Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 257, 258, 259, 260, 261  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 9, 20:43 
Hali, hali!

SL-el még nem beszéltem, de felvettem a kapcsolatot egy galambásszal (akinél életemben először láttam és vásároltam kanárit :), ő pedig minden második héten megy Vásárhelyre... Vallatási listát adok majd neki :D és ha sikerülne tojókát vásárolni, reá biztosan bízhatnám a szállítást.

Amiket a hangszínekről írtál kicsit meghaladnak engem :? de nem is az a lényeg, hogy versenyen milyen pontszámot ért el... Inkább az, hogy ha süt a nap dalra fakad-e? A párjának milyen intenzitással tud dalolni? Képes-e a fiókáinak kellő mintát, példát adni???

Ami nekem nagyon tetszik a kanárik életéből az a "párbeszéd" amit néha folytatnak puszilkodás közben, etetéskor, a fürdetőtál mellett... Nagyon szeretem őket :D


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 8, 22:20 
Helló Gabcsi !
Mi a helzet ? Tudtál beszélni a tenyésztővel ? Ha még nem, akkor a gyűrű szám és az évjárat után, meg tudja mondani egy pillanat alatt a könyvecskéjéből, hogy a madarad volt e versenyen, ha volt hány pontot énekelt, azon belűl mit kapott a hollra, a knorrra, a hollklinglire és a feifére
?? Románul nem tudom ezeket, de mindenhol a világon az összpontszám mellé zárójelben meg szokták adni a négy legfontosabb hangzás pontjait, melyeket ha összeadsz kevesebbre jön ki mint az összpontszám, mert még hozzájön az összbenyomás, a csengők, meg esetleg ritkán néhány mellékfutam pontszáma, amiket ilyenkor nem szoktak odaírni.
Pl. : a madár 88 pontos ( 22, 22, 17, 16, ). Kicsit bonyolultra sikeredett.
Ha valamit nem értesz írj !


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 8, 14:20 
Köszönöm a kérdést Gabesz !
Látod erre gondoltam mikor azt írtam, hogy kérdezzetek....
Szóval, a versenymadár is be tud izgulni, ha tojót teszel mellé, de akkor túlpörög, ezért egy telipontos tehát 90. - os madár éneke ilyenkor a nyolcvanat sem éri el.
A versenyen a 4 idei madárból álló kollekciót, fél óránként cserélik, tehát ennyi idejük van a madaraknak, hogy előadják magukat. A négy madár, kis füttykalitkákban, egymásra rakva vannak elhelyezve, úgy, hogy természetesen ne lássák egymást. A felhordó a kollekciót lerakja a bírótól kb.2 m - re egy asztalra és miután a bíró kisorsoja a következő kollekció rajtszámát, kimegy a teremből. A bíráló helyiségben tehát a bíró, vagy bírókon kívül más nem tartózkodhat. A több órán át sötétben tartott madarak kitéve a bíró elé, hamarosan megszólalnak. Bizony nem egyszerű a bíró helyzete, mert pl.- ul mikor lehajtva a fejét ír valamit a bíráló lapra, egyszer csak lejön egy nagyértékű hangzás, amit csak akkor tud értékelni, ha látja melyik madártól jött. Ha hirtelen felkapja a fejét, a madarak azonnal elhallgatnak, ha meg lassan emeli fel, mire felér a tekintete, már befejezi a madár. Mind a négy madarat külön kell lepontozni, de végűl, ezek összeadott pontjai adják az összpontszámot.
A kollekciók versenyeznek, de a verseny végére az is kiderül, hogy melyik madár kapta a legtöbb pontot, ő lesz a champion madár. Régebben adtak a legjobb kongvagördülő, a legjobb doromboló, a legjobb kongvacsengő és a legjobb füttyért is különdíjat.
Izgalmas nap ez a roller verseny indulói számára, mert itt fél órán belűl eldől, hogy menyit is ért az egész évi munkájuk. Persze lehet az 3 szor fél óra is mert akár három kollekcióval is lehet nevezni.
A verseny végén, vagy másnap a nyilvános meghallgatással ill. az eredmény hirdetéssel zárul a rendezvény.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 8, 11:45 
Igencsak vájt füle kell legyen a bírónak, ha ennyiféle hangot, hanghordozást, hajlítást kell felismerjen- és észbe is tartson az összehasonlítás végett!!! Komoly szakma!!! Csak első éves madarak vehetnek részt ilyen versenyeken, ha jól értettem, igaz?

Aztán meg a versenyen vezényszóra indítják a jelöltek a füttykoncertet??? Hogy van ez? Soha nem volt alkalmam még csak TV-ben látni sem... Pedig nagyon szép lehet... Az én madaram csak akkor énekel, ha udvarol! De akkor nagyon :D

Üdv: G.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 6, 23:27 
Azt tehát már megbeszéltük, hogy a roller éneklés közben végig csukva tartja a csőrét, és lehetőleg minél mélyebb hangokat, megfelelő hajlításokkal ad elő. Természetesen magas hangok is megszólalnak a roller énekében de megfelelő burkolatban azaz sosem lehetnek élesek !!!
A roller kanári énekének 4 meghatározó fő futama van :
1 Kongva gördülő (Hohlrollen) max pont : 27
2 Doromboló (Knorren ) max pont : 27
3 Kongva csengő (Hohlklingel) max pont : 18
4 Fütty (Pfeifen ) max pont : 18

A kongva gördülő akkor tökéletes ha egy odvas fa belsejét kongatná valaki
A kiadott hang leírása : Brurururururururu, vagy rururururu
Tehát a hang "u" fekvésben a legszebb, sőt ha még hajlítja is : RURURURORORORURURU
A németek egy ismert bírója egyszer azt mondta, hogy a hohl akkor a legszebb mikor olyan mint a szeszélyes őszi szél mikor hol erősebben, hol gyengébben pörgeti a park fáinak lehullott leveleit.
Kevésbé értékelhető, a hohl ha "Ü" vagy "I" fekvésben hallható.
A 27 pont a hohlra, vagyis a kongva gördülőre egy álom határ amit még roller, komoly versenyen sosem ért el.
A doromboló, tehát a knorr akkor jó, ha a macska dorombolására hasonlít.
Mélynek és lágynak kell lenni, a csúcs pedig, ha ezen hajlítani is tud.
Valahogy így : Knorrrrrrrrrr , közben enyhe "U" hangzás egészen hátúlra eldugva inkább csak sejthető.
A Kongva csengő a hohlklingli Maximális formában olyan mélyen hallható, hogy az ember csak ámul, hogy egy ilyen kis madárból hogyan jöhet ki ennyire mély hang. Míg az előző két esetben a madár torokzacskója feszes, addig a holklingli előadásakor a madár ütemesen rázza a torokzacskót.
Leírva : Lulululululu....
A Fütty, mintegy lezárja a roller énekét. Ahogy a kongva csengőnél, a füttynél is sikerült már a maximumot elérni.
A kivánatos hangzás leírása : Du du du. Lehetőleg háromszor nagyon mélyen és természetesen "U" fekvésben.

Vannak még "vizes" futamok a mellék hangzatokban, ilyen a bugy- borékoló, a csobogó és a kacagó. És van kiegészítőként a roller énekében a magas tartományokat mutató : csengve gördülő, és külön a csengők, pár plusz pontért.
A csengve gördülő magas hangjai : Ririririri...De lágyan és burkolva.
A csengők : Lilililili.... szintén lágyan mégha magas is.
A németek mint a fajta gazda azt szorgalmazzák,hogy ezeken a hangzásokon kívűl ne legyen más a kanári énekében, tökéletes harmóniában és minőségi előadásban ez elég ahhoz, hogy lenyűgöző élményt biztosítson a hallgatójának.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 6, 14:10 
A roller kanári énekéről szeretnék most írni...
Én is a Gusztit idézem : "A roller hangja olyan, ha valaki meghallja többé már nem akar más kanári hangot hallani..."
Ez lehet hogy így van, mert ez történt velem is. Mint írtam korábban színkanáris voltam sok éven át, mikor egyszer meghallottam Tuskán Pista barátomnál egy egészen különleges mély és lágyan tompán éneklő madarat. Megdermedtem, nehogy a madár mozdulatomra abbahagyja ezt a még soha sehol nem hallott lágy fuvolaszót....Mi volt ez Pista ! ?Kérdeztem öreg madarász barátomat..... Ujjával az egyik tarka madár felé mutatva válaszolt, az a roller hím ....
Nahát nálam így kezdődött.... Folyt. köv.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 6, 4:11 
Na még egy pár mondat arról mennyire nincs köztünk acsarkodás, csak hogy ne üljön le a topic.
A tavalyi versenyre vártuk a már említett kassai tenyésztőt. Néhány telefon lezajlott a verseny elött, de a megjelenése mégis mindenkit egy kicsit meglepett. Egy jól öltözött 70 körüli úr csöppent be közénk. Mint kiderült nyugalmazott egyetemi tanár, ha jól emlékszem geológiával foglalkozott. Kassáról -Veszprémbe vonattal jött el hozzánk!!! Gondoljatok bele, hóna alatt egy énekszekrényben az azévi 4 legjobb madarával!!! Nem akarom ragozni, de el lehet képzelni:zsúfolt vasútállomás, vonatozás, Budapesten tömegközlekedéssel a Keletiből a Délibe, majd megint vonatozás Veszprémbe, másnap ugyanez vissza. A decemberi hidegben 4 értékes kanárival 70 évesen csak azért, hogy a hétvégét magyar rolleresekkel tölthesse. (Megjegyzem van családja, gyermekei, unokája, tehát nem magánytól otthonában szenvedő úriemberről van szó.) Nem csoda hogy a péntek délutáni gyűrűvizsgálat késő esti beszélgetésbe csapott át.
A következő napi eredményhirdetésnél a bíró sajnálattal közölte vele: az általa legjobbnak tartott madarat nem tudta értékelni, mert meg sem szólalt. Egy hamiskás mosollyal fogadta a bejelentést, és csak annyit mondott: " Benne van a pakliban. Ilyenek a rollerek, a kanári nem magnetofon..." Hozzáteszem, a nyilvános meghallgatáson a madár már énekelt, tehát nem érte baj az úton.
Azt hiszem példaértékű lehetne a viselkedése sok madarász számára. Nem ócsárolni kéne a bírók munkáját, hanem elfogadni a kritikát. Bármely más madárral is előfordul, hogy különböző környezeti tényezők hatására nem azt mutatják egy kiállításon, amit az ember otthon látott bennük. A vitának helye van köztünk. A sértődött mocskolódást, veszekedést viszont csak ilyen felfogással lehetne elkerülni. Sajnos ez sokunknak nem megy.
Richter Guszti mondta egyszer :" Gyerekek, ne a bíróknak tenyésszetek, hanem a saját örömötökre olyat, ami nektek tetszik. Sohasem fogtok csalódni."
Azt hiszem igaza van.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 5, 10:56 
Szia neco.
Jó megnyugodtam! Előszőr viszont arra gondoltam, hogy tipikus madarász szokás ez is. Néhányan találkoznak és már kész a vita. Jó tudni, hogy csak vicc volt.

Érdekes egy emberek. Mikor kértünk tölük beléptidijat a börzére "egyikük bojkottal fenyegetözött". Azóta nem adok el nekik egy darab madarat sem.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 5, 5:02 
A Dorombolóval való veszekedés említését tényleg viccnek szántam. Jószándékának és segítőkészségének bizonyítéka a Gabesznak nyújtott információ is. Arról nem is beszélve hogy tavaly, a tréningidőszak alatt két hónapig napi kapcsolatban voltunk. Tanácsai nélkül szerintem évekkel le lennék maradva a jelenlegi szinthez képest, de most is minden beszélgetésünkkor tanulok tőle valami újat.

A területi szétszórtságról meg annyit, hogy mindíg lesz akinek 200 km-t kell utaznia, bárhol legyen is a verseny megrendezve. Úgyhogy a szegedi helyszín nem lehet akadály szerintem, de erről még a többiek véleményét is megkérdezzük.

A Kánya név egy madárkupecnek tényleg jó név , legalább olyan mint a Mészáros nevű állatorvos haveromé! :lol:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 4, 18:45 
Szia doromboló!

Na erre találták ki a fórumot látod, hogy megvan az eredmény, illetve alakul. Minnél több ilyen akciód legyen mint Gabesszal van. Örülök neki, hogy egymásra találtatok és nő a rollerosok tábora. Ezt én is elő fogom segíteni a jövőben. A rendezvényről meg beszélünk még nemsokára, a meghívást elfogadását is köszönöm nektek. Ilyet még úgysem láttak (hallottak) a mi fiatal madarászaink.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 4, 18:29 
doromboló írta:
Szia Gabesz !
Vannak frissebb híreim.
A Botta telefon száma : 65/771545. Bár a neve magyar, de ő csak románul és németül beszél ?!
Aztán vannak Marosvásárhelyen : Sebestyén Líviu T : 65/771545
Ciobanu Mihai T :65/169953
A Te madarad valóban roller !!! A gyűrűn az SL monogram a fenti Sebestyén Líviué !!!.....Na milyen a nemzetközi kiszolgálás ?
Továbbra is szivesen segítek bárkinek aki érdeklődi a legszobább szobamadár a kedves kis roller kanárival kapcsolatban.


Megáll az eszem!!!! Hihetetlen!!! Le a kalapokkal előtted!- most meg is hajoltam :P Nagyon szépen köszönöm! :D Innen már sokkal könmnyebb boldogulni. A román nem gond- én is tanítom... Bizti fölkeresem ezt a Liviut! A kiszolgálás kifogástalan! Puszi :P


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 4, 18:01 
Szia Gabesz !
Vannak frissebb híreim.
A Botta telefon száma : 65/771545. Bár a neve magyar, de ő csak románul és németül beszél ?!
Aztán vannak Marosvásárhelyen : Sebestyén Líviu T : 65/771545
Ciobanu Mihai T :65/169953
A Te madarad valóban roller !!! A gyűrűn az SL monogram a fenti Sebestyén Líviué !!!.....Na milyen a nemzetközi kiszolgálás ?
Továbbra is szivesen segítek bárkinek aki érdeklődi a legszobább szobamadár a kedves kis roller kanárival kapcsolatban.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 4, 17:23 
Szia Lajos !
Nagyon örülök támogató érdeklődésednek, megyünk Szegedre is ha az idő engedi, mármint, ha nem lesznek méteres hófúvások.
A Hunyadi énekesekkel kapcsolatban, csak anyit szeretnék mondani, hogy azok a madarak melyeket nagyrészt a fantázia ereje segített a halhatatlanságba, alapvetően nem rollerek, de nem is csapperek voltak !
Kétségtelen,a két háború közötti időszakban volt egy ilyen törzs Pesten de a beltenyésztés végi degenerációval vége is lett ezeknek a nagyon dallamos és tanulékony madaraknak, mert a vérfrissítésre bevitt idegen egyedek szép lassan lerontották az eredeti törzsre jellemző képességeket.
A roller éneke teljesen más és viszonylag egyszerű, mindössze 4 fő hangváltozatból áll. Ezeken kívül, van néhány mellék futam, amire szintén lehet pár pontot összeszedni. A fajtagazda Németek azt mondják ne variálja a roller az énekét, hanem hozza le csak a 4 főfutamot, de azt olyan mély fekvésben és az előírt hajlításokkal, hogy a bíró azonnal essen le a szék mellé...
Ez a 4 főfutam ugyanis szép előadásban elég a 90 pont eléréséhez.
Azok a madarak amelyek tudnak a kevésbé fontos hangzatokból is, rendszerint a főfutamokban kevesebb pontokat érnek el.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 4, 16:37 
Szia Gabesz !
Csíkban sajnos nem tudok jó rollerosról, de Segesváron van egy tanár ember Botta Rudolfnak hívják, a pontos címét nem tudom, de a telefon tudakozó biztos megmondja. Aztán van Medias - ban egy Spaniol Ironim néven egy tenyésztő, akinek románosították a nevét, de magyar ember, úgy beszél mint bárki ideát. A becsületes neve Spanyol Imre Meggyesről.
Próbáld meg felvenni velük a kapcsolatot, aztán értesíts...


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 4, 12:00 
Amit neco írt az természetesen vicc ! Soha nem veszekedtünk. Ugyan hogy is tennénk ilyent, hisz tőlem vannak madarai ezért én inkább drukkolok neki, hogy minél jobban sikerüljön. A 8. OB. megnyerése után ez talán érthető is. Tehát a félreértések elkerülése érdekében komolyan mondom a rollerosok új családjában nincs semmi nézetkülömbség. Régebben volt, mikor az addig nyerő kisöreg nem bírta elviselni, hogy a két tanuló év után, folyamatosan elvertem, ezért beteges kitöréseivel, nem egyszer szégyenbe hozta a rendezvényt, a rengeteg munkámat ami egy verseny rendezésével jár. Tette ezt egyszer a külföldi bírók előtt is, akkor azt mondtam elég volt. Ennek ellenére következő évben újra meghívtam, mert azt mondtam, minden rollerosra szükség van, mondtam ezt akkor mikor többen a tenyésztők közül hülyének néztek emiatt. Aztán beütött nála valami krakk, ezért nem volt egy kollekcióra való madara. Ha már így belekeverdtem, azt is el kell mondjam, hogy vannak akik miatta hagyták abba az aktív versenyzést....
Egy gyakorlott rolleros meg tisztában van azzal, hogy abban a fél órában dől el az egész évi munkája, ezért persze lehet feszült, sőt ez a versenyláz éppen olyan, mint bármilyen más sportágban, de azt is tudni kell, hogy azok a madarak amelyek tegnap olyan mély fekvésben és eszméletlen harmóniában énekeltek, a mai versenyre összekuszálódtak és mintha nem is ők lennének, annyival gyengébb előadásban jönnek elő.
Sőt van olyan kollekció amelyik a délelőtti órákban hozza jobban magát, van amelyik a délutániban. Van olyan amelyik a bírálat után a nyilvános meghallgatáson már nem tudja ugyanazt, mint egy órával azelőtt, mrt mondjuk kiénekelte magát és ilyenkor előfordul, hogy már nem akarja megfogni azt az igen mély kongva gördülőt. Mostanában, korit néztem a TV - ben, ott is a gálán már nem ugorják meg azokat a nagyokat amivel tulajdonképpen nyertek. De létezik ennek a homlokegyenes ellentéte. A 2001 évi győztes kollekciómért a verseny előtti napon egy fabatkát sem adtam volna, előző nap ki is cseréltem a 4 madárból álló kollekció egyik madarát, mert úgy itéltem meg, hogy kicsit mintha túlpörgött volna ezért már nem hozta olyan mélyen a kivánt hangnemeket, de a többitől sem voltam elájulva. Mit ad isten, három madár megkata a maximális 90 pontot, a negyedig meg 89- et. Sőt a champion madár is ezek egyike lett !
A bíró Richter Gusztáv mellett, két osztrák is bírált Anton Pux és Rudolf Kaspar személyében, akik egy behangzóan állították, hogy páratlan volt az előadás ! Kár hogy én nem hallhattam, mert másnap otthon ismét csak jócskán alápontoztam magamnak őket...?!
Ezért is szép és izgalmas dolog a rollerezés, tele kérdőjellel, nem várt meglepetésekkel. Én olyan fokon szerelmetesedtem bele, hogy már ilyenkor alig várom,hogy elkezdődjenek a tréning időszakok, hogy minél előbb hallhassam a következő generáció tehetségeit, minél több időt tölthessek ezeknek a gyönyörű, mégis szeszélyes kis madaraknak a társaságában.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára doromboló 2007 ápr. 19, 12:08-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 4, 10:30 
Már a Kánya név sem valami bizalomgerjesztő egy madaras számára...
No, majd itt szétnézek, keresgélek, de nem sok madarász van itt Erdélyben, aki kanárit tenyésztene. Keresek a hiimemnek egy "hozzá illő" párt! Ezt már eldöntöttem :D

Üdv: G.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 4, 8:52 
Szia neco !

A verseny folyamatával tisztában vagyok, meg talán a macerájával is, bár én csak két világkiállításon a nagyközönség számára is látogatható időszakban hallottam őket . Ekkor, ragadtam Ritter Gusztira aki szerintem egyszerre, vagy egy tucat füllel hallgatta a zenét.

Másik nagy élményem a Sacilei volt, ahol a nyári hajnalban ódon házak falára kiakasztott kalitkákban hallgatják a bírók a dalnokokat. Azóta már kétszer voltam ezt a versenyt megnézni, de inkább hallgatni.

Hát ezért gondoltam, hogy Szegednek is megér egy pár napos macerát, ha itt tartjuk a versenyt. Bár azt hiszem a távolság igen erösen befolyásoló lehet a helyszín kiválasztásában. Azt írtad ha jól emlékszem 11 -en vagytok, rollerosok, milyen az országos szórtság? Merre lakik a többség ?
Azt hiszem ha nekem lenne ilyen dalnokom akkor az enyém lenne a legnótássab, de hát mindenki a maga lovát dícséri, ez esetben természetesen a madarát. De gondolom dorombolóval mindig kieggyeztek a végén. A Hunyadi énekesről én is olvastam egy pár éve, nem lehetne újra betanítani és visszaállítani ezt a dallamsort, vagy ez nagyon macerás lenne, esetleg több éves munka ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 4, 5:55 
Szervusz Lajos bátyám!
Doromboló kifejtette miért decemberben, és ahogy ígértem jövök (jövünk). Örülök az egyesületetek nyitottságának, de versenyt említettél, és ezzel kapcsolatban szeretnék pár szót szólni. Egy verseny a következőképpen zajlik : pénteken a madarak átvétele, gyűrűvizsgálat (csak az azévi, sajáttenyésztésű fiatalok szerepelhetnek) sorsolás, milyen sorrendben legyen a bírálat. Szombat reggel etetés, majd a verseny végéig csak a bírók és esetleg a segítőjük érintkezhetnek a madarakkal. Tehát maga a verseny nem nyilvános. Ezután, általában szombat késő délután van az eredményhirdetés, majd ekkor szoktunk minden kollekciót nyilvánosan meghallgatni, és ekkor magyarázza el a bíró, mely madár miért kapott annyi pontot amennyit. Tehát ez a nyilvános az "avatatlanok" számára is érdekes rész, ekkorra hívunk érdeklődőket, vendégeket . Ezért ajánlottam bemutatót, mert az kevésbé macerás. Kitesszük a madarakat amikor a legalkalmasabb, a tenyésztőjük elmagyarázza a hangok, futamok értékét, jelentőségét, felhívja a figyelmet néhány fontosabb dologra.Ezután jól összeveszünk Dorombolóval, mert természetesen az én madaraim sokkal jobbak, és ezt ő nem ismeri el ha belegebedek akkor se. Majd ezután kibékülünk, és iszunk egy-egy kisfröccsöt. :D :lol: :P Így lesz Doromboló? :D :lol: :P


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2007 márc. 4, 19:59-kor.

 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 3, 23:02 
Sziasztok !
Sajnos nem volt időm bekapcsolni a gépet, úgy hogy lexi előbb ideért, de sajna már madarat nem tudtam adni....mint ahogy korábban írtam, már ilyenkor nem lehet jó rollert kapni.
Lajos kérdésére válaszolva, minden tenyésztőnél, működik az előjegyzés, természetesen itt is feliratkozhat bárki, aki jó helyet tud biztosítani a madaraknak.
Van telefon elérhetőség is, ha valaki a részletekre kíváncsi és nem tudja olyan jól verni a gépet, mint ahogy én sem.
06 - 30/9930412, vagy 06 - 70/4572754, vagy 06 - 88/260352
De lehet jó madarakat kapni a neconál Pilisvörösváron, vagy Iker Ferinél Albertirsán.
Gabeszkám ! Örülök, ha rollerod van ! Tehát nem csinálja a csip csip - csap csap hangokat, mert ugye ahhoz ki kell nyítni a csőrt és akkor csapper. A Kányánál biztos nincs roller, mert amiket írtam, megrendelésre vitte valakinek. Ő kereskedő, madarat tudtommal nem tenyészt és rollerja meg biztos, hogy nincs. Egyébként elég megbízhatatlan pali, mert sosem akkor jön amikor megígéri. Az idén is rendelt nálam 2 hímet az első csapatból, a pénz nem számít címszó alatt, azzal, hogy a verseny végére odajönnek és 4 tojó társaságában át is veszik. Elég későig ott voltunk a verseny befejeztével, de oda aztán nem jöttek. A legszomorítóbb, hogy azóta egy rövid kis telefont sem kaptam tőle, hogy legalább elnézést kért volna. A madarakat még 2 hétig tartottam, aztán eladtam másnak, a Kánya "Úr" meg mégegyszer nem fog tőlem madarat vinni az biztos, meg szerintem, a kollegáktól sem, mert ezeket az infókat tovább adjuk.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 3, 15:31 
Csukott csőrrel énekel :P Most is elfújt egy sort, aztán látva, hogy a tojó inkább a repülésnek örül, mert ma kiengedtem őket kicsit megtornáztatni tagjait :) , hát visszament a kalitba és a fiókákat eteti...

Ezt a bizonyos Kányát jó volna felkeresnem tojó ügyben... Nem tudod véletlenül, hogy hová valósi?

Üdv: G.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 257, 258, 259, 260, 261  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO