Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 261  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 4, 7:02 
Kedves topik lakók!

Mostanra sikerült leírnom, amit jegyzeteltem Szegeden. Kicsit hosszú lett. El kell mondanom, hogy úgy telt el a 3 óraszakmai beszélgetés, hogy észre sem vettük az idő múlását! Kérek minden résztvevőt, hogy ha kell egészítse vagy javítsa ki a jegyzetet! A dőlt betűs rész a saját kiegészítésem, ami ott nem hangzott el, de fontosnak tartom a témához. Szóval a jegyzet:

Jegyzet az MNK Roller szakcsoport szegedi megbeszéléséről
Szeged, 2009 február 01


• Könyvajánlás: Anker Alfonz: Repülő keresztrejtvény ( Gazda kiadó 1996)
Varga Tibor több vajdasági kiadvány mellett a fenti könyvet is melegen ajánlotta a társaságnak. Bár a könyv a galambokról szól, mégis számos megállapítását lehet a roller kanárira is vonatkoztatni.
• Néhány gondolat a tenyészmadarak elhelyezéséről:

o Nyugalmi időszakban a madarak napsütés igénye legalább az idő 25%-a, tehát 6 óra.
o Lehetőség szerint a helyiséget úgy tájoljuk, hogy a reggeli, déli nap süsse, tehát délkeleti tájolású legyen
o Tűző nap ellen rasel hálóval jól lehet védekezni. Mivel a madarak a szabad természetben sehol sincsenek huzamosabb ideig kitéve a direkt napsugárzásnak, ezt a fogságban is követnünk kell, hiszen itt a madár nem mindig tud elbújni.
o Tenyésztéskori megvilágítás időtartamát l2-14 órára növeljük. Célszerű ezt fokozatosan megtenni.
o Használjunk kontroll égőt. Egy 5W-os izzó akár éjjel nappal is be lehet kapcsolva.
o Az ideális páratartalom 70-80 %. Ha a levegő szárazabb, könnyen besülhetnek a tojások. Mivel a madarak testhőmérséklete kb 41 oC , az embriófejlődés ideális hő tartománya pedig csak 39-40 oC. A páratartalmat beállíthatjuk fűtőtestre helyezett párologtatóval, a padlózat felmosásával, állott vizes permetezéssel. Fontos a kelés előtti permetezés! Akár 2-3x ismételjük meg naponta. Alacsony páratartalom esetén használhatunk fürdetőt itató helyett. Így a kotló madár a fürdés által maga állítja be a fészek páratartalmát. Az is fontos, hogy milyen szerkezetű a fészek. Lazább szerkezetű fészekanyag (pl. kókuszrost) jobb szellőzést biztosít.
o A hőmérséklethez a roller jól alkalmazkodik. Azoknál a tenyésztőknél, akik hosszú éveken át tenyésztenek akár helyi vonalak is kialakulhatnak pl. hidegtűrésre. Fontos a különbség a hímek és a tojók hőigénye között. A tojókat teleltessük fűtetlen körülmények között! Ilyenkor fontos a megfelelően energia dús takarmányozás (erről még később). Varga Tibi szerint: „ a hideg meg kell hogy érintse a tojókat!” Ha van helyünk, használjunk röpdét, ahol a friss lvegőt élvezhetik madaraink! Figyelem! A szabadban való teleltetés esetén fontos napi 2x ivóvíz (fagyveszély) vagy hó beadása! Ha a hőmérséklet -10oC alá süllyed, takarjuk a röpdét fóliával. ( a fentieket megerősíti Doromboló beszámolója a szlovák tenyésztőkről) A hímeket ezzel szemben fűtött körülmények között tartjuk, kb. szobahőmérsékleten. A felkészítésre szánt versenyzőket egyértelműen, de a tenyésztésre szánt hímeket is! Fontos, hogy a hímeknek hosszabb idő kell felkészüléskor, mint a tojóknak az eredményes tenyésztéshez! Ha elszúrjuk, lesz egy csomó üres tojásunk. ( a herékben kb 30 nap alatt érnek be a spermiumok )



o Létezik téli és tavaszi tenyésztés. A téli már októberben elkezdi, a tavaszi február közepén. A magunk részéről a februári kezdést, tehát a tavaszi tenyésztést javasoljuk

o Takarmányozás:

Itt úgy érzem, hogy kell egy kis elméleti dologról beszélnem, csak alapfokon:
A takarmányok szárazanyag tartalma (ami nem víz, kb 85% a szemes takarmányok esetében) alapvetően, fehérjéből, zsírokból, szénhidrátból és ásványi elemekből áll ( + vitaminok, nyomelemek stb.) Ezeknek összességében van egy energia értékük (Kcal, régebben keményítőérték, újabban kJ) Ezek az értékek vagy a megfelelő táblázatokból kiolvashatóak, vagy újabban a csomagoláson már feltüntetik. A fehérjeképzéshez természetesen fehérjére (aminósavakra) van szükség, az energiatermelést a zsír (olaj) szolgálja,egyszersmind ez a legnagyobb energiatartalmú összetevő. A tartalék képzését (hízást) legjobban a magas energia (zsír-olaj) tartalmú takarmány szolgálja. Valamint tudni kell, hogy a felesleges fehérjéből és szénhidrátból tud a szervezet zsírt képezni, visszafelé viszont nem, tehát a zsírból csak zsír lesz. A takarmányok összetételének meg kell felelnie az illető állat éppen aktuális igényeinek. Tehát mint feljebb tárgyaltuk, a rideg körülményekhez nagyobb energiatartalmú, de kisebb fehérjetartalmú étrend szükséges. A költéskor (és vedléskor is!) az energiatartalmat ehhez képest csökkenteni, a fehérjetartalmat viszont növelni kell. A nagy gyártó vállalatok is kb így állítják be a keverékeik összetételét. Egy normál szemestakarmány fehérje tartalma kb.8-10%, az Orlux tojásos eledelé viszont pl. 17%. A téli takarmány magasabb energiaszintjét nagy energiatartalmú olajos magvak (akár 40% is!) hozzáadásával lehet fokozni. A fehérjeadag növelését elsősorban a lágyeleség etetésével valósítjuk meg. A főtt tojás fehérje csaknem tiszta fehérje. A sárgájának már van komoly zsírtartalma is! A hüvelyesek magjai is sok fehérjét tartalmaznak pl. szója, bab, borsó, bár ezeknek a rollereknél szerintem nincs jelentősége.
Ezeket azért írom most le, mert manapság szinte mindenféle takarmányt lehet készen, gyárilag kititrálva kapni. De egy kis utána járással házilag is el lehet készíteni mindezeket, de természetesen tudni kell, hogy mit és miért csinálunk.

Az a véleményem, hogy lágy eleség tekintetében bár a gyári cuccokkal is biztosan lehet eredményeket elérni, mégis a házi összeállítást sokoldalúbbnak, frissebbnek és ezért jobbnak tartom.” Ész olcó”. Persze ehhez idő kell, és ez sincs mindig!
A másik téma a csíráztatott magok kérdése. Varga Tibi szerint egy ausztrál tenyésztő, aki jó tenyésztési eredményeket ért el, rendszeresen ad csíráztatott magot a rollereknek! A magam részéről a felkészítési időszakban a tojóknak és a növendékeknek én is rendszeresen adok. Ehhez a Versele-Laga kanárik részére összeállított csíráztató keverékét használom. A csíráztatáshoz 2 napos technológiát alkalmazok szobahőmérsékleten, a lényeg az, hogy a rügyecske megpattantsa a magot. Ekkor a legértékesebb a mag. Nem kell tovább várni, mert az már inkább zöld etetésnek számít.


Szintén különbség van a hímek és a tojók igénye között!! A tojókat rideg körülmények között teleltetjük. A felkészítés már ilyenkor elkezdődik!! (és nem a melegben!). A külső röpdében tartott tojók takarmánya illeszkedik a rideg körülményekhez. Tehát kellő energiatartalommal kell, hogy rendelkezzen. Ezért Varga Tibor azt ajánlja, hogy a szokásos magkeverékhez kb 20-40%-ban keverjünk olajos magvakat (nem repcét, mivel az az alapkeverékben már van!). A következők jöhetnek szóba: kis szemű napraforgó, kendermag, dió (zúzalék, őrlemény) lenmag, mák, stb. Ne féljünk attól, hogy a tojók elhíznak. Az a jó, ha a tenyész szezon kezdetére egy kis tartalékot felhalmoznak (ettől a has sárgás színezetű a zsír miatt). Tenyésztéskor az alaptakarmány mellett lágyeleséget is adni kell. Erre vonatkozóan szinte mindenki felhozta a saját receptúráját: Egy kis ízelítő: Szárított barna kenyérből készült morzsa, kukoricaliszt, szója granulátum, búzadara, búzacsíra, kukorica csíra, darált keksz, korpa, zabkorpa, méz, propolisz, csíráztatott mag, stb. Az összeállításnál a fent említett beltartalmi arányokra kell odafigyelni, de készen is lehet kapni.
A négermag a roller tojók bájitala, mondja Varga Tibi!
Gyáriakból az Orlux ill. CD került megemlítésre.
Perényi Laci doki pl. úgy állítja össze a lágyeleséget, hogy annak minden összetevője alkalmas emberi fogyasztásra is.
A hímek takarmánya inkább fehérje dús legyen, mivel általában kisebb helyen is élnek, hajlamosak az elhízásra. Vigyázzunk az energiával! Varga Tibi a hímeknek még lisztkukacot is ad. A természetes úton bevitt E vitamin javítja a hímek teljesítményét.
Zöld eleségként szinte minden fellelhető zöldről szó volt: tyúkhúr, saláta, káposzta, uborka, zeller, petrezselyem (mint egy húsleves!), uborka, útifüvek, pásztortáska, disznóparéj, brokkoli, alma, stb. Figyelnünk kell, nehogy permetes legyen. Erre Esztero Lajos a következőt ajánlja, ha nem vagyunk biztosak pl. a saláta eredetében és nem bízunk meg a Tesco-ban: egy fej salátát kb 10 l (egy vödör ) vízben áztassunk 24 órát, közben kétszer cseréljük a vizet. Másnap a salátát szikkasszuk és etethető. Kisebb volumenben (merthogy Lajos több száz madárról gondoskodik) Én azt javaslom, nézzük meg, hogy honnan szedjük a zöldet, az a legbiztosabb. Figyelem! Utak és mezőgazdasági táblák melletti zöldeket tekintsük szennyezettnek, ne etessük!
Rolleres mennyiségben, ha van az embernek egy kis kertje, mindig találunk tyúkhúrt vagy egyéb zöldet.

o Kozmetika: kb havonta egyszer vegyük kézbe a rollereket és vizsgáljuk át. Sovány, vagy elhízott, karom, csőr állapota, stb.

o Vedlés: Hirtelen hőmérséklet emelkedés vedlést okzhat. Ennek rizikóját a páratartalom csökkenésével csökkenteni lehet. Ha a vedlés elkezdődött fehérje és vitamindús etetéssel segítsük annak korrekt lefolyását. Az uborka etetése sokat segíthet ebben. A vedlés akár 6 hétig is eltart, eddig biztosan nem tudjuk tenyésztésbe fogni a madarakat! Ezért is fontos a jó előkészítés, mert kifuthatunk az időből!


üdv

_________________
Feri


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 23:04 
Szia Vik !...Először nézd meg a hímet, hogy nem hízott e el ?...Gondolom hogy tudod hogy kell megnézni, ha nem görgess vissza bármennyit mert kb. ötvenszer leírtam-tuk már...Ha nem találod írj !...A hímed ha melegen volt akkor úgy kellene neki énekelni mint a gép...Ha nem akkor momdob biztos dagi...A tojót is meg kell nézned, hogy jó e már !....Eszedbe ne jusson összerakni őket míg nem érettek mert előbb utóbb "megtalálják" egymást és úgy összevesznek hogy egész életben csak nyírják egymást párzás helyett !....A tojó vizsgálatot is leírtam már ugyanannnyiszor legutóbb is 2-3 oldalal lejebb ! .... :shock:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 22:54 
Valami nagyon gyanús !...Nálam mindig van 50-150 madár de még veszekedni kaján madarat nem nagyon láttam, itt meg mindennapos a probléma !....Hímeket már láttam, mikor 2-3 szuperdagit néhány napra összerakok a röpdébe hogy egy kicsit leharcolják magukat és fogyjanak le kicsit de azok meg nem nagyon bírják a hajkurászást...De a tojók ?!..
Most beszéltem a Marcsival telefonon és azt mondta, hogy a belga orlux spéci kanári eleséget kapják a rigók és az összetételét is bediktálta és jó...tehát ez nem lehet baj !....

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 23, 23:10
Hozzászólások: 188
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 22:24 
Sziasztok!

Roller hímem mellől elajándékoztam a rosszul költő tojóját, és vettem egy hidegben teleltetett gyönyörű roller tojót.
Egy hétig egymás mellett volt a kalitkájuk, ma összeengedtem őket, annak ellenére, hogy a hím nem udvarolt neki olyan tüzesen.
Meg kell várni, amíg nagyon udvarol? Nem bántják egymást, inkább észre sem veszik egymást a kalickában... szétválasszam őket még, vagy fészket tegyek be, vagy most már szokják egymást egy ketrecben, és majd jöhet később a fészek?

Köszönöm :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 19:15 
Ahhojtye !

Nem akarom +bántani a Hölgyet, mivel még személyesen sem ösmérem, de "szösszeneteiből" nem sok jót vagyok képes leszűrni...
Drága Neco barátom, élezheted azt a kusztorát, HÖ-HÖ-HÖ...

De várj csak, Ne tedd, mostani mély öblös hangod hová lészen asztán, madaraid Kitől fogják a szebbnél szebb strófákat +tanulni ...?

Elmehetöl majdan Törökországba háremőrnek...

Csumi.

canary1


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 16:01 
A filc, magyarul fészek betét kapható ritkán a díszállatkereskedésekben...Ez egy négylevelű lóherére emlékeztető kivágott filc ami ha a fészektartóba kerül csukódik össze félgömb formára.. Kuvik megírta ki gyártja vagy forgalmazza s ha nincs a diszállatkerskedésben és rendelést sem vesznek fel rá, akkor kérj postán utánvéttel a gyártótól.Sanyi biztos fog tudni segteni a címben !?...

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 15:17 
Szerintem látnak de ez csak a költési időben kell mert ha leugrik valamitől a tojó akkor visszataláljon...Bár ahogy írtad nálad vak sötét van mert nincs ablak a helyiségen ezért oda valóban valami kis "led" dióda fénye is elég ilyenkor...Nálam pl. pont előttünk van egy utcai villanyduc és az ablakon jön annyi fény, hogy nincs vak sötét....
Egyébként van egy jó példa nálam is a stresszre ! Egy gyönyörű tojómról derült ki hogy dilinyós szegényem...Esténként néha befülelek, hogy csend van e a madárházban ?...Azaz nem szörcsög e valamelyik valamiért. Szép síri csend volt minden alkalommal...Egyik késő este ki kellett mennem a madarakhoz valamit behoznom... Egy zseblámpával mentem ki és gondoltam egyet, rávilágítottam az egyik röpdére megnézni hogy a kis tollgombócok hogyan alszanak, mire az egyik úgy el kezdett zihálni, mint egy tüdőbajos !...Na gondoltam másnap kiveszem és lekezelem...Perceken át hajkurásztam őket de ennek ellenére sem szólat meg a zihálás !?...Este megint kimentem, megint síri csend, lámpa a madarakra és máris jött a szötyörgés...Közelebb mentem és megjegyeztem a kis fejcsíkjáról a madarat !..Másnap elkaptam...talán a legtökéletesebb hibátlan tollruhájú, kissé kövér gyönyörű idei tojó volt a tettes kicsattanó egészséggel csak sajnos érzékeny streszes idegrendszerrel áldotta meg az élet !....
Sebaj, odafigyelek rá és kész !....

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 15:04 
feketemarcsi írta:
Necóka! Összefoglalnád ezeket a fontos dolgokat és feltennéd a mi fórumunkra is, szerintem Gábor sem tudja és azok a fiúk sem, akiket esetleg érdekelnék a rollerek.


Jajaj..., Marcsi, 30 oldalon körösztül írhatnák, oszt akkor sem érnék a vég'ire :roll: .
Menj el a Gáborhoz, és olvassatok vissza ezen a fórumon, vagy a honlapomat nézzétek át.
Mindenről, mindkét helyen van szó mindenről, itt többször is.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 15:01 
NECO :!: A képen 2-FEKETERIGÓ+1-SÁRGARIGÓ látható :24:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 14:30 
MOSTÁR MUSZÁLY BELESZOLNOM :cry: MARCSI éjjel totál sőtétbe vannak a ROLLEREK :?: MERT ha igen az is NAGY baj lehet :roll: Kell berakni eggy KONTROL-égőt olyasmit mint ami ég a hűtőszekényedbe kell hogy lásson éjjel is a madár-eggy NAGY OK ez is lehet amiér agyonverte a himet :!: :!: ŰDV TIBI


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 14:28 
feketemarcsi írta:
neco írta:
Hali!

Marcsi! Milyen magkeveréket adsz a rollereknek?


Orlux-ot, miért?


Le tudod írni az összetételét?

----------------------------
Ilyen filc(szerű) betétről írt Kuvik, és tényleg le kell kötni spárgával, különben kirántja a rigó(né).

Kép

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 14:23 
Varga Tibor írta:
TISZTELT KYNYOO KOLLÉGA :!: SEMMI GOND NEM ÉRTETTEM FÉLRE DOLGOKAT :lol: AMI JELEN PILLANATBAN VAN TENYÉSZTÉSRE ANYAG M.O.-ON AZ MÁR EGGY KOMOLY POTENCIÁL :lol: HA KOMOLYAN BELEVÁGTOK A TENYÉSZTÉSBE+EGGY KIS SEGITSÉG A RÉSZEMRŐL,GONDOLTAM -SZAKMAI-NEM-FELPONTOZÁS.4-5 ÉVI KOMOLY MUNKA UTÁN LEHET RÓLA SZÓ HOGY BŰSZKÉN BENEVEZTEK P.L.10-15-KOL. A V.B.-RE A NAGYOK KŐZÉ :!: NEM KELL HOZZÁ SOK MINDEN CSAK-ÉVENTE MIN. 2-3-HAZAI VERSENY+KOMOLY ÉRTÉKELÉS+SZIGORÚ SZELEKTÁLÁS+12-15 BELEVALÓ TENYÉSZTŐ :roll: :lol: :lol: EHHEZ NAGY ŐSSSZEFOGÁS-AMIT NAGY ŐRŐMŐMRE ÉSZLELEK AZ I.D.R.E-ÁLTAL IS :D :D ŰDV. TIBI


Köszönöm szépen Tibor a válaszod nagyjából erre voltam kiváncsi!
Remélem idén már az én verebeimről is elmondhatod a véleményed!
Neco én is támogatom a közelebbi megbeszéléseket ahogy időm engedi biztos meg tudnék jelenni!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 14:23 
Helló!

Ezekbe a műanyag "tányérokba" -az általam használtak rácsosak voltak- én spárga segítségével rögzítettem a filcet.(Szerintem ennél is megoldható egy kis "fúrással".) A lényeg, hogy kivehető legyen a fertőtlenítéskor. A Szűcs Józsi is árulja -mondjuk Monoron-, de el is küldi, ha kéred. És bocs, hogy ide pofátlankodtam.(!) (Szerintem frottirt azt NE.)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 14:14 
Helló!!

Én kérdezni szeretnék tőled, hogy mi az a búzafű? Remélem, hogy nem valami hosszászálú "búzaszál", mert mivel vannak egyéb madaraid is, azt ugye tudod, hogy "zúzógyomruk" -begyük- van a madaraknak, és a hosszúszálú fű tudod, hogy mit tud okozni?? Én ezt csak jóindulattal megkérdeztem. (Félre ne értsd.!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kuvik 2009 feb. 3, 14:16-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 14:05 
Helló!!

Na egy nagyadag igazság!!!
Van abba a fészektányérba filc? Vagy én vagyok egy kicsit gyengénlátó? (Sőt szerintem ajánlatos a filc rögzítése is, és ahhoz legalább "tapad" a fészekanyag.)Bocs az átszóllásért, mert én nem értek hozzá.(!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 14:04 
Hali!

Marcsi! Milyen magkeveréket adsz a rollereknek?

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 13:15 
Marcsi !!! A kis hím nem neked énekel és nem téged les ha kidugja a fejét a lyukon, henem a párjának és keresi a tojót !!!... A fehér hím nem volt beteg mert nálam kiválló életet élt és mikor neked átadtam is meg lehetett hallgatni az énekét, a beteg madár meg nem énekel ! Ez alapvető azt hittem, mint az is, hogy miután elvitted több mint egy hétre rá nem párosodott volna !...Te azthiszem az a fajta ember vagy aki ha valami baj van, rögtön másban keresed a hibát !...Ezért aztán örökké meg fognak maradni a hibáid és folytonos harcban állsz a környezeteddel !?...
Írtad, hogy honnan tudtad volna, hogy a tojó kinyírhatja a hímet...Onnan például, hogy 2000 szer leírtam és mások is, hogy a rollereknél a balhé kitörés fennálhat !...De mivel ezt nem te találtad ki ezért nem is jegyezted meg !
A rollerek pillanatok alatt össszeveszhetnek az együtt tartáskor ezért nem szabad kísérletezni vele ! Különösen akkor nem ha a hím jó tulajdonságait több tojóra is rá szeretnénk rakni ! Mivel a hím nem perpetum mobile ezért meg roppant módon be kell osztani a mindig fogyó energiáját !!!... Ha emlékezetem nem csal azt mondtad a telefonban, hogy reggel mikor valamiért rájuk nyitottad a villanyt a tojó lekuporodott és a hím meg rögtön ráröppent és bepározta !...Szerintem meg az volt élete utolsó aktusa, mert bár mondtam hogy villanyt rányítani a rollerekre de más madárra is óriási stressz !..A stressz miatt ijedtében lekuporodott tojóra a szintén ilyedt hím ráugrott és az orgazmus kiváltotta idegi megterhelés együttes sokkja után simán felfordulhatott szerencsétlen !...
A fészket meg természetesen a tojó szedi szét, hogy újra és újra építhese ! Még vagy ötször is szédszedheti. Ritkán előfordul az is azért hogy a hím akar egy kiálló szálat kihúzni és jön az egész fészek !...Főleg abból a fészekből ami a felrakott kép szerint neked van !...Nem, tünt fel, hogy a fészek anyaga nem tapad a hatalmas fehér műanyag tartó falához ?!... Sokkal több fészekenyagot kell begyűrni a kalitka rácsai közé hogy jusson mindenhová ekkora fészektartóba különben instabil marad !....
Ha mindenképpen át kell mnned még sötétben azon a helyiségen ahol a madarak vannak akkor vegyél egy kis teljesítményű elemlámpát és azzal menj át óvatosan !...Nincs a világon olyan tenyésztő aki felkapcsolná a villanyt a madarainál ha már elültek !....Egyszer már későn értem a Rőderhez Németországba mert sok stau volt útközben és már nem volt hajlandó felnyítni a madárházban a villanyt, úgy hogy mehettem szállodába és meg kellett várnom a reggeli természetes világot !...Pláne költésben akár fele tojó otthagyhatja a fészket melyek reggelre már kihűlnek !...
Meg ne próbálj bármilyen gyógyszert adni a fóbiáid miatt a madaraknak így költési időben mert esküszöm odamegyek !...Kaját meg adj bőven annak a kis hímnek mert nagyon gyanús, hogy az ujjadról elveszi a tojást !....Nem azért vette el az ujjadról a kaját mert aranyos és szeret téged, hanem mert éhes ! Ha már több éve élne veled egy roller egyedül az más lenne de ez nem az a helyzet !...És légyszíves ne ruházd fel őket emberi tulajdonságokkal mert a kanári az élő szervezetek gyengén közepesen fejlett kategóriájába tartozik ebből következően tudatos gondolkodásra nem képesek ! Őket lehet megfigyelni, hallgatni andalító éneküket de óva intelek az emberi öltöztetésről mert a következő baj nem fog sokat váratni magára !.... :idea:
Grrrrrrrrrrrrrrrrrr !

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 20, 5:09
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 12:05 
Szia Marcsi!

Nekem nem roller kanárim van, de sokat veszekednek. Egy ideig még tűrtem de egyszerűen nem bírtam már nézni a sok harcot. Nálam nem csak a finomságokért. Az a furcsa, hogy mindig egyszerre jut eszükbe kajálni. Meg nem csak kajálni, hanem fürdeni is, meg szépiát rágni. Próbáltam úgy is, hogy a kaja sose fogyjon el egy pillre se, de nem izgatja az őket, ha valamit művelek, mindketten rácuppannak. Ráadásul két helyen is van mag. A tojóm termetileg kisebb, gondolom ezért általában elveszti a csatát. Amúgy odáig fajult a dolog, hogy egy rúdon sem hajlandóak ülni, nemhogy egymás mellett aludni. Most a tojó kotlik, ha véletlenül beengedem hozzá a hímet képes lejönni a fészekről harcolni. Máskor meg a hím száll a fészekre csipkedni a tojót. Gondoltam már arra, hogy van ilyen hogy sima unszimpátia kettejük közt. Persze sex az volt, és utána pár másodperc béke, de ennyi. Úgy tudom van aki a páros költés híve, van aki csak a tojóra bízza a munkát, és a hímet csak párzásra teszi be a kalitba. Hát én úgy látom hogy ez a jobb megoldás, bár talán ha párt cserélnék megváltozna a helyzet.

Szóval beszereztem egy kiskalitkát, estére ott van a hím, de nincsenek teljesen külön, mert ö egész nap szabadon repked a szobában. Már megtanulta, hogy csak 2 hely van ahol leszállhat, a 2 kalitka teje, kedvenc pihenőheje a tojó fészke felett a kalitkán. Kívülről olyan szerelmesnek tűnnek, hívják egymást meg minden, de ha összekerülnek....

Furcsa ez nekem, hogy ezek a kis lények ilyen agresszívak. Még ha kevés lenne az étel megérteném, hogy küzdenek a túlélésért. Az tűnne a normálisnak, hogy a hím tudja, hogy a tojónak meg kell adni mindent, hogy kiköltse a fiókáit, ez a természet rendje, tovább kell örökítenie "az anyagot". Hívnia kéne, ha talált valami finomat. Gondolom pechem volt, de pont ezért nem lett a szívem csücske a kanári. A hím éneke csodás, de úgy tetszene, ha látnám a harmóniát köztük, hogy a hím védi tőlem a tojót, vagy hogy tollászkodják egymást. Na elnézést hogy idepofátlankodtam, de ezt kedvem támadt leírni.

szép napot mindenkinek!

_________________
madárbaráti tisztelettel: Dani


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 3, 2:10 
doromboló írta:
Erről már beszéltünk a Ferivel évekkel ezelőtt !...Akkor az volt a gond hogy nincs szállás !?...Azóta van ??...


Dear Bélám! :wink: A'sszem félreértetted a dó'got...
Albertirsa nem mint az OB helyszíne, hanem mint a következő, most hétvégén Szegeden megrendezett rolleres szinpóziumhoz hasonló összejövetel helyszíneként került szóba. Egyenlőre elméletileg, hiszen akkor van értelme elhozni Szegedről, ha a szegedi banda többsége is jön, természetesen Tibivel együtt.

Viszont! A győriek, (Marcsi, Zottan, többet az itt kódorgó Arrabonások közül nem ismerek :oops: ) megrendeznének egy versenyt valamikor a szegedi OB előtt-után 1-2 héttel! Én -utólagos engedelmetekkel :roll: - megígértem, hogy ezen népes mezőnnyel fogunk részt venni. :wink:
Feltétlen számítok a törzstagokra (Dorombi, Iker) a helybeliekre (Marcsi és valamilyen Gábor) Nagygabera és legalább néhány Dél-Alföldi vitézre. Természetesen rajtuk kívül is szeretettel fogadunk minden nevezőt. (Kinyó, Mona, Almamag és még nem tudom kik, mint "gólyák"? :roll: ) Természetesen jóval szerényebb díjazás, és csak egy napos rendezvény lenne a tervek szerint, de rolleres bemutató és előadás mindenképpen lesz a buli kísérőjeként.
Ezzel kapcsolatban is várok ötleteket, javaslatokat mindenkitől!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 2, 22:58 
Marcsi ! Hívtalak miután beszéltünk nem sokkal de nem vetted fel !?...El szerettem volna mondani amit már többször leírtam, hogy ne rakjad addig be a hímet míg nincs egészen begőzölve a tojó !...Csak nem vigyáztál és megüldözte a tojóa hímet !...Most lehet elérted azt, hogy félni fog a tojóktól !....Ez egy fiatal tapasztalatlan hím, ha ezzel kezdődik a szex akkor lehet hogy örökké verekedni fog !?.... A másiknál is leírtam, hogy ne hagyd benn a hímet !...Tessék !....Egy igazán ritka érték volt, ráadásúl fehérben !!!...Azt nem tudom hogy mi a szarnak írok itt ha egészen másképpen gondolod !...DE ez másra is vonatkozik !.. :41:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 261  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 13:50
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO