbol kellene keljenek a fiak.
Szep estet.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 19:12 
Kivettem a hímet a tojótól, a fészket kitömtem. Pár perc múlva már énekelt.
A tojó hasa kopasz, sötét színű, feszes rajta a bőr. Elég könnyű volt megfogni. De pirosat nem láttam rajta...
Füttyre sem reagál, ül nyugodtan.

Neco, ezek szerint csak a túlzott aggódalom beszél belőlem... De inkább megkérdezem, mint hogy elpusztuljon a madár.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 18:47 
A tojó biztos hogy nem beteg. A hímet szedd ki amig meg nem csinálja a fészket a tojó!!!! Mindíg a tojó kerüljön előbb a tenyészkalitba, mert akkor a hím nem lesz akkora tökös dönci! A kandúr két hónapja párzós és tombol benne a tesztoszteron, nem látott még csajt! Ha a kisasszony nem alkalmas párzásra persze hogy fosik tőle!
Különben utánanéztem a 40-es tojó nem jó a hímedhez mert az az anyja.......


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2007 ápr. 3, 3:02-kor.

 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 16:56 
Gabikám !
Vedd ki a hímet, hátha attól fél a tojó s ezért nem mozog és vedd kézbe a madarat, fektesd hanyadt a tenyeredbe úgy, hogy a feje feléd álljon, aztán nézzed rajt amiket az előbb írtam és közvetítsd !


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 15:01 
Szia Neco!
Őszintén szólva, nem tudom.
Nekem nincs túl nagy tapasztalatom, ezért is kérdeztem rá itt a fórumon. Nem borzolja a tollát, nem fekszik az ágon, mint egy beteg madár. Általában rendesen ül. Néha meg úgy, mint amikor alszik, csak nem dugja a fejét a szárnya alá. Rendesen eszik, sőt...... De mást nem nagyon csinál.
Nem tudom, hogy szokott-e így viselkedni egy kanári tojó.
Mint írtam, először úgy gondoltam hogy a szállítás, meg az új hely miatt lehet ilyen.
Szóval én nem tudom. Ti mit javasoltok?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 14:23 
Különben ha nagyon gázosnak találod a tojót kicserélhetjük. Leállítottam két madarat a 40-40/05-t meg a 10-91/06-t. A 40 a Bélától van, 6 fiókát nevelt tavaly. Idén 2 terméketlen fészekalja volt mindkettőnek. A 40-es jobb vérvonal, de a 10-es hordja folyamatosan a fészekanyagot a csőrében. Ha megkéred Dorombolót biztos utánanéz a felmenőiknek, nálam nincs csak a szüleikről adat. Gondold át, ha úgy döntessz kicserélem, csak a Nagypapára való tekintettel! :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2007 ápr. 9, 4:17-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 12:29 
Szeva Gabe!
Sok gond nem lehet a madárral.(Legalább is nagyon remélem.) Tömd meg a fészket anyaggal és fúrj a közepébe lyukat valamivel, pl. a villanykörte tökéletes a célra. Tégy be a ketrecbe fészekanyagot meg apró fehér papírfecniket. Legjobb az 1-2 cm2-re tépett fehér konyhai papírtörlő. Úgy vettem észre ez ösztönzőleg hat a tojókra. Amíg nem " fúrja" meg a fészket meg szerintem vedd ki a hímet. Persze minden másnap adj lágyeleséget nekik. Ha erre nem indul be akkor nincs más hátra mint jövőre!
Azért drukkolok hogy az idén sikerüljön!


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 12:08 
Meg kell gyónnom, hogy tanácsaitok ellenére egy kalitkába raktam a két madarat (80x60x40). Fészket is tettem be nekik úgy másfél hete. Kaptak fészekanyagot is. A hím néha megnézi a fészket, bele is ül, a tojó rá se néz. Egyszer-kétszer biztatásként tettem bele pár szál fészekanyagot a fészekbe, ezt a hím szorgalmasan kipakolta. A tojó arra se nézett...
Rakjam külön őket? Amikor elhoztam, még nem volt hely különrakni a két madarat. Aztán meg nem bántották egymást, így együtt maradtak. Hiba volt?
Töltsem fel rendesen a fészket? A pintyeknél ezt nem javasolják, hadd csinálják meg a madarak....


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 11:39 
Külön tartod, vagy egybe, ha külön, akkor rklál be fészket, csináld meg neki, és várj. Figyeld meg, hogy bele ül e , szétszedi, majd újra rakja e ?
Ha már foglalkozik ezekkel, akkor mehet be a legény. Egyébként, ha könnyen meg engedi magát fogni a tojó, az azt jelenti, hogy már kész a párzásra, vagy ha te fütyürészel neki, tisztes távolságból, de hirtelen erővel, akkor lekuporodik, ez is azt jelzi. De vegyed kézbe, fújd fel a hasán a tollat és ha szép, feszes enyhén dudoros és kopasz, a kloáka ki van pirulva akkor semmit ne várj, mehet a hím, nehogy késő legyen.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 10:10 
Sziasztok!
Kb. 2 hete van nálam a 2 roller. A hím már a harmadik napon újra elkezdett énekelni. Egész nap énekel, repked, fürdik, vagy eszik. Szinte meg sem áll. A tojó viszont nem túl aktív. Vagy eszik, vagy ül az ágon. Ugyan nem gubbaszt, de nem is nagyon mozdul. Szóval jó étvágya van, de azon kívül nem csinál semmit. Eleinte azt gondoltam, hogy meg kell szokni az új helyet, megnyugodni, stb. De azóta már eltelt két hét. Lehet, hogy valami gond van vele?


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 9:57 
Gondolom, ezt főleg a farost miatt írtad. Eddig úgy használtam, hogy a sima fele volt a madarak felé. Viszont elválasztóként ezért valóban nem lenne jó. Akkor marad a rétegeltlemez, vagy az alumíniumlap.
Természetesen minden faanyagot felületkezelni kell, mert különben gond lesz!


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 9:43 
Az elválasztó, meg a kalitka is olyan anyagból készüljön, ami abszolút sima felületű ! Ellenkező esetben minden nem kivánt élőlény elbújhat benne.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Egyszer kell az atkát össze szedni, aztán harcolhatsz míg újra eltűnik.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 9:15 
gzsylm! Még nem gondolkodtam azon, hogy miből legyen az elválasztó. Lehet farost, vagy rétegeltlemez, esetleg alumíniumlap... Talán a rétegelt lenne a legjobb.

Mostanában inkább a fiók kialakításán agyalok. A jelenlegi kalitkáimnak farostból vannak a fiókjai, fa kerettel. Hát nem tökéletes! Itt is inkább rétegeltlemezt kellett volna használni. De láttam mostanában egy leírást, ahol alumíniumlapból csinálták. Talán ez lenne a legjobb...

Egyébként, ha jól láttam, színkanárid van. Legalábbis az index fórumon a képen az van.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 31, 9:22 
Nem írtad, hogy milyen kanáriaid vannak.....Kedves gzsnmdlkrt - vagy mi a neved ! ...kicsit egyszerűbb nevet is találhattál volna !....
Amíg a tenyészidőszak tart, ne maradjon a mamával a korábbi garnitúra fióka, mert, ha nem elég nagy a röpde, akkor könnyen szedegethet egy kis fészekanyagot a gyerekekből. Elválasztani meg akkor kell a kalitkákat belűl, ha szükségtelenül nagy a költéshez. Ez bármilyen anyag lehet, amit nem tudnak szétszedni a madarak. A költő kalitkákat egymástól is el kell választani, ha nem dobozosak, hanem rácsos oldalúak, hogy ne zavarják egymást a tenyészmadarak a költés alatt....
Sok sikert !


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 15:39
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 31, 7:42 
Sziasztok,

itt uj vagyok, Gabesz ajanlotta e forumot, mivel en is azon tunodom, hogy faanyagbol keszitett kalitkat eszkabaljak ossze. Egy parom van, december ota, a tojo most potkolt. Standard kalitkaban vannak. Nezegettem itt a mereteket, de nalam nincs ennyi madar, ugyhogy nem kell nagyon sok rekesz.
Ha mar a jovorol irok, kerdeznem, a fiakat majd hogyan kell szetvalogatni? Himek kulon, tojok egyutt? A anyaval maradhatnak az ifju holgyek? Vagy egyaltalan hogyan kell "osztani " oket?
Nagygabe. A ketreceket milyen anyagbol valasztod el egymastol, illetve hogyan hogy ez mozgathato legyen? Ha netan valamelyikotoknek ilyenfele fotoja, kepje van szivesen veszem ha elkulditek.
Aldott napot,

Zsolt


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 29, 16:16 
Macskaalomból a natúra jó, ez olyan mint a murva kb 500 Ft 10 kiló, ami 3-4-hónapig elég, sőt ilyenkor hetekig - hónapig nem kell takarítani. Én a Mádon készítettet használom, ennek olyan világos pasztel zöld a füles zsákocska színe. Van ebbe is durvább és finomabb szemcséjű, de úgy emlékszem ez csak akkor derül ki, ha otthon kinyítod, mert a finomabb persze jobb lenne egy kicsivel. A homokot meg felejtsd el mert a szagot nem hogy elnyelné, de még fel is turbózza.....
Sokkal jobb az utóbbi verzió, mert a hímeknek mindig egy kicsit melegebb kell. Az meg inkább a felső régióban található....


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 29, 15:32 
Arra gondoltam, hogy kicsit átalakítva így is lehetne:
Alulra a 2db 70cm magas (ezek a fiataloknak), majd erre 3db 40cm magas kalitka. Mind 80cm széles, és mindhárom 40cm-es kettéosztható lesz, így lesz 6db 40x40-es kalitkám, 2 a hímeknek, 4 a tojóknak. (A hímeket rakjam legfelülre, vagy a tojókat?)
Költési időszakon kívül kiveszem az elválasztót, legalábbis a tojóknál. Gondolom a hímeknél nem lehet. Vagy esetleg lehet kettőbe (80x40-es) 1 hím + 1 tojót rakni, egybe meg 2 tojót? (Érthető?)

Most még könnyen alakítgatom....
Jól ki kell találnom, mielőtt nekikezdek, mert ha kész lesz, már kevésbé tudok variálni vele. Ezért kérdezek ennyit erről a témáról....

A nappali egyik sarkában van a helye, az ablak mellett. Reggel és egész délelőtt besüt a nap, a kalitkákat is éri, de mindig marad árnyék is.
A macskaalom bármilyen lehet? Illatosított is? Homokhoz keverve, vagy tisztán használjam? Jelenleg csak homokot használok.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 29, 14:27 
Értem !
Hát akkor mindent bele, ez van ezt kell szeretni. Ez a lakás milyen részében van, mert ha fontos a szag kérdés, akkor alúlra macska almot javaslok, mert ebből még csipegetni is tud a jobb emésztéshez és nagyon jó adszorbeáló, szagtalanító hatása is van.....Nem válaszoltál a 80- asban gondoltad a 2 hímet ? Ha igen akkor elválasztva !!!


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 29, 13:43 
Sajnos csak ekkora területet sikerült kialkudnom otthon....80x260....

A 40cm tetején 2x70cm, annak a tetején 2 sorban és két oszlopban a költőkalitkák, ami 2x40cm. Így ez 260. A hely maximálisan kihasználva. Kérdés, hogy a költő madarak szeretnek-e ilyen magasan lenni?

Jövő hétvégén kiderül, hogy maradtak-e füttykalitkák :?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258 ... 261  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 22:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO