Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261  Következő
Szerző Üzenet
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 20, 10:24 
Félreértés ne essék, én nem arra gondoltam, hogy a neco sz..r madarat adott a Gábornak, sőt !!! Azt viszont senki a világon nem tudja garantálni, hogy az idén jól teljesítő tojó, jövőre nem fog e "meghülyülni" ?! Vagy ellenkezőleg, sokszor a legjobb tojó, előző évben semmit nem csinált...?!
Sajnos nem tudok szerkeszteni de képszerűen a törzskönyv :
A vásárolt madár gyűrű száma, a tenyésztői azonosító száma és az évjárat száma van kiírva a lap tetejére. PL : 63-40/06 ahol a 63 azt jelenti, hogy az adott évben ez a madár 63.-ként kelt, a 40 = Maróti Béla, a 06 pedig 2006-ot, a kelés évét jelzi. Ezután egy nyíl megy jobbra le és egy ballra le.
Jobbra le írjuk a madár apjának az adatait az előbbiek szerint, ballra meg az anyja adatait, ezekről megint húzzunk kettő kettő srég nyilat lefelé, ahová az ő szüleik adatait írjuk le. A hímek esetében a verseny
ponteredményét is oda kell írni, sőt e mellé, ahova odafér, zárójelben a négy főének osztályzatait is, pl: (23,22,17,16) ahol a 23= a kongvagördülőt (hohl), a 22= a dorombolót (knorr), a 17= a kongvacsengőt (hohlklingel), a 16= a füttyöt (pfeife) jelenti.
Van olyan tenyésztő aki ugyan így csinálja csak fordítva, tehát alúlról kezdi az adatismertetést. Vannak olyanok is akik a tojók fiútestvéreinek verseny eredményeit is odaírják......Jó egyszerű mi ??? De csak leírva látszik ilyen bonyolúltnak, ha látsz egy ilyent, rögtön kivilágosodik !


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 20, 1:23 
Szevasztok!

Természetesen tenyészthetőek a verebek, sz..t nem adok el, remélem ezt nem is feltételezitek rólam. A tojó tavaly költött nálam, igaz hogy csak 3 fiatalt, de biztosan nevelt, már ami kikelt nála. A baj csak annyi vele hogy borzasztó finnyás a drága a vőlegényre. Első eresztés terméketlen volt nála, a másodikban egy, harmadikban viszont két fiatal erejéig sikerült megerőszakolnia egy nótafának. Az idén az eső két próbálkozást nem koronázta siker, bár azt lehet hogy én szúrtam el. Ezután az egyik tartaléktojómat fogtam be tenyésztésbe helyette ( a lányát). Remélem "gabe" dűlőre jut vele, ha idén nem, akkor jövőre ha majd több hím közül válogathat, ezt a gondot meg is beszéltem vele, nem zsákbamacskát vett. A hím nem lett még tenyésztésbe fogva, nem tudom hogy viselkedik párbaállításnál, viszont szerepelt a tavalyi versenyen. Igaz hogy nem a legjobbat hozta a versenyzők közül, de nem rossz. Ilyenkor már sajnos igencsak szegényes a választék az eladó madarakból, ezt tudtam adni, ez volt.
A törzskönyv minden tenyésztőnél egyedi, mindenki más formájú megoldást talál ki magának. A lényeg persze mindegyikben benne van, szülők, nagyszülők eredményei, sőt minden valamire való madár tulajdonképpen tucatnyi felmenőig visszakövethető ha nem is egy tenyésztőnél, mint pl. alább két generáció Dorombolónál, a többi Krockánál illetve Gehlingnél tovább és tovább. Nem is lehet ezek nélkül komoly munkát végezni, hiszen kívülről nem látszik mi van a madárban. Egy alak vagy színkanáriban hozzáértő tenyésztő látja mit vesz, ez a rollernél nem működik. Ezért tartjuk fontosnak, hogy lehetőség szerint minden hím versenyen legyen minősítve, az eredményei meg rajta legyenek a fiókái törzslapján. Ennek nézett utána Doromboló az archívumában, fújta is rögtön a madarak felmenőinek eredményeit. Gabenak is postázom a pontozólap fénymásolatát, ami igazolja mit produkált a madara a tavalyi versenyen. Ezt az eredményt már ő is rávezeti a következő generáció lapjaira.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 19, 23:35 
Sziasztok,
engem ez a törzskönyv dolog nagyon felkeltette az érdeklődésemet!
Mi ez? Hogy néz ki? Mi van rajta?
Valaki mutasson már egyet légyszi...


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 19, 23:34 
Aha !
A hímed apja az 58-as 87 pontot énekelt, de az ő apja a 342-105/03, 90pontos volt. A tojód viszont minden túlzás nélkül európaklasszis madár :
az apja a 132-3001/02 Alois Gheling 2002-es Deutsche Maister győztes kollekciójából való 90 pontos madár. A madarat előző évben jegyeztettem elő és a verseny után mentem ki érte a németországi Rheinébe, tőlünk 1440 km-re !!! Az akkori ára 200 DM volt. A madarat meghallgathattam, öt másik hímmel együtt rakta ki elém a mester és még választhattam is. Egyik madár jobb volt mint a másik, könyörögtem, hogy adjon el nekem még egyet, de hajthatatlan volt. Hiába hivatkoztam a nagy távolságra, azt mondta az a korekt amit előzőleg letelefonáltunk....igaza volt...még ott voltam, mikor megérkeztek a franciák a lefoglalt négy hímért.
Szóval egy igazi bombázó, még mindig megvan, csak sajnos eltört tavaly a lába ezért már nem számítok rá a tenyésztésben...
A mama a valaha volt legjobb szlovák Jozef krocska remek madarai utódja. Krocska kétszer nyerte meg a nagy cseh-szlovák közös versenyt, amire addig és azóta sem volt példa. Az utosó Krocska madarak nálam vannak, mert a tenyésztő azóta az életéért küzd egy gyógyíthatatlannak látszó betegségben....,de én bízom benne, semmi és senki másban ! Tudom, hogy egy kőkemény pasi, tudom, hogy győzni fog.
Gabeeeesz ! Q.va jó madaraid vannak ! Most már csak az a kérdés, hogy tenyészthetők e ? Nem valami rigolyás dögök e ?!....Szorítok ! Ha ezekből lenne 4 hímed akkor mindent elmondok mégegyszer, részletesen a tréningezéssel kapcsolatban, végül leversz engem is mint vak a poharat !!
Hurááááá !!!!


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 19, 21:05 
Megnéztem a madaraim felmenőit:
A hím szülei, Doromboló, a te madaraid voltak, mindkettő 2005-ből, az egyik az 58-as, a másik a 38-as. Az ő szüleik mind Krocka-tól származnak. A tavalyi versenyen 84 pontot énekelt (21-21-17-16).
A tojó a te nevelésed, 2005-ből a 35-ös. A papa Gehling, a mama Krocka.
Úgy tudom, mind Gehling, mind Krocka általad nagyon elismert tenyésztők. Gondolom, különben nem lennének tőlük madaraid :lol:


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 19, 18:02 
Köszi a bíztatást!
Nagyon örülök nekik! Egyértelmű, hogy mindenki megtartja a legjobb madarait. Necoval meg is beszéltük, ezek nem világbajnok madarak, de nem is ilyen célzattal vettem őket. Egyébként nagyon szépek, a hím szépen énekel. A szülőkről majd írok, csak otthon vannak a papírok.
Szóval ki akarom próbálni magam, mennyi türelmem van hozzá, mennyi időt tudok rájuk fordítani, stb. Aztán ha marad a mostani lelkesedésem, az év végén bevásárolnék 4 tojót, meg 2 hímet, ahogy javasoltátok. Azok a madarak viszont mind 90 pont felettiek, illetve azok testvérei legyenek! Ez a minimum :D

Pontosan mit értesz azon, hogy bombák legyenek a szülők? Sok pontot a pontozólapon? Neves tenyésztőtől származzon? Mindkettő?


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 19, 16:58 
Hajrá Gabe !
Indul a verkli ! Innen már nincs vissza út...A sikerek azért, a sikertelenségek meg azért fognak hajtani tovább, előre a nyagypapa által kitaposott úton.
Mit kell nézni ?...Én először a madarak származását nézem ( nem eléggé elitélendő módon ), aztán az egészségi, majd a konstitucionális oldalát.
Tőlem lehet akármilyen tökéletesen felkészült, egészséges madár, ha nem bombák a szülők, esélyt sem adok a szaporodásra. De kezdő rolleres meg se hallja ezt a nagyképű dumát ! Gabe, te annak örülj, hogy van két rollered, mert ez ilyenkor már szinte elképzelhetetlen. Biztos kaptál törzskönyvet is a madarakhoz, abból meg kiderül, hogy nem is akármilyenek ?!....mégha a neco nem is a szemefényeit adta oda.
A tojónak fújd fel a hasát, s ha az kellően kigömbölyödött és a kloáka táján ki van pirulva, akkor mehet be a fészek, majd, ha ezt már rendezgeti, mehet a trubadúr. Szerintem a 4.tojás után vedd ki a hímet mert sokkal nyugodtabban ül a tojó, ha egyedül van. Az meg hülyeség, hogy ha benn a hím, akkor a tojónak le sem kell szállni a fészekről, mert a hím ott ül és eteti....Tényleg ott ül, sőt, ha az a szerencsétlen tojó kicsit nyújtózni, netán inni, vagy üríteni szeretne, az idióta hím már veri is és hajtja vissza a fészekre. A színkanárisoknál, valamivel egyszerűbb a helyzet, általában a hímek nyugodtabbak, ígaz hízékonyabbak is.
Szóval neveljen csak egyedül a mama.
Azért olyan nehéz a roller tenyésztése, mert nem az motiválja a tenyésztőt, hogy milyen nevelő a tojó, ill. milyen aktív a hím, hanem, hogy mit énekelt, vagy a tojónak a fiútestvére 88 - 90 pontos legyen. Én az eladott madár törzskönyvén feltüntetem az apa és a nagyapák énekverseny erdményeit, a tojóknál meg, ha van jó nevelő azt is.
Jó tenyésztést ! Tájékoztass a részletekről....


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 19, 12:30 
Sziasztok!

A hosszú hétvégén sikerült hozzájutnom egy pár roller kanárihoz neco jóvoltából. Lassan megszokják a helyüket. A hím már elkezdett énekelni, szerintem jól érzik magukat.....
Szóval, megtettem az első lépést az úton.

Ti hogyan döntitek el, hogy a szaporulatból melyik madarat tartjátok meg?
Ha másik állományból hoztok madarakat, azt mi alapján választjátok ki?
Hogyan, mi alapján állítjátok össze a párokat? Miből döntitek el, hogy melyik tojóhoz melyik hím kerüljön?


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 18, 16:25 
Köszönöm a felvilágosítást és minden hasznos tanácsot! Ma mindhárom kalitot újból kipucoltam, klóros vízzel sikáltam át... Vadiúj pálcákat kaptak, és az etető-itatójik is ki lett fertőtlenítve. Ezt amúgy szoktam máskor is, a kalitokat ritkábban. De még mindig nincs fogalmam, honnan másznak elő újból és újból! :?:

A petéiket hová teszik le ezek a ronda dögök??? A hamuszínű léerakodás, amit Doromboló említett, nem véltem felfedezni... Inkább lepottyant-lecsúszott ürülék nyomát... Ha igaz...De az is le van sikálva...

Én az ivóvizükbe alaecetet is cseppentettem :) Még nekem is ízlik :D


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 18, 13:06 
Sziasztok !
Bocs, hogy eltüntem kis időre, de nagyon kedves barátaink voltak nálunk az elmúlt napokban Madéfalváról.
Elég sokat írtunk az atkákról, de mindig jutnak adalékok az eszembe...
Pl : Azért az irtószerekkel vigyázzunk, mert noha a Piretrin virágpor kivonat
de nagyon erős allergén egyik másik élő szervezetre. Ha nem a fészek aljára, vagy anyagába kevered bele, hanem jól beszórod vele a fészket felülről, már a tojásban elhal az embrió. A kismadarak, kitollasodás előtt szintén elpusztulhatnak az anyagtól. Túlhasználása a máj károsodásához, vagy elhalálásához vezet. A Spot-on ivermektin anyagú bőrön át felszívódó készitménye valódi hatékonysága kissé túlbecsült. Néhány napon át kétségtelenül távol tartja a felnőtt madártól az élősködőket, de nem is a felnőtt madarakban keletkezik a veszteség általában, hanem a "zsenge ivadékban" A cseppentést a szerből én nem a tarkóra javaslom, hanem a test májjal ellentétes oldalára, pihegő madaraknál pedig a torok környékére, 8 nap multán ismétléssel, ugyan a gyártó szerint erre semmi szükség, mert a szer a petéket is megöli....?! Nagyon határozottan fogjuk le a madár fejét, mert a toll felborzolásakor ( bőrfelületet kell keresni a cseppentéshez ), előfordulhat, hogy a madár szemébe csorog a lé, amitől arra a szemére azonnal megvakul !
Ugyan már írtam, de a fontossága miatt nem árt mégegyszer : Költés előtt legalább 2 héttel le kell állni a kezeléssel, mert az ivermektin hátrányosan befolyásolja a költés eredményességét.
Villanyoltás után madarat sehonnan sem szabad hozni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Régen az öregek valamilyen kenőcsöt ( ami nem káros a maddárra ) használtak az atkák megfogására, mivel a madarat az ülőrúdon keresztül mászták be, ezért a pálcák végeit bekenték, jó vastagon, amibe aztán szépen beleragadtak.
Egyébként köszönöm az elismerést, a "doromboló" az ironikus sejtelem mellet a roller énekének egyik alaphangzása.......


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 18, 7:07 
Szeva Gabesz!
Ilyesmi komoly tenyésztőknél soha nem fordult elő, de négyszemközt mindegyik elmeséli, hogy szabadult, vagy próbál megszabadulni tőlük :D :P :lol: .( Mármint az atkáktól.) Nem tudom milyen szereket lehet ellenük Erdélyben kapni. Itt nálunk- Doromboló pár sorral lejjebb említette,- vannak porzószerek, ezeket sarkokban fészekben szoktam használni pl.Piretrin mix, spray formátumúak ezeket szinte bárhová lehet fújkálni csak a madár szemébe ne pl. Bogáncs, meg hát vannak un. csepegtetős készítmények pl. Ivermectin, amit a madár tarkóján, a bőrre cseppentve lehet alkalmazni. Ez ügyben keress meg egy helyi állatorvost, ő biztos tudja ezeket a szereket mi helyettesíti felétek.
Mindenekelött a kalitkát és környékét jó alaposan takarítsd, súrold ki valamilyen jó erős takarító-fertőtlenítőszerrel. Bármi jó amit a háztartásban is használtok. Ha lehet a kalitot száradás után fesd is le valamilyen szintetikus festékkel vagy lakkal. Az ülőpálcákat dobd ki, tegyél be újakat. Apropó ülőpálcák. Majd mindenkinél esztergált keményfapálcákat látok. Én személy szerint jobban szeretem a bodzát. Szép hosszú szálakban lehet vágni a helyi "kiserdőbe' ". 7mm-estől 20mm-es átmérőig szoktam használni, minden kalitban különböző méretekben. Ha elkoszolódott egyszerü kicserélni, könnyen pótolható, olcsó. A tetvek különben imádják a puha bodzabelet, ezért legegyszerűbb a heti takarításnál megnézni az ülőpálcák végeit. Ha ott nincs atka, akkor általában máshol sincs. Gyermekkoromban édesapám minden takarításnál petróleumba mártotta a pálcák végeit, akár látott atkát akár nem. Te ezt spray fújásával helyettesítheted. A fészkeket szintén takarítsd ki aljára szórj port, úgy tégy bele fészekanyagot. Az ősszel jártam egy öreg tenyésztőnél, aki a fészekanyag alá belemorzsolt egy fél szál cigarettát. Azt állította nem látott a fészekbe tetűt mióta ezt csinálja soha. Én még nem próbáltam, de krónikus esetben lehet hogy megérne egy kísérletet. A madár tarkójára meg egy cseppet tégy az említett Ivermectin-ből vagy hasonlóból. Szerintem ha máshogy nem a neten, állatos webáruházakban ezt postán beszerezheted.
Ezekután meg reménykedj hogy megnyerted a csatát.
Természetesen ezekről a technikákról én is csak hallottam, nálam sem fordult elő tetű soha. Csak beszéltem egy ürgével, aki találkozott olyannal, aki hallott már ilyenről. Látni meg nem is látott ilyesmit senki. :D :lol: :P


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2007 márc. 18, 7:18-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 17, 15:58 
Hali, hali!

Ekkora nagy forgalom után egyszerre csak eltűnik mindenki... :shock:

A segítségeteket szeretném kérni. Igazán nem sokat tudok az élősködőkről, meg aztán haragszom is rájuk... Életem első pár kanárija, akit az öreg galambásztól vettem, az ő kalitjával hoztam el és valószínű, hogy a tetvek a galamboktól? átmentek rájuk is, és mivel nem nagyon fogdossa az ember, főleg egy kezdő a madarait, szépen elhatalmasodtak rajtuk, és bele is pusztultak :cry: Csak mikor a tetemeket vettem ki a kalitból, akkor láttam, mi is volt a baj... De ez nagyon régen volt...

Most pedig a gondom a következő: ma, mikor takarítottam a kalitot, az aljban a papíron a hulladék, potyadék között, (főként a papír alatt húzódnak meg) mászkálni véltem különböző méretű bogárkákat!!! Szemmel alig láthatóak! A nagyobbak sötétbarna színűek, a náluk kisebbek meg halványabb és fehéres árnyalatúak... (a fene essen beléjük!) Nem tudom elképzelni, hogy a magokkal együtt "adagolnám" nekik, hisz legtöbbször csomagolt kaját kapnak... A kalitokat meg rendszeresen takarítom, porszívózom is. Néztem a madarakat, de bennük nem észleltem idegeneket... :? Egyáltalán mi lehet???

Üdv: Gabi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 16, 8:27 
Szia neco !

Nagyon jól megfogalmaztad a madarászáshoz való hozzáállás lényegét.

Szerintem az egész madártartásban az a döntö, hogy megfelelően felkészűlt - e az aki madarászásra adja a fejét. Ismeri - e a tartott, netán tenyésztett faj igényeit, szaporitásának fogásait, megfelelően ismeri - e magát a madarat, mint élőlényt és annak létfenntartásához, tenyésztési céljának eléréséhez szükséges kritériumokat.

Ehhez kellenek a tapasztalt és segítőkész madarászok, akik átadják gyakorlati tudásukat a kezdőknek és haladóknak egyaránt. Ez mindenképpen hasznára válik a madarászkodni szeretőnek, de legföképpen a madárnak. Sok ilyen dorombolóra, necora, nagygabe-ra és követőire van szükség, hogy változtassunk a mai madarász szellemiségen, ami remélhetőleg előre és jó írányba viszi majd a jelenleg tapasztalható állapotokat. Remélem lassan, de újra kialakul a Rollerok kultusza M-on. Bár ez már nem teljesen szakmai kérdés, de szerintem döntöen befolyásolja azt.
Örömmel olvasom bejegyzéseiteket, mely sokat emel az oldal szakmai színvonalán. Csak, így tovább és a végén én is roller párti leszek, nomeg egzotás.

Még valamit az almaecethez, az is döntően befolyásolja használatát, hogy hol lakik a tenyésztő és milyen ívóvizet tud a madarainak biztosítani. Én sajnos városban lakom, bár zöldővezetben és nagy kertel vagyok megáldva, de az ívóvíz túl klórozott, néha meg olyan szőke a vegyszertől mint a Tisza vize, amibe már több mint 15 éve nem voltam úszni, pedig melette lakom. A legoptimálisabb a tiszta forrásvíz, vagy kvarcvíz, amihez már csak palackozva lehet hozzájutni és azt is sokan hamisítják. Hát többnyire azzal itatunk ami van. Bár nem mindig felel meg a madarainknak. Ezért aztán molyolunk a jobb megoldásokon.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 16, 3:24 
Köszönöm Lajos bátyámnak az almaecethez kapcsolódó tájékoztatást! Azt meg mindjárt gondoltam, hogy Doromboló leesik a székről a röhögéstől az almaecet hallatán. Nem igazán híve a dolgok bonyolításának. A röhej tényleg az, hogy az ember jóformán bármire képes (akár még szöcskéket is hajlandó hajkurászni) a madaraiért, és azt hiszi kitalálta a spanyolviaszt. Ő meg az egyszerű, évszázados " puritán" technikát alkalmazva eljön a versenyre és nyer. Ráadásul tényleg olyan a pacák , mint egy nyitott könyv. Minden kérdésre, problémára mond egy olyan egyszerű, kézenfekvő megoldást, (ez lehet tenyésztési vagy felkészítési gond is) ami szemmel láthatóan használ.
Amúgy lehet hogy ez a titka ennek a madárnak. Évszázadok óta egyszerű emberek, egyszerű körülmények közt tartották. Szelektálta már őket világháború, világválság meg ezernyi körülmény, ami nem feltételez szuper tartási körülményeket. Doromboló is írta, a szlovák tenyésztők némelyike majdhogynem madarakhoz méltatlan körülmények közt dolgozik, mégis legalább olyan eredményekkel dicsekedhetnek, mint a madárkánaánban élő német, belga, osztrák társaik. Félre ne értsetek, nem azt akarom mondani, hogy mostantól a magtár alján levő söpredékkel etessünk, meg elég évente egyszer takarítani, de az tény,
hogy a kövér roller : nem énekel szépen
nem énekel sokat
nem szaporodik rendesen.
Erre tényleg vigyázni kell ha kis helyen tartunk madarat, a versenykalit meg tényleg pici. Úgyhogy valóban: vitaminokkal, étvágygerjesztőkkel, kondis takarmánnyal csínján bánjanak a rolleresek.
Ezt Dorombolótól tanultam és határozottan állítom igaza van. Őt igazolja 8 magyar bajnoki cím!!!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 14, 20:32 
Szia !

Ott van az 5 -6. sorban " csöitatóba minden nap frissen adva" stb...
(Csak hülyén fogalmaztam) minden nap folyamatosan ezt isszák. Téli időszakban - 1o C foknál nem fagy be !!!!! Papagájosoknak ajánlott dolog.
Kapnak vizet fürdeni abból is isznak az elején, de van kint nektár is ( mézes víz) amiből szintén isznak.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 14, 20:05 
Köszönöm, de a leglényegesebb megint lemaradt..milyen időközönként használod ? Netán örökké ezt kapják ? Tiszta vizet nem, vagy azt is ?, Persze ez hülyeség, mert ha kapna csapvizet is akkor ebbe bele sem szagolna gondolom ?!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 14, 16:54 
Szia doromboló !

Az egész lényege, hogy ez nem terápia, hanem megelőző védekezés, mely jó roboráló hatást fejt ki. Ami viszont nem látványos, csak kevesebb a gond a madarakkal.
Az én módszerem : 1 % almaecet 99 % csapvíz keveréke néhány órás (2 -3) keverés utáni állással. ( kicsapódik közben a Cl belőle.) Csőitatóba minden nap frissen adva. 25 C fok felett naponta 2 x.
Látható jelek: fényesebb tollazat, jobb étvágy, tüsszögés mentesség, a híg ürülék elvétve tapasztalható. Igaz, hogy ez melett alkalmazom a faszén zuzalék, a zeovit és a mák kedvező hatásának előnyeit is. Magyarul ezeket is kapják folyamatosan, külön, külön tálkában.

Járulékos haszon a csőitatóban nem telepedik meg a zöldalga és nem csapódik ki a vízkő sem. Kevesebb a mosogatási gondom.
A vízben 24 óra alatt sem kezd el a baktérium burjánzani.
Mivel fűrdéskor a meleg színeket tompitja a fűrdővízben nem használok belőle. Hallottam már mástól, hogy almaecetes fűrdővizet adott a madarainak, kipróbáltam, de nekem nem jött be, viszont a hideg színeket csillogóvá teszi.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 14, 11:49 
A lexikális részét ismertem, mert mellékelve olvasható, csak a látható megtáltosodást nem vettem észre....az a bajom ezzel is, mint a többi csodaszerrel, hogy az egészséges madárnak használ, a betegesnek meg nem annyira, vagyis, mit szinezzem, láthatóan nem....Lehet, hogy rosszul adagolom..?!
Légyszives Lajos azt írjad le, hogy Te hogy használod és mik a személyes, észrevehető tapasztalataid....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 14, 9:05 
Szíasztok !

Az almaecetről :

Szerepe az emésztésnél nélkülözhetetlen hasznos baktériumok szaporodásában és a nemkívánatos baktériumok visszaszorításában van.
Az emésztőrendszer bázis szintjét szabályozza és teremt olyan közeget, melyben a hasznos baktériumok szaporodnak a károsak elpusztulnak.
Továbbá ezáltal elősegíti a begyben kezdődő élelem felpuhítási folyamatot, majd a mirigyes gyomorban az előemésztést gyorsítja fel. Miután ez a folyamat felgyorsúl késöbb a bélrendszerben nagyobb százalékban szívódik fel a táplálékból az emészthető nyersfehérje. Így végső következménye az almaecet hatásának, hosszú távon a tartáshoz szükséges tápanyag mennyiségének csökkenése és jó kondiban tartott egészséges madár lesz.
Külön hasznos még a sörélesztővel való együtt adagolása, mely tovább fokozza az elöbbiekben leírt hatást.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 14, 8:23 
A Jani bácsi nem nyert versenyt, de többször volt helyezett. Kiválló tenyésztő volt, de elég korán megsántult a fülére, ezért a tréning időszaki meghallgatásnál, nem érzékelte jól a halk, mély hangokat.
Az jó amit írtál az alma ecetről, jót vihogtam rajt...egyébként nekem egy galambász haverom javasolta, tehát én is itattam, kicsit nagyobb töménységben egy héten át. Nálam sem történt semmit, de reméljük használt...?!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:58
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO