Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 261  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 7, 12:23 
Szia Zoli !

Kérdésed jogos, csak egy kis félreértést kell előszőr tisztázni. Az a szám amelyet egy régi/új tagnak ad az egyesület az nem GYŰRŰSZÁM, hanem az egyén magyarországi törzsszáma (egyedi jelölése) a hovatartozás jelképe. Ebből aztán adódik, hogy a tenyésztő munkáját elismerő megkülönböztető jelzés a gyűrűn is megjelenik további kodszámokkal.
Tehát : mindenkinek kell saját törzsszámának lenni, melyet minden magára adó madarász felvállal.

Jól csináltad amikor az egyesületnél mindenkinek kiosztottad a törzsszámot
ami egy betűből és 6 számjegyből áll.

H jelzi az országot,

az első két szám a hovatartozást :

egyesületeknél o1-től kezdődően 99- ig felmenőleg a szövetség által adott számjel a szűkítő azonositó, mely meghatározza az egyesületet,

(egyesülethez nem tartozó tenyésztőknél a OO kod a meghatározó és az illetékes minisztériumi hatóság adja meg a számot)

a következő négy szám meg az egyesületi tag sorszáma a csoporton belől,
na itt a kérdésed lényege....

az egyesület a belépéseket követően növekvő sorrendben tartja nyílván tagjait, akár akar gyűrűt felrakni, akár nem. Ezt adminisztrációs okokból érdemes betartani.
Nem érdemes azt a gyakorlatot követni, hogy csak a ténylegesen gyűrűző tagoknak adunk törzsszámot, mert változhat az izlése és ha bejelentés köteles madarat tart a későbbiekben zavart okoz az egyesületben is, meg magának is.
Mi nem adjuk ki újra a számokat, csak ha elhalálozik a tagunk és akkor is csak 3 év után, hogy a még saját gyűrűs madarait be tudják azonosítani.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 7, 10:53 
Sziasztok!
Bocsánat az OFFért, de elsősorban Bélához és Lajosbához lenne kérdésem, ők pedig ugye ebben a topikban találhatók meg leginkább.. :)
Tehát: Az a problémám, hogy egyesületünk alapításakor ifjonti hévvel mindenkinek kiosztottam egy nyilvántartási számot, rendesen a gyűrű formátumában (H26-001 stb.), viszont ebből sokan nem gyűrűznek és néhányan saját bevallásuk szerint nem is fognak... Ebből az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor kezdjem-e újra az új belépők gyűrűszám-kiosztását? Tehát ha 005 pl. soha nem fog gyűrűzni és lemond a számról, akkor adjam-e egy új belépőnek a 005-ös számot, így az nem marad ki, vagy adjam neki az alakulás utáni legújabbat, mondjuk 019-et???
Segítsetek kérlek, Ti hogy csináljátok??

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 7, 10:05 
Sziasztok !

A március 8. nekem is jó.

Szegediek ki vállalja a fuvarozást a költségeket természetesen összedobjuk.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 6, 14:41 
Hello Tibor!

Tudok beszélni csak a munkahelyemről nem! Jövő héten délutánonként otthon leszek akkor majd kereslek!

Üdv


Ui: A felsorolt osztrák tenyésztőket ismerem én is szoktam velük e-mailezni és ezért is tettem fel anno a kérdésemet hogy vajon a mi madaraink illetve a tieitek hol vannak az osztrák madarakhoz képest no meg a Európai madarakhoz!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 6, 11:48 
KYNYOO :!: Veled mi a helyzet :?: Ha jó a géped birunk beszélni :?: TIBI


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 6, 11:04 
SZIASZTOK :lol: HA megengeditek én hozzá szólok mivel én raktam fel amadarakat :!: ezek amadarak már tul voltak pőrőgv-a versenyen 1-2-hónappal előtte volt ez az első dolog van még eggy felvétel róluk majdnem sőtétbe-elég rosszul is látszanak a madarak azt is felraktam :!: ezekkel a madarakkal tenyésztettem és mondhatom hogy nagyon jól őszejőttek a dolgok :lol: :lol: 2-koll.Gőrőgországba adtam el 88-pont alatt nem volt tőlűk fiatal :!: ezeket a himeket párositottam aBÉLA-német tojóival-mind GASSMAN-GEHLING+KROCSKA tojók :72: :72: azt is tudom hogy a NETRE mindent felranak-igy vettem a bátorságot és felraktam őket :!: SZERETNÉM hogy a tőbbiek is ezt tennék hogy hogy lássuk amivel tenyésztűnk és hogy mire haladunk velűk :!: Azt kűlőn aláhuzom hogy legtőbbje Osztrák tenyésztőNÉMET madarakkal tenyészt :roll: HA NEM IGY vAN JAVITSATOK KI :72: :88: ŰDV. MINDENKINEK ÉS JÓ HOHLT :!: :!: VARGA TIBI


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 6, 11:02 
Ha nem jön közbe semmi akkor én is!


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 6, 10:22 
1.) neco (95% hogy jövök :wink: )
2.) nagygabe

_________________
http://www.rollerkanari.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 6, 10:20 
Akkor legyen a rolleres továbbképzés ideje márc. 8 :?: :!:
Fél tízig mindenki lődöröghet a monori vásárba', utána fél 11-re Albertirsán szimpózium :?: :!:
Ki jönne :?: :!:

--------------------------------------------
1.) neco (95% hogy jövök :wink: )
2.)?
3.)??????

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2009 feb. 6, 10:22-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 23, 23:10
Hozzászólások: 188
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 5, 22:15 
Szép Estét!

A tojóval nem nincs baj, ez már tuti. A fiút meg majd hétvégén meghallgatom,hátha napközben nyomja, mert a bronz himem este is olyan hangosan énekel, hogy csuda. Megnéztem egyébként, nincs elhizva... nincsenek toll pihék a földön.....
Kezdek egyre jobban aggódni... a bogár a fülemben..... most vagy a régi csaját sajnálja, azt szokta meg, vagy nem tudom, mert aktivnak aktiv, bár eddig hangosabb volt, mint a brozom.... amit kezdek most már kétségbe is vonni, h őkegyelme félroller, mert azok "csak" berregnek, ez meg olyan hangos, hogy a tévét sem hallottam tőle...amikor énekelt.....
Mondjuk még csak egy hete jött az új tojó.... nem jutok dűlőre.... :(


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 5, 21:19 
Igen ! Ezt én is írtam de ennyiből azt hallottad te is amit és ..sőt még kevesebbet mint írod...A you-toubra csak a dilettánsok szokták feltenni a rigóikat azért nem hallani mást mint borzadályt és azért tűnik ez annyira jónak...Egyébként a legjobb hohl a 3-ban van hidd el, csak miután lejátszottad indítsd újra a lejátszást és akkor lesz a hang és a kép teljsen szinkronban !...Az a hohl a legmerészebb igényeket kielégíti...de az a fütty miatt meggondolandó hogy bevinném e a fiatalok közé....?!
Persze hogy tedd fel..de ezt neám !....

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 5, 20:38 
még egy gondolat az előbbiekhez: ez a felvétel alig több mint másfél perc, ennyiből képtelenség ítélni. Nem véletlenül szerepelnek fél órát a madarak a bírók előtt.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 5, 18:16 
Kedves Dorombi', azért azt hogy ennyire gyengék ilyen határozottsággal nem merném állítani.
Leginkább az a baj, ami a legtöbb felvétellel...., többek közt azzal is ami a honlapomon hallható. Közel sem adja vissza az igazit!

A hollokat hallani tényleg a legjobbnak, (1,12 mp.-től a négyesben hallani magában. A hármasban is hallani vélem soxor és hosszan, de több duruzsol egyszerre, és a felvétel alapján én nem merem biztosan állítani, hogy az a madár nyomja valójában?! (ennyire szarul látnék?!?vagy még tízszer meg kéne néznem?!?))
A csengőket már nem adja jól vissza a felvétel (én még a 17-es 'kinglit sem hallom?!, amit Béla említ. max. 15-16-ot?!), igazi füttyöt szinte nem is hallok és igazi jó knorrt sem :roll: .
Szóval annál azért biztosan jóval jobbak a rigók, mint ahogy itt értékelem-jük! Képtelenség egy ilyen felvétel alapján minősíteni!
Azért azt megjegyzem: a jutubon annyi rolleres felvétel van, ez még a legjobbak közé tartozik.
Az meg mindenképpen dicséretes, hogy egyáltalán felkerül néhány ilyen felvétel.
Ha van még tedd fel mindet Tibi! Kössz'! :wink:

(Béla, Tibi! Utólagos engedelmetekkel a honlapomon csináltam egy "Videók" menüpontot, ahova feltettem az általatok készített felvételeket. Bélától a Gehling félét meg a sajátját, Tibitől meg a mostani kettőt.
Kösz'!
Béla! Tegyem fel a tiédre is?!)

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 5, 15:48 
Hát akkor én ha szabad !...
Kétségtlen vannak szép hangok de nekem egyik sem kellne !...Biztos vagyok benne, hogy ilyen madarak bármelyikönknél vannak azaz, hogy hálisten nincsenek !...Én a 3-as madár hohljára (kongva gördülő) 24 pontot adnék de a füttyére nem is tudom...13-at talán..a szlovákok biztos büntetnék azt a nyervogást -1 el !.... A hohlja miatt javasolható lenne a tenyésztésbe de mi van, ha nem a jó hollt, hanem a borzalmas füttyöt örökítené !?...Jobb esetben mindkettőt !?...A többi jó közepes hengfekvésű madár fütty vagy knorr (doromboló) nélkül... Lehet hogy ki kellene várni de itt, ebből a rövid bejátszásból ezek megléte nem derült ki....23-as hohlokat és 16-17-es hohlklingliket (kongva csengő) lehet hallani...
Azt viszont az utódokon fogja látni a Tibi, hogy ezek a hiányosságok megmaradtak e vagy egy jobb ősre ütöttek e vissza ?!...

Ezeket kapta ajándékba amit neked eladott ?!?.... :shock:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 5, 14:49 
Varga Tibor írta:
HELLO MINDENKINEK :!: Lehetne e Márc.8-ra tenni a Szakmai Találkozót mivel,ha jól tudom akkor van Monoron bőrze :?: ez csak eggy javaslat :roll: Felraktam 1-koll. Osztrák madarat-2007-ből amivel tenyésztek is :!: Richter Gusztitol vettem őket :!: 2-darab a győztes koll. MILCRAHM FERDINAD-é, 1-d.r.b- a 2-helyezett koll.-bol WAPL HELMUT-é és 1d.r.b-REITTERER JOHANN-é :!: Megtalálható a you tube-n vargatibor60 Harzer Roller canary1 alatt :07: :07: kiváncsian várom a vélemenyeteket :roll: ŰDV: VARGA TIBOR


Csak hogy ne keljen annyit keresgélni:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3OD8zaiZjzE[/youtube]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 22, 10:45
Hozzászólások: 146
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 5, 12:48 
A tojók a garázsban, a kanok meg itt húzzák a filembe. Kapnak tojást meg amit csak itt olvasgatok és tíz kilóméteren belül meg tudok szerezni. Csinálom a kalitkákat 20.-a után.
Veteránok? Csak a tojó nem fiatal. A hím gyűrűszáma szerint 2008-as. Vagy ez úgy van mint a síléceknél, hogy ami 2007-ben készült az év végén az már 2008-as modell? Ez nem stimmel. De mindegy is, nem értek én a lovakhoz. :89:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 29, 18:44
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Serbia
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 5, 12:36 
HELLO MINDENKINEK :!: Lehetne e Márc.8-ra tenni a Szakmai Találkozót mivel,ha jól tudom akkor van Monoron bőrze :?: ez csak eggy javaslat :roll: Felraktam 1-koll. Osztrák madarat-2007-ből amivel tenyésztek is :!: Richter Gusztitol vettem őket :!: 2-darab a győztes koll. MILCRAHM FERDINAD-é, 1-d.r.b- a 2-helyezett koll.-bol WAPL HELMUT-é és 1d.r.b-REITTERER JOHANN-é :!: Megtalálható a you tube-n vargatibor60 Harzer Roller canary1 alatt :07: :07: kiváncsian várom a vélemenyeteket :roll: ŰDV: VARGA TIBOR


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 5, 12:17 
Szia rokonyom !
Mi a helyzet a rigókkal ?...Lesz valami a veteránokból ?
Ének ?...

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 22, 10:45
Hozzászólások: 146
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 5, 10:13 
Nagyon jók az animálszexológiai előadások. :lol: Veres Pál jó volt, de ez se kutya. :31: Brilliáns szemléltetés! Aki ebből nem ért ...


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 5, 9:33 
Lajos ! Többet ne kísérlezett a ráfütyüléssel mert ha beindulnak a tojóid akkor nincs megállás !...Felgyorsulnak a folyamatok !...Ha rájuk fütyülsz az olyan mint mikor beleturkálsz a bugyiba !....Ha húzni akarod a költés idejét akkor csak naponta hívd meg őket vacsorára slusz !... Ha még macerálgatod is őket az asztal alatt akkor mese nincs b....i kell !.... :lol:

Húúú mit kapok most a fejemre !...Ja nincs a Gabesz talán megúszom !... :57:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5220 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 261  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 2:48
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO