Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 261  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 12, 22:14 
Helló mindenkinek! Nemrég csatlakoztam a fórumhoz igy nem ismerem ki mit tenyészt. Én Lajos bátoritására regisztráltam. Az én tenyészetemben főleg rizspintyek vannak, de tenyésztünk a párommal st. zebrapintyet, st. sirálykát,alak és szinkanárit. Ha van más madarász aki szintén rizsezik szivesen véleményt cserélek vele. Üdv.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 12, 21:32 
Sziasztok !
Nincs ember a világon, aki előre megmondaná, hogy jó lesz e a tenyésztésre kiszemelt tojó, vagy nem. Egyébként, ki tudja azt, hogy a kiadott madarat nem túl korán rakták e össze a hímmel, aminek az eredményeként, úgy össze vesznek, hogy már később is hátat fordítanak egymásnak. De sorolhatnám még hányféle okból nem fészkel, vagy nem nevel egy tojó !
Én nem mondom, hogy ne csere-beréljetek, de ehhoz nem kellene hozzászokni ! Tessék azt a madarat jól megnézni az átvételkor aztán ezzel megkötött lesz az üzlet. A roller amúgy is elég rigolyás jószág, sokszor ha egy méterrel arrébb rakják a kalitkát, képes otthagyni a félidős tojásokat. Nagyobb segítség az, ha a tapasztalt tenyésztő elmegy a kezdőhöz és átnézi a tenyésztési feltételeket. Az nem megoldás, hogy látatlanban cserélgetjük a madarakat, mint az üvegbetétet....Az idén valamiért nem teljesítő tojó, a következő év legjobbika lehet !


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 12, 20:56 
Szeva Gabe!

Mi van azzal a francos tojóval? Most hogy kiszedted a hímet már nem olyan stresszes? Az ajánlatom még mindíg áll hogy kicserélem ha gondolod. Sőt ha jövőre két hímed lesz, még azt is garantálom hogy költeni fog. Csak azt kell majd kitalálnod melyiket szúrta ki magának. Sok variáció nem lesz. Ha nem nevel fel egy fiókát sem, vagy visszaadom az árát , vagy kicserélem. Bátran szavamon foghatsz, nem akarok cikibe maradni!
Jövő héten megyek a takarmányoshoz. Ha még mindíg nem sikerült megoldanod a mag beszerzést, vagy írd meg mi kell, vagy gyere elmegyünk együtt. Ha jössz, és még mindíg meredeknek tartod a tojót hozd azt is.

Üdv : neco


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 10, 18:07 
doromboló írta:
...Akkor már fertőzött vagy !!!.... :D !!! Mikor szerelhetünk fel rollerekkel ?...

Hát őszintén megmondva már párszor eljátszottam a gondolattal hogy Roller kanárikat beszerezzek... :P
A jelenlegi helyzetben lehet én is perlekednék az asszonnyal miattuk :)
Talán majd ha sikerül a ház felújítását, bővítését megcsinálni megpróbálok helyet "lopni" nekik...
Az azonban nem mostanában lesz!


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 10, 10:17 
Átköltöztettem az oldalamat a http://diszmadarak.dyndns.org címre. Ott a fajok leírásánál a legalsó sorban vannak a kanáris cikkek, amiből kettő új. Gondolom, kitaláljátok melyik kettő... Lécci olvassátok át, és ha valami hibát találtok benne, azt jelezzétek mailben, vagy pü-ben! Köszi.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 10, 10:10 
Gzsylm! Nem figyeltem, hogy honnan írsz, bocsi. Ha nem tudsz beszerezni kalitkaelemeket, akkor jó a rács is, természetesen. A többire meg válaszolt neco... (még az április 4-i hozzászólásodra gondolok)


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 9, 20:51 
Nem kaptam emilt mostanában, a korábbiakkal kapcsolatban már mindent lejelentettem és a jelölésünket is megtettem a Sanyi felé....
Úgy emlékszem neked is elküldtem amit a jelölő bizottság felé le kellett, de, hogy ne kelljen keresni, ezért a nagy nyilvánosság előtt kijelentem, hogy a MDSZ Roller Szakcsoport egyhangú véleménye alapján továbbra is Tóth Sándort a korábbi elnököt szeretnénk megerősíteni jelölésünkkel.
Nem szeretem a sutyi-mutyit, ez gondolom nem szabálytalan.....
A gyűlésen az előírásoknak megfelelően ketten fogunk részt venni.
A törökbálinti helyszin utca házszámát, ha megírnád, megköszönném. A GPS miatt kellene. Ja ! És a kezdési időt is, mert a meghívót nem találom..
....Köszi !


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 7, 9:44 
Üdvözlöm Lajos bátyám!

Használok(lunk) de csak mértékkel. Ugyanis ezek a madarak fokozottabban reagálnak erre más fajtáknál. Ennek okát én abban látom, hogy a rollerek arra lettek kitenyésztve, hogy sokat és szépen énekeljenek. Majd minden fajnál a sokat éneklő hímek nemileg aktívabbak lustább társaiknál. Éppen ezért ezek a madarak nagyon intenzíven élik meg a szaporodási időszakot. Például néhány hím általam más fajoknál soha nem látott vehemenciával, sőt agresszivitással közelít a nőstényhez. Némely tojó meg ha túlpörög kéthetes fiókáinak széttépett cafataival béleli ki következő fészkét. És persze minél jobb az állomány annál több ilyen propbléma jelentkezik. Nemhiába hívta fel Doromboló a vitamintúladagolás veszélyeire a figyelmet, ami ennél a fajtánál mielőtt még szervi károsodást okozhatna, az elöbb említett fészkelési gondokban nyilvánul meg.
Azért csíráztatott magot, tyúkhúrt, lágyeleséget természetesen használok, a megvilágítás időtartamát és a hömérsékletet is növelem a tenyészszezonra való felkészítésnél. Vitaminkészítményt viszont csak a nehezen beindulók kaphatnaknak esetleg. Bár nálam sem tavaly, sem idén erre nem volt szükség.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2007 ápr. 9, 4:20-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 7, 6:40 
Az lenne a kérdésem, hogy Ti használtok e a költésre felkészítés alatt nemi hormonokat stimuláló szereket, vagy azokat tartalmazó lágy, zöld és mageleséget ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 7, 6:10 
Akkor csak lesz mit megénekeltetni Lajoséknál decemberben. Nálam is úgy néz ki csak elfogy a negyven gyűrű amit rendeltem. A tavaly jól költő öreg tojóim hagytak cserben egymás után. Alig van tőlük fiatalom. A fiatalok csajok szerencsére pótolták a hiányt, de néhány ígéretesnek tűnő páros felsült sajnos. Nem akartam csak két eresztést hagyni, de muszáj néhány madarat harmadszor is leültetnem. Nem mintha ez olyan nagy baj lenne, hiszen ezek a tojók is kivállóak, sőt!!! csak hát lett volna egy-két vonal ami mentén jó lett volna elindulni. No majd jövőre újra megpróbálom. Elvégre egyik sem öregasszony még.

Békés ünnepet mindenkinek!

A lányoknak sok locsolót, a srácoknak meg sok piros tojást! Legalább húsz percig főttet, nehogy szalmonellát kapjanak a madarak tőle! :D


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 6, 7:59 
Fent van a 20-as gyűrű ! Tudom 22 tojónál ez kevés, csak a baj az, hogy volt 4 tojó amelyikek alatt nem keltek ki a tojások. Aztán van még mindig 5 tojó amelyik ül és van 4 amelyik nem akar beindulni ?!....
Volt egy kis problémám az elején....jól befűtöttem a madárszobát, a tojók elkezdtek fészkelni, amikor éjjszaka tönkre ment a fűtés....rögtön megvedlett a fele ! Ezért van a lemaradás....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 6, 1:26 
Biztos azért vagy vidám mert kelnek a fiókák! Hogy állsz? Mennyit gyűrűztél eddíg?
Gzsym! Azért szokták valamilyen lakkal, festékkel kezelni a fából készült kalitokat, mert akkor nem, vagy csak nehezebben telepszenek meg az élősködők, atkák, tetvek az illesztéseknél, illetve az egyenetlen felületen. Meg persze jóval könnyebb így a mosás, fertőtlenítés amit ha nem is sűrűn, de tenyészszezon elején meg végén illik megcsinálni.
Üdv : neco


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 15:39
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 4, 6:00 
Szia Nagygabe,

innen Erdelybol nem rendelek onnan kalitkaelemeket...de kosz az otletet. Mar kisutottem megoldasokat.

Miert is kell a faanyagot az altalad leirtakkal kezelni?
Mindenfele az aljara kerul, az oldalso resze ajto lesz, igy nem is vagok ra semmi lyukat. Drothalobol nehez lenne lyukakat vagni ra, hogy ezek ki is nezzenek, s mukodokepekesek is legyenek.
Egyebkent nem modnok le a zart etetokrol, s azlulra is valamit szerelek, legvegso esetben neylont.
Szep napot.
Zsolt


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 4, 4:38 
Gyerekek, ne tudjátok meg miket hallgattam végig Életem Értelmétől, mikor tavaly novembertől 16 beiskolázott hímet bevittem a lakásba! Ráadásul (minő eretnekség!!!) naponta kétszer ki is szedtem őket az énekszekrényből meghallgatni! Mindezt az étkezőasztalon! Lehet hogy egy-két év és Robi sorsára jutok.......? :? Vagy inkább Mamát cseréljek.....? :wink: Vagy a Mama cserél le engem......? :(


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2007 ápr. 6, 3:11-kor.

 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 3, 19:15 
Csak a kíváncsiság miatt kérdeztem, nem akarok sokat költetni rá.....
Láttam mindenféle illatú madárhomokot is horror áron. Ilyet biztos sosem fogok venni. :lol:

Egyébként néztem is az eredmény-listán, hogy 2003-ban szerepelt rajta Robi utoljára, aztán eltűnt. Ennyi rossz éve nem lehetett.....

Robi! Nincs véletlenül képed arról a sarokról? Nagyon érdekelne!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nagygabe 2007 ápr. 3, 21:02-kor.

 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 3, 16:55 
Jót vettél Gabe !
A Robival évek óta ezen vitatkozunk, hogy mi a jó alom. Ő egy viszonylag kicsi, de egy roppant elegáns, modern lakás egyik sarokszegletében tartotta a madarakat , egy gyönyörűen elkészített természetes fenyőből, ausztriából hozott magasfényű előráccsal kialakíva. Alúl két röpde, felette 2×3, tehát két sorban három-három tenyészkalit, e felett meg a hímek egymás mellett a kicsi, de hosszúkás füttykalitkákban voltak elhelyezve.
Egy idő után, a ház új asszonya úgy találta, hogy por van a madaraktól (?!)
Ekkor Robi barátom gyorsan átugrott a közeli Terézienfeldbe, ahol egy speciális hobbiállat nagyker található és vett ilyen összeszecskázott akármit. Ilyen fakéreg aprítéknak látszik...Na ez tényleg pormentes, de a kakit azt csak nem tünteti el úgy, mint a mikromurva ?! A szagtalanítás meg azthiszem logikus, hogy melyiknél jobb !! Persze nem is a por volt ott a nagy probléma (voltam nála néhányszor, de a reklamált porral sosem találkoztam !), hanem más, mert a madaraknak a megváltoztatott alom ellenére menniük kellett, a csodálatos butorszerű tenyészsarok már más gazdánál van sajnos ....A nagy értékű tenyészállomány meg ebek harmincadjára került. Van még belőlük, meg a Robi fogatkozik is, hogy legalább 2 tojót s egy hímet visszavisz belőlük, de őszintén szólva nem nagyon bízok benne.......Négy évig rollerezett a Robi, a legkomolyabb lendülettel. Rögtön első évben bronz érmes lett, majd a következőben ezüst, a harmadikban pedig sikerült megvernie. Az eredmények ilyen emelkedése után abbahagyni....?! Túl azon, hogy megváltoztak a körülményi, neheztelek rá egy kicsit, mert egy remek tenyésztőt és egy becsületes embert vesztettünk el személyébe.....Nem temetem, mert hál istennek jó egészségnek örvend a fiatalember, de békét nem hagyok neki, míg vissza nem sikerül kapnunk. A roller szakcsoport tagságát nem mondta fel !!!!


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 3, 13:09 
Ezeket direkt díszmadár alomként árulják, vagy bükkfaforgácsként? Hol lehet kapni?
Egyébként vettem macskaalmot, most próbálom. Egy ideig elég lesz...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 20, 20:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Sopron
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 3, 12:51 
Gyártanak díszmadarak részére nagyon jó almokat.Pl. bükkfaforgács,kukoricacsutkából granulátumot.Egyikbe sem megy bele élősködő,sőt a fenyőforgács kifejezetten riasztó hatásu.Esztétikusak,nincs por és a kellemetlen szagokat is elnyelik.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 3, 9:15 
Mióta szétválasztottam a párt, azóta a hím folyamatosan énekel. Egész este, villanyoltásig, és ma reggel is már hajnaltól.... A tojó egyelőre nem reagált, de gondolom, kell egy kis idő neki.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 3, 9:04 
Szia gzsylm!

A Tóth Sándor féle könyvben le van írva, hogy ki készít kalitka elemeket, vagy teljes fémkalitkát is. Van telefonszám is. Én nála csináltattam a kalitkák elejére a rácsot, és a most tervezett újakra is nála fogom csináltatni. Teljesen egyedi igények alapján tudja kialakítani az elemeket. Így lesz helye az etetőknek, fürdetőnek, stb. Ha jól emlékszem, a könyvben a képeknél kell keresni az elérhetőséget.

A faelemeket lehet vizes alapú lazúrral, vagy vizes alapú lakkal kezelni, de lehet sima olajfestékkel is, csak azt tovább kell száradni hagyni az elpárolgó anyagok miatt.
A fióknak jó az 5cm, én próbáltam 3 centisre csinálni, de az alacsony. Valószínűleg az 5 cm pont jó. Csak gondoskodni kell róla, hogy a fiók pereme felett még legyen zárt rész, ne rögtön rács! Erre gondolt Doromboló is, mert különben sok szemét hullik ki.

Doromboló pont ilyen zárt etetőket ajánlott, azt ne cseréld le, ha nem akarsz sokat takarítani!
A fürdetőt is inkább kívülről akaszd fel, sokkal egyszerűbb cserélni. A kis ajtókon egyébként sem biztos, hogy befér.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 261  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 29, 2:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO